Proti vlastní krvi

Trespass Against Us

Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

Asi potřebuju trochu něco víc, než jen sledovat hodinu a půl loudavý život kočovníků v UK se vším co k tomu patří, včetně krádeží, vydírání apod. Je to sice famózně syrové a Fassbender s Gleesonem jsou čistokrevní božani, jenomže skoro nic se tam neděje. Hlavní hrdina v podstatě hodinu a půl přemíta zda "to" udělat, či nikoliv. A tam to taky končí.(19.2.2017)

• Frajer42

Předpokládám, že všech 86 diváků se snímek rozhodlo vidět zejména kvůli Fassbenderovi. Pokud se někdo těšil, že opět uvidí jeho výbavu nevelkého vzrůstu, tak bude zřejmě dosti zklamán, neboť v tomto filmu se jí nepochlubí. Nicméně malou satisfakcí může být divákům to, že bude zastoupen. Celkově je snímek dost divný. Pojednává o dosti prapodivném rodinném gangu kočovných hegešáků či retardovaných dementů (jak kdo chce), kteří obývají jakousi lesní osadu a ze všeho nejraději zamořují přírodu. Velký problém jsem měl zejména s tím, že ať se Fassbender snažil sebevíce, tak jsem mu roli analfabeta prostě nesežral. Vypadá na to příliš inteligentně. Jediné, co ve snímku za něco stojí jsou offroadové automobilové honičky. Děj je krajně nezajímavá záležitost. Neměl jsem závratná očekávání. Přesto jsem velmi intenzivně zklamán. Maximální ztráta času. Kdybych měl na snímek koukat sám, tak jej možná ukončím předčasně.(11.3.2017)

Proti vlastní krvi přes slibné obsazení určitě není film, který by mohl soutěžit v kategorii trhák roku. Předpokládám, že v kinech se spíš mihne a pro diváky bude problém vidět ho na velkém plátně. Není to žádné neštěstí, tenhle biják je z rodu snímků, kterým stačí malá obrazovka, protože nestojí na tricích a výpravě. Vzpomínám si, jaký údiv způsobila u méně informovaných postava Brada Pitta coby bílého cigána v Podfu(c)ku. Ve Velké Británii cigánství nemá etnický rozměr, je to sociální kategorie, označení lidí žijících kočovným způsobem života a majících specifický hodnotový žebříček odlišný od zbytku populace. K travellers patří i hlavní hrdina snímku - na jedné straně nejnadějnější nástupce nezadržitelně stárnoucího šéfa klanu, který by měl jednou stanout v čele velkorodiny, na druhé straně čím dál zřetelnější a odvážnější rebel, který vidí, že je potřeba se přizpůsobovat rychle se měnícímu světu, chce vzdělávat své děti a říkat ne tam, kde mu tradice káže říkat ano. Jenže okolní svět o něj nijak zvlášť nestojí, síla předsudků i oprávněné nedůvěry dělá své. Pomocnou ruku před tlakem okolí umí poskytnout opět jenom velkorodina. Proti vlastní krvi je dílem sociální a psychologické drama, dílem i kriminálka s akčními prvky. Za dramatický útěk z místa loupeže by se nemusel stydět ani čistokrevný kriminální thriller. Celkový dojem: 70 %.(3.5.2017)

• emma53

Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda.(31.7.2017)

• luka4615

Film má slušné herecké obsazení, což by se solidní příběhovou nadstavbou mělo dát dohromady slušný výsledek. Bohužel, Trespass Against Us trpí zejména u dynamičnosti a návaznosti některých scén, což má za následek zmatenou a roztříštěnou filmovou podívanou, u níž budete po většinu času kroutit hlavou nad tím, čemu se to proboha Michael Fassbender (zase) upsal.(3.3.2017)