Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Dont

Ve svém žánru naprostá špička. Jenom si nejsem úplně jistý cílovou skupinou, na malé děti je tohle příliš smutné a depresivní. Hodně moc se mi líbila jednoduchá animace, magická atmosféra pohádky i ústřední song. ()

GILLWANDER

Krásna írska rozprávka štylizovaná neobvyklým grafickým spracovaním. Čarokrásna hĺbka s dôležitým posolstvom pretkaná úžasnou symfóniou tej najkrajšej hudby a dychberúcej hry zvukov. Tam kde Amerika vkladá všetky dosavadné piliere animovaného priemyslu, Európa ťaží z kultivovanej minulosti a z dávno zabudnutých čias, kde si svoje kultúrne bohatstvo vážime najviac. Mne animovaný šperk menom Song Of The Sea pripomenul ako vyzerá čistá krása v rozprávkovom šate. 90% ()

dee-key

Úžasně citlivá a emotivní záležitost. Ryzí pohádka plná dětského dobrodružství, morálního poselství, podprahového boje dobra se zlem a závanem mystiky. Všechno to co se z našich luhů a hájů vytratilo před stovkou let. Velký prim hraje zpracování, které v mainstreamu nemá obdoby a přizvukuje mu líbivá ústřední melodie a celková poetika dávných časů. ()

ibeh

Výtvarně nádherná, kouzelná, poetická i nostalgická pohádka. Co více si přát k navodění vánoční nálady. Pátou hvězdu dávám za krásnou hudbu. A venku sněží.... ()

Tyckin

Má to něco do sebe, ale příběh je poměrně jednoduchý a celkem průhledný, tudíž zejména ve srovnání s japonskými animáči to vyznívá slabě. ()

easaque

dle zdejších nadšených ohlasů i reklamních plakátú všude kolem jsem byl nalákán na tu "pohádku". Ztvárněním i náladou je podobná svému předchůzci a možná ho i trošičku převyšuje. Stále však staví na keltských mýtech a poklidné atmoséře, která se v dnešních pohádkách už téměř neobjevuje. Pět hězdiček však ode mě nedostane. Za prvé proto, že jsem už velký kluk a za druhé mi přijde spíše holčičí. A do třetice za to může jeho jednodušší příběh a zbytečně velký důraz byl kladen na emoce a snahu dojmout. Ale v každém případě doporučuju a přece poctivé 4 hvězdičky jsou taky hodně dobré hodnocení. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Já si tím svým hodnocením nejsem jistý. On je to pro mě rozpor srdce a rozumu, což se mi u nějakého filmu stalo asi poprvé. Když to budu hodnotit podle srdce, bylo by to asi takhle - zapůsobilo to na mě hodně, animace byla pěkná, příběh mi přišel velmi zajímavý, postavy byly zajímavé všechny, ale sympatie jsem měl především k těm hlavním postavám, tudíž jsem jim v tom dobrodružství fandil a hodně se mi líbilo i to, že zde vlastně není žádná vyloženě zlá postava. A ta scéna, ve které zpívá tulení víla, je naprosto úžasná a opravdu jak z jiného světa. Dal bych bez váhání 5*. A teď rozum - animace ušla, ale v dnešní době, kdy kreslené animáky skoro už nejsou, je to nutné ocenit. Příběh nebyl špatný, akorát na mě byl místy až moc mytologický, ale tak dejme tomu, s tím takový problém nemám. Sympatie k postavám jsem měl, tu taky žádný problém nevidím. Já ho však vidím jinde - a to v tom, že ten film strašně hraje na city tím vysokým počtem dojemných scén a pak taky se snaží dobýt srdce skrze všechnu tu roztomilost - když si vezmu všechny ty tuleně, nebo tu Saoirse, kterou se tvůrci snažili naanimovat co nejroztomileji, ať byla zrovna člověk nebo tuleň. Tohle přesně mi na tom filmu vadí, na diváka to jde přes city a roztomilost. Kdyby to bylo aspoň trochu humoru, ale on tady není. Jinak ten konec je jak z Medvědích bratrů, akorát bez zpívání. A taky tam jsou nelogičnosti - ten malej kluk je evidentně syn té svojí matky, takže by měl být taky z půlky tulení... princ? Vílák zní hrozně. A ten otec, kde se se svojí manželkou seznámil, proč s ním vůbec byla? Kvůli tomu, aby zplodila tulení vílu? Ale co pak ten kluk? I když, dalo by se odvodit, že se seznámili asi tak, že ona předstírala, že je nějaká malířka, ale to jenom odhaduji, stejně i tak by zde byly nezodpovězené otázky, není to domyšlené. Ale jinak ano, Píseň moře tak nějak zasáhla i moje srdce. Fakt tvůrci, gratuluji, moje kamenné srdce se na chvílu probralo. Ale pak je tu rozum a ten má problém s tím, proč mě to tak dostalo. A teď se mám rozhodnout, na jakou stranu se přikloním a já prostě nevím. Zatím zde nechám 4*, to mi přijde takové mezi, ale ještě uvidím, jak se mi to rozleží v hlavě (akorát většinou, co tuhle větu napíšu, nechám hodnocení stejné i potom, takže se to nejspíš nezmění, ale co já vím). 4* EDIT: Tak nakonec tomu těch 5* fakt dám. Málokterý animák na mě takhle zapůsobí. Možná toho budu v budoucnu litovat, ale je to jenom hodnocení. Jinak je to pro mě další důkaz, že se na Oscary nedá dát, když cenu za animák místo toho vyhrála nevtipná a přeceňovaná Velká šestka. Takže, 5* ()

