Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (CinemArt)

AngelG

Tak tohle bylo nakonec horší, než jsem čekala.. Dějově to nemá nic nového co nabídnout a to stejné platí o průběhu a závěru. Nejen, že to bylo absolutně bez atmosféry (jelikož pár hlav na webce a neustálé přeskakování na fb chat, opravdu svou práci neodvede), do toho se obrazovky všech postav stále nepříjemně sekali, což mě také dohánělo k šílenství a hlavně mi ty postavy byly ukradené. Nikdo z nich nedokázal nabudit pocit sympatie a tak mi po celou dobu byl jejich osud celkem ukradený. Takže pokud se chcete tak maximálně unudit k smrti, tak tohle je horký kandidát. ()

AloeB

Oceňuji velice zajímavý nápad, hlavně tedy přenesení celého obrazu na jedinou počítačovou obrazovku z nulovými střihy. Což je ovšem na druhou stranu i největší slabina filmu, protože si tímto odstřihl jakoukoliv možnost mít zajímavý vizuál a musel se spolehnout na příběh, který je dle mého nadprůměrný, na druhou stranu ani ne nejdokonalejší. Parta skypujících si teenagerů nemusí zaujmout každého a pak je těžké koukat se celý film na postavy, které nám jsou lhostejné, zvlášť, když jim jde prakticky o život. Mne však částečně zaujaly a postupné odhalování jejich špatností mi přišlo zajímavé. Doporučuji. ()

helraiser

Docela slušná podívaná v netradičním zpracováním, pro mnohé asi nudným, ale za mě slušně udělaným. Ne pro každého, ale svým způsobem dost originálně uděláno. ()

Selixinho

Skvěle vytvořené a natočené. Podvědomě jsem si přál tohle vidět už daleko dříve a najednou se stalo. Zajímavá zápletka a vynikající atmosféra, to ano, ale horory často trpí na vyvrcholení nebo na samostatné závěry. To je právě ten slabý moment, kdy jsem si řekl, že já, jako režisér, bych s tímto snímkem naložil jinak - lépe. Jinak ale adekvátní podívaná, u které jsem se rozmýšlel mezi čtyřmi nebo třemi hvězdičkami. Vyhrála ta druhá možnost. ()

Mouchal

Už je to nějaký čas, kdy se sledování filmů z televizí v teplem vyhřátých obýváků přesunulo na monitory našich počítačů či dalších jiných forem inteligentních zařízeních. Film Odebrat z přátel v tomto zašel ještě dál a my tak na svém monitoru můžeme sledovat celou filmovou stopáž jiný monitor, na kterém se celý film odehrává. Originální, říkáte si? Ano. Bohužel ale jakmile někdo přijde s originální zápletkou do hororu, vznikne z toho nakonec béčkový brak. A ten vznikl i v tomto případě. Pomalý rozjezd, který vypadá spíše jako náznak laciného kyber-péčka nakonec vyplyne do mrazivého příběhu o pořádné kyber-šikaně nasraného ducha jedné párty čůzy, která si neumí ani pohlídat svěrače. Její nasrání je pochopitelný (měla by ale být nasraná sama na sebe), sebevražda už tolik ne, a vraždění svých spolužáků za to, že jen podlehli davovému šílenství a malinko si do ní rýpli na sociální síti opravdu pochopitelné není. Herecky je teen partička (překvapivě) dobře zahrána, ikdyž některé herecké grimasy ani nemuseli ztvárňovat vzhledem k malým okýnkům, ve kterých se většinou ukazovali, či občasnému zamrznutí obrazu. Je to přeci jen přes internet a co jsem sledoval, tak ani ne moc rychlostně dobrý (stahovaní v rámci několika kb/s to potvrzuje). A bohužel pro film, není to ani tolik strašidelné. Hororovou atmosféru by tu ani vyhledávač Google nenašel a lekací scény se tu skládají z několika scén s mixérem (jajks to byla pochoutka). Koncem film i může posloužit jako další důkaz toho, jaké mohou ženy být v jednu chvíli neuvěřitelné stíhačky (Where are you???) a v druhé naprosté svině (It was him!). Zapracovat na hororových pasážích, vylepšit plitký příběh a mohli bychom tu mít velmi inovativní skvěly horůrek. Je to škoda, že se tomu tak nestalo. 55% ()

s1r1us

Ty *** dávám za to, jak to bylo celé natočeno. Celý (skoro celý ;) ) film sledujete obrazovku počítače jedné z hlavních postav, jako by někdo snímal obrazovku a vy si pak pouštíte záznam. Vše se tak odehrává přes video hovory s ostatními, volání přes skype, chaty atd. Patřičný efekt to má hlavně pokud si tenhle film pouštíte na počítači se stejným systémem a používáte stejné programy jako ve filmu. Stáváte se tak mlčící jednou z postav filmu. Proto dávám za mě ty ***. Jinak je celý děj předvídatelný a nenápaditý konec doslova zklamáním. Šlo z toho vytěžit mnohem mnohem víc. A nálepku horor to má asi neprávem. ()

