Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Gemini

Nějak mě nezalilo to pobavení všemi přehnanými akčními scénami (které mají prý být jen o zábavě a lehce parodické), "druhá Válka Roseových" nepřekoná tu první, ani kdyby ten svůj zbraněmi nacpaný domek srovnali se zemí, Vince Vaughn se tu chová jako šašek, prostě nic extra. Sexy film čistě o zábavě pro mě představují daleko víc Dannyho Parťáci než tohle. Ale protože jsem (nejen) letos viděl spoustu (o dost) horších filmů, a protože těch pět nebo šest jednozáběrových narážek na jiné filmy bylo skvěle vychytaných, je to zasloužených 60%. ()

Tom Hardy

Dravá Limanova režie a řada výborných nápadů, ale to vše svázáno v okovech nevyvážených dialogů, jejichž kvalita udává tempo celému filmu. Excelentní momenty střídají unylé pasáže, které se zdají mnohem delší, než jak dlouhé ve skutečnosti jsou. Výborné obsazení, sem tam památná situace a správně říznutá akce, ale chybí větší švih. Nápadů tu byla řada, jejich využití je tak poloviční... ()

Lima

Standartní hollywoodský prefabrikát, ve kterém si notuje slabý scenář s upoceným těžkopádným humorem. Pár vtipných gagů tu je (asi dva), ale ty se zcela ztratí v záplavě průměrnosti. Totiž ani akční scény, které měly být největší Limanovou doménou, nejsou nic moc, snad s výjimkou jedné automobilové honičky. Napsal bych i více, ale tenhle film se mi už hodinu po shlédnutí totálně vykouřil z hlavy. Zkrátka jeden z kasaštyků, který lákal pouze na velká jména a kupodivu to na 200 milionovou tržbu bohatě stačí. Mně ale ne. ()

golfista

Když skloubíte "Pravdivé lži" a "Válku Roseových", realizaci svěříte Dougu Limanovi a přesně trefíte "chemii" mezi hlavními představiteli. Tak nějak by se dal charakterizovat tenhle snímek..... Já se příjemně se pobavil a i když to není příběhem tak dobrý jako "Bourne" , tak charisma ústření dvojice všechno dožene. Angelinu moc nemiluju, ale tohle spojení s Bradem Pittem jí moc sekne. Vlastně oběma .... ()

kleopatra

Angelina a Brad jsou atraktivní sólo a co teprve v páru a přiznávám, že pohled na jejich tělesné schránky neurazí. Jenže, a řikám to nerada, jsem tu viděla všechny možné akce, jen ne herectví. Angelině museli "nalepit" slzu, když truchlila za manžela, jinak se z její tváře nedalo vyčíst, že by jí to snad i bylo líto a Brad zase stále používal jeden jediný úsměv a na mě dělal dojem, že ho to celé příliš netankuje. Škoda, že málo prostoru zbylo pro Vince Vaughna, protože ten svých pár štěků zúročil naopak velice vydatně. Příjemný relaxační bonbónek, ale Swingers se vám povedli víc, pane Limane. ()

• Když manželé Smithovi (Brad Pitt a Angelina Jolie) společně utíkají v rodinném voze, mají na autě nalepenou rybičku, která je jedním ze symbolů křesťanství. (Kuny27)
  • Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)
  • Když si John v garáži v autě čistí rtěnku z límečku u košile, měl by otočit zrcátko doleva, aby se viděl, ale ve skutečnosti ho otočí doprava, aby kamera mohla zabrat jeho límeček. (Miro_CZ)