Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Wyrmhord

Skvelý nápad a potenciál sa zmenil na hromadnú reklamu rôznych Chrómov, četruliet, gúglov a skajpov. Ale napriek tomu som sa bavil. A to som si myslel, že Skype blbne len mne :D ()

Miba1

Vyloženě ztráta času tenhle snímek nebyl, ale toho námětu se dalo využít daleko lépe. Po pár minutách sledování mě již vyzvánění skypu a všechny ty notifikační kraviny začaly strašně srát a tak jsem to dokoukal více méně proto, abych si v hlavě utvrdil to, že stejně všichni nakonec chcípnou. Horor jsem v tom moc neviděl, spíše takovou teen-age slátaninu bez nějaký gradace. Pravdou ale je, že poukázat na rizika internetu ve spojení se sociálníma sítěma určitě není od věci, ač tohle bylo silně přitažený za vlasy, tak něco na tom pravdy je. ()

MirINDay

Film, který se nikdy nezastaví. Není čas na to, zajít na záchod, není čas na to, odvrátit oči. Takové filmy žeru a i když scénář není žádný skvost a hororová část je vážně špatná, užil jsem si ho na 100%! ()

LSI

Ještě, že skoro nepoužívám SKYPE :-D ....Náklady na film asi nebyly moc vysoké, ale nevím proč, ale po celou dobu filmu mě to udrželo vydržet až do konce.... ()

Nalfaen

Pokud se nechcete dívat na horor, u kterého budete celou dobu ječet hrůzou nebo skrývat hlavu v dlaních, je tohle to pravé. První polovinu filmu nesledujeme nic víc, než skypování a chatování bandy teenagerů a jednoho trolla. Od poloviny filmu se už začíná 'něco' dít. Říkám něco, protože si nejsem úplně jistý co. Pomalu nám odpadají účastníci skupinového videochatu, aniž by bylo úplně jasné proč. Dobré je, že film graduje a posledních pár minut už je téměř skvělý. Bohužel těch posledních pár minut nedokáže napravit dojem z celého toho nudného rozjezdu. Námět je ale velice zajímavý, stejně jako zpracování. Ten screen pohled se mi vážně líbil, dost netradiční. Takže za poslední minuty a hlavně poslední jednu minutu, zajímavé zpracování a sympatickou hlavní hrdinku dávám 3 hvězdičky. ()

HoncPe

Nejsem velký fanoušek horroru ale tento jsem chtěl vidět kvůli jeho originálnímu (teď jsem četl komentáře a ukázalo se, že nakonec až tak originální nakonec není) zpracování. A zpracování se mi líbilo! Nenudil jsem se ani chvilku a byla příjemná změna podívat se na tak jiný film. Pravda je, že jsem byl párkrát napjatý a lekl jsem se ale to je celé... určitě nebudu spát za světla s basebolkou v ruce což by horrorovím fanouškům asi vadilo ale mě ne. Já jsem se prostě necelou hodinu a půl bavil. Nakonec je tu i něco, o čem může divák přemýšlet, protože film vcelku pěkně odráží krutost mládeže. Kdyby to byl desátý film v tomhle pojetí tak dám tak 2-3 hvězdy ale toto je alespoň pro mě premiéra a tak dávám 4* ikdyž ne čisté. ()

Celsius

Za mě silnější trojka. Hodně silná trojka. Zprvu jsem si myslel, že není šance udržet pozornost na pěti oknech a jednom chatu více než hodinu. Velmi zajímavé, co se námětu týká, ale jsem rád, že jsem na to do kina opravdu nešel. Chvilku nezapnu Skype a dávám 3 hvězdy. ()

jiri.juricek

Poměrně originálně natočený horor s tématikou dnešní sociální internetové doby. Avšak ve filmu není nic moc překvapujícího a děsivého moc taky ne. Proto spíš slabší průměr. Na jedno shlédnutí dobré. ()

onik95

Pořád nějak nemůžu pochopit, co jsem to viděl. Rádoby horor vytvářející atmosféru, u kterého se nedalo ani vypnout, jelikož by ti to vrah stejně pustil, aby tě dál mučil. Všechno to začalo pohledem na monitor a tam to taky skončilo, jen těch mrtvých bylo na konci víc. Holky i kluci se chovají občas rozumně, občas příšerně: „Hej, já to nepřiznám, i když kvůli tomu umřu. Protože jsem prostě hrdina." Moment, vždyť je to jedno, stejně umřeš tak jako tak a to si ani nenahrál žádné video na internet a víš proč? Protože jsem mrtvá děvka, která se chce pomstít... Příběhově jsme někde na úrovni mateřské školky: „Tak děcka, dneska mi nakreslíte obrázek, co jste dělali o víkendu. Já to potom nějak splácám dohromady a bude z toho uplněmegahustěkrutopřísný horor." Poslední vzkaz pro tebe, pane filme, z přátel jsem si tě odebral ihned po zhlédnutí v kině. Už se mi nikdy neozývej. ()

