Proti vlastní krvi

Trespass Against Us

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

• Lacike

Film o rodinke prizivnikov, ktora uz generacie zije jak cigosi. Asi to mala byt komedia s nejakym tym socialnekritickym presahom alebo co, ale pre mna to bola kurevska nuda. Asi zoberiem kameru a pôjdem natocit ciganov v mojom meste a vznikne zabavnejsi film. Jednu hviezdicku davam za skvele herecke obsadenie, ale ani oni ten film nezachranili.(2.4.2017)

• emma53

Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda.(31.7.2017)

Žijí jako psanci uprostřed anglické přírody, ale špatně se určitě nemají. Se zákonem si nikdy hlavu nelámali, kdo se na ně zle podívá, bude rád, když skončí s rozbitým ksichtem. Flákači, chmatáci, negramoti, kočovníci. Cutlerovic rodinku drží pohromadě plánovač nejrůznějších krádeží Colby, jenže jeho syn má o budoucnosti přeci jenom jiné představy. Vloupání do honosného panství bude mít pro komunitu už definitivní dohru. Brit Adam Smith umí vykreslit atmosféru, někdy je při vyprávění děje poněkud monotónní, ale po celou délku zaujme. Velkou měrou mu v tom pomáhá ústřední duo, které svou hereckou bravurou hypnotizuje: Fassbender tyhle polovyšinuté mysli zvládá dokonale, vůdcovský Gleesonův projev je pak dokonale mrazivý. Chemie mezi nimi je hlavním kladem filmu. Právě kolísavé vztahy, kdy syn nějakou úctu k otci má, ale stále víc ho sžírá touha zajistit vzdělání a lepší život svým dvěma dětem, mají svou kvalitu. Škoda, že se mi to celé velmi rychle dostalo z hlavy. Tři až čtyři hvězdy.(9.4.2017)

Snímok si berie na paškál vzťahy rodinných príslušníkov írskej kočovnej komunity, ktorá žije neustále na hrane zákona v karavanoch neďaleko mesta. Hlavnou postavou je Chad ( Michael Fassbender ), ktorého tento spôsob života už neuspokojuje a chce pre svoju rodinu lepší život. Dostáva sa do konfliktu so svojim otcom ( Brendan Gleeson ), "vládcom" komunity. Práve na vzťahu s otcom a vlastným synom, ktorému starý otec imponuje ( nepodporuje chodenie do školy ) sa tvorcovia pustili do drámy, ktorú zvládli len na polovicu. Chýbalo mi tu silnejšie uchopenie diváka, vyostrenejší generačný konflikt. V každom prípade má aj tento nezávislý film svoju hodnotu a oplatí sa ho vidieť. Tretí komentár.(15.2.2017)

Sociální drama naředěné kriminálkou, ale především herecký koncert v podání Brendana Gleesona a Michaela Fassbendera. Archetypální střet otce a syna působí v jejich podání svěže a své si na tom odvádí i prostředí ostrovních travelers. Výtka tak směřuje jen k vyvrcholení, protože ten závěrečný střet byl prakticky opomenutý, což je škoda. Ale jinak palec nahoru. 75%(27.3.2017)