Aljak

Bolo to proste neobvyklé - magické, úplne inšie ako ostatné súčasné rozprávky. Tá animácia a grafika bez reálneho priestorového usporiadania ma naozaj očarila. Ale s príbehom ako takým to už bolo o čosi horšie. Dúfal som, že v tom bude viac tajomnosti a mystérií, alebo aspoň zaujímavejšia ústredná legenda. Toto bolo predsa len také príliš "light" a napriek tomu, že posolstvo bolo vcelku príjemné, aj tak ma to až tak moc neuchvátila. Po všetkých tých chválach som čakal určite niečo lepšie, aj keď treba uznať, že aspoň forma a námet boli naozaj originálne. ()

Nifgai

Nádherné! Nechtělo se mi zprvu na tento snímek, ale jsem moc ráda, že jsem šla. Úplně jiná než všechny ostatní s nádherným propojením starých Keltských pověstí. Tento film akutně potřebuji mít doma! ()

Hees

Táto rozprávka sama o sebe dýcha inak ako iné rozprávky (bežných 90 percent) je to aj tým, v ktorých krajinách (krajine) bola vytvorená, ale aj jej "severskou" atmosférou a tiež veľmi peknou animáciou. Dôležité je spomenúť aj krásnu hudbu, ktorá ma tak objímala, že som sa cítil úžasne, ale aj fakt, že táto hudba zvýrazňovala jednotlivé situácie, ktoré sa vo filme udiali (to má hudba asi robiť že?). Príbeh nie je nejaký extra zložitý, ale kto by chcel zložitý príbeh pri rozprávke a nakoniec film má aj nejaké posolstvo, alebo inak povedané má film Song of the Sea zmysel. Takže sám o sebe Song of the Sea nie je niečím úžasným, ale keď som zobral do úvahy všetky aspekty a možno aj mierne momentálnu konkurenciu tohto filmu musím povedať, že kvalitatívne je tento film určite nadpriemer. Koniec je pekný a ničím neprekvapí. Kto chce niečo čo je zároveň pre deti, ale aj dospelých tak túto rozprávku odporúčam (pre staršie deti). ()

Streeper

Tahle pohádka mě moc neoslovila, nejlepší z celého filmu je poslední půl hodinka, která je i nejdojemnější a měla jsem opravdu na krajíčku. Jinak je příběh docela slabý, ale animace mě zaujala. ()

