Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (CinemArt)

Stallone odpad!

Možná jako největší fanda hororů na této databázi nemůžu film hodnotit jinak než vidíte. Je to nudný, ukřičený film bez těch krás, co správný horor nabízí. Žánr horor je nádherné umění. Dává divákovi pocit napětí, strachu, atmosféry. V tomto snímku všechno chybí. Parta nesympatických lidí používají pro mě nesympatické sociální sítě a vymoženosti. Pořád jen čtete, posloucháte řev a když má dojít k akci, nic není vidět. Tvůrci nepřistoupili k natočení hororu s pokorou a asi si mysleli, že vymysleli hororovou revoluci. Tohle může skutečně zaujmout snad jen pubertální lidi s účtem na sociálních sítí? Pro nás dospělé, kteří máme nakoukáno nedoporučuji! ()

dubinak

Nejsem si jistá, zda si Unfriended ty dvě hvězdičky ode mě opravdu zaslouží, nicméně se musím přiznat, že kvůli těm neustálým kecům, které prostě musíte číst, abyste pochopili podstatu, protože o ničem jiném Unfriended vlastně není, jsem u něj opravdu těch 83 minut vydržela bez přestávky. Vážně mě zajímalo, jak to dopadne a upřímně jsem se těšila na konec v tom dobrém slova smyslu. Bohužel, zázrak se nestal, ba naopak. Postupem stopáže jsem začala přicházet na to, že je tento nový teenagerský kyberhoror s neskutečnou reklamou opět jen marnou snahou přinést do žánru něco nového. Nakonec to nemělo ani smysl, ani pointu, ani to nepůsobilo reálně. Oprava: působilo to reálně až moc, ale údajný 'glitch' asi musel mít teleport, když dokázal být na čtyřech místech najednou, takže to pro mě reálné není. Osobně odmítám v tomto subžánru přijmout jakoukoliv nadpřirozenou entitu. Ale to je vedlejší. Další plusko je zde opravdu přesvědčivé citové vydírání. Je pravda, že herci se v tomto snažili, nic bych jim nezapřela a myslím, že jejich výkony byly v tomto případě přes všechna očekávání. Když se tak zpětně poohlédnu, kromě té hrozné neuspokojivé pointy, to není až tak k zahození. Ty dvě tomu ráda nechám. Ale výš bych nikdy nešla. ()

PainM8

Podle traileru to vypadalo tak skvěle ..... a pak ten film, no nevim. Kdyby alespoň někdo přežil a mělo by to nějakej konec, ale tohle. Každopádně je to zajímavé v tom, že to je točené většinu filmu ze screenu jedné té dívčiny, což mi přišlo jako originální zpracování kamery. ()

Juto

Veľké prekvapenie pre mňa . Nemyslel som si, že má až tak upúta film o závislosti na sociálnych sieťach. Remeselne je to skvelo natočené. Divák musí vedieť ako pracovať na počítači, lebo nebude rozumieť filmu. Oceňujem, že film je natočený reálnom čase a vôbec nie je vidieť, že film má strih. Strih filmu je proste fantastický. Nie je to horor, ktorý vás vystraší ale zato má skvelé napätie a až konca. 6/10 ()

