Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (CinemArt)

Hornet.CZ

47% / Do druhého zabití lze tento film označit za mírně nadprůměrnou podívanou které určitě nechybí temná atmosféra, strach z neznáma ani napětí, které by se dalo krájet, jediné co mohu z této části vytknout je prakticky jen blbost a částečně i jednoduchost příběhu. Bohužel po druhém zabití toto všechno odpadá a to doslova, postupně se všechno odhaluje a najednou z někoho kdo se pouze za někoho vydával je démon který jak zde již někdo uvedl s mládeží začne slušně vyjebávat, nakonec je z toho klasická předvídatelná hra ve které démon naráží již svědomí daných osob a začnou se během toho navzájem vyřvávat a postupně stejně pochcípou, tudíž to končí jako naprostá sračka, kterou jako by vymyslel někdo v The Asylum a poslal to dál a v polovině filmu tu došli nápady tak to použili. Nebudu lhát začátek vypadá opravdu slibně ale rád bych něco více reálného + ještě jsem neřekl, že found footage není zrovna mým oblíbeným ale pokud se dobře zpracuje tak proč ne, ale toto není mimo hlavní myšlenky ničím nové. Poznámka: mám ještě v plánu zhlédnout i další dva filmy jenž se s tímto spojují ale nejsem si jist jestli to po tomhle vůbec chci. ()

Zaks

Nudné, hlúpe, nelogické, ako napríklad písanie správ pri hre s piatimi prstami, keď mala jednu ruku hore? ()

HAMLOCK

Docela škoda. Mohlo se jednat o sociální drama o hrozbě sociálních sítí ,které by se podobalo úžasné hře Her Story ,ale ne scénáristi tam na****** hororové prvky ,kde má špek ruku v mixeru a kde jedna p*** řve do počítače. Pozitivem je styl vyprávění ,který je propojen s velice dobrým vizuálem. To se tvůrcům skutečně povedlo a vy jakožto divák máte pocit ,že se na vše koukáte ze svého počítače ,i když jste v kině. Jinak je ,ale vše na hovno je to promarněný potenciál špatně vecpané hororové prvky dosahují nulových kvalit . Špatní herci ,odporné dialogy... Zmařený potenciál. 3/10 ()

Mily

Já nevím... Tenhle žánr hororu mě moc nenadchnul a spíše jsem se celou dobu čumění na 1 monitor nudil. Spíše mě bavil film ''Cyberbully'', který sice taky není úplně tak skvělý, ale rozhodně je lepší, než tahle ''děsivá'' fantasmagorie. Holka se chce pomstít přes Skype, to je nápad, ach jo.... ()

VideneFilmy

Pôvodne som chcel dať 2*, ale jedna skutočnosť ma prehovorila na slabšie 3. Unfriended neprináša do žánru nič nové. Dej i koniec je hororovému fanúšikovi po chvíli jasný, ale napriek tomu sa filmu musí uznať, že hoci majú herci niekedy tendenciu preháňať, situácie pôsobia v kontexte udalostí uveriteľne a plynulo. A čo je teda tou skutočnosťou, ktorá u mňa posunula hodnotenie o jednu hviezdu vyššie? Práve to, čo pre niekoho môže byť obrovská trhlina. Film sa nebojí ísť do nudných pasáži, kedy sa takmer nič nedeje, iba si postavy medzi sebou píšu alebo hlavná hrdinka niečo dlho hľadá na internete. Pre niekoho môže táto skutočnosť pôsobiť ako zbytočne natiahnutá, ale pre mňa práve to dodalo na uveriteľnosti, že sa jedná o natočenie situácie, ktorú nikto z filmárov dopredu nepripravil. ()

turanpat

Veľmi zaujímavý koncept, ale určite sa z toho dalo vydolovať omnoho viac. Atmosféra veľmi priemerná, v takomto filme sa na nej musí stavať a tu to nebolo zvládnuté na 100%.  Ale zaujímalo ma to do poslednej minúty, postupné odhaľovanie tajomstiev bolo príjemné, no dopozerali som to skôr zo zvedavosti. 60% ()

dominic_joel

…môj zápis č.30: Ako som sa už stihol priznať pri mojom zápise k českému seriálu Semester, keď vyšiel film Searching, tak som zanedbal research a pomyslel si, s akou odvážnou novinkou prišli tvorcovia a odhodlali sa zachytiť dej celého filmu len na obrazovke počítača. No a napodiv, takých filmov vzniklo dávno predtým dostatok na to, aby som prestal pátrať, ktorý bol vlastne tým revolučne prvým. A asi by sa to aj ťažko určilo, keďže tento princíp zaži ltiež svoju evolúciu, dokocna možno z časti takmer takú, ako “foundfootage” filmy.  Ak by som mal tento snímok porovnať práve so spomenutým hitom z roku 2018 - niekto by povedal, že tu boli tvorcovia menej kreatívni… Druhí zase, že si tu vystačili aj s menej kreatívnymi fórkami… Aktuálne upozorňujem na spoilery a sám sa osobne domnievam, že rozporuplnosti z tohto snímku najviac škodí hlavný fakt, že v ňom figuruje duch, čo je… asi zjavne ITčkar. Nie naozaj. Pozrite si ľubovoľný horor ak Vám forma strašenia ľubovoľnej potvory zo záhrobia (alebo inej rite) príde absurdná, čo by ste si pomysleli o duchovi, ktorý znefunkčňuje a skrýva buttony na maily, loguje sa do skupinového Skype hovoru, píše správy na facebook a podobne? To chatovanie je ešte dosť ok. Predsa len je to forma komunikácie v modernom prevedení, ktorá je čiastočne o dosť efektívnejšia ako písať krvou na stenu… Na druhú stranu ste prvú polovicu presvedčený, že za všetkým stojí ozaj krutý hacker a až príde na plot twist, tak… už je neskoro, aby ste sa spamätali, nakoľko gradácia stúpa a zrazu je koniec. Máme tu odkrývanie minulosti, sebareflexiu, priznania… Sami vlastne neviete, kto je ten horší a či si čosi (možno až na ten najvyšší trest) nezaslúži. Ale ako som už nakúsol, ak by mal film možno viac nachystaný piesoček na dúchársku záležitosť hneď z úvodu filmu, aj tak sa tejto nočnej more každého programátora asi nezvládnete úplne oddať. Herci, hranie, tempo, vizuál, jednoduchá pointa,... všetko mi prošlo fajn. Otravná bola nanajvýš jedna “hádka”, alebo skôr kňučanie a prekrikovanie sa postáv v poslednej tretine filmu a technicky ma trochu iritovalo “umelé” sekanie a glitche videí pri videohovoroch, ktoré buď mali maskovať skryté strihy… alebo boli len výsledok veľmi zlého rozhodnutia, ako urobiť vizuál živší a reálnejší, ale za daň neskutočne otravného vizuálneho prvku, ktorý by som prirovnal k sledovaniu skvelého filmu na rozsadnutom vrecku vajec. ()