Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Lukkyn

Mám tu smůlu nebo štěstí , že mě filmy v tomhle technickém zpracování prozatím minuly. Tohle je moje první setkání a ikdyž z komentářů vím, že to orginální není, tak pro mě je to bohužel novinka. Ano zpočátku jsem si říkal to je zajímavé hm atd. Po 20 min. mi proběhlo hlavou - proboha to nebude takhle celej film ne???Samozřejmě bylo , ale strávit se to dalo. Faktor strachu tu moc nefunguje. Spíš jsem cítil takový znepokojení a trochu i napětí co z toho vlastně vyleze. Každopádně za první setkání s tímto druhem filmu ten průměr dám. Víc takových filmů ovšem vidět nemusím. ()

Monellito

Ze začátku dost na nic, páč čumět na monitor není ono, ale po chvíli si člověk zvykl a je to něco nového a neotřelého. Zápletka primitivní, ale atmoška super, lepší 3 hvězdy :-) ()

Starejsi

No treba uznať, že nápad je to veľmi dobrý vzhľadom na to, ako rozkvitá filmový priemysel a zo všetkých strán sa na vás chŕli niečo nové. Scény z hrou pri vztýčených prstoch dobre vygradovala nudný začiatok (ktorý patrí k hororovým žánrom), a z osoby, ktorej som veril najviac sa vykľul najväčší podrazák. Hviezdy dávam dole za veľký bordel v záberoch, v rýchlosti preklikávaní jednotlivých okien (alebo len závidím rýchlosť amerického netu a kvalitné Mcbooky), nepochopil som načo používali chatroullete na to, aby zavolali políciu, nikto z nich pri sebe nemal telefón? Americké deti sú fakt závislé na internete, takže rodičia si odnesú aj ponaučenie. Ďalšiu hviezdu musím strhnúť za tu záverečnú 5 sekundovú scénu. Keby to skončilo pridaním toho príspevku na FB, bolo by to skvelé. Každopádne je to pre mňa svetielko na konci tunela nudných hororov poslednej doby, a to fakt tento žáner nemusím. ()

kajza80

Na film jsem se podívala z toho důvodu, že jsem se těšila na konečně dobrý horor. Ale ani mi to tak nepřišlo. Celý film se odehrával na obrazovce monitoru a některé reakce spolu volajících mi připadaly přehnaně a nepochopitelně divné. Někdy jsem nestíhala číst titulky u dopisování a děj mi občas připadal zmatený. Alespoň mě potěšilo, že tam hrála Shelley Hennig, kterou znám z Teen Wolf. ()

MartinSTFC

Hodně dobrý nápad. Jediné, co bych z toho odstranil, je to nadpřirozeno, které se k tomu vůbec nehodí. Myslím, že by bylo mnohem lepší, pakliže by se jednalo o jakéhosi stalkera. Jinak brilantně provedené a za určitě nulový rozpočet. ()

Feacher

Mám rád tyhle "novodobé" styly, u tohoto snímku jen škoda, že se snaží o nějaký ten úžasný dějový zvrat a moc mi závěrečná část nedává smysl. A taky by se to teda mohlo méně sekat a kousat, ač to je samozřejmě účel. Trochu to kazí dojem. Jinak si myslím, že je to akorát dlouhé, docela dobrý nápad od myšlenky až po provedení a prostě docela OK! ()

Miroslav.Zac

Zmatené a vcelku nezáživné sledování několika vřískajících puberťáků, blikající obrazovky s něčím na pozadí už snad nikoho neohromí. ()

Grumpy_Woman

Už se i ty puberťácké vyvražďovačky modernizovali do online světa :) Na to, že film se vlastně odehrává na jednom monitoru a je založen na konverzaci to vůbec nebylo špatné.....sociální sítě se prostě stávají vražednou závislostí ()

Archeix

Téma mezilidských vztahů plných skryté agresivity, již zveřejňují jednou provždy sociální sítě, pěkně zvýrazňuje zápletka: duch mrtvé dívky nejenže oplácí všem jejich nepravosti stejně brutálně, ale nakonec všechny proviněné donutí potrestat sebe sama stejným způsobem. Odebrat z přátel tak není jen inovativním hororem, ale důrazem na realističnost zobrazení psychologickým filmem, který expresivně ukazuje základní rys společnosti. 100 % ()

