Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Dejte Rusákům 2 mega a oni vám za to natočí nejakčnější film roku. A Batman se Supermanem ať si po sobě hážou kolik mrakodrapů chtějí. V podstatě mám s filmem dva problémy: 1) forma - nikdy jsem nefandil chaotickým akčním scénám a myslím si, že pohled první osoby by měl i nadále zůstat ve videohrách, kde narozdíl od filmu má smysl a funguje. Tady jsem měl pocit, že je to omezení, které mě připravuje o možnost vychutnat si plně akční scény. 2) hrdina - nejde jen o to, že nevidíme Henryho tvář (zatímco Sharlto Copley defiluje před kamerou v mnoha zábavných podobách a krade si film pro sebe), my se o něm za celý film ani nic nedozvíme a jeho motivace pro celý ten bordel a masakr je sakra sporná. Na straně druhé, takhle sympaticky nadšená, nápaditá a zběsilá non-stop akční jízda tu nebyla od ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ a WANTED, což musím ocenit.(22.4.2016)

Oceňujem nápad, ale ako celok ma to zas až tak nechytilo. Fajn, že to bolo točene všetko iba s pohľadu hlavnej postavy, vždy som taký film chcel, ale ma to menší háčik. Akčná stránka je samozrejme bez debaty famózne vymakaná, krvavá, adrenalínová, našlapaná a šialene akčná, proste najväčší ťahák filmu, ale príbeh, ktorý by vás trošku chytil moc nedostanete. Záver sa snaží ešte o akýsi zvrat v príbehu alebo šokujúce odhalenie, ale to je len príjemná bodka k záveru. Chcel som strašne fandiť hlavnému hrdinovi, ale niekedy sa ani nedalo, pretože mi to prišlo, že to ma na obtiažnosti Easy a zvládne to všetko aj s prstom v nose. A zvládol. 70% - 3*(3.10.2016)

Asi bych kecal, kdybch tady křičel, že chci víc. Už tak těch 90 minut bylo na hraně, protože příběh hlavně v pokročilé fázi není vůbec zajímavý, ale o něj tady zase tolik nejde. Hardcore Henry je jedním dlouhým gameplay, které odkazuje (nebo krade?) z kultovních shooter pecek jako jsou Max Payne nebo Stranglehold. Je jasné, že někoho podobný akčňák vůbec bavit nebude, ale kdo zná postarší gamesky, bude nadmíru spokojený, no když k tomu přihodím tucty skvělých nápadů (jistě, některé ukradené), minimum střihů, hraniční gore a stovky mrtvol, musím to Rusákům opálit plným. 90%(1.6.2016)

Něco takového by asi chtěl točit Uwe Boll, ale nikdy to nedokáže. Koulervoucí videoherní akce, kde Henry postupně expí od tutorialu, přes první objectivy až po finální boss fight. Na plnohodnotný filmový zážitek to povyšuje hlavně GENIÁLNÍ Sharlto Copley, jehož každá šílená reinkarnace trumfuje tu předchozí. Britský plukovník a jeho hlášky á la "You can hear them, but you can't shoot them. You can probably grenade them. Drop an egg down there, laddie." jsou naprosto smrtící.(25.4.2016)

Gardcore Genry je... počkat, víte proč píšu Gardcore Genry, ne? Mongolové v Rusku mají prostě "g" místo "h". To už věděl pan spisovatel Hašek Jaroslav, když na něj od Bugulmy volali taváryš Gašek, že je to na govno. Ale zpět k filmu. Je to ze začátku zajímavé, docela to ukojí zvědavost, jaké by to asi vypadalo, kdyby mě po mracích nad Leningradem honil Sgarlto Copley, Tim Rotg a Galey Bennett, ale později se to začne pomalu topit v nudě, jako Lada ve Volze, hihi. Jednomu se neotřelá technologie okouká a pak už je to schopný dosledovat leda s Vizinem v ruce. Kdepak, sám jsem měl problémy. Ale chápu, že se to mnohým garantům líbilo.(18.3.2017)

• - Scéna, kdy Henry (Andrei Dementiev) sjíždí po eskalátoru a srazí ženu k zemi, nebyla plánována. Komparz stál na špatném místě, proto ji neúmyslně srazil. První, co ženu posléze zajímalo, bylo jestli mají scénu zaznamenanou. (DocMacCoy)

• - Film měl premiéru v roce 2015 na filmovém festivalu v Torrontu (TIFF). (Gorduza)

• - Pri natáčaní používal štáb takmer výhradne kamery GoPro Hero3 Black Edition. (m.a.t.o.)