Pátá vlna

The 5th Wave

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 111 min

• maverick10

Naivní připitomělá náhražka postapo filmů, kde pihovatí hoši a culíkaté děvečky, kterým nebylo ani tolik, aby mohli večer sledovat TeleTele, se zbraní v ruce kosíce vše co jim zeleně zabliká, masakrují ty bestiální stvůry. Namísto zběsilé honičky za alzákama, tu je dojemná honička za malým bráškou. A abychom nalákali do kin co nejširší spektrum mladého publika, překecáme scénáristy ať nám tam vlepí i jednu lásku mezi Bellou a Edwardem... ee to je jinej film...no prostě mezidruhové mísení ras mezi ní a mezí ním. No co vecpeme tam prostě všechno, postapo, emzáky, vojáky, lásku, střílečky, honičky, venušiny kuličky a vše se musí nést v duchu rodinných hodnot, bez kterých by lidstvo ztratilo svoji lidskou tvář, na nic z toho ale není moc prostoru a tak je z toho: The 5th Wave - The best cool teen movie ever!!!(23.3.2016)

• Patw

Scénář tohoto filmu potřeboval pátou vlnu přepsání. Začátek je opravdu skvělý. První spatření létajícího objektu je až dech beroucí, opravdu detailně propracovaný létající objekt. Znázornění prvních vln je ještě lepší. První vlna, aneb výpadek elektrického proudu a ztráta kontroly nad vším elektronickým. Naprosto skvělé záběry bourajících aut a padajícího letadla. Druhá vlna sebou přinesla obrovské ničivé vlny a zemětřesení. Záběry jak se Cassie se svým bratrem běží zachránit před valící se vodou z jezera jsou perfektní! A dokonce i třetí vlna, která ukazuje následky smrtícího viru. Vypadalo to tak naděje, ale po těch skvělých dvaceti minut, když si divák říká, že to přeci jen nebude tak špatné to jde prudce z kopce. Film nám po svých prvních třiceti minutách začne servírovat předvidatelné zvraty a klasická young adult klišé. Co mě navíc vadilo bylo ono tlačení a prosazování filmového pokračování. Místo aby udělali jeden pořádný film, rozhodli se to zahrát na pokračování, kterého se stejně nejspíš nedočkáme a nikomu to vadit nebude. Za mě slabé dvě hvězdy. Zachraňuje to pouze prvních dvacet-třicet minut.(30.6.2016)

Klasické průměrné sci-fi, kde naděje světa je na bedrech mladých lidí (nebo dětí??). Postavy však nevýrazné, vyjma Chloë G.M. kterou vždy rád uvidím. Velice oblíbené téma a tolikrát zfilmované. Umím si představit, že knižní podání umí zaujmout více. Ve filmu některé scény působily nepřirozeně a skoro až "trapně". První část filmu, kde naší zemi pustoší vlny, hodnotím kvalitně a film vypadal slibně. Potom kvalita upadala. Film nenudí, ale klidně odtrhnete oči od plátna.(11.7.2016)

V porovnání s ostatníma novodobejma scífkama to bylo znatelně slabší. A že mě tenhle žánr relativně baví. I ta romantika k tomu prostě patří. Ale z pohledu napadení Země těma emzákama, což byl hlavní pilíř celýho filmu, to bylo nedokonalý. Přitom všechny 4 vlny měly grády. Ale čekal jsem pořádnou invazi, pořádný cizáky a ne všechny podělat, tím že dostanou lidskou podobu. Jinak se to dalo, taková klasika. Chloe v pohodě milej výkon. Ještě možná zklamal ten konec utnutej, Ale třeba se plánuje pokračování, což by asi pár věcí vysvětlovalo.(28.10.2016)

• Wacoslav1

Tak nic. Po slibně vypadajícím traileru se bohužel dostavilo jasný zklamání. Film je předvídatelnej až hanba. Zhruba každých deset minut dopředu jsem tušil v každé scéně co bude následovat v té příští. Což o to, že je originalita ve filmech mrtvá to není nic nového pod sluncem, ale i přesto lze dnešní vesměs klišoidní filmy aspoň vylepšit nějakou nadstavbou, ale tady žádná není. Chloe mám rád i tady se snaží seč může, ale sama tenhle nudnej stokrát viděnej a ničím neoriginální příběh neutáhne. Nekritizoval bych až tolik fakt, že scénář je povrchní a spoustu věcí jen naznačí, protože je jasný, že tohle měl bejt rozjezdovej film potencionální série, ze který ovšem zřejmě díky mizerným tržbám nic nebude, ale kritizuji fakt, že tu slibnej námět zazdili naprosto nezajímavým zpracováním a tak mi bylo vesměs fuk jak se to vyvrbí eventuálně kam se to posune.40%(24.3.2016)

• - Když vidíme Cassie (Chloë Grace Moretz) před benzínkou, má na nohou tenisky Converse, jakmile do ní však vstoupí, má nazutý jiný pár bot. (hansel97)

• - V knižní předloze je seržant Reznik muž, ve filmu je to žena (Maria Bello). Poundcake (kterého ve filmu hraje Nadji Jeter) je v knižní předloze obézní sedmiletý chlapec. V knize má Ringer (ve filmu představovaná Maikou Monroe)  černé vlasy a je asijské národnosti. Podle knižní předlohy se příběh se odehrává v Daytonu v Ohio. (willy1)

• - Podle vyprávění tsunami zničila pobřežní města, když však na záběrech vidíme opravdový průběh tsunami, jsou ukázána města Londýn a Bangok. Ty ale nejsou považována za města pobřežní, pouze nízko položená. (hansel97)