poster

Proti vlastní krvi

 • Velká Británie

  Trespass Against Us

 • Slovensko

  Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Asi potřebuju trochu něco víc, než jen sledovat hodinu a půl loudavý život kočovníků v UK se vším co k tomu patří, včetně krádeží, vydírání apod. Je to sice famózně syrové a Fassbender s Gleesonem jsou čistokrevní božani, jenomže skoro nic se tam neděje. Hlavní hrdina v podstatě hodinu a půl přemíta zda "to" udělat, či nikoliv. A tam to taky končí.(19.2.2017)

 • malylada
  ***

  Pohled do rodinného kruhu kočovníků, kteří přežívají ve svých karavanech, pohybují se na hranici snesitelného života a dějí se zde zcela nepochopitelné věci, nad kterými by normálnímu člověku zůstal rozum stát. Měl jsem docela zásadní problém s tím, že vesměs většina postav je nesympatická přesto, že herci role buranů ztvárnili velmi dobře, zvlášť Gleeson drsného otce smečky. Velký prostor dostanou vloupačky, nepodstatné záležitosti na úkor většího dramatu, rozkolu mezi otcem a synem, ztráty odvahy začít nový život. Hodně mi to evokovalo s kousky jako Tohle je nás svět nebo American Honey, ale na rozdíl od těchto snímků nebyla zápletka tolik poutavá a rozhodně postrádala svižnější tempo. Plno témat zůstává v náznacích a i přes plno dobrých momentů působí film nedotaženě, bez většího poselství.......6/10(15.4.2017)

 • KevSpa
  *****

  Britská nezávislá tvorba má pro mě nepopsatelné kouzlo především díky syrovosti, s níž tvůrci nahlížejí do světa (nejen) kriminálníků. Trespass Against Us není výjimkou. Když navíc vedle sebe (nebo proti sobě?) postavíte tak skvělé herce, jakými jsou Michael Fassbender a Brendan Gleeson, výsledkem je podívaná, která vám zaleze pořádně pod kůži.(6.2.2017)

 • emma53
  **

  Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda.(31.7.2017)

 • Frajer42
  odpad!

  Předpokládám, že všech 86 diváků se snímek rozhodlo vidět zejména kvůli Fassbenderovi. Pokud se někdo těšil, že opět uvidí jeho výbavu nevelkého vzrůstu, tak bude zřejmě dosti zklamán, neboť v tomto filmu se jí nepochlubí. Nicméně malou satisfakcí může být divákům to, že bude zastoupen. Celkově je snímek dost divný. Pojednává o dosti prapodivném rodinném gangu kočovných hegešáků či retardovaných dementů (jak kdo chce), kteří obývají jakousi lesní osadu a ze všeho nejraději zamořují přírodu. Velký problém jsem měl zejména s tím, že ať se Fassbender snažil sebevíce, tak jsem mu roli analfabeta prostě nesežral. Vypadá na to příliš inteligentně. Jediné, co ve snímku za něco stojí jsou offroadové automobilové honičky. Děj je krajně nezajímavá záležitost. Neměl jsem závratná očekávání. Přesto jsem velmi intenzivně zklamán. Maximální ztráta času. Kdybych měl na snímek koukat sám, tak jej možná ukončím předčasně.(11.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace