Dračí srdce 2

Dračie srdce 2

Fantasy / Akční

USA, 2000, 84 min

• 0Fusion

Po shlédnutí půlky tohoto filmu (ani jsem ho nedokoukal) jsem se neubránil otázce: proč sakra propůjčili název Dragonheart takovému braku? Skvělý "první díl" s kouzelně pohádkovou atmosférou tak byl pošpiněn touto slátaninou s ubohými triky, topornými herci a hrozným scénářem. Jedinou hvězdičku, kterou jsem filmu přidělil, si film vysloužil hudbou Marca McKenzieho. Ne, že by byl tak skvělý skladatel, ale vykradl původní hudbu Randyho Edelmana a tu prostě můžu poslouchat pořád.(17.9.2006)

• Jezinka.Jezinka

Dívala jsem se na Dračí srdce 2 s vzpomínkou na skvělou jedničku, a kdybych byla po lobotomii a byla opilá, ano, myslím obě tyhle podmínky splnit zároveň, mohlo by mi to připadat jako dobrý film. Takhle to bylo hodně slabé a s hodnocením jdu ještě níž za to zklamání, které mi tenhle film připravil svým názvem.(6.8.2011)

• drankeryth

Jednoznacne slabsi film, ako jednotka. Je to viac pre mladsie publikum a obcasne boje smrdia nizkorozpoctovym dojmom. Jedine co ma najviac zaujalo bola premena toho chlapa na taky ekvivalent cinskeho draka. Boj nebol prilis dlhy, co mi aj vadilo. Lepsie by sa na to pozeralo, keby to aj malo nejaku znamku po krvi:)(22.4.2012)

• Tayen

Jestli se mi jednička aspoň trochu líbila, tohle je pro mne slátanina, kde se mísí britský středověk s asijským Kung fu. Film na mne působí novodobým ochranářským dojmem, což nenávidím. Příběh nic moc, a to nemluvím o postavách (mladý bojovník, z kterého se nečekaně vyklube dívka - to snad ne. Kde je originalita?). Raději si přečtu nějakou pěknou ruskou pohádku o bohatýrech.(25.7.2005)

Vôbec nechápem tak nízkym hodnoteniam. Milý príbeh s ešte roztomilejším drakom. Jednotku som videl síce dávnejšie, ale pár fragmentov si z nej pamätám. No ani dvojka zas nebola taká zlá. Veľkú zásluhu na tom má prostredie Oravského hradu. Príbeh je o trochu slabší, no stále je to príjemný zážitok a jeden z najlepších filmov o drakoch. Avšak oproti jednotke tu máme aj jeden progres, a to v lepšom soundtracku. Vmixovanie východnej kultúry však až taký chytrý ťah nebol, taktiež záverečnému súboju bol vyčlenený tak krátky čas, že človek sa ani nestihol zadívať na prevedenie záporáka. A bolo po filme. Určite je to rovnocenný partner v porovnaní s Dračím srdcom 1.(3.3.2011)

• - Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)

• - Kráľovu pomocnicu stvárnila slovenská herečka Karin Haydu. (Willy38)

• - Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)