Královská noc

A Royal Night Out

Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2015, 97 min

• mat.ilda

Uf, i přes rozumnou stopáž docela nekonečná noc. Vylepšená, nicméně vcelku věrná a příjemná královská Bětka, její otravná sestra a třídní moralizátor od britského válečného letectva, s rtíky jak z kolorované pohlednice, v poněkud "bláznivé" oslavě vítězství konce 2. světové války... nic, k čemu bych se toužila vrátit, a ač některé momenty měly jistou atmosférickou přitažlivost, stále se jedná o jednoduchý, relaxační výplach mozku.(22.10.2015)

Film se chlubí, že je inspirován skutečnými událostmi. Bohužel velmi volně. Princezna Margaret, které v té době bylo čtrnáct, vypadá minimálně na dvacet a ve filmu se opije, zdroguje a pak se dá dohromady s majitelem bordelu. Doufám, že to pustí Jejímu Veličenstvu, aby se mohla pokochat, jak ji a její zesnulou sestru tvůrci krásně ztvárnili. Po stránce výpravné a kostýmové je snímek velmi kvalitní, skvěle je zasazena dobová hudba. Když odhlédneme od faktické stránky věci, tak i děj má určitou dynamiku, což však kazí místy velmi nekvalitní dialogy a zčásti také absurdní situace a dějový vývoj. Na nedělní odpoledne určitě fajn film, ale že bych to musel vidět znovu...(30.12.2015)

Prázdniny v Římě, které se odehrávají místo v Římě v Londýně, a Audrey Hepburn nahradila Sarah Gadon, kterou si zaboha nemůžu vybavit z jiného filmu. Je mi líto, ty římské jsem viděla dřív a jsou upřímnější a více chic. A Royal Night Out není ale vůbec špatný film a těm, kteří Prázdniny v Římě neviděli, by se mohl líbit: rozesmátá tetička prince Williama, rozvážná a moudrá současná královna Anglie a naprosto kouzelná Emily Watson v roli královny s koktavým Rupertem Everettem coby králem.(1.2.2016)

I princezny si občas mohou dopřát na chvilinku oddech. S tancem, nečekaným poznáním, kytkou a s nějakou tou pusou. Prý podle skutečné události! Tak si holky v tu magickou noc asi vyrazily, ale zbytek děje je: vzpomínáme na "Prázdniny v Římě." Přestože herci nejsou tak hvězdní, tahle rádoby reálná verze taky ujde. Zázračná noc, kdy se asi dělo cokoliv, dokázala princezně ve zkratce vysvětlit , co za zdmi paláce nepoznala a střelci z bombardéru zbourala pár předsudků. ___ Tenhle film je prostě milý, jemně vtipný, roztomile balancující na reálných základech (král kouřící jednu od druhé, princezna Margareta fascinovaná nočním životem...). Byla to nádherná noc. A co je vzácnější, bylo to i nádherné ráno. Oba si uvědomili, co jsou jejich možnosti a povinnosti. Takže museli něco obětovat, ale obětovali to pro něco většího. Vzácné poznání.(10.4.2018)

Its V.E Nigt! ------ Bylo nebylo, za řekou Temží - dvě princezny dostaly povolení od tatíčka krále a maminky královny si konečně také vyrazit z paláce ven. A nebylo to jen v tak obyčejný den, ten den skončila po šesti krutých a strastiplných letech druhá světová válka. Mladé dámy nejdou ven sami, dostanou doprovod jak se patří a venku kromě trochy toho svobodného vzduchu, kterého se jim v paláci nedostává mají i zjistit nálady lidu na toho jejich krále. Vždyť s nimi věrně bojoval proti tyranovi a statečně neopustil Londýn ani když byl bombardován. Jenže noční londýn plný slavícíh lidí je něco jako dávný Babylón a princezny se od sebe rozdělí. Zatímco ta mladší se dostane do společnosti, kterou nelze nazývat zrovna kultivovanou, její starší sestra Alžběta narazí na vojáka, který se s ní pokusí sestru v rozbouřeném slavícím městě najít. ---- Udělalo mi velkou radost, že ze všech složek britské armády padla volba na kluka od bombardérů v modrém battledressu s nášivkou AG. Na prsou. ! Palubní střelec má však na lecos svůj názor a tak se Alžběta během hledání lecos dozví i z té druhé strany ze života lidí tam venku za zdmi Buckinghamského paláce.... Tahle romantická komedie mi moc sedla. Dnes večer jsem byl zase jednou bez nálady a neměl ani moc chu'ť na něco koukat. Když už padla volba na toto moc jsem neočekával. Upřímně, nečišet z toho ten konec války, vůbec bych do toho nešel. Tady to ale čišelo sakra zajímavě! :-) Těchto filmů jsou spousty. Většinou jsou to různé fešné prezidentovy dcery, nebo právě princenzny co se ztratí a narazí na nějakého normálního kluka z lidu...Holky jsou jen holky a tak to zajiskří, jenže každý pak musí tam kam patří... Pár jich skončí svatbou, většinou jsou ale na konci slzičky... Tady to bylo hodně podobné, ale nijak mi to kupodivu nevadilo. Bylo to prostě takové britské, milé a vtipné a možná i s reálným základem. A přiznávám i dojemné. Když jsem viděl na Trafalgar Square ty stovky lidí slavit konec války, jako by jste tam byli v tom roce 1945... Správně to říkal král Jiří . Ti lidé nevěděli co je čeká, netušili, že válka Anglii zdecimovala a i když vítěznou, že ji čekají hubené roky... Ta noc ale byla jejich. Všech těch starých i mladých lidí, dívek objímajícíh vojáky od všech složek zbraní, všech těch mladých mužů, kteří konečně dokončili svoji práci ! Hezké, milé, vtipné, plné swingu, romantické (a já stále romantikem jsem) tak dávám za 4 lahvě šampaňkého! * * * *(5.12.2016)

• - Použité americké vlajky jsou vzor 1960, tj. mají 50 hvězd, ačkoliv dobové vlajky měly pouze 48 hvězd. (mac.42)