Kodaň

Kodaň

Dobrodružný / Drama / Romantický

Kanada / USA / Dánsko, 2014, 98 min

• Jara.Cimrman.jr

"Můj skutečný věk je 345 let. Jen jsem uvězněná v mladým těle." Ony toho ty čtrnáctky hrozně nakecají, když se jim splaší hormony. Jenže já jsem na to už příliš velký, k namachrovanému pedofilovi Williamovi jsem nepocítil žádnou sympatii a existenci Dánska mám spojenou pouze se senzačním vítězstvím na fotbalovém Euru 1992. K dobru tedy mohu přičíst snad jen to, že mi Effy nabídla pár zajímavých pohledů na svět a to, že jsem absolvoval svižnou exkurzi po Kodani, takže už tam nemusím osobně.(26.5.2016)

Tenhle příběh byl docela fajn, William, který přijíždí do krásné Kodaně, kde potká mladou a energickou Effy.Pak začíná vcelku dobrodružná cesta po stopách jeho dědečka.Nicméně, samotná navštívená místa jako je park Tivoli,socha malé mořské víly, nebo jen flákání se na kolech po městě.Působilo to na mě hodně pozitivně a fajn, Dánsko je nádherná země a tenhle film měl skvělou atmosféru.Po tomhle filmu mám chuť se sbalit a vyrazit na tohle kouzelné místo.(26.12.2015)

Kodaň je nádherné město a Kodaň je také velmi milý film. Pokud se vydáváte na výlet do země větru zaslíbené, konkrétněji do jejího hlavního města, tak mohu před cestou tento film jen doporučit, neb je příběh prokládán cestopisnými prvky, což je v tomto případě jen a jen dobře. Nechci se opakovat, ale celý film je opravdu strašně mile natočený, příjemně se na něj kouká a uteče rychle jako voda v Öresundském průlivu. V lepším hodnocení mi bohužel brání nepříliš sympatická ústřední dvojice, mezi kterou nefunguje vůbec žádná chemie, a která vám rozhodně nikterak nepřiroste k srdci. Ale jinak to je super, fakt.(22.10.2018)

Je to příjemné, jde to od srdíčka, „dánská" Jennifer Lawrence (Frederikke Dahl Hansen) je svou spontánností naprosto okouzlující a půvabná, leč tomu chybí nějaká ta katarze (hledání dědečka v Kodani je na filmu to nejmíň zajímavé, jde tu spíš o ní a o něj). Zajímalo by mě, jak by se mi celý film líbil, kdyby se s těmi stejnými charaktery odehrával v nějakém úplně jiném městě, protože Kodaň snímku dodává na atmosféře opravdu hodně. 7/10(5.5.2015)

Platí všetko, čo tu bolo napísané. Film je to príjemný, citlivý, milý, nežný, krásny, úsmevný (?), svieži, romantický.... Áno, to všetko je. Navyše so skvelým soundtrackom. Krásny príbeh o dvoch generačne rozdielnych ľuďoch, ktorí azda ani nemohli byť navzájom odlišnejší a predsa (alebo možno práve preto) si k sebe našli cestu. Snáď preto, že obaja tak celkom nezapadali do škatuľky svojich rovesníkov a spriaznenosť potom nevedome hľadali u niekoho podobného, hoci teoreticky by si tí dvaja nemali mať čo povedať. No život nestojí na teóriách, ale ide vlastnou nelogickou cestou. A to ani netreba ísť až do Kodane, stačí aj... čo ja viem...napríklad do Lučenca.(25.7.2019)