Reklama

Reklama

Kodaň

Trailer

Obsahy(1)

William, který ještě pořád nestačil dospět, po pár týdnech cestování po Evropě dorazí do Kodaně. Kromě toho, že je tam krásně, je Kodaň zároveň i rodištěm jeho otce. William tady potká svéráznou mladičkou Dánku Effy a společně se vydají na dobrodružnou cestu za Williamovým dědou. Effy je krásná a plná energie. I když je William dvakrát starší než ona, cítí, že kvůli Effy je konečně načase dospět. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (44)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Můj skutečný věk je 345 let. Jen jsem uvězněná v mladým těle." Ony toho ty čtrnáctky hrozně nakecají, když se jim splaší hormony. Jenže já jsem na to už příliš velký, k namachrovanému pedofilovi Williamovi jsem nepocítil žádnou sympatii a existenci Dánska mám spojenou pouze se senzačním vítězstvím na fotbalovém Euru 1992. K dobru tedy mohu přičíst snad jen to, že mi Effy nabídla pár zajímavých pohledů na svět a to, že jsem absolvoval svižnou exkurzi po Kodani, takže už tam nemusím osobně. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Á, další můj chviličkářský film. Tak říkám těm příběhům, které stojí na různých chvilkách, které jsou příjemné nejen na pohled, ale i co se dialogů týká. K tomu výborný soundtrack a závěr, který byl tou podstatnou chvilkou, kde jsem musela jít na čtyřku. Ne, není to nic světoborného, peckovního, rozstřelujícího. Je to o dvou lidičkách, kteří jsou normální, jen touží něco najít, něco poznat, něco pochopit............. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Neuveriteľný feel-good movie a netradičná, ale pritom jednoduchá romanca s postavami, ktoré najprv otravujú - titulnými hrdinami sú totiž drzý americký turista a neplnoletá rebelujúca teenagerka z Kodane, no postupne si získajú také sympatie, že si tento výlet užijete s nimi. Samotná premisa o hľadaní príbuzného v Kodani je na celom film tá najmenej podstatná a slúži iba ako zámienka k postupnému utváraniu vzťahu postáv, ale práve ich zbližovanie je na celom filme to najpodstatnejšie. Vo výsledku tak netradičná love story v krásnom prostredí (aj keď samotná Kodaň u mňa až tak veľkú rolu nehrala a film sa mohol odohrávať v ktoromkoľvek európskom meste a nič by mu to neubralo na atmosfére, samozrejme okrem Bratislavy), so štýlovým soundtrackom a príjemne odľahčenou atmosférou, navyše aj so zakončením, ktoré neotrávi, práve naopak. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Je to příjemné, jde to od srdíčka, „dánská" Jennifer Lawrence (Frederikke Dahl Hansen) je svou spontánností naprosto okouzlující a půvabná, leč tomu chybí nějaká ta katarze (hledání dědečka v Kodani je na filmu to nejmíň zajímavé, jde tu spíš o ní a o něj). Zajímalo by mě, jak by se mi celý film líbil, kdyby se s těmi stejnými charaktery odehrával v nějakém úplně jiném městě, protože Kodaň snímku dodává na atmosféře opravdu hodně. 7/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokud se chystáte na výlet do Kodaně, tak doporučuji předem shlédnout tento film. Je to totiž taková příručka městem, která Vám ukáže, co všechno se ve městě dá dělat. No a to všechno šikovně režisér zakomponoval do příběhu s herci, kteří se průběhem celého filmu suprově promění. Hlavní postava, Amík, co hledá ve městě rodinu, se ze začátku chová jako klasickej případ zmrda, aby se postupně proměnil v sympaťáka, kterého si i Vy ve výsledku oblíbíte natolik, že u filmu roztečete jak parafínová svíčka. Jo a titulní skladba Vi to er smeltet sammen od Stoffer og Maskinen je fakt povedený kousek. Nemůžu se ho přestat nabažit stejně jako tohodle filmu. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama