Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

111alena

Celý čas to bola nuda v kuchyni, pod taktovkou cholerického a egocentrického šéfkuchára. Ja byť jeho zamestnanec, tak ho tými jeho nožmi asi zapichnem a zdrhám kade ľahšie. Prehnaný príbeh s prehnanými reakciami a emóciami. Jeme,aby sme žili, nežijeme preto, aby sme jedli, ani keď je to jedlo od šéfkuchára s mišelinskou hviezdou. ()

Sejkorka

Ať dělám co dělám, na víc než na 2* to není (asi tak 50%) Pokud člověk není gastronomickej úchyl, nic mu to kuchyňské prostředí neřekne. Šéf od Jon Favreau je mi svým prostředím (pojízdného bufetu) rozhodně bližší. Navíc mi dost nesedí Bradley Cooper - obecně, nejen zde. Ty jeho neustálý výlevy fakt už chvílema jdou na nervy. Sienna Miller se snaží, navíc je tu Daniel Brühl, Omar Sy,  Alicia Vikander, Uma Thurman, Emma Thompson. No, v neděli po obědě s drobným šlofíčkem to nakonec ujde. ()

ImDude_man

Vedle filmu Le Mans 66 další důležitý film o srdcařství, jen v tomto případě vyfabulovaný. Když pominu, že zbožňuji dobré jídlo, takže filmy z prostředí špičkové gastronomie stejně jako soutež MasterChef a stejně jako Pohlreichův boj neboli Pohlreichs Kampf s českou gastronomií mám moc rád. Klíčové ve filmu jsou dvě scény, přesněji jejich kontrast. První domnělá návštěva michellinských byla jako brutální boj o život (nakonec prohraný). Při skutečné návštěvě (nakonec vítězné) už z toho dýchla absolutní důvěra v tým, který si chef vychoval. Bradley Cooper je moc dobrý herec se širokým záběrem od žoldáka v A-teamu, přes špičkového kuchaře až po muzikanta a tvůrce popové hvězdy. A mezitím si ještě střihne nějakou tu šílenou Pařbu. Filmu dávám 80%. A při své nejbližší návštěvě Prahy se chystám i s dětmi a vnoučaty do vietnamského bistra na Smíchově, které vyhrálo duel v rámci Pohlreichova souboje restaurací i když mají vixlajvantové ubrusy. Takový gastronomický punk jako jakýsi fast food v Singapuru, oceněný michellinskou hvězdou ()