Proti vlastní krvi

• Velká Británie Trespass Against Us (více)

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (CinemArt)

Patrik200s

Fassbender zasa nechal pracovať svoju nemecké ostro chladnú flegmatickú charizmu. K tomu sa pridružila Gleesonova anglická salámovosť a zmiešala sa dobrá chémia. Už z názvu som čakal, že sa začne vojna medzi otcom a synom. Láska a nenávisť v jednom. Očakával som, že film bude prehnaný a skončí sa smrťou jedného z nich. Opak bol ale pravdou. Tvorcovia film zjednodušili a zaviedli do reálnych medzí. Svet anglických romov je ozaj zaujímavý. ()

tlesk

Kdyby ve filmu nehráli jen dva zmínění herci, kteří svým charismatem a výkony, ale rovněž pak i známými tvářemi snímek posouvají o úroveň výš, jednalo by se „jen“ o lehce nadprůměrné drama ze samého okraje dnešní konzumní společnosti… Díky výrazným aktérům se ale jedná o povedenou jednohubku s hlubokými momenty, nicméně bez skutečně „památných“ okamžiků. Je to podívaná, která na první dobrou rozhodně potěší, ačkoli opětovné zhlédnutí nejspíš nutné nebude. Sytí ale budete. Ostatně téma, pojednávající o tom, že před vlastním osudem někdy zkrátka neutečete (zvlášť když jste k němu až dosud směřovali), je dostatečně silné a nosné na to, aby se film, byť místy vrávoraje jako opilý kriminálník, udržel na nohou… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/04/recenze-proti-vlastni-krvi-2016/ ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Eeeeh, co tím chtěli říct? Uniklo mi nějaké životní moudro? Film o poflakování a ujíždění policajtům, to je absolutně všechno, nic nebylo "dotažené". ()

Mamlas odpad!

Úplně zbytečný film o stupidních vidlácích, kteří škodí svému okolí a hodinu a půl si vykládají o kravinách, které nemůžou nikoho normálního zajímat. Doufal jsem, že ten jejich kutloch nakonec třeba vybombardují nebo je aspoň všechny zavřou až zčernají, ale bohužel nic. Jen nuda a blbé kecy. ()

SAINTS

Film o rodine ktora žije v obytnych privesoch podla vlastnych pravidiel ,a zarabaju si vlamačkami.Akčne sceny a nahanačky Smith natočil velmi zručne a film obohatili. Celkovo je to ale dost nevyvaženy film len s načrtnutymi konfliktami ktore nie su nikdy dotiahnute do konca.Nie je to žiadny umelecky zazrak ,skôr priemerny film ,ktorom hraju prim Fassbender a Gleeson. ()

Pete

Bílí cikáni, lupiči a loupežníci. Sonda do života komunity těchhle primitivů není až tak špatná, když se však s žádnou postavou nelze ztotožnit, projede celý film bez emocí jako nůž psím sádlem. A Fassbender mi v roli negramota, který se nedokáže vzepřít vlastní krvi, vyloženě neseděl. ()

RipperTM

Tenhle film se opravdu s ničím nemaže. Nemám potuchy o budgetu tohoto snímku, ale připadalo mi, že nedosahoval zrovna nebetyčných hranic. A tak nezbývá nic jiného, než jen uznat tvůrcům nesporně tvořivost a originalitu se kterou předstoupili před diváky. Tím víc mě mrzí, že není film tak zpopularizován, což způsobí mnoho mávnutí rukou potencionálních zájemců o suchý anglický humor a hrubost britské venkovské spodiny. V tomto směru nejsem moralistický usedlík, kterého má autenticky hrubiánský scénář pohoršovat. Naopak, dvojice Fassbender a Gleeson se svých rolí zastala udatně a zprostředkovala i spoustu komických pasáží. ()

solisoli

Najprv sa to javilo, ako realita o živote okrajovej vrstvy, spoločnosti. Aj keď pútavý dej so slušným spádom, som stále viac a viac nadobúdal pocit, že tá realita niekde viazne, až to začínalo byť otravné, priehľadné a stereotypné. Týchto hrdinov deja, neviem, kde modernej EU by trpeli úrady, pod 24 hodinovým drobnohľadom niekedy až trápne zosmiešňovanej Polície, by sa nevedeli ani pohnúť, až by pod tlakom verejnosti museli veľmi rýchlo zbaliť švestky a vypadnúť preč niekam, kde by ich čakalo to isté. Pozrieť sa to dá, pokiaľ sa divák nad nejakou tou určitosťou povznesie. ()

blondboss

Vcelku realistická a drsná britská kriminálna dráma zo života na okraji spoločnosti a ukážka toho, ako sa niektorí ľudia jednoducho nedokážu prispôsobiť spoločným pravidlám. Vzťahový súboj otca a syna, ktorý je síce pekne vykreslený a po pravde som od toho čakal trošku viac záživnejší príbeh a celkovo tá atmosféra bola síce britsky presná, ale bez nejakých výrazných emócií, film ubehol ako voda a ja som si ho v podstate ani nezapamätal. Palec ale hore za skvelé herecké obsadenie. 55 % ()

Kushina

Film z takové skoro cikánské kočovné rodiny mě moc nezaujal. Celý film nebyl ve výsledku o ničem, než o jedné loupeži, která se pak pitvala a řešila. Čekal jsem víc akce a rozhodně lepší konec. 45% ()

OwenBobby

Typicky syrové britské drama v typickém venkovském prostředí s netypickým příběhem buranů žijících na protest všem autoritám a zákonům. Přestože je herecký koncert v podání Michaela Fassbendera a Brendana Gleesona hlavním lákadlem, i originální děj si zaslouží pozornost a uznání. 8/10 ()

Brk

Mohlo to být lepší, mohlo to nějak skončit, ale vlastně by to pak nebylo ono. Zajímavá sonda mezi UK bílý cigoše, kde je starej na zabití a mladej to má marný. Fassbender super tepláky :) ()

Pan.Antonin

Michaela Fassbendera jsem náhodou viděl v poslední době hned ve 3 filmech a jedné epizodě Poirota, a bohužel musím konstatovat, že tento počin z nich byl úplně nejhorší. Problém tohoto filmu je však úplně někde jinde, Fassbender i Gleeson odvádí dobrou práci. Problémem je hlavně scénář a fakt, že se to vydává za akční film, kterým to jednoznačně není. Jedná se o drama z rodiny vyvrhelů občas říznuté automobilovou honičkou. Je to až příliš pomalé a ve finále se tam toho příliš neděje, film nudí a pocitově je mnohem delší než 99 minut. ()

PF 2017

PF 2017