Proti vlastní krvi

Trespass Against Us

Proti svojej krvi

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2016, 99 min

|64%| Nevěděl jsem, do čeho jdu, prostě jsem to zkusil. Ve finále jsem relativně spokojen, bylo to zase něco jiného - něco pro mě v oblasti filmového světa netypického a to oceňuji. Scénář, nápady – to vše mohlo být více bohatší, stopáž měla být delší – kdyby se tak stalo, mohlo by to dopadnout ještě lépe. Celý snímek sledujeme primitivní život kočovníků. Někdy jsem si říkal, že jsou úplně vylízaný a že většina jejich počínání nemá hlavu ani patu. Rozhodně jsem film vnímal s nadhledem a bral jsem ho takový jaký je. Očekával jsem, že se to bude nést tím klasičtějším pojetím, ale nevadí. I to finále mohlo být lepší, ale výrazné chyby zde nejsou, tak si nemůžu moc stěžovat. Herecké obsazení je výborné, Michael Fassbender a Brendan Gleeson si kradou film jen pro sebe – oba mě bavili. Takže, potenciál to mělo větší, takhle je to pouze jednorázová a mírně nadprůměrná záležitost, která za pozornost určitě stojí.(4.3.2017)

Na analfabeta sice vypadal Fassbender moc inteligentně, ale bez něj by byl film plochej jak baterka. Na první pohled syrové, špinavé drama o bandě lidí pohybujíc se na hraně zákona, na ten druhý překvapivě citlivý příběh o otcích a synech. A je fajn vidět Fassbendera v nějakém malém filmu, tak akorát za pěkný tři hvězdičky.(24.9.2017)

• luka4615

Film má slušné herecké obsazení, což by se solidní příběhovou nadstavbou mělo dát dohromady slušný výsledek. Bohužel, Trespass Against Us trpí zejména u dynamičnosti a návaznosti některých scén, což má za následek zmatenou a roztříštěnou filmovou podívanou, u níž budete po většinu času kroutit hlavou nad tím, čemu se to proboha Michael Fassbender (zase) upsal.(3.3.2017)

Pohled do rodinného kruhu kočovníků, kteří přežívají ve svých karavanech, pohybují se na hranici snesitelného života a dějí se zde zcela nepochopitelné věci, nad kterými by normálnímu člověku zůstal rozum stát. Měl jsem docela zásadní problém s tím, že vesměs většina postav je nesympatická přesto, že herci role buranů ztvárnili velmi dobře, zvlášť Gleeson drsného otce smečky. Velký prostor dostanou vloupačky, nepodstatné záležitosti na úkor většího dramatu, rozkolu mezi otcem a synem, ztráty odvahy začít nový život. Hodně mi to evokovalo s kousky jako Tohle je nás svět nebo American Honey, ale na rozdíl od těchto snímků nebyla zápletka tolik poutavá a rozhodně postrádala svižnější tempo. Plno témat zůstává v náznacích a i přes plno dobrých momentů působí film nedotaženě, bez většího poselství.......6/10(15.4.2017)

Sociální drama naředěné kriminálkou, ale především herecký koncert v podání Brendana Gleesona a Michaela Fassbendera. Archetypální střet otce a syna působí v jejich podání svěže a své si na tom odvádí i prostředí ostrovních travelers. Výtka tak směřuje jen k vyvrcholení, protože ten závěrečný střet byl prakticky opomenutý, což je škoda. Ale jinak palec nahoru. 75%(27.3.2017)