Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

• Lateef

Údajný letní blockbuster roku 2005 je obyčejný nudný film, který zachraňují atraktivní Angelina Jolie, atraktivní Brad Pitt a jejich role nájemných vrahů. Z hlediska akčních scén mají Smithovi velkou smůlu, že jsem je viděl až po Casinu Royale, které dalo akčním sekvencím zcela nový rozměr. A i když působí manželsko-vražedné souboje spíše jako kočkování, nemohl to přeci Doug Liman myslet vážně. Ano, spousta věcí tu efektně vybuchuje, vzduchem létají nože a tisíce nábojů ze zbraní, které ani neumím pojmenovat, ale akce je příliš uhlazená a tím pádem nereálná. Vince Vaughn se svým žvaněním tentokrát sere mimo mísu. Žádná zapamatování si hodná scéna. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/478 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2007)

měli se milovat v dobrém i ve zlém, dokuď je smrt nerozdělí. jane je chytrá, je sexy, nemá zábrany, je spontální, komplikovaná, prostě rozkošná. john je ten nejmilejší, jakého kdy potkala. přichází ovšem manželská krize a sezení u psychologa, které je prokládáno ústřižky jejich společného života a plněním úkolů. jednoho dne dostávájí úkol ,,Ú" a pak mají každý 48 hodin, aby zlikvidovali toho druhého. komu držet palce? já B.P! jak všechno dopadne je asi každému jasné, protože tak to má v pohodové komedii protkané akčními scénami být. z obou představitelů hlavních rolí vyzařuje ,,TO" co vás vtáhne do děje a akce je zde také dost. tenhle film má především úkol pobavit a to u mě fungovalo.(8.2.2006)

Popkornový prvoplánový filmeček na jedno použití, který jakž takž funguje díky ústřední herecké dvojici a slušnému, byť kolísajícímu tempu. Celkový dojem: 50 %. Angelinu Jolie příliš nemusím, ale v tomto případě byla její mondénnost ku prospěchu věci a typově dokonale zapadla do role. Brad Pitt zase ukazuje, že jeho pověst hvězdy má opodstatnění.(5.11.2006)

Rozhodně by bylo chybou brát tenhle film úplně vážně, ten tak ani nebyl natočen, už jen ta muzika napovídá, že se tenhle film musí brát s nadhledem a když to uděláte a nebudete si všímat občasných nelogičností, tak se u toho skvěle pobavíte Doug Liman, tentokrát z toho neudělal čistě akční záležitost jako to udělal ve filmu Agent bez minulost, ale tentokrát do toho vložil prvky komedie a výborný akce a stvořil skvělou zábavnou akční podívanou, která má jen minimum hluchých míst a svuj hlavní úkol pobavit dokonale splní. Obsazení Halvní dvojice se taky skvěle povedlo, myslim si že na paní Smithovou by se nikdo nehodil víc než Angelina Jolie a vcelku slušně zvládá i akční scény, totéž se dá říct i o Bradu Pittovi, ten je ve svý roli taky výbornej a jejich bitka v domě je opravdu skvostná. Jediný ce se dá filmu vytknout je slabší příběh, ale to už se dá snadno překousnout, ještě k tomu když je ve filmu sexy Angelina Jolie, lepší 4*(19.8.2005)

OK, první hodnocení bylo až moc čerstvé, tudíž naprosto nekritické a komentář říkal pouze něco o fyziologických pochodech, které se ve mně odehrávaly při sledování "Mr. and Mrs.Smith" na plátně. Ale chtěl bych dát vale extatickým výkřikům - pojďme na seriózní hodnocení...Akčně-konverzační komedie o tajnůstkářském páru se opírá o kvalitní scénář a především trefné dialogy. Ty by však mohly vyšumět do ztracena, pokud by to mezi ústřední dvojicí nefungovalo. Nevím, koho napadla ta ďábelská myšlenka dát dohromady nejerotičtější filmové hvězdy současnosti, ale chtěl bych mu touto cestou poděkovat (a Angie s Bradem už to asi udělali). Nejenže se povedlo vytvořit pár, kterému to vedle sebe víc než sluší, povedlo se vytvořit pár dvou velmi talentovaných herců se smyslem pro pointu, akci a nadhled. "Smithovi" jsou nonstop zábava chrlící v kulometném tempu kousavé poznámky na adresu protějšku, vzrušení, drsnou manželskou bitku, dráždivé pohledy, přestřelky a perfektně načasované hlášky. A je toho mnohem víc...Nebudu to prodlužovat - "Mr. and Mrs.Smith" je film, který nově definoval pojem sexy.(10.1.2006)

• - Angelina Jolie (Jane Smith) se prořekla, že se do Brada Pitta (John Smith) zamilovala už při natáčení filmu. Dříve oba tvrdili, že jejich vztah začal až po rozchodu Pitta s herečkou Jennifer Aniston. Později vychovávali 6 dětí, z nichž 3 byly adoptované, a v roce 2012 se vzali. (cariada)

• - Když se John plíží kanalizačním potrubím, Janin monitor ukazuje, že je na GPS souřadnicích 47.28N 12.46W, 35 stop pod hladinou moře. Tyto souřadnice leží v Atlantickém Oceánu severně od Španělska a ne nikde v New Yorku. (Miro_CZ)

• - Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)