Americký Shaolin

• USA American Shaolin (více)

Prostý dej, ako vo všetkých akčných filmou tohto "BOOM" Kung-fu obdobia. Mladý americký karatista je v oficiálnom súboji v ringu, porazený neférovým spôsobom. Na radu svojho trénera sa vyberie do Číny, kolísky Kung-fu, vyskúšať či ho prijmú, ako cudzinca za učňa v Shaolinskom chráme. I keď sa to cudzincovi doposiaľ nepodarilo, z dôvodu ťažkých skúšok je vo svojom presvedčení neoblomný. Preto musí podstúpiť všetky skúšky. (andykovac)

Schuldiner odpad!

Vzpomínám, že kdysi dávno jsem měl možnost tuto podívanou shlédnout a nemůžu jinak než to hodit do odpadu. Už jen název hovoří za vše... ()

Risolutore

Téměř jakýkoliv film s přídavným jménem "americký" v názvu končí v propadlišti dějin jakmile osoba sledující jej přesáhne magickou hranici deseti let. ()

mira007

Americký karatista nastoupí do šaolinského kláštera, aby se naučil kung-fu a pak nakopal v ringu zadek záporákovi. Klasické béčko, které ocení jen lidi, co zažili dobu karatemánie , kdy největším hrdinou ve filmu byl Van Damme a jeho baletní otočky. Celkem primitivní, naivní a hloupé, ale dám tři nostalgické hvězdy, k čemuž dopomůže i ta rockandrollová odrhovačka, kterou jsem si po shlédnutí zpíval. https://www.youtube.com/watch?v=opXsU7LWKbk ()

Honny2

Na tohle jsem koukal, když jsem byl tak metr dlouhej, a pořád dokola, jak blázen!!! Nejvíc jsem žral tu pecku od Eddieho Cochrena - Summertime Blues....achjo to byly časy. ()

Hapretor

Ještě větší hovadina než Karate Kid - to původní (1984). Hlavní postava je debílek, krajně nesympatický, a dodělal mě ten vypatlaný, namachrovaný culíkář. Ježiž to byl kokot. Cele film je plnej kokotů. Holejch kokotů. ()

BOURQUE

Klasika z môjho detstva. Klasický príbeh, primeraná choreografia a sympatické vedľajšie postavy. Keď nebudete mať veľké nároky, tak by vás film nemal sklamať (práve naopak, niektoré scény vás určite pobavia). P.S.: Už len z nostalgických dôvodov tri malé hviezdičky... Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bolf!k

jako malej sem to mel na kazete a obcas se na to s bratrancem kouknul...ted bych se asi bavil zase , jen z trochu jinych duvodu :) ()

Sign

nevim proč ale tenhle film mě prostě dostal je fakt že je to taky v některých věcech pěkně přetažené za vlasy včetně toho dorozumívání mezi američanem a čínany ale to vem čert bojové akce však ujdou hodněkráte se i zasměji a například jak učí mnichy tančit no prostě do chrámu vstoupí američan a nic o tom neví já ten film furt žeru ()

Monroe1991

Na tomto filmu jsem vyrostl a rád se na něj kdykoli opět podívám. I když chápu všechnu tu kritiku, rozhodně jsou tu věci, které by se daly a měly vyzdvihnout. Například hudba, humor, krásné čínské prostředí a také ta myšlenka - proměna hlavního hrdiny, který se ze směšného teenagera mění v uznávaného shaolinského mnicha ..... Za tento můj filmový úlet se rozhodně nemusím stydět. ()

Likan7

Jako komedie z nějaké koleje to celkem funguje. To, že to je chrám a žáci zde trénují kung fu je jen tak mimochodem. Akce je totiž tady hodně mizerná. Je to celé přitažené za vlasy a jediné, co si zaslouží pozornost je první role pro Daniela Dae Kima a celkem sympatický učitel v chrámu. Zbytek stojí za starou belu. ()

Nix

Dobrá odlehčená béčková kung-fu taškařice s naprosto jednoduchým příběhem, ale dobrými vtípky a přemotivovaným američanem. Ale boje jsou fajn, stejně tak i trénink, který je skoro přes celý film. Škoda, že mi to v době VHS uteklo. Ale nic víc od toho nečekejte, kdo čeká propracovaný kung-fu film ať se poohlédne jinde. ()

Schomin

Tenhle film jsem jako malej ukrutně miloval, pro mě je to klasika na kterou se i dnes rád podívám. Poslední VHSka kterou mám doma na poličce je originálka tohohle filmu. ()