Dospívající Ed, který si zvyká na novou školu v novém městě, se spřátelí se svým sousedem Ashbym. Jde o bývalého zabijáka CIA, jenž chce odčinit své hříchy dřív, než prohraje boj s mozkovým nádorem. Ed od něj dostane řadu životních lekcí. Když Ed Wallis nastoupí v novém městě na novou školu, jeho prvním úkolem je napsat esej o některém z příslušníků starší generace. Obrátí se proto na svého souseda, samotáře Ashbyho, který mu přislíbí pomoc, ale jen pod jednou podmínkou: když bude mít Ashby nějaké pochůzky, musí ho Ed vozit po městě. Chlapec ovšem netuší, že je Ashby bývalý zabiják CIA, kterému zbývá jen pár měsíců života. A co víc, Ashby zjistí, že na něj před několika lety jeho bývalí šéfové ušili boudu a přiměli ho zabít nevinného muže. Rozhodne se je proto před svou smrtí zavraždit. Ed tak nevědomky dělá Ashbymu, který sleduje a zneškodňuje své staré kolegy, řidiče na útěku z místa činu. Během toho se mezi nimi vytvoří silné pouto. Ashby zaplňuje prázdnotu, kterou v sobě Ed po otcově odchodu pociťoval, a povzbuzuje ho, aby odhalil svůj skrytý talent a vstoupil do školního fotbalového týmu - k velkému překvapení všech spolužáků i dívky, kterou Ed tajně miluje. (Cinemax)

Fajung

Mickey ako stará škola chce niečo naučiť do života "moderného" mladého chalanka, ktorý už veľa počul o I-podoch, I-phonoch, a určite je to aj ťažký pohoďák na sociálnych sieťach a medzi kamarátmi v škole, ale o skutočnom živote tam vonku, o tom čo je česť, morálka, a o tom akú váhu majú skúsenosti starišho človeka veľa nevie. Jednohubka, ktorá nezasíti, ale dá sa zjesť. 57% ()

Ace.A.T.L.

Pěknej a nenáročnej film, co je tak na pohodu a relax. Klasickej příběh, drobet okořeněnej Mickeyho životním příběhem. Rozhodně to neurazí. Za mě poctivý 3* a DOPORUČUJU ()

TOPmoovie

velke prekvapenie. neodlepil som sa od toho. tu na csfd je to 80% uplnych magorov s iq nula. toto je real 4* movie. a nic menej. ()

Konev

Mladý 17. letý kluk pronášející moudra a umírající agent CIA. Víc nic v tomto filmu není. Hodně slabá 1* ()

salvatore

Mickey autenticky prepožičal Ashbymu svoju časom tvrdo zocelenú tvár a v kombinácii s macho stylom toto kombo vo filme celkom šľape. No namiesto ženy sa už prebúdza len s rannou hard-piss erekciou a náhle silnejúcou nutkavou potrebou nájsť kľúče od nebeskej brány, a zrejme s kľúčmi je na tom podobne ako s inkotinenciou - nemôže šoférovať, zamknúť sklep plný arzenálu, pasy má na chodbe v šuplíku hneď vedľa piluliek, pretože bohužiaľ ako by Meky povedal, čas sa kráti... -- HOW LONG? This is the hardest part of my job. DO YOU NEED A HUG? I'm just saying, I just... ARE YOU REALLY GONNA MAKE THIS MOMENT ABOUT YOU? AND YOUR FEELINGS? Three months. I'm sorry. YOU'RE SORRY? NO..., NO, YOU'RE NOT. YOU'RE JUST EMBARRASSED -- Avšak na Ashbyho dvere osudovo zaklope Ed -- Hi! Afternoon sir. I'm Ed, just moved next door. I have a school assignment, where we have to get the stories and wisdom of an old person. WELL, I CAN'T HELP YOU, BUDDY. I DON'T KNOW ANY OLD PEOPLE -- Ashby mu vzápätí zverí kľúče od auta a Ed ho sem tam hodí za starými známymi, ktorých v rámci svojej nápravnej križiackej misie sem tam zasuplementuje -- You have a lot of friends. I'M A CHARMING PERSON -- Ashby a Ed sa vzájomne esenciálne dopĺňajú. Ed neistý, inteligentný, skutočne rýchly nerd, so sklonom hodiť si občasný šprint s realitou a potrebou z vrecka párkrát vytiahnúť Ashbymu zrkadlo, nie že by ho chcel vystrašiť, skôr také morálno sebareflexné... A nemôžme zabudnúť na Edovu sexy nerd vedátorku, ktorá hľadá svoju spriaznenú dušu a občas aj nejaké tie anomálie v amerických football šiškách a na tej jej, okuliare trochu v štýle tonkovej mamy celkom pristanú. Je to fajn oddychový film, dobre sa pozerá, nie je to vyslovene komédia, dráma ani romantika ale vzhľadom na MRI zariadenie v domácnosti, zrejme na občasný skríning dcérinej možnej aneuryzmy, by sa film mohol na naše slovenské pomery zaradiť aj do kategórie Sci-Fi. ()

