Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

• Lateef

Údajný letní blockbuster roku 2005 je obyčejný nudný film, který zachraňují atraktivní Angelina Jolie, atraktivní Brad Pitt a jejich role nájemných vrahů. Z hlediska akčních scén mají Smithovi velkou smůlu, že jsem je viděl až po Casinu Royale, které dalo akčním sekvencím zcela nový rozměr. A i když působí manželsko-vražedné souboje spíše jako kočkování, nemohl to přeci Doug Liman myslet vážně. Ano, spousta věcí tu efektně vybuchuje, vzduchem létají nože a tisíce nábojů ze zbraní, které ani neumím pojmenovat, ale akce je příliš uhlazená a tím pádem nereálná. Vince Vaughn se svým žvaněním tentokrát sere mimo mísu. Žádná zapamatování si hodná scéna. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/478 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2007)

„Zlato, predsa nepôjdeme spať pohádaní.“ Pekné (ale nezaujímavé) telá a vybrúsené akčné scény – čakať od tohto hitu niečo viac, je blbosť. Jolie & Pitt si užili, Vince Vaughn tiež. A ja? Ani veru veľmi nie. Občas som sa zasmial (večera, počas ktorej hrdinovia aj diváci "niečo tušia"), inokedy uznal, že Doug Liman má akciu v krvi (autá, golfové palice, granáty, strelné zbrane, porcelán, päste). Nič viac tam ale nie je. Komerčný úspech tohto akčného sitkomu si vysvetľujem popularitou hereckého obsadenia, určite nie kvalitou (ktorú to nemá, je to len nudná jednohubka). 50 %(16.5.2006)

Mé krční mandle by si sledování filmu náramně užily, kdybych si ovšem při zívání vychovaně nezakrývala tlamu dlaní. Ryzí nuda, kterou do průměru vytahuje pouze fakt, že nejsem vůči Bradu Pitkovi imunní, i když má právě odpudivý sestřih golfového trávníku (samozřejmě je míněna "délka" na greenu, rough by byl žádoucí a fairway v normě). Pokud chcete zábavnou romanticky akční komedii o manželské krizi, zvolte "Pravdivé lži"... jestli si teda mermomocí nechcete pocvičit držkové panty, pak jste u pana a paní Smithových na správné adrese. Ježkovy bodliny, já zívám, jenom si na ten film vzpomenu! 50%(23.12.2011)

Na cestě do Brna (na Oscarovou noc) mi byl ve Student Agency puštén film PAN A PANÍ SMITHOVI, který uspokojí všechny, kteří nebyli spokojeny s koncem BUTCHE CASSIYHO A SUNDANCE KIDA. Je to sice stále od té doby, co jsem to viděl naposled v kině anebo na DVD 4* podívaná, ale jelikož jsem si u toho četl Pandořina skřínka anebo Co feministky provedly filmu, přidalo to PAPS nový, nevídany´rozměr. :-)(2.2.2007)

Má to dobrý dej a skvelých hlavných predstaviteľov (myslím že lepších nemohli ani vybrať).Má to švih, má to tempo, je to zábavné a akčné, no má to svoje "diery".Keď sa zamyslite nad niektorými vecami, tak tam nájdete zopár zaujímavých faktov, ktoré potom filmu moc ani nedávajú zmysel a preto sa radšej nad tým ani nezastavte a lete ďalej ako guľka z brokovnice.Potom je to fajn.Ja som tak s časti urobil a funguje to fajn. 85% - 4*(15.5.2011)

• - Když se John plíží kanalizačním potrubím, Janin monitor ukazuje, že je na GPS souřadnicích 47.28N 12.46W, 35 stop pod hladinou moře. Tyto souřadnice leží v Atlantickém Oceánu severně od Španělska a ne nikde v New Yorku. (Miro_CZ)

• - Okrem iných herečiek boli do role pani Smithovej zvažované aj Cate Blanchett a Eva Green. (Fabrinka)

• - Kvůli obavám z okopírování filmu, byly jeho kopie dodávány do kin pod názvem „Jones“. (imro)