Dračí srdce 2

Dračie srdce 2

Fantasy / Akční

USA, 2000, 84 min

• Stanley

Opravdu velká bída. Trapné, levné a primitivní, že jsem z toho měl dojem, jakoby to bylo určeno pro děti předškolního věku, protože nikdo jiný by tuhle pohádku tvářící se jako jemné historické fantasy žrát nemohl. Způsob, jakým jsou rozděleny dobré a zlé povahy postav, je směšný, stejně tak rádoby-intriky záporáků i samotné rozuzlení. Oproti prvnímu Dračímu srdci tedy hluboký propad, nezbylo tu už vůbec nic poutavého, nic věrohodného, nic komického (leda by to bylo myšleno jako smutný pokus o sebeparodii, což nebylo). Pouze hudba zůstala vcelku hezká, ta ale nic nezachrání. Rád bych tudíž varoval všechny, kterým se první Dračí srdce líbilo, aby radši zapomněli, že něco jako "dvojka" existuje - ušetří si tím nervy a čas, který můžou strávit třeba tím, že se podívají na něco smysluplnějšího.(30.3.2004)

• serena88

Co to je ?? s jedničkou, která byla fakt výborná fantasy pohádka,s krásně vyvedeným drakem,měla celkem svižný a vtipný příběh, ... to mělo pramálo společného, v postatě to byla trapná a laciná napodobenina,s ničím originálním se tu nesetkáte a bohužel ani ten drak už není tak věrohodný a vyvedený.... Možná že, pro děcka dobrý, ale jinak totální odpad!(8.9.2007)

• tron

Nenáročný, skromný filmík, ešte rodinnejší a ešte menej výpravnejší, ako ešte pomerne originálny a obľúbený originál s hlasom Seana Conneryho. Nechýbajú bohužiaľ ani "davové" scény a hlúpy seriálový vzhľad. Kým originál dokázal ako-tak osloviť dospelého diváka, ochotného na hodinku a pol podľahnúť kúzlu mágie, tento nadbytočný sequel ani náhodou.(16.9.2005)

• Tayen

Jestli se mi jednička aspoň trochu líbila, tohle je pro mne slátanina, kde se mísí britský středověk s asijským Kung fu. Film na mne působí novodobým ochranářským dojmem, což nenávidím. Příběh nic moc, a to nemluvím o postavách (mladý bojovník, z kterého se nečekaně vyklube dívka - to snad ne. Kde je originalita?). Raději si přečtu nějakou pěknou ruskou pohádku o bohatýrech.(25.7.2005)

• Deeside

Tohle dílo radši nikdy nemělo vzniknout, protože nenabízí nic nového a svému předchůdci dělá jen ostudu. Lefler musel být při režírování mírně podnapilý, protože tak trapné scény jako dračí ledový dech ze zadku a jiné pitomosti nevyzněly vůbec vtipně, ale spíše dost ujetě. Hlavní postava nezáživná, neoriginální a bez charisma, kam se hrabe na Bowena z jedničky. Dračí mládě nic moc, hlavně mi přišlo, že dvojka má mnohem horší efekty než jednička (tady se zřejmě podepsala ta video produkce, já říkal, že to bylo zbytečné natáčet). Příběh, jenž mohl trvat scénáristovi vymyslet zhruba půl hodiny také ničím nezaujal a jediné, co stálo za něco, tak McKenziův soundtrack. Sice nebyl tak originální jako v prvním díle, ale na takovéto fantasy bohatě stačilo.(3.1.2014)

• - Kráľovu pomocnicu stvárnila slovenská herečka Karin Haydu. (Willy38)

• - Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)

• - Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)