hujerita

Tak baviť som sa bavil tak akože v rámci možností, sem-tam jo, sem-tam nuda. Ak by to Mickey Rourke nezahral tak fajnovo, tak by som išiel dole s hodnotením. Len pre tie jeho scény to stojí za to vidieť. ()

Bulywif odpad!

Ptáte-li se, co je tady špatně, odpověď zní všechno. Větší kopici hoven jsem neviděl hodně dlouho a to onehdá přijel hovnocuc, páč byla plná žumpa. Při sledování tohoto mastermixu naprosto vypatlaný propagandy dostanete silnou potřebu mlátit hlavou do masivního kusu kvalitního betonu. Alkohol a měkké drogy se v tomto případě míjí účinkem, takže nespoléhejte na nějaké fungující záchranné lano. Hodinu čtyřicet se neobejví žádný děj, ale jen do kola se opakující, čím dál tím pitomější dialogy beze smyslu, sloužící patrně k tomu, aby nám byla hůř než neumětelsky přednesena nějaká zásadní myšlenka, která spasí svět (někdo mě mlátí? Aha hmm, je třeba dostat 4X na to samý oko - bez moncla nebo krve - už to mám, začnu se tomu důchodci bránit! Týýý jo, ten kluk mě vzal pádlem, tak to asi neni správný, ale co můžu dělat). A hned na to si je dobré pořádně zaretardovat, jako správný idiot. V pohodě říkal jsem si, je tam Mickey Rourke říkal jsem si, přijdou jatka. Bohužel mimo Ashbyho trpí terminálním stádiem nádorového onemocnění mozku patrně i pan McNamara a všichni zbylí, kteří jsou tohle schopni vypustit mezi lidi. A tak chcípnou dva nechutní důchodci nad hrobem a jeden dvakrát skoro, jen aby se hlavní hrdina v ultimátním stylu nechal zcela bez jakéhokoli významu a smyslu k předchozímu konání na paloučku popravit. Hrdě se svým státním vyznamenáním za správně zamaskovanou a zabezpečenou pracovnu u sebe doma ve sklepě. Z četných scén dojemných jak moje zapařená prdel začnete trpět inkontinencí nejen močovou, ale i fekální a pokud ne, zavolejte rodičům a poděkujte jim za to, že díky jejich vkladu máte opravdu skvělé svěrače. Velké finále je tak silný zážitek, že vám reflexivně vyvolá zvracení a vše dopadne tak, jak od začátku vůůůůbec nikdo nemohl - ani v nejmenším - tušit. Jo taky se mi líbilo Gran torino a tohle je opačný konec gausovy křivky sprostě vykrádající výborný film. Asi tak jak by to natočila skupina Nova jako svůj další nekonečný lidově populární seriál. Nepodceňujte důchodce - celej život vám můžou i lhát - klaďte si občas otázku smyslu, když chcete někoho zabít - mějte rádi maminku i když má ráda sex, má na to právo - když jsem takový debil já, nemůže být třeba i tatínek? - milujte Boha a souseda svého - rodina je základ státu - držte se své životní lásky - bojujte za tým - mějte doma MRI, protože rozbor chcánek v kelímku a dietní úpravu uděláte od pohledu a víc netřeba! Život je prostě složitej, ale správný hodnoty vás dovedou do nebe, i kdyby jste měli zabít cca 96 lidí, přesně netřeba vědět. A když na to přijde, rozpustíme si kulatej zelenej papírek v čaji a půjdeme na lívance, protože mi už teď nikdo nikdy nenamluví, že je to pečený kuře. Chudák Mickey, už mu asi odzvonila hrana, když je schopnej strčit hlavu do týhle nemytý hajzlmísy v centru hlavního nádraží... ()

