Proti vlastní krvi

• Velká Británie Trespass Against Us (více)

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (Cinemart)

PEZ

Návrat do reality po šialenom FF8. Ostrá britská dráma o kočovníkoch v modernej dobe. Aneb o súčasnej chamradi. Výborní Fassbender, Gleeson, Kinnear, Harris, Lyndsey Marschal. Casting proste vyšiel. A hlavne parádny režisérsky debut Adama Smitha. Ale ten už v roku 2004 zabil svojím klipom k Blinded by Lights (The Streets). Potom potrénoval pri pár seriáloch (vrátane Doctor Who), natočil ešte zopár klipov (napr. The Chemical Brothers) a nakoniec sa vytiahol s týmto filmom. Veľká spokojnosť. PS: Hudbu spravil Tom Rowlands (zo spomínaných The Chemical Brothers). 8/10 ()

Patrik200s

Fassbender zasa nechal pracovať svoju nemecké ostro chladnú flegmatickú charizmu. K tomu sa pridružila Gleesonova anglická salámovosť a zmiešala sa dobrá chémia. Už z názvu som čakal, že sa začne vojna medzi otcom a synom. Láska a nenávisť v jednom. Očakával som, že film bude prehnaný a skončí sa smrťou jedného z nich. Opak bol ale pravdou. Tvorcovia film zjednodušili a zaviedli do reálnych medzí. Svet anglických romov je ozaj zaujímavý. ()

tlesk

Kdyby ve filmu nehráli jen dva zmínění herci, kteří svým charismatem a výkony, ale rovněž pak i známými tvářemi snímek posouvají o úroveň výš, jednalo by se „jen“ o lehce nadprůměrné drama ze samého okraje dnešní konzumní společnosti… Díky výrazným aktérům se ale jedná o povedenou jednohubku s hlubokými momenty, nicméně bez skutečně „památných“ okamžiků. Je to podívaná, která na první dobrou rozhodně potěší, ačkoli opětovné zhlédnutí nejspíš nutné nebude. Sytí ale budete. Ostatně téma, pojednávající o tom, že před vlastním osudem někdy zkrátka neutečete (zvlášť když jste k němu až dosud směřovali), je dostatečně silné a nosné na to, aby se film, byť místy vrávoraje jako opilý kriminálník, udržel na nohou… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/04/recenze-proti-vlastni-krvi-2016/ ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Eeeeh, co tím chtěli říct? Uniklo mi nějaké životní moudro? Film o poflakování a ujíždění policajtům, to je absolutně všechno, nic nebylo "dotažené". ()

Mamlas odpad!

Úplně zbytečný film o stupidních vidlácích, kteří škodí svému okolí a hodinu a půl si vykládají o kravinách, které nemůžou nikoho normálního zajímat. Doufal jsem, že ten jejich kutloch nakonec třeba vybombardují nebo je aspoň všechny zavřou až zčernají, ale bohužel nic. Jen nuda a blbé kecy. ()

SAINTS

Film o rodine ktora žije v obytnych privesoch podla vlastnych pravidiel ,a zarabaju si vlamačkami.Akčne sceny a nahanačky Smith natočil velmi zručne a film obohatili. Celkovo je to ale dost nevyvaženy film len s načrtnutymi konfliktami ktore nie su nikdy dotiahnute do konca.Nie je to žiadny umelecky zazrak ,skôr priemerny film ,ktorom hraju prim Fassbender a Gleeson. ()

Pete

Bílí cikáni, lupiči a loupežníci. Sonda do života komunity těchhle primitivů není až tak špatná, když se však s žádnou postavou nelze ztotožnit, projede celý film bez emocí jako nůž psím sádlem. A Fassbender mi v roli negramota, který se nedokáže vzepřít vlastní krvi, vyloženě neseděl. ()

RipperTM

Tenhle film se opravdu s ničím nemaže. Nemám potuchy o budgetu tohoto snímku, ale připadalo mi, že nedosahoval zrovna nebetyčných hranic. A tak nezbývá nic jiného, než jen uznat tvůrcům nesporně tvořivost a originalitu se kterou předstoupili před diváky. Tím víc mě mrzí, že není film tak zpopularizován, což způsobí mnoho mávnutí rukou potencionálních zájemců o suchý anglický humor a hrubost britské venkovské spodiny. V tomto směru nejsem moralistický usedlík, kterého má autenticky hrubiánský scénář pohoršovat. Naopak, dvojice Fassbender a Gleeson se svých rolí zastala udatně a zprostředkovala i spoustu komických pasáží. ()

blondboss

Vcelku realistická a drsná britská kriminálna dráma zo života na okraji spoločnosti a ukážka toho, ako sa niektorí ľudia jednoducho nedokážu prispôsobiť spoločným pravidlám. Vzťahový súboj otca a syna, ktorý je síce pekne vykreslený a po pravde som od toho čakal trošku viac záživnejší príbeh a celkovo tá atmosféra bola síce britsky presná, ale bez nejakých výrazných emócií, film ubehol ako voda a ja som si ho v podstate ani nezapamätal. Palec ale hore za skvelé herecké obsadenie. 55 % ()

Kushina

Film z takové skoro cikánské kočovné rodiny mě moc nezaujal. Celý film nebyl ve výsledku o ničem, než o jedné loupeži, která se pak pitvala a řešila. Čekal jsem víc akce a rozhodně lepší konec. 45% ()

OwenBobby

Typicky syrové britské drama v typickém venkovském prostředí s netypickým příběhem buranů žijících na protest všem autoritám a zákonům. Přestože je herecký koncert v podání Michaela Fassbendera a Brendana Gleesona hlavním lákadlem, i originální děj si zaslouží pozornost a uznání. 8/10 ()

Brk

Mohlo to být lepší, mohlo to nějak skončit, ale vlastně by to pak nebylo ono. Zajímavá sonda mezi UK bílý cigoše, kde je starej na zabití a mladej to má marný. Fassbender super tepláky :) ()

Pan.Antonin

Michaela Fassbendera jsem náhodou viděl v poslední době hned ve 3 filmech a jedné epizodě Poirota, a bohužel musím konstatovat, že tento počin z nich byl úplně nejhorší. Problém tohoto filmu je však úplně někde jinde, Fassbender i Gleeson odvádí dobrou práci. Problémem je hlavně scénář a fakt, že se to vydává za akční film, kterým to jednoznačně není. Jedná se o drama z rodiny vyvrhelů občas říznuté automobilovou honičkou. Je to až příliš pomalé a ve finále se tam toho příliš neděje, film nudí a pocitově je mnohem delší než 99 minut. ()

PF 2017

PF 2017