Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Allen s jedním 100 minutovým filmem načal a zakončil motivů na 3 romantické "dramedy" (mix komedie a dramatu). Vše spojil prostřednictvím Hany a jejích sester, kolem kterých se ve výsledku motají všechny načaté příběhy a které také na rodinné oslavě dojdou konce. Allen ukazuje zdvižený prostředníček všem novodobým vztahovým komediím s více páry jako Až tak moc tě nežere a ukazuje, že to jde i chytře a nenásilně a bez přemíry klišé. A opět mi nezbývá než vyzdvihnout kompletní herecké osazenstvo. Allen si zkrátka casting vždy uměl pohlídat.(1.1.2010)

Milý a uklidňující romantický film s prvky komedie. Woody Allen rozehrává mozaiku několika příběhů tří sester - křehké Hany (Mia Farrowová), energické Lee (Barbara Hersheyová) a April (Carrie Fisherová), která si "dá" občas kokain a jejich manželů - notorického hypochondra Mickeyho (Woody Allen), záletnického elegána Elliota (Michael Cane) a podivínského malíře Fredericka (Max Von Sydow). Příběhy spolu sdánlivě nesouvisí, ale nakonec se protnou a vrcholí šťastným koncem. Zárukou zábavy jsou opět dobré hlášky ("kašle jak Dáma s kaméliemi"..."tahle běhá se sádlem, měla by si na něj vzít kolec"..."není tvoje neplodnost z masturbace? - nešahej mi na moje koníčky").(26.11.2005)

,,Kdybych měl nádor, tak se zabiju. Jediné co by mě od toho mohlo odradit, je to, že by to zdrtilo mé rodiče. Musel bych nejdřív zastřelit je. A pak tetu a strýce." ..... Viete si predstaviť Woodyho Allena v pozícií nevyrovnaného urečneného týpka lamentujúceho nad tajuplnosťou smrti? Samozrejme, táto dráma je najmä o prepletených vzťahoch troch sestier, ale Woody zase exceluje. Vynáša obyčajný scenár svojimi vtipnými výrokmi a priam nepríjemne reálnym spôsobom komentuje problematiku vzájomnej ľudskej tolerancie, prispôsobivosti a obetavosti. Kontrastné charaktery, obsahovo ,,vypiplané" situácie a Woodyho večný nadhľad - všetky tieto aspekty sa postarajú o príjemný filmový zážitok.(2.11.2010)

MILIONY KNIH OD VŠECH TĚCH MYSLITELŮ. ALE O VELKÝCH OTÁZKÁCH VĚDÍ TO, CO JÁ. PŘEČETL JSEM SOKRATA. SOULOŽIL S CHLAPEČKY, CO TEN MĚ NAUČIL? A NIETZSCHE S TÍM SVÝM VĚČNÝM NÁVRATEM. BUDEME PRÝ VŠECHNO VĚČNĚ PROŽÍVAT ZNOVU. ZASE SE NUDIT NA LEDNÍ REVUI. A FREUD, TEN PESIMISTA! MĚ PSYCHOANALÝZA NEPOMOHLA. MŮJ ZHRZENÝ DOKTOR SI POŘÍDIL OBČERSTVENÍ. TIHLE CHUDÁCI CHTĚJÍ ZABRÁNIT CHÁTRÁNÍ...TO JE SMUTNÉ, JAK SE LIDI MUČÍ CVIČENÍM. SNAD MAJÍ PRAVDU BÁSNÍCI. HLAVNÍ JE LÁSKA.(28.11.2005)

Veľmi pozitívny film. Tí, čo sa nešťastne zamilovali sa s ľahkosťou odmilujú. Tí, čo podvádzali, podvádzať prestanú. Tí, čo im niečo večne bolo sa zrazu vyliečia. Tí, čo sa milovali, budú sa milovať ďalej. Tí, čo sa neznášali sa zrazu do seba zaľúbia. Výborné dialógy a fantastická hudba, ktorá ma chytila za srdce už pri úvodných titulkoch. A ani ten Bach neznel zle. Romantik Woody. (Filmová výzva 2016 - hanagi)(15.10.2016)

• - V traileru je scéna, která se nakonec ve filmu neobjevila. Diskuse April a Davida v galerii nad obrazem. (don corleone)

• - Lloyd Nolan se bohužel nedožil premiéry filmu, zemřel 4 měsíce před premiérou. (don corleone)

• - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)