Kodaň

• slovenský

Kodaň

Dobrodružný / Drama / Romantický

Kanada / USA / Dánsko, 2014, 98 min

Akýsi šedý naivný príbeh, tuctového žánru. Príliš neprirodzené postavy. 14 ročné dievča príliš odvážne a uvedomelé so skúsenosťami dospelej skúsenej zrelej ženy. A hlavný hrdina čo skočí na každú, ktorá sa otrčí, navyše s opitou hlavou sa zahrá na gentlemana. Snáď tá prehliadka mesta niečo naznačila, ale samotný scenár sa motal medzi dejom a cestopisom.(30.5.2018)

• Gertruda.W

Nedaří se mi vžít do role Američana pátrajícího po svém dědečkovi v krásné a pohostinné Kodani. Dokážu se vžít do jeho traumat z dětství. Ale tenhle kluk, co některé věci prostě nemusí řešit, co nemá problém se domluvit, protože jeho mateřštinou je angličtina, co nemá problém v Kodani bydlet v hotelu, chodit do restaurací, barů a klubů, cestovat (pravda občas na kole), prostě neřešit tyhle existenční problémy a může se tak plně soustředit na „ponoření“ do komplikovaných vztahů s chybějícím otcem, nikdy nepoznaným dědou, spolu se soukmenovci stejně omeznými v jejich rozhledu, to nedávám. Je to mimo mě. Spíš se mi zvedá adrenalin (nebo žaludek?), nad rozmazleností této generace z tohoto „západního“ světa. A ten soundtrack? Ještě že vím, že existuje jiná hudba, než tenhle skuhrající, ufňukaný sound.(19.7.2015)

Platí všetko, čo tu bolo napísané. Film je to príjemný, citlivý, milý, nežný, krásny, úsmevný (?), svieži, romantický.... Áno, to všetko je. Navyše so skvelým soundtrackom. Krásny príbeh o dvoch generačne rozdielnych ľuďoch, ktorí azda ani nemohli byť navzájom odlišnejší a predsa (alebo možno práve preto) si k sebe našli cestu. Snáď preto, že obaja tak celkom nezapadali do škatuľky svojich rovesníkov a spriaznenosť potom nevedome hľadali u niekoho podobného, hoci teoreticky by si tí dvaja nemali mať čo povedať. No život nestojí na teóriách, ale ide vlastnou nelogickou cestou. A to ani netreba ísť až do Kodane, stačí aj... čo ja viem...napríklad do Lučenca.(25.7.2019)

Á, další můj chviličkářský film. Tak říkám těm příběhům, které stojí na různých chvilkách, které jsou příjemné nejen na pohled, ale i co se dialogů týká. K tomu výborný soundtrack a závěr, který byl tou podstatnou chvilkou, kde jsem musela jít na čtyřku. Ne, není to nic světoborného, peckovního, rozstřelujícího. Je to o dvou lidičkách, kteří jsou normální, jen touží něco najít, něco poznat, něco pochopit.............(19.12.2015)

Kodaň je nádherné město a Kodaň je také velmi milý film. Pokud se vydáváte na výlet do země větru zaslíbené, konkrétněji do jejího hlavního města, tak mohu před cestou tento film jen doporučit, neb je příběh prokládán cestopisnými prvky, což je v tomto případě jen a jen dobře. Nechci se opakovat, ale celý film je opravdu strašně mile natočený, příjemně se na něj kouká a uteče rychle jako voda v Öresundském průlivu. V lepším hodnocení mi bohužel brání nepříliš sympatická ústřední dvojice, mezi kterou nefunguje vůbec žádná chemie, a která vám rozhodně nikterak nepřiroste k srdci. Ale jinak to je super, fakt.(22.10.2018)