TomPrusik1

Odebrat z přátel je film, který má určitě nepostrádá originalitu. Jak asi tušíte z populárních ukázek, tak se celý odehrává na jednom monitoru, kde má jedna slečna (podobně jako asi teď vy) otevřeno několik webových stránek, přitom volá s kamarády na skypu a tajně chatuje se svým klukem. Takové prostředí je jistě zajímavé, ale doporučuji se dívat na film raději na televizi, než přes PC, protože jsem chvílemi nevěděl, co je moje a co je její a jestli mi náhodou někdo nevolá na skypu. No a aby to nebylo tak "nudné" je ve filmu i něco jako příběh, kde se ke skupinovému hovoru připojí i neznámí hacker (duch) a chce se pomstít "svým zlým kamarádům-vrahům" ASI SPOILER Jediné co vrazi udělali "zlého", tak bylo to že natočili svou opilou spolužačku s kakaovými kalhotami a nahráli to na internet a ostatní se tomu smáli a psali: ,,Zastřel se!!!" A co čert nechtěl ona se fakt zastřelila. Vy byste to přece udělali taky, když vám někdo řekne: ,,Skoč z okna." tak skáčete taky, že? Tohle my ze všeho vadilo nejvíc KONEC SPOILERU. Další velkou chybou, bylo to, že to je natočeno pro debilní teenegary a tak je tam spousta hloupých věcí, nad kterými kroutíte hlavou (jednu jsem uvedl ve spoileru). Například celou dobu vřeští, hádají se kdo s kým šoustal a vůbec nespolupracují (i když to tak má vypadat). A když je něco napadne, tak je hned jasné, že to fungovat nebude, nebo to vůbec nepochopíte IT experta napadne, že si "jako" zavirujeme počítač trojským koněm a tím si pomůžeme). Alespoň mě bylo jedno jak to celé dopadne a ani mě nezaujala pointa na konci. Pokud čekáte něco hororového, tak se nedočkáte. Ovšem pořád oceňuji nápad, který je velkým plusem filmu. A taky má film jen 80 minut a tak to jde vydržet. 55% ()

campix

Stále tyhle filmy, odehrávající se na obrazovkách počítačů a jiných zařízení prostřednictvím různých sociálních sítí a komunikátorů, považuji za poměrně originální a osvěžující. Odebrat z přátel mě z tohoto pohledu lákalo. Příslibem bylo osvěžení hororových vod. Začíná to sice slibně, ale ve finále se dostáváme do spirály křičení a obviňování hlavních aktérů. Co mi nevonělo, byly přehnané postavy, jelikož podle všeho sledujeme skupinu naprosto nejzvrácenějších jedinců, kteří provedli tak nějak všechny nekalosti, které Vás můžou reálně napadnout. Je to prostě další blbina, která mohla dopadnout určitě o dost lépe. Čekal jsem alespoň nějaký twist. Bohužel to se nestalo. Tvůrci finální rozhřešení totiž pojali hodně alibisticky a nezajímavě. ()

moviefilm

Som veľmi prekvapený, že okolo tohto filmu nevzniklo rovnaké haló, ako okolo Záhady Blair Witch. Vina je zrejme v slabej propagácii, navyše sa nikto netváril, že Unfriended je skutočná udalosť. Pravda je ale taká, že po dlhej dobe konečne horor, ktorý využíva svoju (stokrát obohranú) formu found footage nápadito a vďačne. Výkony sú uveriteľné, atmosféra sa buduje a práca strihača je bravúrna. Nerozumiem, prečo ostatní nie, ale ja som spokojný... ()

Gnoma

Nudná a zdlouhavá procházka hloupými mozečky nevděčnejch puberťáků. Jako třešnička na dortu pak vytáhnou bubáka ze skříně a jumpscare Vám má asi pomoct zapomenout na to, kolik času jste právě promrhali. ()

URBAN

Tento horor neukazuje žádné zázraky, ale jeho provedení je minimálně zajímavé a děj, který byl svým způsobem primitivní mě zaujal a v některých chvílích jsem byl napjatý z toho co příjde, jenomže bohůžel mě to něják nepolekalo, ale aspon to dokázalo něco vyvolat. ( 19.9.16/MAC ) ()

Khumbac

Jebatá PC generace udává nemilosrdně tempo kláveskou. Divák při sledování má možnost usnout, zanadávat, vypnout. Ta třetí možnost se mi líbí nejvíc. ()

Avathar

Ale hej, dá sa to. Námetovo podobný THE DEN mi síce prišiel zvládnutejší a hororovejší, ale UNFRIENDED je vcelku zaujímavý experiment hlavne v tom že dej sa odohráva v reálnom čase a režisérovi sa darí (napriek tomu) udržiavať a postupne gradovať znepokojivú atmosféru, odkrývať minulosť jednotlivých postáv, nápady mu tiež nechýbajú a celé je to – vzhľadom na zvolený koncept – dobre prehľadné. Inak som ale celý film fandil Laure, z čoho asi jasne vyplýva aké sympatie som k hlavným hrdinom prechovával. Tiež úplne posledný záber bol fakt zbytočný (podobným spôsobom ako v SINISTER). ()

