Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Prothean

Illya odvedl dobrou práci. Bál jsem se, že to bude jen pár vypiplaných záběrů POV, ale film měl nakonec i celkem dobrý příběh, který jsem dokázal i nějak vstřebat. Akčních záběrů je ve filmu opravdu dost a snímek mě víc než překvapil. ()

Vala odpad!

Totální kravina. Jak tohle mohlo dostat 74% to fakt nechápu. Možná proto,že většině lidí se líbí pí....y jako teorie velkýho třesku. Koukali jsme se doma 3 a za půl hodiny jsme to vypnuli. Kravina na entou. Něco se děje,ale člověk neví vůbec co. Natočené to je jak z kamery GoPro,hektolitry krve stříkají každou sekundu a děj nikde. Jít na tohle do kina,tak budu chtít vrátit peníze. Strašný,strašný a ještě jednou strašný. ()

blekekeke

Libuji si v těhle filmech, kdy není chvilka na oddych. Nestihnete popcorn, nestihnete zívnout ... Z počátku ani nestíháte wo co go. Ale je to jen chvilka než se rozkoukáte. Dlouho jsem čekal na tenhle počin. Jasně Kick Ass už takový menší záchvěv měl, ale tohle bylo dotažené do konce. Pro herní fajšmejkry je to neskutečná bomba, neskutečná jízda. Takže jsem si tu jízdu neskutečně užil :o) ()

esmoke

Filmové hry jsou běžné, tak teď tu máme herní film :-O celý je totiž natočen očima jeho protagonisty. Děj nemá cenu řešit - prostě jdi a všechny vyřeš. (2D dabing) Rozpočet: $ 2 miliony - částečně financován z dobrovolných fanouškovských příspěvků, Tržby: $ 14,333 miliónů. ()

Grendysa

Úžasný akční film! Film je natočený z první osoby, někomu to nemusí sednout a může se jim z toho dělat špatně. Mne to sedlo a maximálně bavilo! Film skvělé uctívá a paroduje akční filmy a hry. Neskutečný zážitek,dívat se na film očima někoho jiného na velkém plátně!Vřele doporučuji! 100% ()

MaxQ69

Fascinován a znechucen zároveň. Konečně někdo dokázal převést počítačovou akční střílečku v ochotně koukatelnou pasivní 2D podobu, i když po tom všem to ve finále celé způsobuje nauseu. Je to paradox, protože to mozek nějak neumí a nechce přijmout, i přesto že je vše zpracované výtečně. Práce kamery, detaily, herní autentïcita a především obrovská dynamika dělají z výsledku rusko-americké koprodukce něco nekonvečního. Občas jsem se trochu nudil a cítil jsem se, jako, kdybych sledoval kamaráda, co dvě hodiny paří Counter-Strike. Naspeedovaný Henry by se občas měl alespoň na malou vteřinu zastavit, aby si divák uvědomil situační hybnost. Zastávka se konala jenom jedna, ale naštěsí si tím jediným oddychový módem zpomalíme adrenalové šílenství v luxusním moskevském night clubu, kde si odfrkne nejen Henry, ale i většina pánů přijde na jiné myšlenky. Logickou a epickou stránku nemá ani smysl rozpitvávat, o tom to není, ani to být nemá. Pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů, které jsem viděl. 65%. ()

PlaCzech

Připoutejte se děcka! Tohle totiž bude jízda na kterou jen tak nezapomenete. Příběh vás sice ze začátku asi nezaujme, není to nic co tu už jednou nebylo, ale ta akce. TA AKCE! Takhle dobře natočený akční film jsem neviděl od Johna Wicka (2014). Celý nápad s pohledem z první osoby je navíc příběhem oddůvodněn, což je pro mě velké plus. Kamera je při většině scén překvapivě stabilní, je těžko uvěřit že film byl natočen na dvě GoPro kamery přilepené k obličeji kaskadéra. Je šílené co zvládne banda rusáků s dvěmi miliony dolarů, je dost možné že je to tím že až na Sharlta Copleyho ve filmu dlouhodobě nehraje žádná další postava. No ale i ten Copleyho Jimmy vystačí na celý film. Pokud jste ještě navíc milovníci počítačových her, tak věřím že tohle by mohlo být něco pro vás. Osobně jsem se bavil víc než u všech loňských superhrdinských flmů. 9/10 ()

notozjano

Nějak nemusím filmy ani videa točené z pohledu první osoby, ale tohle je něco úplně jiného. Je to natočené vysoce zábavnou formou a každý, kdo pařil nebo ještě paří counter-strike si film vyloženě užije. Chvílema jsem zalitoval, že nemůžu zasáhnout do děje a stisknutím klávesy hodit ještě jeden granát nebo vypálit pár nábojů navíc. Tím tedy nechci říct, že by akce bylo málo. Naopak, jak film běží, akce přibývá a když Sharlto Copley předvede, co dělá ve volném čase :) dostane to ty pravé grády. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že hlavní záporák měl jakési schopnosti, které nedostaly moc prostoru, takže mi přišly zbytečné a akorát to kazilo skvělou bojeschopnost hlavního hrdiny. Proto nedávám plnou palbu, ale jinak film doporučuju a já se na něho určitě ještě někdy podívám. ()

ZetDaElO

Pri sledovaní Hardcore Henry som sa nevedel zbaviť dojmu, že ide o študentský film so sakra veľkým rozpočtom petro-rubľov. Napriek tomu slušná žánrová adrenalínová záležitosť s fantastickým vizuálom a hudbou, kde najslabším článkom je scénar. 6/10 ()

HellsAngel

Varovanie!!! Hrozí, že sa budete kráľovsky baviť! Jasný dôkaz toho, že dobré filmy nevznikajú vďaka veľkým rozpočtom, ale vďaka filmárskemu umu a veľkému srdcu. ()

Bezejmený

Tak to je masakr a splněný sen o natočení vlastního filmu za dnešních směšných 10M. Film z pohledu vlastních očí s nemluvícím hrdinou a výborným Sharltem Copleym. Spousta nápadů, hodně ujetostí, velmi dobrá hudba. Škoda jen, že kamery nejsou úplně nejkvalitnější. ()

Muf911

Film, který je originální hlavně tím, že je celý z pohledu hlavního hrdiny. Taková gamesa, FPS střílečka. To je snad poprvé, kdy jsem něco podobného viděl. Teda ve filmu. Funguje to docela dobře, i když chvílema z toho přechází zrak. Děj je dost dynamický, furt se střílí, skáče, leze po střechách a podobně. Jenom ve finále je to vlastně o ničem. Hlavní pointu jsem buď nepobral, nebo neexistuje. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)