Proti vlastní krvi

• Velká Británie Trespass Against Us (více)
Trailer 1

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (Cinemart)

Trailer 1

Johnny.ARN

Anglickí cigáni a ich život. Prebývanie na vatrisku v karavanoch, naháňačky s fízlami a krádeže. Do toho despotická hlava rodiny, ktorej sa pokúša postaviť syn a začať vlastný život s rodinou mimo tohto začarovaného kruhu. Viac naháňačiek, viac nadávok a viac lepšej akcie a menej tých nezmyslených drístov a Gleesonovho kyslého ksichtu a bol by to silný snímok. Tak len ultraslabé 3 z 5 ()

Lacike

Film o rodinke prizivnikov, ktora uz generacie zije jak cigosi. Asi to mala byt komedia s nejakym tym socialnekritickym presahom alebo co, ale pre mna to bola kurevska nuda. Asi zoberiem kameru a pôjdem natocit ciganov v mojom meste a vznikne zabavnejsi film. Jednu hviezdicku davam za skvele herecke obsadenie, ale ani oni ten film nezachranili. ()

terunka003

Britské, rodinné, uzavřené, komunitní, volné, nezávislé. Příběh o vztahu mezi otcem a synem uprostřed takové bílé čisté cikánské komunity. Do práce tam snad nechodil nikdo, všichni se živili menšími krádežemi. Problém nastane v situaci, kdy se chce syn trhnout a žít vlastní život jen se svojí rodinou mimo vliv svého otce. Herecky parádní, Brendan nezklamal, Michael překvapil. Evropská kinematografie, to bych mohla pořád. ..žít si takhle v lese, v přívěsu, o nic se nestarat. Jo, aspoň týden bych si to užila.. ()

OG_Swifty

Film o anglickejch svetskejch, anebo spis retardech, ktery je bydlenim v karavanech pripominaj. Bavily me dialogy, ktery maji ten typickej anglickej slang, kterymu jsem misty vubec nerozumel (ackoliv si lze domyslet v zavislosti na aktualnim deni). Misty jsem s hlavnim hrdinou soucitil, protoze zili fakt v shitu, a bohuzel to nakonec to nemelo uplne dobrej konec. A prestoze mi to hodne pripominalo ceskou produkci filmovyho zanru "vsechno je v prdeli", kvalita scenare a hercu cinila skutecny kvalitativni rozdil. ()

SaNcHeZ_cz

Adam Smith ve svém celovečerním hraném debutu natočil až překvapivě nezajímavou nudu. Jistě, studie společenské spodiny s dvěma výraznými hereckými představiteli v čele je bezesporu zajímavý nápad, realita je ovšem trochu někde jinde. Hodinu a půl dlouhý náhled pod pokličku kriminální kočovné komunity nenabízí ve výsledku nic nad rámec žánrové rutiny, čím by diváka zaujal, vyjma zmíněného Gleesona a Fassbendera, kteří hrají na výbornou. [50%] ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)

Související novinky

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)