Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

měli se milovat v dobrém i ve zlém, dokuď je smrt nerozdělí. jane je chytrá, je sexy, nemá zábrany, je spontální, komplikovaná, prostě rozkošná. john je ten nejmilejší, jakého kdy potkala. přichází ovšem manželská krize a sezení u psychologa, které je prokládáno ústřižky jejich společného života a plněním úkolů. jednoho dne dostávájí úkol ,,Ú" a pak mají každý 48 hodin, aby zlikvidovali toho druhého. komu držet palce? já B.P! jak všechno dopadne je asi každému jasné, protože tak to má v pohodové komedii protkané akčními scénami být. z obou představitelů hlavních rolí vyzařuje ,,TO" co vás vtáhne do děje a akce je zde také dost. tenhle film má především úkol pobavit a to u mě fungovalo.(8.2.2006)

• Lima

Standartní hollywoodský prefabrikát, ve kterém si notuje slabý scenář s upoceným těžkopádným humorem. Pár vtipných gagů tu je (asi dva), ale ty se zcela ztratí v záplavě průměrnosti. Totiž ani akční scény, které měly být největší Limanovou doménou, nejsou nic moc, snad s výjimkou jedné automobilové honičky. Napsal bych i více, ale tenhle film se mi už hodinu po shlédnutí totálně vykouřil z hlavy. Zkrátka jeden z kasaštyků, který lákal pouze na velká jména a kupodivu to na 200 milionovou tržbu bohatě stačí. Mně ale ne.(24.10.2005)

Jak rozdmýchat pohasínající jiskry? Plán A: zajít do manželské poradny....Ne, vezmu to od prostředka. On se živí jako nájemný vrah a neumí střílet na pouti. Ona vydělává na rodinný chléb jako nájemná vražedkyně a neumí vařit. Jednoho dne je jejich zaměstnavatelé pošlou proti sobě a ukáže se, že oba mají několik kostlivců ve skříni (on kolem šedesáti, ona 312) a jejich spokojeně nudný středostavovský život byla pompézní divadelní kulisa. Nastupuje Plán B: při zabíjení drahé polovičky zjistíte, že zatímco ruce mlátí a nohy kopou, srdce stále plane. A ten přechod z cynického: Any last words? The new curtains are hideous " je naprosto přirozený a odehrává se v akčním mišmaši honiček a stříleček. Exploze náloží střídá exploze vášně, ale chlebodárcům došla trpělivost a začíná hon na naše hrdličky. Zastav se a nepřežiješ aneb Romeo, Julie a kalašnikov... Doug Liman využil třaskavé chemie mezi herci, přidal špetku dynamitu v akčních scénách a opepřil černým humorem. Výsledný produkt chutná jako cyankáli- v šampaňském.(10.5.2007)

Nemohla jsem si pomoct, ale pořád jsem viděla Pravdivé lži (a můžu říct, že u těch jsem se bavila mnohem víc) a Válku Roseových a do toho ještě trochu Smrtonosné zbraně a navíc to postrádalo jakékoliv herecké výkony. Takže dívat se na to dalo, ale to je asi tak všechno 2,5*.(24.8.2006)

Pri prvom pozretí v kine rozpaky, prostredná tretina filmu po odhalení "čo je ten druhý zač" sa len tak zmätene potkýna z miesta na miesto, ale pri opakovaných zhliadnutiach už to nevadí a človek sa iba baví. Chémia medzi Bradom a Angie viditeľne funguje a to je najdôležitejšie. "Drahý, si stále nažive?"(3.4.2007)