Mrkvič

Docela to fungovalo. Námětu se toho dá spousta vytknout, ale provedení není vůbec zlý. Je to takový startovací krůček k něčemu podobnému, co bude po všech stránkách vychytanější. Ostatně stejně pojatý díl Moderní rodinky byl také nejlepším v sérii. ()

Lachtaan

Hodně prapodivná "filmová" záležitost, která mírně postraší ty, kteří si denodenně hodiny a hodiny pohrávají s úskalími sociálních sítí, hlavně těch, kde jde za pomocí kamery sdílet opravdu vše. Kdyby se povedlo vystavět temnější atmosféru na záživnějším příběhu, námět by vůbec nebyl špatný. Takhle ale stojíme tváří v tvář ryze teenagerskému thrilleru bez špetky sebeúcty. Tři hvězdy jen za atmošku v kině. [viděno v Kino Šumava Klatovy 19.6.2015] ()

Dado

Nápad je zaujímavý, o tom potom, podstatnejšie však je, že výsledok už bohužiaľ taký oslnivý nie je. V prvom rade chýba filmu poriadne vystavané napätie, rozmazané zábery webkamier a prvoplánové snahy o vyľakanie dnes už padnú na úrodnú pôdu len málokedy. Zážitku príliš nepomáhajú ani správanie skupinky tínedžerov, ktorej neustále nezmyselné prekrikovanie môže ľahko dohnať menej trpezlivých divákov k tomu, že film v polovicu znechutene vypnú. Rozhodne by preto nebolo na škodu, keby sa tohto námetu pokúsil chytiť ešte niekto iný. Niekto, kto by dokázal využiť jeho nesporný potenciál lepšie ako tomu bolo v tomto prípade. (40%) ()

LUKICKK

Ta skype temná atmosféra tomu dodává takový speciální efekt, který na mně jakožto člověka co dlouho používal Skype dost funguje. Swag Matias. ()

Ryuuhei

Pohodové, minimalistické found-footage, ve kterém si člověk musí vystačit s obrazovkou notebooku a živými záznamy webkamer. Nijak mě nevytrhla ona nadpřirozená vložka, ve které zjevně nešlo jen o obyčejného hackera, ale entitu, která toužila po zadostiučinění a rozhodla se k tomu využít hromadný hovor na první pohled party neškodných přátel. Takové to, že nikdo nemohl prakticky nic udělat, jen hrát zvrácené hry, bylo dost přitažené za vlasy a podobný koncept můžeme vidět i jinde. Ale pořád to bylo svým způsobem napínavé a bylo zajímavé sledovat, jaká, byť vzhledem k zakončení zbytečná pravda nakonec vzejde na povrch. ()

MikyAff

Škoda začátku, který se táhne poměrně dlouho, než se ozve tajemný uživatel a začne aspoň trošku zábava. Sice na chvilku budete mít třeba fóbií ze sociálních sítí, ale možná je to lepší. Nebudete vysedávat u počítače a půjdete někam ven se pobavit.. Pak skončí vaše bizardní video na internetu, vy se kvůli tomu zabijete a budete taky strašit a postupně zabíjet několik mladistvých. Skvělé vyhlídky, že? Film se vlastně nehne z místa, co se týče prostředí a celou dobu i tak dokáže zabavit. Jen škoda, že nám tvůrci nedovolili se trošku víc bát. Když už přišla lekačka, byla očekávatelná a docela i krátká. I když, já bych si neměla stěžovat, aspoň jsem mohla v kině koukat na horor, aniž bych si musela dát ruce před oči. ()

elanius

(95/2015) / Obdivujem, že niekto mal tú odvahu natočiť thriller kde celú dobu sledujeme len obrazovku počítača. Unfriended neurazí, ku koncu napätie prituhuje ako sa patrí. V rámci žánru celkom dobré, aj keď skôr by som to nazval len pokus. (5/10) ()