Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Hanin mozek představuje řídící centrum rozvětvené rodiny. Řeší potíže hádajících se rodičů, pomáhá v žití svým sestrám, bývalé alkoholičce Lee i bývalé feťačce Holly, vychovává děti a ve volných chvílích dumá o tom, jaké to její dosud spolehlivý manžel Elliot před ní skrývá tajemství. Do rodinné pohody se ještě občas vetře Hanin bývalý bezspermiózní manžel Mickey se svými neodkladnými hypochondrickými a náboženskými problémy. Postavy jsou tedy jasně dané a životní osudy jednotlivých rodinných příslušníků se pomalu začínají proplétat.(11.9.2009)

Veľmi pozitívny film. Tí, čo sa nešťastne zamilovali sa s ľahkosťou odmilujú. Tí, čo podvádzali, podvádzať prestanú. Tí, čo im niečo večne bolo sa zrazu vyliečia. Tí, čo sa milovali, budú sa milovať ďalej. Tí, čo sa neznášali sa zrazu do seba zaľúbia. Výborné dialógy a fantastická hudba, ktorá ma chytila za srdce už pri úvodných titulkoch. A ani ten Bach neznel zle. Romantik Woody.(15.10.2016)

Narozeniny Michaela Caina jsem oslavil jeho první oscarovou rolí. A večírek s Hanou a jejími sestrami se podařil. Viděl jsem příjemně oddychový, komediálně-dramaticko-romantický počin, který začal skvěle, pokračoval ještě lépe a končil poněkud rozpačitě, ale co z toho, happy endu holt člověk nezabrání, když si ho filmař usmyslí. A sem se navíc hodil. Oceňuji i fakt, že žádná z postav nakonec nebyla nadbytečná (ani hypochondr Mickey, o kterém jsem si dlouho myslel, že ve filmu je hlavně proto, aby si Woody Allen zahrál). A zmíněný Michael Caine? Perfektní (pochopitelně), ovšem spravedlivě musím říct, že excelentní Max von Sydow se mu ve všem vyrovnal.__P.S. Že ve filmu zazní moje oblíbená píseň I've heard that song before... To jsem opravdu nečekal.(15.3.2012)

Opravdu výborná allenovka, která vás pohltí a po celých 103 minut vám nedovolí odtrhnout oči od obrazovky. Skvěle napsané a zahrané postavy (zvláště excelují Michael Caine a Dianne Wiest a rovněž stojí za pozornost samotný Woody v poněkud tragičtější a vážnější roli, než jakou by od něj divák čekal) procházející svými vztahy a životními problémy po jeden rok. A k tomu precizně napsané dialogy, nemůžu si odpustit jeden z nejlepších: -Proč jste škrtnul moji scénu? -Je o zneužívání dětí. -To dneska dělá každej. -Vy ale jmenujete konkrétní osoby. -Papež přece není jméno.(1.12.2005)

• GodComplex

Zacinam mit podezreni, jestli nahodou Woodyho fanbase neni nejaka kompletne zhulena sekta, protoze se postupne presvedcuji o tom, ze jeho nejuznavanejsi a nejlepe hodnocene snimky (Annie Hall, Manhattan, Vystrely, Manzele...) jsou ty jednoznacne nejvetsi sracky. Naopak ty filmy, ktere jsou inovativni, snazi se byt zajimave a jsou objektivne nejlepsi (novejsi tvorba) maji vsude hodnoceni nejslabsi. Tenhle film se bez debat zarazuje do te prvni sfery, tedy do sfery sracek. "[watching joggers in Central Park] Look at all these people, trying to stave off the inevitable decay of their bodies." 2/10(7.4.2010)

• - Lloyd Nolan se bohužel nedožil premiéry filmu, zemřel 4 měsíce před premiérou. (don corleone)

• - Filmový debut Lewise Blacka. (don corleone)

• - Když byl film uveden do kin, pokusila se skupina fanoušků nechat nominovat scénář k filmu na Pullitzerovu cenu. (don corleone)