Proti vlastní krvi

Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

• luka4615

Film má slušné herecké obsazení, což by se solidní příběhovou nadstavbou mělo dát dohromady slušný výsledek. Bohužel, Trespass Against Us trpí zejména u dynamičnosti a návaznosti některých scén, což má za následek zmatenou a roztříštěnou filmovou podívanou, u níž budete po většinu času kroutit hlavou nad tím, čemu se to proboha Michael Fassbender (zase) upsal.(3.3.2017)

• Frajer42

Předpokládám, že všech 86 diváků se snímek rozhodlo vidět zejména kvůli Fassbenderovi. Pokud se někdo těšil, že opět uvidí jeho výbavu nevelkého vzrůstu, tak bude zřejmě dosti zklamán, neboť v tomto filmu se jí nepochlubí. Nicméně malou satisfakcí může být divákům to, že bude zastoupen. Celkově je snímek dost divný. Pojednává o dosti prapodivném rodinném gangu kočovných hegešáků či retardovaných dementů (jak kdo chce), kteří obývají jakousi lesní osadu a ze všeho nejraději zamořují přírodu. Velký problém jsem měl zejména s tím, že ať se Fassbender snažil sebevíce, tak jsem mu roli analfabeta prostě nesežral. Vypadá na to příliš inteligentně. Jediné, co ve snímku za něco stojí jsou offroadové automobilové honičky. Děj je krajně nezajímavá záležitost. Neměl jsem závratná očekávání. Přesto jsem velmi intenzivně zklamán. Maximální ztráta času. Kdybych měl na snímek koukat sám, tak jej možná ukončím předčasně.(11.3.2017)

• SaNcHeZ_cz

Adam Smith ve svém celovečerním hraném debutu natočil až překvapivě nezajímavou nudu. Jistě, studie společenské spodiny s dvěma výraznými hereckými představiteli v čele je bezesporu zajímavý nápad, realita je ovšem trochu někde jinde. Hodinu a půl dlouhý náhled pod pokličku kriminální kočovné komunity nenabízí ve výsledku nic nad rámec žánrové rutiny, čím by diváka zaujal, vyjma zmíněného Gleesona a Fassbendera, kteří hrají na výbornou. [50%](13.4.2017)

Fassbender je v poslední době snad ve všem, přijde mi že ho vidím nějak často až mi trochu leze krkem, ale je fakt že v tomto filmu se mi překvapivě docela líbil. Ze tří jeho filmů za lonský rok, které jsem včetně tohoto zatím viděl asi jeho nejlepší vystoupení. Navíc mi zde sedlo i to takové volně lidově a lidsky pojaté prostředí minikomunity, která si žije na okraji společnosti svým vlastním způsobem, smýšlí svý vlastním způsobem, jednají svým vlastním způsobem a je jim úplně jedno, že všechno tohle je důvod, proč jsou tam kde jsou, protože oni se tak cítí svobodní a spokojení. V tomto směru je zde bezva Brendan Gleeson se svým podáním vůdce této komunity, který jim den co den, noc co noc vylévá mozky svými nesmysly, až to celé působí hodně jako sekta, než cokoliv jiného. Film je spíše jako momentka do životů takovýchto lidí, včetně několika minizápletek, které to spestřují a je to takové jakoby povídkově skloubené do celistvého příběhu, ať už kluk a pes, rodina toužící po odtrhnutí z komunity a normálním životě, otec a vůdce snažící se neztratit otěže a uhlídat si své ovečky, marnosti policie, trochy zločinů a celkově neblahých osudů daných postav na všech stranách. Nenáročná dobře ubíhající podívaná, která si dokáže udržet pozornost diváka.(17.4.2017)

Adam Smith a Alastair Sidons toho nechávajú toľko akoby pod povrchom, až ich filmu chýba skutočná dramatickosť. Otec so synom sa síce občas dostanú do konfliktu, ale nikdy nie natoľko, aby z toho vyplynulo niečo zásadné pre vývoj deja. Prvá polovica je myslím výborne rozohraná, postupom času, kedy sa majú veci vyhrocovať, ale príde iba k určitému skratovému rozhodnutiu, smerujúcemu k akémusi symbolickému, melancholickému finále. Samozrejme nás tvorcovia presviedčajú, že hlavná postava síce nie je vzor cnosti, ale myslí to dobre a my s ňou tým pádom musíme sympatizovať. Kto tu vlastne za všetky trable môže, to je tá najzásadnejšia otázka filmu, na ktorú sa ale zase celkom ľahko odpovedá.(13.4.2017)