Setkon

Ale, ale… Radši byste se koukali na tu samou volovinu ve formátu „nostalgické strašárny v baráku, kde se čirou náhodou sejde ta banda smradů, co to tenkrát tak hrozitánsky poje… zkazila a teď je to bude po zmíněném baráku nahánět“, který už pár desítek let hnije? Málokterá plošinovka by tu hodinku a půl ustála a ještě k tomu mi ukázala to pověstně infantilní ovládání Meků. I když konkrétně tahle nikoho ze štábu na piedestal nevyzdvihne, hanbu sklízet nebudou… alespoň ode mě ne. ()

Edwin44

Hmm no ani nevím kde začít. Asi bych mohl vyjmenovat všechny věci, které mě v tom filmu sra*i a že jich nebylo málo. Tak například, to že ty jejich hovory/webkamery byly pořád rozostřený....to, že hlavně ke konci furt jen ječeli, řvali a brečeli až mě z toho rozbolela hlava....to, že prostě duch mrtvý holky hackuje internet a světla a všechno.... to, že shodou okolností všichni byli sami doma a nikdo je neslyšel..... to, že všichni (snad krom toho tlusťocha) byli totálně nesympatický a já si přal aby ten film trval tak max 15 minut.....to, že všichni co měli co dočinění se smrtí té holky byli shodou okolností kámoši co si pravidelně volají na skypu..... to, že se to celé odehrávalo na skypu a já pořád kontroloval jestli někdo nepíše mě...a hlavně mě sralo to, že to vůůůbec nebylo děsivý, což bych od hororu očekával.....mno jednu hvězdu za tu hru "nikdy bych"... ()

Majkowski

Tento hororový počin téměř neznámého režiséra Levana Gabriadze má v sobě cosi, co jej dělá originálním, avšak to z něj automaticky nedělá dobrý film. U mnoha filmů se stalo, že zajímavý námět s velkým potenciálem dopadne ve finále jako, slušně řečeno, katastrofa. Tento film se bohužel řadí mezi ně. První polovina filmu se vás snaží navnadit do jisté hororové atmosféry, marně, takže dopadnete tak, že jen tupě zíráte na obrazovku a znuděně čekáte, kdy konečně dorazí nějaký hororový aspekt. Ten se dostaví, ale to bohužel až příliš pozdě a v příliš malých dávkách. Pravděpodobně nejzáživnější je poslední půl hodiny filmu, když jsou postupně všechny hlavní postavy donuceny odkrýt svá temná tajemství, což graduje v kamarádské roztržky a vzájemné urážení a nadávání, což je přesně to, co náš záhadný vrah ve formě ducha mrtvé teenagerky chce. (50%) ()

Janette789 odpad!

A máme tu další nezdařené hovínko.Všichni si volají přes skajpíííík náramě se baví a z ničeho nic jedna pizdička dostane žádost o přátelství na facebooku od své bývalé "kamarádky" která spáchala sebevraždu kvůli šikaně.Je to zvláštní nezdá se vám?Dívka to oznámí svým přátelům na skajpíííku.Ti si z toho nic moc nedělají.Dokud jednomu vepříkovi nerozemlejou ruku v mixeru.Nikoho nenapadne odejít z domu nebo zavolat policii zkrátka a jasně jít někam do píči.Co na to říct....jedno velký hovínko. ()

tXtX

Zaujímavé spracovanie, to sa musí nechať. O triedu lepšie než Open Windows, no opäť bez akéhosi pocitu strachu či napätia. Neviem, v takomto štýle hororu to na mňa proste nefunguje. Ale prevedenie akým išli tí hlupáci na onen svet sa mi páčil. Na jedno pozretie je to úplne v poriadku.. ()

Krevetka12

Celkem "příjemná" podívaná. Obraz mi nevadil (příjemná změna), ale občasné sekání se obrazu skypu mi lezlo na nervy. Film mě chytil od začátku a nešlo ho nedokoukat. Nápaditý horor, kdy tvůrci nevyvezli partičku teenagerů do lesa, aby je tam vypustili, ale nechali je hysterčit a házet na sebe špínu v dnes mnohem reálnějším online světě. Na facebooku lze Lauru skutečně dohledat, což hodnotím jako zajímavý reklamní trik tvůrců. ()

Homer1912

Horor? To ani náhodou. Ale kdyby někdo vystříhal trochu jejich "smysluplných" keců a nahradil je detailním zobrazením jejich smrti, mohla by tahle komedie být lepší. ()

vrch07256732

Ale ano. Myšlienka online hororu (spomienka na The Den) Bola presvedčivo podaná, 5 hviezd za odvahu natočiť celovečerák na tupom zízaní na Monitor kde cez web kameru chatujú pribrzdení teenageri, ale ako Psycho horor to odsýpalo jedna radosť, možno toto je nový výrazový prostriedok 21 storočia (niečo ako objav FF kamery v Blair Witch poject - čo už dnes leze hore krokom) zrežírované OK - furt som čakal čo bude nasledovať až do konca, záverečná hra s 5 prstami nemala chybu. Kto očakáva od hororu potoky krve a vnútorností bude na mraky sklamaný, na 2-3 scény (ktoré sa mihnú cez rozpixelovanú web kameru) sa tu totiž nič krvavé neudeje. Preto klabúk dole že tvorcovia dokázali zaujať a vytvoriť atmosféru úplne minimalistickým shitom. ()