WickedFey

Já to prostě nechápu. Konečně se na plátnech ukáže něco, co tu ještě nikdy nebylo a on to tady skoro nikdo neocení. Buď hodnotíte podle nálady/počasí, nebo jsem byl na jiném filmu. Dobrá, uznám.. nebylo to nějaké veledílo, ze kterého by jsem nemohl spát ještě týden po zhlédnutí ale sakra.. ta neskutečná originalita, napětí, bezmoc atp.. dokonce jsem si i zvykl na to počítačové prostředí. Dle mého názoru se tento film hodí pouze do kina. Nedokážu si ho představit třeba v normální televizi. Myslím, že má ten film něco do sebe. Určitě by se na to měli podívat ti, co rozesílají nahé fotky, či jiné sračky ostatním. Sice nedopadnete až takhle ale není to daleko od skutečnosti. No a také jsem v kině zažil něco, co se mi ještě nestalo.. Já jsem se kurva skoro celej film klepal strachy a doufal jsem, že se neleknu, protože jsem potřeboval nehorázně chcát.... Naštěstí jsem to nějakou náhodou vydržel a spokojeně jsem odkráčel ven. Horší bylo, když jsem seděl v autě na parkovišti a kamarád mi napsal SMS, která začala " Právě jsem tě viděl jak sedíš v autě na parkovišti! " No kurva, to jsem se málem posral.. To nemohla být náhoda! No to už jsem trošku odbočil.. Takže.. Já jsem si film neskutečně užil, byl jsem unešen originalitou a totálně mě to vtáhlo do děje. Když nebudu hodnotit jako ostatní podle náladičky a budu hodnotit film jako celek, pak prostě tu 5tku dát musím. Děkuji, byla to paráda. ()

Levacz

Hodnotím velice kladně, příběh byl sice trochu klišé, ale zpracování filmu mě příjemně překvapilo. V celku inovativní nápad a jeho zpracování bylo skvělé. Jeden z filmů, kde nešly investice do efektů a nehorázných platů už dávno okoukaných herců, ale do autorských práv, což mě taky příjemně překvapilo. Jaké by to asi bylo, kdyby jsme místo facebooku viděli fazebuk a místo skypu třeba skip. ()

vinad

Musím říci, že jsem už opravdu dlouho neviděl tak špičkový horor. Skvělá atmosféra a způsob provedení skrze plochu je jednoduše dokonalý. ()

Filip1999

Tento film mě rozhodně nadchnul svým nápadem "kamera na obrazovce počíteče/laptopu". Každopádně prvních 20 minut filmu bylo poměrně nudných a částečně nezajímavých. Rozhodně bych to ze začátku nenazýval "hororem". Sice bez první části filmu bychom se nedozvěděli co, kdy, kde a proč, avšak to šlo podat trochu rychlejší formou. Další část, kdy si všichni volali společně přes Skype, už se začal konečně příběh vyvíjet tím správným směrem. Nejděsivější momenty nastávaly tehdy, když se zasekla web kamera někoho z účastníků hovoru - v tu chvíli jste opravdu věděli, že se něco stane. Avšak velice se mi líbil nápad, částečně provedení. Byl jsem rád, že mi párkrát proběhl mráz po zádech a uvědomil jsem si hrůzu, jakou můžou postavy prožívat. Záporně bych hodnotil to, že při sledování tohoto filmu s titulky, jsem se v tom někdy trochu ztrácel. Např.: hlavní postava (jež také psala a ovládala obrazovku počítače) si v některých chvílích povídala s ostatními, do toho si na Messengeru psala se svým klukem, na Facebook jí chodili zprávy a všechno toto musíte stíhat v jednu chvíli číst a ještě pochopit. Každopádně všem doporučuji film shlédnout, stojí to za to! ()

AliceWHall

Tvůrci filmu si asi řekli - hmm, dnešní generace komunikuje přes Facebook a Skype, tak jo, natočíme o tom horor! Jde o tuctový horor pro dnešní puberťáky, kteří na filmy nekladou takové nároky. Ty slavný americký zkratky(i když se tim asi chtěli přiblížit realitě ) a až moc pohledný herci mě tam vážně velmi znepokojovali. Ano, přiznám, že jsem si několikrát zakryla oči, protože to bylo napínavý. Navíc se mi líbilo, jak na sebe ty špinavý puberťáci tvářící se jako skvělý kamarádi házeli špínu. Takže když to shrneme, drápala bych si u toho oči, ale nuda to není. ()

Va33ek

Za mě konečně found footage, který se může chlubit originalitou. Zasazení do světa Facebooku a skypu byl výborný nápad. Děsivá atmosféra nechyběla a aby toho nebylo málo, tak skvělý konec, který jsem nečekal mě i vcelku vyděsil. Spokojenost. ()