U moře

• USA By the Sea (více)

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit. (CinemArt)

kaylin

Angelina Jolie si natočila film, v kterém se mohla s Bradem podívat do Francie, na druhou stranu nic, co by nejspíš nedělali normálně. Do toho narvala dramatický příběh o tom, jak je to těžké být bohatou ženou, a ukázala, že je možné se z toho dostat, když potkáte dobré sousedy. No, tohle určitě není nejlepší film roku, ani života pro hlavní dva aktéry, kteří herecky nezklamou, ale film nic nepřinese. ()

slunicko2

Nevlídné téma v pomalém nudném filmu mě nezaujalo navzdory několika zajímavým nápadům a pěkně ospalé atmosféře přímořské díry kdesi ve Francii. 48letý Brad Pitt už není nejmladší a 40letá Angelina Jolie mě bez ohledu na svou slávu nikdy nezajímala. A totéž platí i o jejich rodinném videu (Pepinec**). ()

Martpod

Angelina unudila Brada a mě vlastně taky. Kdyby si to vyřídili během deseti jako v Ms. a Mrs. Smith tak by měli všichni klid a ušetřili by si dvě hodiny absurdního utrpení. ()

M.i.k.e

když nevezmu v potaz fakt,že Brad s Angelinou chtěli mít hezky vypadající vzpomínku na líbánky,tak mi absolutně uniká smysl toho proč By The Sea vůbec vzniklo.Nevadí mi pomalé filmy,ale tohle byla extrémní nuda absloutně o ničem,která mě přestala zajímat po asi 20 minutách a zbytek sem sledoval tak na půl oka...20% ()

Streeper

Co se mi na filmu líbilo, byla ta atmosféra filmu, zajímavé prostředí, skvělé kostýmy a krásná hudba. S příběhem už to bylo trošičku horší. Ze začátku se to hodně táhne, opravdu dlouho se tam nic neděje, pak to začne trošku gradovat a náhle to zase spadne na nudu. (Možná trošičku spoiler!) Celý film netušíte, co má Angie za problém, že s Bradem nechce spát a na konci na vás zakřičí důvod, o čem to celé vlastně je a máte chuť vstát a odejít z kina. Důvod podle mě nesmyslný, ale myšlenka zajímavá. Navíc bylo hezké vidět Mr. & Mrs Pitt opět spolu. ()

zette

Angelina Jolie mi jako herecka nevadi, jako zenska je v mych ocich minimalne vypatlana a tento film je prvnim, kdy mohu videt Joliinu praci v reziserskem kresle... Bida, strasne prazdny film, ktery se snazi vypadat artove a ktery je uplne o nicem. Herci taky prumerni, neexistuje jediny duvod, proc tento film jeste nekdy videt. ()

angel74

Líbilo se mi letní přímořské prostředí, ve kterém se příběh o jednom vyhořelém manželství odehrával, ale na další klady tohohle filmu nějak nedokážu přijít. Ještě by možná stál za zmínku poměrně zdařilý hudební doprovod. Námět měl zřejmě vzbuzovat emoce, nicméně já se jen čím dál víc nudila a s přibývajícím časem odpočítávala minuty, kdy už tomu trápení bude konec. Nehledě na to, že pohled na odkvétající a místy dost přehrávající Angelinu Jolie nebyl zrovna dvakrát příjemný. A co si budeme povídat, samotný Brad Pitt toho taky moc herecky nepředvedl. (40%) ()

vesper001

Pan a paní Smithovi jedou na Riviéru. A teď vážně: je to dobrý film. Jen vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru. Z krásné Jane se stala vyhublá „Nessie“ s propadlýma očima a plstnatými vlasy, ze sexy Johna neúspěšný spisovatel a úspěšný alkoholik, který obsesivně rovná odložené brýle. Pomalu plynoucí příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, je ve skutečnosti citlivou studií osamělosti a izolovanosti dvou lidí, kteří by si měli být navzájem těmi nejbližšími. Roland do se sebe v baru lije všechno, co teče, druží se se štamgasty a dumá nad prázdným papírem, Vanessa se netečně dívá na moře, apaticky se toulá po okolí a sype do sebe všechno, co má tvar pilulky. Jediným jejich společným koníčkem je šmírování nechutně šťastných novomanželů ve vedlejším apartmá. Pointa se sice dá odhadnout předem, ale v tomto případě to nevadí. Při pohledu na stárnoucího Rolanda a Vanessu se také asi nikomu tep nezvýší, ale ani to nevadí. To zásadní je, že když se do příběhu ponoříte, najednou zjistíte, že jej prožíváte s nimi. ()

tom88

Trošku zdĺhavý pokus Angeliny Jolie ako režisérky. Nie je to až také zlé. Celkový dojem z filmu je ako-tak dobrý, ale to je hlavne vďaka presvedčivým výkonom Angeliny a Brada plus pekné prostredie francúzskeho prímorska. Inak sa dá povedať, že je to tak trocha nuda, pre niekoho možno až moc bezduchá nuda. Za mňa tri hviezdy. 55% ()

