Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Woody byl asi zrovna šťastně zamilovanej. Jinak si tu pozitivní atmosféru a happy-end nedokážu vysvětlit. Zase jsem se skvěle pobavil a dozvěděl spoustu nového o životě - a znovu trochu jiným, tentokrát takovým příjemně láskyplným způsobem. Se špetkou nadsázky by se dalo říct, že kde má Tim Burton Velkou rybu, může se Woody pochlubit Hanou a jejími svéráznými sestrami.(20.3.2004)

Velice netradiční, ale přesto výjimečně natočená romantická komedie, ve které se o komediální linku stará hlavně hádejte kdo? Ano, starý dobrý Woody. Jeho hypochondrismus či hledání náboženství patří do zlatého fondu humoru. Romantická dějová linie však vůbec nepokulhává, právě naopak. Michael Caine skvělý, Barbara Hershey krásná. 9/10(17.10.2008)

Podle ohlasů, výdělků, Oscarů i pozice u fanoušků jeden ze základních kamenů Mistrovy tvorby. K mému překvapení pro mě nepatří k těm absolutním kouskům a přináší také pár změn do režisérova přirozeného žánru, přesto je to pořád nezaměnitelný Woody. Jeho vztahový labyrint je tentokrát povýšen hned o dvě úrovně výš a dá trochu práci vyznat se napoprvé v rošádě vztahů k bývalým partnerkám, současným příbuzným a potenciálním partnerkám, které jsou současnými příbuznými. Novou tvář tu získává i častý motiv hypochondrie, tentokrát z občasných gagů rozvedený do klíčové linie postavy Mickeyho. S ním spojené hledání ideálního náboženství je pak jedním z nejoriginálnějších Allenových bodnutí do manýrů moderní společnosti. Takže i když je scénář díky více hlavním postavám trochu roztříštěný, hrozně mě baví se na Hanu dívat. Hlavně kvůli kousavým monologům a vyznění plnému naděje a optimismu.(24.2.2008)

Hana a její sestry dokáží vyvolat celou paletu emocí. Scénář je bezchybný stejně jako civilní herectví všech zůčastněných. Allen rozehrává na pozadí čtyř ročních období v New Yorku komediální vztahový více úhelník, který má často hrany ostřejší, než leckterá dramata. Spolu s Purpurovou růží z Káhiry pro mě nejlepší Woodyho film.(12.5.2011)

MILIONY KNIH OD VŠECH TĚCH MYSLITELŮ. ALE O VELKÝCH OTÁZKÁCH VĚDÍ TO, CO JÁ. PŘEČETL JSEM SOKRATA. SOULOŽIL S CHLAPEČKY, CO TEN MĚ NAUČIL? A NIETZSCHE S TÍM SVÝM VĚČNÝM NÁVRATEM. BUDEME PRÝ VŠECHNO VĚČNĚ PROŽÍVAT ZNOVU. ZASE SE NUDIT NA LEDNÍ REVUI. A FREUD, TEN PESIMISTA! MĚ PSYCHOANALÝZA NEPOMOHLA. MŮJ ZHRZENÝ DOKTOR SI POŘÍDIL OBČERSTVENÍ. TIHLE CHUDÁCI CHTĚJÍ ZABRÁNIT CHÁTRÁNÍ...TO JE SMUTNÉ, JAK SE LIDI MUČÍ CVIČENÍM. SNAD MAJÍ PRAVDU BÁSNÍCI. HLAVNÍ JE LÁSKA.(28.11.2005)

• - Roli osmdesátileté matky sester Hany, Lee a Holly ztvárnila skutečná matka Mii Farrow, Maureen O´Sullivan. (blackrain)

• - Brooke Shields mohla ztvárnit April, před hereckou kariérou ale dala přednost studiu na Princetonské univerzitě. (Coldrex)

• - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)