Nach

Krásný rodinný příběh, který ocení hlavně dospělí s keltskou mytologií jako třešničkou na dortu. Má to správnou atmosféru, postavy, kterým jsem od čtvrtiny fandil a hlavně krásnou hudbu, která zde má až magické schopnosti (není nadsázka). Kdyby nebylo té první čtvrt hodiny a přílišným zaobíráním se úvodním vztahem mezi sourozenci, bylo by to za plný počet. Takhle jsme zůstaly jen o drobek za. Rozhodně i tak ale nadprůměrné dílo, na které si rád vzpomenu. 80% ()

C0r0ner

Když jsem si u Brendana myslel, že něco lepšího už vzniknout nemůže, tak jsem do Tomma Moora vložil málo nadějí. Píseň moře je totiž (ač už se to v procentech projevit nemůže) ve všech ohledech povedenější film, který snad musí chytnout za srdce každého. Tohle by mělo být v žebříčku, ne sto padesát nějakých škvárů. 100% ()

boogieman

Určite si viem predstaviť aj látku, ktorá by ma viac chytila za srdce, ale klasickej európskej animácie v celovečernej podobe je v mojich očiach nedostatok, preto som rád za každý kúsok. Páčilo sa mi, že príbeh mal nádych ľudovosti, pôsobilo to na mňa ako povesť skĺbená s modernejším štýlom rozprávania príbehu. 3.5*. ()

Dannysek4U

Pokud vas pohltil Kells, budete plesat i tady. Ani moc dospely, ani dost detsky, o neco pohadkovejsi nez Kells, v pribehu jednoduchy, ale dostacujici a funkcni, a vytvarne naprosto odzbrojujici. Mozna min dbajici na ornamenty, ale o to vic se soustredici na celky. A finale je na kapesnik. No proste mazec. ()

Morzael

Milá sourozenecká pohádka s krásným vizuálem a hudbou. Moc ale nechápu povyk kolem tohoto snímku, jelikož příběh nic moc skvělého není. Netradiční animaci v dnešní době samozřejmě oceňuji, ale přeci jen by to chtělo trochu víc. Za mě 4 hvězdy s odřenýma ušima. ()

zette

Na celem filmu se mi nejvice libila hudba a pisnicky, animace taky neurazila. Pribeh me ovsem nezaujal a zahy zacal dost nudit. A jelikoz jsem po ruce nemel zadnou irskou whisky, necham hodnoceni na strizlivych trech hvezdickach. ()

forsythia

Díky tomu ostrůvku, kde průměrná teplota v červenci dosahuje 15 °C a permanentně tam prší, máme svět trošku více propletený s nadpřirozenými bytostmi, než by bylo zdrávo. Záměrně neříkám, že než bychom si přáli, protože lidská přání bývají někdy krátkozraká. Ale jak už to v pohádkách chodí, nakonec je všechno zlé k něčemu dobré. Takže když navážu na komentář nadpřirozené bytosti, vedle níž jsem měla tu čest sedět v kině, když už se vám povede ošukat tuleně, můžete sehrát vlastně důležitou roli v záchraně mnohem většího počtu nadpřirozených bytostí, než byste si vůbec byli schopni představit. I když i ten pojem záchrany není tak černobílý, jak by se mohlo zdát. Kdo by občas nechtěl být zbaven svého trápení a schopnosti cítit? Ale ne, pak by si člověk nemohl ani náležitě vychutnat takové pohádkové kouzlo, jakým tento animovaný skvost je. ()

majo25

Animák spracovaním veľmi podobný predchádzajúcemu počinu Tomma Moora - Brendan a tajomstvo Kellsu, aj keď o niečo lepší. Pekný príbeh kombinujúci detský fantazijný svet s írskou mytológiou podporený krásnou írskou hudbou. NeÍrovi asi bude unikať početná symbolika a trochu sa mi málilo, že jedna pieseň v závere všetko vyrieši - vyústenie zápletky mohlo byť aj bohatšie. Nepopieram, že výtvárná stránka je na môj vkus príliš jednoduchá, v závere sa až príliš tlačí na city a občas sa dej nevyhne nudným pasážam, ale v globále veľmi fajn. Prekvapilo, že v kinách to bol prepadák. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let