Pán a pani Smithovci

Akční / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2005, 120 min

Na cestě do Brna (na Oscarovou noc) mi byl ve Student Agency puštén film PAN A PANÍ SMITHOVI, který uspokojí všechny, kteří nebyli spokojeny s koncem BUTCHE CASSIYHO A SUNDANCE KIDA. Je to sice stále od té doby, co jsem to viděl naposled v kině anebo na DVD 4* podívaná, ale jelikož jsem si u toho četl Pandořina skřínka anebo Co feministky provedly filmu, přidalo to PAPS nový, nevídany´rozměr. :-)(2.2.2007)

"Míříš hůř, než vaříš, miláčku. A to je co říct." Manželské krize mě obvykle nebaví, ale on to společný koníček obvykle spraví. A když "nudní" Smithovi o svém protějšku zjistí, že je to taky zabiják, tak je to nejlepší cesta k vyléčení a nalezení cesty k mé spokojenosti. A jelikož se jedná o cestu lemovanou střelbou, hláškami a sexem, tak si nemám na co stěžovat. Jen mi najednou začíná připadat divné, jak často jezdí manželka na služební cesty, jak mi minule automaticky vyčistila Glocka nebo jak jsem její "mrtvé" rodiče nedávno viděl krýt prezidenta svými těly.(7.2.2017)

Rozhodně velmi podobné na "Pravdivé lži" s Arnoldem Schwarzeneggerem a DeVitovým War of the Roses. Mr. & Mrs. Smith je rozhodně svižná vtipná podívaná na sexy hlavní hrdiny - Brada Pitta a Angelinu Jolie, u níž jsem se nenudil a velice bavil, než se vyhýbal prolítajícím kulkám. Zábavná je zejména ta část filmu ve které si jdou oba po krku a v zájmu likvidace toho druhého, si naprosto zničí přepychový dům, (přijde mi velmi vtipné když Mr.Smith kope na zemi křehounkou Mr. Smithovou jako ve wrestlingu, kde lítá nejen nábytek). Přes různé peripetie, kdy chvíli jdou jeden proti druhému a pak zase oba proti všem, se Smithovi za dvě hodiny prostřílejí z páru procházejícího apatickou krizí jeden vůči druhému zpět k vášnivému vztahu. Technicky zpracováno: vizuální stránka WOW. Velká akční jízda, kterou jsem si užíval. V hlavní roli dva hollywoodské magnety, které přinesou spoustu diváků, v té vedlejší pak honičky, přestřelky a výbuchy aut. Sexy film.(20.11.2011)

Viac konverzačka ako akcia, čo by ani tak nevadilo. Horšie je to, že vzájomná manželská chémia je silno závislá od dialógov, resp. úrovne "zábavnosti" uštipačného humoru a vzájomného doberania sa. V tomto smere film vykazuje veľké výkyvy, za čo v podstate imho môže zbytočná naťahovanosť (hlavne v úvode), ktorá podráža nohy kvalite snímku ešte viac vďaka veľmi jednoduchému a priamemu scenáru. Vo výsledku jednohubkový priemer.(22.6.2005)

• Mr.Apache

Jediným opravdu příjemným překvapením pro mě bylo, že Mr.Smith poslouchá Poison, mé glamrockové oblíbence z 80.let. Jinak se zpočátku fajn rozehraný snímek, který by se s trochou nadhledu dal, postupně mění v nesympatickou slátaninu, která už se moc nedá, a to ani s větším nadhledem. Humor (byl-li tam jaký) mě nebral, akce mě nudila. Na konci jsem usnul, a nijak mě to netrápí.(31.8.2007)

• - Mrs. Smith (Angelina Jolie) prohlási, že je židovka, ale hned v následující scéně mají s Mr. Smithem (Brad Pitt) na sobě teplákovou soupravu s nápisem "Jesus rocks". (Kuny27)

• - John Smith (Brad Pitt) nosí hodinky značky Casio G-Shock G-2310 a IWC Pilot Chrono IW3706 a Jane Smith (Angelina Jolie) nosí Tissot T-Touch. (dyfur)

• - 110-milionový „akčňák“ od Foxů se vyšplhal na první místo amerického žebříčku s výdělkem 50,3 mil. dolarů za první tři dny (10. – 12. 6. 2005). Pro představitele hlavních rolí to byl nejvyšší úvodní výdělek v jejich kariéře. (imro)