Sabrewulf

Sám se divím, že jsem to bez problémů dokoukal do konce. Asi jsem byl vážně už totálně přejezený digitálníma blbostma. V tom filmu se toho moc neděje, plyne strašně pomalu, ale právě kvůli výše popsanému důvodu se na to dobře koukalo. Brad jen chlastá Angelina se znuděne vyhřívá na sluníčku, ale tu letní atmosféru to má dokonalou. Žádné mistrovské dílo to není a člověk na to musí být naladěný, každopádně od Angeliny fajn zářez na režisérské židličce. ()

Mylouch

Jeden z těch filmů, u kterých si živě představuju, že všichni na place už věděli, jak to jako film dopadne a co bylo pravým důvodem točit ()

chelseaman22

Kritiky odsuzováno, mnou přijato všemi deseti. Intimní pohled na manželský pár, který namísto praktikování vlastní soulože využívá otvor ve zdi k tomu, aby šmíroval sousedy oddávající se mileneckým hrátkám. Brad Pitt věčně se sklenkou ruce v přímořské taverně září. 77 % Celosvětový příjem ke 12. 11. 2019: $3,334,927, což je 0,33 násobek rozpočtu ()

Narya89

Další z nudných a nicneříkajících snímků, kde dvě hodiny čekáte, co se vlastně stane a odhadujete, proč se hlavní postavy chovají tak podivně. Nedivím se, že se Brangelina rozpadla, ve snímku se Angie jakožto režisérce podařilo zachytit dusivou atmosféru přechozeného vztahu skutečně mistrovsky, zřejmě z vlastní zkušenosti?. Koukatelné jen díky Melanie a Melvilovi, kterého jsem od Laurance Anyways viděla prvně v jiné roli a mega mu to slušelo. ()

VanTom

Vleklou krizi 14letého manželství, kterou nezpůsobilo jen opotřebení časem, ale i jakási neblahá událost, (ne)řeší frustrovaný muž alkoholem a neúspěšnou snahou něco napsat, vyprahlá žena pak zádumčivým uzavřením se – do sebe i na pokoji, odkud dírou ve zdi šmírují kontrastní vášnivou zamilovanost mladých novomanželů. Pomalý, intimní průnik do nitra vztahu zadržuje emoce pod povrchem, nicméně jejich síla a tíživost proniká na povrch (a přes určité nudnější části se dostává pod kůži) i díky uvěřitelnému výkonu ústředního páru (Angelina vypadá ve tváři fakt zničeně a zranitelně). 3+ ()

zigíš

výprava, kostýmy, hudba skvěle vybrané a do správného kontextu zasazené (!) a že je příběh přímočarý a jednoduchý (?) po dlouhý době mi ta líně staromilská nálada neskutečně zarezonovala ()

zsn

Fantaskní, až divadelní inscenace vlastní Agelininu smýšlení. Ona sama je zhmotněný sex a na nic jiného při ní myslet ani nelze - oplácaná/vychrtlá - svého sexappealu se nezbaví ani v rakvi. Celý film je pomezím mezi rozvodem a sexuálním aktem, celý film je vlastně sexuální předehra, napjatá sexuální abstinence před orgasmickým výbuchem. A taky že ten delší sexuální půst za to v životě sem tam stojí, protože o to větší prožitek pak máte - podobně jako je to s tímto filmem. Angelino, scénář nebo tvůj život sám?... ()

femme fatale

Příběh o lásce, partnerském soužití a o následcích, které zanechává, ukazuje tři generace a tři různá zamyšleni na danou fázi vztahu. Všechny tři propojuje symbolicky moře a stálá každodennost jeho přílivu a odlivu. Příběhy se postupně proplétají dějem v klidném tempu diktovaném režisérkou, stylizace dle artových francouzskych filmů je zřejmá i dobře provedena. Film má mnoho kvalit a nabízí možnosti k zamyšlení i reflexi. Všichni herci své role zvládají skvěle, problém je však u Mr and Mrs. Pitt, nebýt jich film vůbec nevznikne na druhou stranu, kdyby na ně každý nenahližel jako na Angelinu a Brada a nespojoval jejich osobní život s dějem filmu, soustředili by se na děj a film samotný, ale protože je to pro naprostou většinu diváků nemožné, film dostává velmi špatná hodnocení, protože očekávání jsou naprosto odlišná, než fiktivní příběh ustředního manželského páru. ()