kecal

Nesympatický Nat Wolff hraje 17 letého kokota, co se chová jak 5 lety děcko, který mě celý film sral, se přerodí z připosránýho panice na sebevědomého samce. Dopomůže mu k tomu Mickey Rourke, soused zabiják s nádorem v bedně, co mu zbývá pár týdnu života. Jak originální a uvěřitelné. Přežít tuto mírně podprůměrnou jednohubku mě pomohlo hlavně ženské osazenstvo a to hlavně mamča Sarah Silverman, která byla snad jediná uvěřitelná. Třetí hvězdu šupnu za Rourka, který i s xichtem totálně na sračky dokáže zahrát lepe než kdejaký současný herecký idol, což je dost smutné a potvrzuje to jen to proč má Stallone svou první sošku. ()

Kouba007

Hodně mi to připomínalo GranToríno SPOJLER!/(_:?ˇ%Protivný vysloužilý veterán se skamarádí se sousedovic klukem(ten ovšem není bambusák ale skrytý školní talent na všechno a hlavně hrozný debil). Vet ;-) má tajemnou minulost a krásné auto, kluk problémy ve škole a s holkou, blablabla...vše se vyřeší, kluk dostane auto i holku, vet je tuhej. KONEC SPOJLERU!'(/ˇ%_:?"! Ale dívat se na to dá, Miky Rourka je sympaťák. ()

potok.009

Až přílišná oddychovka s prvotřídním Mickey Rourkem, kterému role někdejšího zabijáka CIA vcelku překvapivě sedí. ()

Danushkadii

Priemerný americký film. Avšak chlapec má potenciál, ale ešte stále sa musí učiť, ako podať taký herecký výkon, ako Mickey Rourke - vďaka nemu bol ten film pozerateľný. Záverečná scéna bola vyvrcholením, na ktoré som čakala celý film, a musím povedať, že to splnilo moje očákavania priemerného, príjemného filmu, ktorý si pustím, keď si chcem oddýchnuť. Spočiatku som nerozumela, prečo sa dal Mickey na post takejto role, ale bola som milo prekvapená. Aj z takejto role dokázal vydať zo seba čo najviac. Čo ma mrzelo je, že sa tam mohli viac zamerať na vzťah chlapca s Ashbym, ale ako už bolo spomenuté - splnilo to očakávania priemerného filmu. ()

Drslw

Na jednej strane pohodový, ale netuctový film, na druhej strane každú chvíľu zvrat, takže pozornosť nemá kedy klesať. Veľmi dobrý výber hercov a reč obrazov. Viac takých! ()

Sejkorka

Plytké, špatně natočené, podprůměrní hlavní dva mužští protagonisti. Nat Wolff (skvělý např. ve Hvězdy nám nepřály) je vůbec nehodí na roli hráče amerického fotbalu, Mickey Rourke je dávno za zenitem. Emma Roberts (kvůli které jsem film stáhnul) je průměrná a nemá moc prostoru. Říkal jsem si, risknu to, když je skvělá v hůře hodnoceném filmu Divošky (60%). Nevyšlo to. Umírající zabiják dává rady pubertálnímu sousedovi, který odhalil jeho temnou minulost = že zabil 93 lidí. Plus dva další během filmu. No nic, odpad to není, ale víc jak 25% nelze .... ()