poster

Hana a její sestry

 • anglický

  Hannah and Her Sisters

 • slovenský

  Hana a jej sestry

 • slovenský

  Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Angerr
  ****

  Velice příjemný a povzbudivý film, milým humorem i předkládaným řešením existenciální skepse. I když je člověk na pochybách, zda ji má brát vážně, když ji předvádí Woody Allen, přece snad film přesvědčí i velké pesimisty, že dívat se na komedie bratří Marxů je lepší, než páchat sebevraždu. Partnerské komplikace zde mají snad nejlepší možný konec a ukazují, že dočasné problémy patří k životu a kvalitní vztah je dokáže překonat. Celkově pozitivnímu pocitu pomáhá i krásný Bachův koncert. Nemůžu říct, že bych měl Allenovy filmy ve zvláštní oblibě a chápu, že mnozí je třeba kvůli hypochondrickým projevům nejčastější hlavní postavy nesnášejí. Tohle optimistické dílo bych ale doporučil každému. Mimochodem, mám pocit, že skvělý (a kontroverzní!) film Štěstí se zde inspiroval, přinejmenším zápletka se třemi sestrami je podobná. 8/10(22.11.2005)

 • Hwaelos
  **

  S Woodym to zatím táhneme po křivce nahoru a dolu. Po skvělém Láska a smrt je to zas výraznej propad. Pocitově dvakrát delší, než to vypadá v přehrávači. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tak toužebně čekal, až se na plátně objeví Woody Allen, protože to představovalo jediné opravdu vtipné momenty. Abych jen nerejpal, kamera velmi působivá, příjemná hudba a směšný účes Michaela Caina měl taky něco do sebe...(5.6.2014)

 • Lacike
  ****

  Zapletkou je to standardna Allenovka. Prilis sa mi nezdalo, ze by to malo nejak pozitivnejsiu atmosferu ako je u Allana zvykom. Minimalne vyustenie jednej hlavnej zapletky mi prilis pozitivne neprislo. Ale oproti inym Allenovkam ma tato nezvycajne svizne tempo a aj kadencia vtipov tu bola väcsia. A napriek tomu to stale dokonale funguje aj po dramatickej stranke. Ako bonbonik tu je neskutocne famozne herecke obsadenie. Takze vysledkom je rozhodne jedna z tych lepsich Allenoviek. 8/10.(24.6.2015)

 • EdaS
  *****

  Nezvykle optimistická a příjemná allenovka, kterou řadím určitě mezi pět nejlepších Mistrových děl. Všechno je tady tak lahodně vyvážené, nemá cenu kohokoliv nebo cokoliv vyzdvihovat. Musel bych chválit všechny a všechno nebo nic... Ani se mi nechce věřit, že jde o film budoucího autora Manželů a manželek...(10.12.2005)

 • Matty
  *****

  Woody Allen opět dokázal, že nedokáže natočit jiný než silně nadprůměrný film. Jeho zcela všední vztahový propletenec lidí okolo Hany je obohacen typicky allenovskými tématy: smrt, sex, smysl existence, (ne)víra v Boha. Celkem tři sestry, jejich tři opory plus množství bývalých i budoucích vztahů. Perfektně vedení herci, přirozené a přitom smysluplné dialogy, poklidná Palmova kamera, jazz a Woodyho hypochondr Mickey – to je pro mě obstojná nálož důvodů, proč se na Hanu podívat ještě (ne)jednou. Není to komedie, není to psychologické drama, není to odpočinkový film. Je to film Woodyho Allena, věčného skeptika, který jakoby Hanu natáčel v mimořádně vydařeném životním období. Optimistickým vyzněním nám tentokrát nenašeptává: „zapomeňte na šťastné konce“, nýbrž: „život je to nejkrásnější, co máme, tak si jej važme“. Scéna, ve které Mickey zjistí zásadní pozitivní informaci a následně pln radosti vyběhne vstříc lepším zítřkům možná zklame všechny zatvrzelé pesimisty, ale že je krásná, ji nikdo vzít nemůže. Čímž se chci dostat, k tomu, že život je kolem a kolem vzato občas taky celkem přijatelným způsobem jak se dožít smrti. (Btw, Allen ten konec nemá rád.) 90% Zajímavé komentáře: Angerr, pabelito(27.11.2005)

 • - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 • - Brooke Shields mohla ztvárnit April, před hereckou kariérou ale dala přednost studiu na Princetonské univerzitě. (Coldrex)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 16. ledna 1986 v Los Angeles. (Stoka)