Epizoda 8 (S01E08) (epizoda)

Velká Británie, 2017, 1 h

Na tenhle masakr jsem čekal celou sérii..(27.7.2017)

Spoilery. Tak a je za nami posledný diel 1. série. Tvorcom v čele s Tomom a Chipsom Hardyovcami, Stevenom Knightom a Ridleym Scottom treba poďakovať za to, že prvú robili s tým, že viac pokračovať nebudú. Čiže je pomerne dôstojne uzavretá a plnohodnotne dokončená. Medzičasom sa síce začala chystať aj druhá séria, ale prvá je naozaj poctivo ukončená, až na pár nie príliš podstatných detailov. Poriadnej akcie sa dočkáme až v tejto časti.(23.5.2018)

Parada. Skvele zakonceni paradni miniserie. Konecne jsme dostali nejakou akci a svete div se, povedlo se uspokojive uzavrit vsechny dejove linky!(27.3.2017)

"I thought the gunpowder for was for the Americans." "We are Americans." Záver ako sluší a patrí, priznávam, že som čakal čosi minimalistickejšie, za finálnu vojnu v prístave sa však rozhodne nemôžem sťažovať. Navyše koniec dokázal slušne navnadiť na ďalšiu sériu, ktorú si rozhodne nenechám újsť...(14.4.2018)

Po všech stránkách vybroušená epizoda, která naplno využívá potenciál značky a servíruje skvělou akci na konec. Většina dějových linek je uspokojivě uzavřena a je zde velký příslib do budoucna. Bez debat nejlepší dosavadní část. Tak se zase budu těšit na další sezónu. Snad přijde brzy. Zde celá recenze.(27.2.2017)