Reklama

Reklama

Proti vlastní krvi

  • Velká Británie Trespass Against Us (více)
Trailer 1

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (95)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Proti vlastní krvi přes slibné obsazení určitě není film, který by mohl soutěžit v kategorii trhák roku. Předpokládám, že v kinech se spíš mihne a pro diváky bude problém vidět ho na velkém plátně. Není to žádné neštěstí, tenhle biják je z rodu snímků, kterým stačí malá obrazovka, protože nestojí na tricích a výpravě. Vzpomínám si, jaký údiv způsobila u méně informovaných postava Brada Pitta coby bílého cigána v Podfu(c)ku. Ve Velké Británii cigánství nemá etnický rozměr, je to sociální kategorie, označení lidí žijících kočovným způsobem života a majících specifický hodnotový žebříček odlišný od zbytku populace. K travellers patří i hlavní hrdina snímku - na jedné straně nejnadějnější nástupce nezadržitelně stárnoucího šéfa klanu, který by měl jednou stanout v čele velkorodiny, na druhé straně čím dál zřetelnější a odvážnější rebel, který vidí, že je potřeba se přizpůsobovat rychle se měnícímu světu, chce vzdělávat své děti a říkat ne tam, kde mu tradice káže říkat ano. Jenže okolní svět o něj nijak zvlášť nestojí, síla předsudků i oprávněné nedůvěry dělá své. Pomocnou ruku před tlakem okolí umí poskytnout opět jenom velkorodina. Proti vlastní krvi je dílem sociální a psychologické drama, dílem i kriminálka s akčními prvky. Za dramatický útěk z místa loupeže by se nemusel stydět ani čistokrevný kriminální thriller. Celkový dojem: 70 %. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Film natočený se stejnou lehkostí, s jakou žijí jeho hlavní hrdinové... Mohla by to být stejná cool stylová jízda jako legendární Guy Ritchieovský Podfu(c)k, Michael Fassbender má dokonce stejně neodolatelné charisma jako mladý Brad Pitt, ale narozdíl od figurky kočovného boxera Mickey O'Neila je jeho Chad Cutler opravdový...civilní...naprosto uvěřitelný... Fassbender je skvělý herec a je hodně znát, že si tuhle roli cíleně vybral, ten archetypální model střetu s dominantním otcem, vůdcem klanu, patriarchou, se nedá jen tak odbýt, je to radost sledovat, jak funguje chemie mezi ním a Brendanem Gleesonem. Film navazující na onu předlouhou tradici britských sociálních dramat, který je ale ještě trochu navíc dramatem otce a syna. Snímek o tom, že ze sociálně vyloučených lokalit se neodchází. Proti vlastní krvi... ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Britská nezávislá tvorba má pro mě nepopsatelné kouzlo především díky syrovosti, s níž tvůrci nahlížejí do světa (nejen) kriminálníků. Trespass Against Us není výjimkou. Když navíc vedle sebe (nebo proti sobě?) postavíte tak skvělé herce, jakými jsou Michael Fassbender a Brendan Gleeson, výsledkem je podívaná, která vám zaleze pořádně pod kůži. ()

movie 

všechny recenze uživatele

70% Špinavá britská záležitost, která by takovýhle odér nemohla nabrat jinde. TRESPASS AGAINST US vás během svižných 98 minut nechá číst mezi řádky, ale minimálně charakter otce Cutlera (Brendan Gleeson) bych chtěl poznat trochu víc. Standardně výborný Fassbender a po CALVARY další zářez od Brenda Glesesona, jehož postava nikdy nerozkvete naplno, ale tušíte, že kdyby k tomu došlo, tak zešedivité hrůzou. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

Související novinky

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na…

Reklama

Reklama