Proti vlastní krvi

• Nový Zéland

Trespass Against Us

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

Film, který je hlavně o perfektních hereckých výkonech, a který je koncertem Fassbendera s Gleesonem. Tíživý film natočený s lehkostí a přesností. Hluché místo se tu nenajde, a děj plyne svým tempem, které ukončí až závěrečné titulky. Doporučuju, už jen vůli výbornému Fassbenderovi. P.S. Výborná kamera."Travel and conquer." Zajímavé komentáře - Tuax, Vitex, Gilmour93, Radek 99, KevSpa(5.12.2017)

• SaNcHeZ_cz

Adam Smith ve svém celovečerním hraném debutu natočil až překvapivě nezajímavou nudu. Jistě, studie společenské spodiny s dvěma výraznými hereckými představiteli v čele je bezesporu zajímavý nápad, realita je ovšem trochu někde jinde. Hodinu a půl dlouhý náhled pod pokličku kriminální kočovné komunity nenabízí ve výsledku nic nad rámec žánrové rutiny, čím by diváka zaujal, vyjma zmíněného Gleesona a Fassbendera, kteří hrají na výbornou. [50%](13.4.2017)

• emma53

Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda.(31.7.2017)

Na analfabeta sice vypadal Fassbender moc inteligentně, ale bez něj by byl film plochej jak baterka. Na první pohled syrové, špinavé drama o bandě lidí pohybujíc se na hraně zákona, na ten druhý překvapivě citlivý příběh o otcích a synech. A je fajn vidět Fassbendera v nějakém malém filmu, tak akorát za pěkný tři hvězdičky.(24.9.2017)

Britské, rodinné, uzavřené, komunitní, volné, nezávislé. Příběh o vztahu mezi otcem a synem uprostřed takové bílé čisté cikánské komunity. Do práce tam snad nechodil nikdo, všichni se živili menšími krádežemi. Problém nastane v situaci, kdy se chce syn trhnout a žít vlastní život jen se svojí rodinou mimo vliv svého otce. Herecky parádní, Brendan nezklamal, Michael překvapil. Evropská kinematografie, to bych mohla pořád. ..žít si takhle v lese, v přívěsu, o nic se nestarat. Jo, aspoň týden bych si to užila.. (17.4.2017)