Hana a její sestry

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

• Hwaelos

S Woodym to zatím táhneme po křivce nahoru a dolu. Po skvělém Láska a smrt je to zas výraznej propad. Pocitově dvakrát delší, než to vypadá v přehrávači. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tak toužebně čekal, až se na plátně objeví Woody Allen, protože to představovalo jediné opravdu vtipné momenty. Abych jen nerejpal, kamera velmi působivá, příjemná hudba a směšný účes Michaela Caina měl taky něco do sebe...(5.6.2014)

Woody byl asi zrovna šťastně zamilovanej. Jinak si tu pozitivní atmosféru a happy-end nedokážu vysvětlit. Zase jsem se skvěle pobavil a dozvěděl spoustu nového o životě - a znovu trochu jiným, tentokrát takovým příjemně láskyplným způsobem. Se špetkou nadsázky by se dalo říct, že kde má Tim Burton Velkou rybu, může se Woody pochlubit Hanou a jejími svéráznými sestrami.(20.3.2004)

Hana a její sestry dokáží vyvolat celou paletu emocí. Scénář je bezchybný stejně jako civilní herectví všech zůčastněných. Allen rozehrává na pozadí čtyř ročních období v New Yorku komediální vztahový více úhelník, který má často hrany ostřejší, než leckterá dramata. Spolu s Purpurovou růží z Káhiry pro mě nejlepší Woodyho film.(12.5.2011)

Veľmi pozitívny film. Tí, čo sa nešťastne zamilovali sa s ľahkosťou odmilujú. Tí, čo podvádzali, podvádzať prestanú. Tí, čo im niečo večne bolo sa zrazu vyliečia. Tí, čo sa milovali, budú sa milovať ďalej. Tí, čo sa neznášali sa zrazu do seba zaľúbia. Výborné dialógy a fantastická hudba, ktorá ma chytila za srdce už pri úvodných titulkoch. A ani ten Bach neznel zle. Romantik Woody.(15.10.2016)

Woody ve své "poloviční" podobě, kterou si zopákne ještě ve Zločinech a poklescích. Zde si poprvé vyzkoušel "románový" způsob vyprávění a rovnou na výbornou. Příběh má svoji vážnou linku, ve které dominuje Caine coby zamilovaný a poblázněný muž, který na konci prozří, zatímco Woodyho hypochondr film "odlehčuje". Přesto právě jeho sebevražedný pokus je možná nejdramatičtějším okamžikem, který ovšem dopadne víc než komicky nechtěným výstřelem. V závěru Woodymu "povolily nervy", jak se sám vyjádřil, když na vcelku pesimisticky vyznívající narouboval trochu nevěrohodně vyznívající happyend...právě proto z Hanou bodoval i u Oscarů...ve výsledku tu popřel hořké vyznění filmu, přesto je film natolik silný, že jeho happyend již nedokáže film výrazněji poškodit.(16.7.2008)

• - Woody Allen chtěl film zakončit mnohem depresivněji, ale studio bylo tvrdě proti tomu. (blackrain)

• - Ve filmu se objeví skutečné čtyři děti Mii Farrow, včetně budoucí manželky Woody Allena Soon-Yi Previn. (don corleone)

• - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)