Veronica27

Jedna hvězdička tak možná za snahu, tohle s hororem nemá nic společného, navíc je to totální nuda, nezáživná nuda naprosto o ničem.Tady tak snad vykřížkovat a delete.Zklamalo. ()

Hellierer

Tak tenhle film sem si pustil s tím,že budu koukat hodinu a dvacet minut na koninu v ranku Paranormálních Aktivit. Ale ono to nakonec nebylo tak špatné. Ano pořád se to pohybuje v tom,že v napínavých okamžicích se kamera rozmaže,sekne a tak ale zase díky provedení filmu ke to celkem snesitelné a hlavně konečně to vypadá trochu věrohodně. Co se týče příběhu i zde se hraje pořád ta samá "duchařská" písnička: Duch straší partu teenagerů a ti na sebe řvou...konec. Díky ale poměrně zajímavému provedení a nenásilnému občasnému humoru díky onomu provedení tento snímek pořád trochu vyčnívá od jiných hororů stejného typu. Za mě trošku silnější 3 hvězdy tedy I65%I ()

marek86

Jedna hvězda za prvních dvacet minut filmu, které jsou poutavé. Potom se příběh stupňuje a tím se snižuje jeho kvalita, až to nabírá opravdu tempo horské dráhy a osobně jsem začal litovat, co jsem si to pustil. Pro mě totálně otřesnej film, kterej bych si už nikdy nepustil. Moje hodnocení 2/10. ()

kukkik

Inovátorský způsob natáčení filmu, řekl bych vcelku vydařený experiment. Vše kromě Lauřina motivu (dobře, bylo to od nich hnusné ale taková reakce?? Nebudu spoilovat) dle mého perfektně funguje a i nějaká ta tísnivá atmosféra se dostavila, především díky známému počítačovému prostředí, ve kterém se většina z nás pohybuje denně ale málokoho by napadlo, jakou psychologickou zbraňí takový notebook s webkamerou (i bez nadpřirozených úkazů) může být. Výchovný motiv tohoto filmu je zcela zřejmý ale na kvalitě mu to nijak neubírá, myslím, že poselství cílové skupině bylo tímto způsobem předáno velice účelně, za mě 4 hvězdy :) ()

AnnalieseK

Pokus o hororový snímek, kde se zkušení hororoví fanoušci budou bát stejnĕ, jako při nepřetržitém maratonu sledování Hannah Montana. Co vás na tomhle filmu zaujme, je originální pojetí, kdy se celý film dívate na počítačovou plochu jednoho z teenagerů. Ano, a jak vás potom tohle může vystrašit? Nemůže. I tak nĕkteří z vás pocítí tajemnost ze záhrobí a možná vám i na chvíli naskočí husí kůže, ale ve mnĕ to žádné extrémní pocity nevyvolalo. Takže pokud tenhe film mám hodnotit jako horor, tak dávám 2/5, za samotné zpracování, námĕt, nad kterým je třeba se zamyslet, a hodnocení z pohledu thrilleru dávám zlatý střed - 3/5 ()

Likan7

Neříkám hit, ale za tvrzením, že tvůrci z ničeho udělali fajnovou věc, si stojím. Tyhle moderní horory sice nejsou vůbec děsivé, ale z nějakého důvodu se mi tenhle moderní hábit líbí. Samozřejmě mi to připomnělo webseriál Semestr ze Streamu, který se mi taky líbil. Partička mladých, Facebook, Skype, internet, pár mrtvých, dobrá práce. ()

Brodyman

Nedá se upřít, že se jedná o velmi zajímavý koncept a nápad, který je bohužel uškrcen provedením. Atmosféra se bortí a z něčeho, co by mohlo být dosud nejpůsobivější horor posledních let se stává pouze průměrný film s nulovým napětím a strachem. ()

Bube1

Tohle bylo vážně dobrý! Líbilo se mi hlavně striktní dodržení nastoleného konceptu ''obrazovek'' a odehrávání děje v reálném čase. To přidalo na autenticitě a atmosféře. Podobných filmů jsme tu už pár měli, ale tenhle je zatím řemeslně nejpreciznější. Trochu sice pokulhává ve schopnosti děsit, ale i tak si podle mě zaslouží 4 hvězdy. P.S.: Pokud si Cybernatural pustí někdo nad 50 let, tak pochybuji, že vůbec v tématu nebo některých pasážích chytne, o čem je řeč. ()

liberita

Unfriended je síce naozaj jednoduchý a dosť stupídny film, na druhej strane stojí za obdiv, že s tak malým rozpočtom si dokázal získať dosť veľké publikum. Samozrejme, že pritom využíva popularitu sociálnych sietí a nečudovala by som sa, keby začal v oblasti hororu podobnú revolučnú vlnu ako kedysi Záhada Blair Witch a získal aj kultový status obdobný tomuto filmu. Plus treba filmu uznať, že sa dotkol témy cyberbullingu, ktorá je momentálne dosť aktuálna a v mnohých prípadoch prekračuje mieru humoru k psychickému týraniu. Na druhej strane by ale nezaškodili, ak by sa postavy chovali trošku rozumnejšie a logickejšie a scenár by bol prepracovanejší. ()