poster

Hana a její sestry

 • anglický

  Hannah and Her Sisters

 • slovenský

  Hana a jej sestry

 • slovenský

  Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Popravdě o něco slabší, než jsem ve společnosti Allena zvyklý. Dokonce bych řekl, že nebýt jeho postavy svérázného (jak jinak) hypochondra, těžko bych si tentokrát hledal k příběhu cestu. Takhle ale naštěstí opět není o vtipné hlášky nouze a před kamerou září hotová herecká smetánka, kterou je radost sledovat stejně jako Woodyho moudrost a životní zkušenosti, které speciálne tady bohatě zúročil. Na víc jak 75% to ale zatím nebude.(2.8.2013)

 • Tosim
  *****

  MILIONY KNIH OD VŠECH TĚCH MYSLITELŮ. ALE O VELKÝCH OTÁZKÁCH VĚDÍ TO, CO JÁ. PŘEČETL JSEM SOKRATA. SOULOŽIL S CHLAPEČKY, CO TEN MĚ NAUČIL? A NIETZSCHE S TÍM SVÝM VĚČNÝM NÁVRATEM. BUDEME PRÝ VŠECHNO VĚČNĚ PROŽÍVAT ZNOVU. ZASE SE NUDIT NA LEDNÍ REVUI. A FREUD, TEN PESIMISTA! MĚ PSYCHOANALÝZA NEPOMOHLA. MŮJ ZHRZENÝ DOKTOR SI POŘÍDIL OBČERSTVENÍ. TIHLE CHUDÁCI CHTĚJÍ ZABRÁNIT CHÁTRÁNÍ...TO JE SMUTNÉ, JAK SE LIDI MUČÍ CVIČENÍM. SNAD MAJÍ PRAVDU BÁSNÍCI. HLAVNÍ JE LÁSKA.(28.11.2005)

 • eraserhead666
  ***

  Ne, že by Allen neuměl točit vážné filmy, to nehodlám říct. A tenhle patří k těm lepším. Ale mě Allenovy vážné filmy prostě moc nebaví. Hana má dobře napsané a obsazené postavy, sestra navštěvující punkové koncerty je super, Barbara Hersey je skvělá (nedivím se, že ji v The Entity prznil duch), škoda toho mála prostoru pro Carrie Fisher (vůbec by mi nevadilo, kdyby se prohodila s nesympatickou Miou Farrow) a i ten Allen svou rolí nakonec jinak vážný film trochu rozveselí.(3.3.2016)

 • Lynn
  ****

  Už se u mě stalo tradicí, že Woodyho filmy, které všichni považují za jeho nejlepší, mne naopak přijdou "pouze" velmi dobré, zatímco ty, které jsou podle ostatních spíše dobré, mám já nejraději. A toto je přesně ten případ. Snad až do poloviny filmu mě "Hana a její sestry" nijak zvlášť nezaujaly, snad bych mohla říct, že jsem se i trochu nudila. Ovšem pak se příběh dostal do tragicko-komediální roviny a happy-end mu sedl, aniž by se stal hloupě kýčovitým vyústěním jinak dobrého filmu. Přesto zůstávám u 4* a 5* raději dám jeho geniálním komediím ze 70-tých let. Mám k nim jednoduše mnohem blíž.(11.12.2005)

 • misterz
  ****

  Allenovo filozofické rozjímanie nad bežnými spoločenskými a osobnými problémami ako aj úvahy o láske, smrti, umení a zmyslu života. Podobné ako Annie Hall, avšak tu divákovi ponecháva väčšiu slobodu a nezachádza až do morku kostí. Skrátka ide o divácky prístupnejšie Allenovo psychologické majstrovstvo. Povzbudivý film, z ktorého sála (hlavne ku koncu) aj istá dávka optimizmu, čo zase u tohto Pána režiséra nie je až tak často. 85/100(25.8.2015)

 • - Hodně scén se natáčelo přímo v bytě herečky Mii Farrow. Allen v nějakém rozhovoru prohlásil, že se mu Mia svěřila s tím, jak je to zvláštní pocit sledovat ten film z pokoje, na který se dívá v TV. (don corleone)

 • - Ve filmu se objeví skutečné čtyři děti Mii Farrow, včetně budoucí manželky Woody Allena Soon-Yi Previn. (don corleone)

 • - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace