poster

Dračí srdce 2

 • USA

  Dragonheart: A New Beginning

 • Slovensko

  Dračie srdce 2

Fantasy / Akční

USA, 2000, 84 min

 • Tayen
  *

  Jestli se mi jednička aspoň trochu líbila, tohle je pro mne slátanina, kde se mísí britský středověk s asijským Kung fu. Film na mne působí novodobým ochranářským dojmem, což nenávidím. Příběh nic moc, a to nemluvím o postavách (mladý bojovník, z kterého se nečekaně vyklube dívka - to snad ne. Kde je originalita?). Raději si přečtu nějakou pěknou ruskou pohádku o bohatýrech.(25.7.2005)

 • Z0oMb3E
  ****

  Vôbec nechápem tak nízkym hodnoteniam. Milý príbeh s ešte roztomilejším drakom. Jednotku som videl síce dávnejšie, ale pár fragmentov si z nej pamätám. No ani dvojka zas nebola taká zlá. Veľkú zásluhu na tom má prostredie Oravského hradu. Príbeh je o trochu slabší, no stále je to príjemný zážitok a jeden z najlepších filmov o drakoch. Avšak oproti jednotke tu máme aj jeden progres, a to v lepšom soundtracku. Vmixovanie východnej kultúry však až taký chytrý ťah nebol, taktiež záverečnému súboju bol vyčlenený tak krátky čas, že človek sa ani nestihol zadívať na prevedenie záporáka. A bolo po filme. Určite je to rovnocenný partner v porovnaní s Dračím srdcom 1.(3.3.2011)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +hudba, postavy -některé bohužel nevyužité/// První dračí srdce byl překrásný film, přesně takový jaký má fantasy pohádka být. Pokračování příběhem navazuje tam kde jednička skončila a všeobecně působí levněji a tváří se jako menší film. Říka se, že 2x nevstoupíš do téže řeky, ale já jsem vstoupil rád. Skutečně, téměř vše kopíruje jedničku. Má to i výhody, nádherná hudba zůstala, příběh ústí celkem logicky, postav je hodně a mají zajímavý charakter...ovšem tady snad zamrzí nejvíc, že jejich potencíal nebyl využit uplně naplno. Ale i tak se jedná o pěknou fantasy, klidně si to dám potřetí, jen trošku velkolepěji.///Celkem 72%///(10.9.2006)

 • Stanley
  *

  Opravdu velká bída. Trapné, levné a primitivní, že jsem z toho měl dojem, jakoby to bylo určeno pro děti předškolního věku, protože nikdo jiný by tuhle pohádku tvářící se jako jemné historické fantasy žrát nemohl. Způsob, jakým jsou rozděleny dobré a zlé povahy postav, je směšný, stejně tak rádoby-intriky záporáků i samotné rozuzlení. Oproti prvnímu Dračímu srdci tedy hluboký propad, nezbylo tu už vůbec nic poutavého, nic věrohodného, nic komického (leda by to bylo myšleno jako smutný pokus o sebeparodii, což nebylo). Pouze hudba zůstala vcelku hezká, ta ale nic nezachrání. Rád bych tudíž varoval všechny, kterým se první Dračí srdce líbilo, aby radši zapomněli, že něco jako "dvojka" existuje - ušetří si tím nervy a čas, který můžou strávit třeba tím, že se podívají na něco smysluplnějšího.(30.3.2004)

 • monolog
  *

  Co říct o tomhle skvostu? Snad že s původním Dračím srdcem má společný jenom to, co by neměl. Neboli že si autoři vybrali několik dějových linek a drobností z předchozího příběhu a ty okopírovali a obalili to pseudoakční skořápkou z Dálnýho Východu. To kopírování předchozího děje bych jim odpustil, to mělo nějakou hlavu a patu. Ale to pitomý kungfu teda ne. Nechápu, že tohle "broadwayský kopání" pořád někam cpou. Příběh je klišé jedna báseň, od chlapce, který se chce stát rytířem a je tak zaslepený, že zlo rozpozná až na poslední chvíli, až po přestrojenou princeznu bojovnici se svým učitelem Metuzalémem a čestného a hodného draka, který je tím jediným pravým přítelem. Jediná nápaditá věc byl ten mladej kněz, když ho nafetovali, jenže zbytek, darmo mluvit. Záporák je vlastně až do určitýho okamžiku (a to docela nelogického a zbytečného zabití věrného nohsleda) spíš opravdovým klaďasem a dokonce tak i působí. Potom je to už jenom figurka v rukou všemocného scénáristy=debila. A konec snímku je tak pitomej, žejsem měl co dělat, abych se nepřihlásil následně do Superstar, v jakým jsem byl šoku.(11.9.2006)

 • - Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)

 • - Kráľovu pomocnicu stvárnila slovenská herečka Karin Haydu. (Willy38)

 • - Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace