poster

Mr. & Mrs. Smith

 • USA

  Mr. & Mrs. Smith

 • Slovensko

  Pán a pani Smithovci

 • Velká Británie

  Mr. & Mrs. Smith

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Zlato, predsa nepôjdeme spať pohádaní.“ Pekné (ale nezaujímavé) telá a vybrúsené akčné scény – čakať od tohto hitu niečo viac, je blbosť. Jolie & Pitt si užili, Vince Vaughn tiež. A ja? Ani veru veľmi nie. Občas som sa zasmial (večera, počas ktorej hrdinovia aj diváci "niečo tušia"), inokedy uznal, že Doug Liman má akciu v krvi (autá, golfové palice, granáty, strelné zbrane, porcelán, päste). Nič viac tam ale nie je. Komerčný úspech tohto akčného sitkomu si vysvetľujem popularitou hereckého obsadenia, určite nie kvalitou (ktorú to nemá, je to len nudná jednohubka). 50 %(16.5.2006)

 • Nathalie
  ****

  Jak rozdmýchat pohasínající jiskry? Plán A: zajít do manželské poradny....Ne, vezmu to od prostředka. On se živí jako nájemný vrah a neumí střílet na pouti. Ona vydělává na rodinný chléb jako nájemná vražedkyně a neumí vařit. Jednoho dne je jejich zaměstnavatelé pošlou proti sobě a ukáže se, že oba mají několik kostlivců ve skříni (on kolem šedesáti, ona 312) a jejich spokojeně nudný středostavovský život byla pompézní divadelní kulisa. Nastupuje Plán B: při zabíjení drahé polovičky zjistíte, že zatímco ruce mlátí a nohy kopou, srdce stále plane. A ten přechod z cynického: Any last words? The new curtains are hideous " je naprosto přirozený a odehrává se v akčním mišmaši honiček a stříleček. Exploze náloží střídá exploze vášně, ale chlebodárcům došla trpělivost a začíná hon na naše hrdličky. Zastav se a nepřežiješ aneb Romeo, Julie a kalašnikov... Doug Liman využil třaskavé chemie mezi herci, přidal špetku dynamitu v akčních scénách a opepřil černým humorem. Výsledný produkt chutná jako cyankáli- v šampaňském.(10.5.2007)

 • gudaulin
  ***

  Popkornový prvoplánový filmeček na jedno použití, který jakž takž funguje díky ústřední herecké dvojici a slušnému, byť kolísajícímu tempu. Celkový dojem: 50 %. Angelinu Jolie příliš nemusím, ale v tomto případě byla její mondénnost ku prospěchu věci a typově dokonale zapadla do role. Brad Pitt zase ukazuje, že jeho pověst hvězdy má opodstatnění.(5.11.2006)

 • Shit
  ****

  Rozhodně by bylo chybou brát tenhle film úplně vážně, ten tak ani nebyl natočen, už jen ta muzika napovídá, že se tenhle film musí brát s nadhledem a když to uděláte a nebudete si všímat občasných nelogičností, tak se u toho skvěle pobavíte Doug Liman, tentokrát z toho neudělal čistě akční záležitost jako to udělal ve filmu Agent bez minulost, ale tentokrát do toho vložil prvky komedie a výborný akce a stvořil skvělou zábavnou akční podívanou, která má jen minimum hluchých míst a svuj hlavní úkol pobavit dokonale splní. Obsazení Halvní dvojice se taky skvěle povedlo, myslim si že na paní Smithovou by se nikdo nehodil víc než Angelina Jolie a vcelku slušně zvládá i akční scény, totéž se dá říct i o Bradu Pittovi, ten je ve svý roli taky výbornej a jejich bitka v domě je opravdu skvostná. Jediný ce se dá filmu vytknout je slabší příběh, ale to už se dá snadno překousnout, ještě k tomu když je ve filmu sexy Angelina Jolie, lepší 4*(19.8.2005)

 • Adrian
  ***

  Viac konverzačka ako akcia, čo by ani tak nevadilo. Horšie je to, že vzájomná manželská chémia je silno závislá od dialógov, resp. úrovne "zábavnosti" uštipačného humoru a vzájomného doberania sa. V tomto smere film vykazuje veľké výkyvy, za čo v podstate imho môže zbytočná naťahovanosť (hlavne v úvode), ktorá podráža nohy kvalite snímku ešte viac vďaka veľmi jednoduchému a priamemu scenáru. Vo výsledku jednohubkový priemer.(22.6.2005)

 • - V závěrečné scéně, kdy jsou Smithovy ve výtahu, má Mrs. Smith (Angelina Jolie) samopal. Při vystupování má však pistoli. (Pavlínka9)

 • - Když se John plíží kanalizačním potrubím, Janin monitor ukazuje, že je na GPS souřadnicích 47.28N 12.46W, 35 stop pod hladinou moře. Tyto souřadnice leží v Atlantickém Oceánu severně od Španělska a ne nikde v New Yorku. (Miro_CZ)

 • - Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace