poster

Dračí srdce 2

 • USA

  Dragonheart: A New Beginning

 • Slovensko

  Dračie srdce 2

Fantasy / Akční

USA, 2000, 84 min

 • lennyd
  **

  Geoff (Chris Masterson), mladý štolba v zapadlém klášteře, jednoho dne objeví velké tajemství, které klášter uchovává. Ve sklepeních žije poslední žijící drak, a v zajetí je držen hlavně kvůli dávnému proroctví, které věští celému světu záhubu, pokud se drak dostane na svobodu v nepravý čas. Geoff se ale s drakem zpřátelí, a společně se tak mohou postavit proti dávné kletbě, stejně jako tyranskému vládci země... Druhé pokračování je o hodně slabší než úvodní film, i když si z něj ponechává příjemnou hudbu, hezkého draka a vcelku rodinnou atmosféru. Zpracování i vlastní příběh je ale řádově nudnější, a ke konci jsem chvilkama musel zavírat oči před naivitou celého filmu (jeden příklad za všechny - čínská holka sřeže několik po zuby ozbrojených rytířů zaráz - a v poslední scéně není schopna ani jediného úderu). Z úcty k původnímu filmu, a stejně tak proto, že filmů s dračí tematikou není zas tolik, ty dvě hvězdičky (s odřenýma ušima) dám...(25.6.2012)

 • haushinkaa
  odpad!

  U jedničky jsem brečela dojetím, u tohohle rozhořčením. Byla jsem zděšená, rozčílená a nevěřila jsem tomu, co udělali mému milovanému filmu... Proč to vůbec dávat do spojitosti s původním Dračím srdcem? Kam se ztratila lehká elegance a pohádkovost prvního filmu? Vtipné scénky vymizely, zůstaly jen rádoby vtipné (takže trapné) pokusy, na scéně se neobjevil charismatický a chrabrý rytíř, ale kluk, který se sebou nechá zametat a nemít nemotorného draka, kterého zesměšnili, je uplně v háji. Ti dva kung-fu bojovníci tam neměli co dělat, na kvalitě mu rozhodně nepřidali... Nudný a nevýrazný záporák mě taky nijak neoslovil, takže tohle hořké zklamání nemá nic sladkého, co by alespoň zmenšilo tu pachuť, která ve mně po zhlédnutí TOHOHLE zůstala...(27.4.2008)

 • Z0oMb3E
  ****

  Vôbec nechápem tak nízkym hodnoteniam. Milý príbeh s ešte roztomilejším drakom. Jednotku som videl síce dávnejšie, ale pár fragmentov si z nej pamätám. No ani dvojka zas nebola taká zlá. Veľkú zásluhu na tom má prostredie Oravského hradu. Príbeh je o trochu slabší, no stále je to príjemný zážitok a jeden z najlepších filmov o drakoch. Avšak oproti jednotke tu máme aj jeden progres, a to v lepšom soundtracku. Vmixovanie východnej kultúry však až taký chytrý ťah nebol, taktiež záverečnému súboju bol vyčlenený tak krátky čas, že človek sa ani nestihol zadívať na prevedenie záporáka. A bolo po filme. Určite je to rovnocenný partner v porovnaní s Dračím srdcom 1.(3.3.2011)

 • Kam3L
  *

  Skoro dobrý sequel. Absolutně nevyužitý potenciál. První dračí srdce mělo všechno. Obsazení, vtip, příběh, padoucha i srdcervoucí finále. Ale tohle? Drak který prdí oheň, protože má ohňovou plíci a ledovou plíci? A všechno ho učí mistr kung-fu? To je moc. Draco z 1.dílu měl osobnost. Možná i proto, že ho daboval Sean Connery. Ale Drake z 2.? To je naivní jeliman, který neumí vůbec nic, natož aby měl to nejmenší charisma, natož aby alespoň měl dobré grafické ztvárnění. Sotva na nedělní poobědový šlofík. Jen kvůli tomu jak mámk rád minulý díl 20%(1.8.2015)

 • monolog
  *

  Co říct o tomhle skvostu? Snad že s původním Dračím srdcem má společný jenom to, co by neměl. Neboli že si autoři vybrali několik dějových linek a drobností z předchozího příběhu a ty okopírovali a obalili to pseudoakční skořápkou z Dálnýho Východu. To kopírování předchozího děje bych jim odpustil, to mělo nějakou hlavu a patu. Ale to pitomý kungfu teda ne. Nechápu, že tohle "broadwayský kopání" pořád někam cpou. Příběh je klišé jedna báseň, od chlapce, který se chce stát rytířem a je tak zaslepený, že zlo rozpozná až na poslední chvíli, až po přestrojenou princeznu bojovnici se svým učitelem Metuzalémem a čestného a hodného draka, který je tím jediným pravým přítelem. Jediná nápaditá věc byl ten mladej kněz, když ho nafetovali, jenže zbytek, darmo mluvit. Záporák je vlastně až do určitýho okamžiku (a to docela nelogického a zbytečného zabití věrného nohsleda) spíš opravdovým klaďasem a dokonce tak i působí. Potom je to už jenom figurka v rukou všemocného scénáristy=debila. A konec snímku je tak pitomej, žejsem měl co dělat, abych se nepřihlásil následně do Superstar, v jakým jsem byl šoku.(11.9.2006)

 • - Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)

 • - Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)

 • - Kráľovu pomocnicu stvárnila slovenská herečka Karin Haydu. (Willy38)