Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Mít lepší scénář, mohla to být akční oddychovka roku!! Na druhou stranu buďme rádi, že snímek tahá do kladných čísel sex-appeal obou hereckých hvězd. Přísný metr proto nechejme stranou a prostinký příběh berme jako malé zlo, protože v té době ještě zajímavý Doug Liman (až pak natočil pološíleného Jumpera) pro diváky načechral cool obal. Tudíž se dočkáme třeba dnes už všem známé sekvence, kdy si jdou oba manželé po krku a v zájmu likvidace toho druhého převrátí vzhůru nohama celý přepychový bejvák. Viděno potřetí a znovu to chutnalo - takže ty čtyři * rád ponechám!!(11.8.2013)

Spíš mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Příjemná oddychová zábava. Velmi přesní a zábavní hlavní představitelé. Jejich vzájemné "špičkování" mě možná bavilo více než akční scény, kterých není hlavně zpočátku až tolik. Velmi povedená je scéna automobilové honičky, v závěru pak byla akce už krapet nepřehledná. Liman film natočil s nadhledem ve svižném tempu, přesto ale myslím, že by neškodilo trochu zkrátit délku, především v první části.(2.12.2005)

Zábavná akční komedie s nadupaným rozpočtem plná efektů a navíc s hvězdným manželským párem Brad Pitt & Angelina Jolie. Ve skutečnosti jsou to Takoví normální zabijáci a že si už povídají jen Pravdivé lži, to zjistí po pěti nebo šesti letech na sezení u psychoterapeuta. Při další akci oba zjistí, že nejsou na společné lodi a začíná Vybíjená. Nájemní vrazi je však spojí dohromady a protože jsou Mr. & Mrs. Smith nejen ve střelbě opravdu dokonalí, hvězdný pár Poslední zůstává. K naleštěné podívané hned tři trailery: http://www.csfd.cz/film/116726-mr-and-mrs-smith/videa/(31.10.2009)

Angelina je ženská, na kterou se mlsně zadívá drtivá většina mužského pokolení a asi i ženského .-), Brad je taky líbivej týpek, který vrtá pro změnu ženskému pokolení v hlavě, Smithovi jsou oddechová záležitost... žádné drama překvápka,je to prostě jen a jen konzumní záležitost a zábava, což není ani dobře a není to ani špatně, je to prostý fakt. Kdo čeká víc - bude zklamán, kdo čeká konzum bude maximálně spokojen. Já jsem se konzumně a vizuálně uspokojil, ale ve skrytu duše jsem i vzhledem k trailerům a mediální štvanici čekal víc....(7.10.2005)

Tenhle film mel velkej potencial, Liman neni nejakej amater a umi natocit slusnej film a hlavni herci jsou ty nejvetsi hvezdy, navic v trailerech nam predvadel nehoraznou akci a tak je vysledek dost rozporuplnej. V jedny rovine se Liman snazi o neco ve stylu Valky Roseovych, nutno rict, ze s o hodne mene vtipama a mensi lehkosti a v druhe se snazi o akcni film. Problem je, ze na komedii je tu malo vtipu a i kdyz Angelina a Brad nemaj chybu a jejich vzajemne postuchovani je mistama vtipne a chemie mezi nima funguje, presto z toho nic extra vtipnyho neni. A na akcni film tu je desne malo akcnich scen, v podstate jsou tu jen dve poradne - Brad proti Angeline, Brad a Angelina proti spouste nepratel, problem je, ze ackoliv jsou natoceny docela efektivne a zvlast ta druha prestrelka je docela husta, nemaj potrebnej svih. Ne, ze bych se u filmu nudil, ale skouknul jsem ho a za chvily jsem si nemoh poradne vybavit, co se v nem delo.(8.11.2006)

• - Film se odehrává kolem a v New Yorku, ale během honičky v autech, kdy Jane a Johna pronásledují tři BMW je jasně vidět cedule, která oznamuje Los Angeles. (Miro_CZ)

• - Když se John plíží kanalizačním potrubím, Janin monitor ukazuje, že je na GPS souřadnicích 47.28N 12.46W, 35 stop pod hladinou moře. Tyto souřadnice leží v Atlantickém Oceánu severně od Španělska a ne nikde v New Yorku. (Miro_CZ)

• - 110-milionový „akčňák“ od Foxů se vyšplhal na první místo amerického žebříčku s výdělkem 50,3 mil. dolarů za první tři dny (10. – 12. 6. 2005). Pro představitele hlavních rolí to byl nejvyšší úvodní výdělek v jejich kariéře. (imro)