poster

Proti vlastní krvi

 • Velká Británie

  Trespass Against Us

 • Slovensko

  Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ***

  Pohled do rodinného kruhu kočovníků, kteří přežívají ve svých karavanech, pohybují se na hranici snesitelného života a dějí se zde zcela nepochopitelné věci, nad kterými by normálnímu člověku zůstal rozum stát. Měl jsem docela zásadní problém s tím, že vesměs většina postav je nesympatická přesto, že herci role buranů ztvárnili velmi dobře, zvlášť Gleeson drsného otce smečky. Velký prostor dostanou vloupačky, nepodstatné záležitosti na úkor většího dramatu, rozkolu mezi otcem a synem, ztráty odvahy začít nový život. Hodně mi to evokovalo s kousky jako Tohle je nás svět nebo American Honey, ale na rozdíl od těchto snímků nebyla zápletka tolik poutavá a rozhodně postrádala svižnější tempo. Plno témat zůstává v náznacích a i přes plno dobrých momentů působí film nedotaženě, bez většího poselství.......6/10(15.4.2017)

 • terunka003
  ***

  Britské, rodinné, uzavřené, komunitní, volné, nezávislé. Příběh o vztahu mezi otcem a synem uprostřed takové bílé čisté cikánské komunity. Do práce tam snad nechodil nikdo, všichni se živili menšími krádežemi. Problém nastane v situaci, kdy se chce syn trhnout a žít vlastní život jen se svojí rodinou mimo vliv svého otce. Herecky parádní, Brendan nezklamal, Michael překvapil. Evropská kinematografie, to bych mohla pořád. ..žít si takhle v lese, v přívěsu, o nic se nestarat. Jo, aspoň týden bych si to užila.. (17.4.2017)

 • Morholt
  ****

  Sociální drama naředěné kriminálkou, ale především herecký koncert v podání Brendana Gleesona a Michaela Fassbendera. Archetypální střet otce a syna působí v jejich podání svěže a své si na tom odvádí i prostředí ostrovních travelers. Výtka tak směřuje jen k vyvrcholení, protože ten závěrečný střet byl prakticky opomenutý, což je škoda. Ale jinak palec nahoru. 75%(27.3.2017)

 • Tosi
  ***

  Na analfabeta sice vypadal Fassbender moc inteligentně, ale bez něj by byl film plochej jak baterka. Na první pohled syrové, špinavé drama o bandě lidí pohybujíc se na hraně zákona, na ten druhý překvapivě citlivý příběh o otcích a synech. A je fajn vidět Fassbendera v nějakém malém filmu, tak akorát za pěkný tři hvězdičky.(24.9.2017)

 • luka4615
  **

  Film má slušné herecké obsazení, což by se solidní příběhovou nadstavbou mělo dát dohromady slušný výsledek. Bohužel, Trespass Against Us trpí zejména u dynamičnosti a návaznosti některých scén, což má za následek zmatenou a roztříštěnou filmovou podívanou, u níž budete po většinu času kroutit hlavou nad tím, čemu se to proboha Michael Fassbender (zase) upsal.(3.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace