Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Parádní, originální kousek, při kterém se vám párkrát bude motat hlava a budete mít stavy slabé migrény :-D Často se natáčejí filmy, podle počítačových her. Tady se povedlo vytvořit dokonalou filmovou počítačovou hru :-) Co se týká děje, nic extra složitého, i když ani zde se neusnulo na vavřínech. Chválím, rozhodně pobavilo :-)(21.7.2016)

• cheyene

Rád bych dal alespoň 3*, protože mě zaujalo vyprávění příběhu (či spíše "příběhu") z pohledu první osoby, avšak natolik nezáživný rádoby děj mě značně nudil a radost z inovativního ztvárnění vypršela po prvních 15-25 minutách. Pustit si Hardcore Henry je jako sledovat nějakou zfilmovanou PC hru - střílečku. Perfektní dynamický soundtrack podtrhuje precizně nasnímanou akci, avšak celé to na mě působilo jaksi primitivně a bezhlavě. Bohužel.(4.10.2016)

Bontonfilm! Bontonfilm! Bontonfilm! Fakt skvelé. Dokonca aj ten "príbeh" dával zmysel. Mám rád oba CRANK filmy a možno aj preto som neveril, že dokážem pri podobnom non-stop výplachu až do konca žasnúť nad novými nápadmi a pestrosťou akcie. Je super, že tvorcovia to zbytočne netlačia na čistý real time a používajú aj strih, o to viac potom môžu vyniknúť všetky výhody fisrt person záberov. Takto s otvorenou hubou som naposledy čumel na PREPADOVKU, takže aj tu dávam plný počet (aj keď bez muzikálovej scénky by som sa obišiel :-)). Ak ste niekedy prepadli čaru Counter Strikeu či Call of Duty (alebo čomukoľvek podobnému), máte o hodinku a pol dokonalej zábavy postarané...(19.1.2017)

Obsadit do hlavní role této brutální vytloukané robotického Tónu Hluchoněmce je celkem originální nápad. Je to celé FPS, rada Moudrých homobáze nelže. Ale tady už je plus spíš za snahu. Nezbývá tedy nic jiného, než devadesát minut okukovat jednu pokérovanou, jednu plastovou pazouru, obě plné všech možných zbraní. Je to celkem fajn. Pokud je ovšem Henry používá na dálku. Jakmile dojde na nějaký ten close combat (a že jich je!), budete si připadat jako kočka zavřená v pračce. Taky uvidíte jen chaos typu košile, kalhoty, krev, světlo, tma. Je tam míň Persilu. Ale navíc je tam kámoš Jimmy, kterýžto si celou tuhle jízdu celkem úspěšně krade pro sebe. Hlásí moc a pořád. Vzato kolem a kolem k té čtvrté hvězdě je to o chlup. Krátkej.(27.4.2016)

Na tenhle film jsem dlouhé roky čekal - aniž jsem to věděl. Když jsem se o něm dozvěděl poprvé, jen jsem se pobaveně uchechtnul, protože mi to přišlo jako vtipný bizar, chtít natočit něco takového. Když jsem to ale viděl naživo v kině, spadla mi čelist úžasem až na zem - ten film je něco jako splněný sen, který jsem nikdy neměl - a o to víc mě dostal. Už podle traileru jsem věděl, že z toho filmu budu omdlévat nadšením, ale nečekal jsem, že to bude až taková mrda - a to nejenom proto, že je to první film na světě natočený kompletně z pohledu první osoby (a tím pádem po dlouhé době něco SKUTEČNĚ nového). V tom filmu je přesně všechno to, co člověku jako já stačí ke štěstí - hromada B-R-U-T-Á-L-N-Í-H-O násilí, černého humoru, vystřelených mozků a nahatých krásných holek, s božskou Haley Bennett v čele. Je to neskutečná sranda a naprosto šílená a zběsilá akční jízda v neuvěřitelném tempu, která je dokonale odtržená od reality - a proto ji miluju a všem, kteří sdílí můj filmový vkus, ze srdce doporučuju. Fakt mi to strašně sedlo a mám z toho filmu pocit, že ho natočili naprostí blázni v tom dobrém slova smyslu - pro další blázny, jako jsem já, kteří to docení. Není to film pro každého a hromada lidí by se mu měla z dálky vyhnout, ale pokud patříte mezi fanoušky stříleček a podobných akčních her, pak by měl být Hardcore Henry sázka na jistotu. První i druhý Hitman se vedle Hardcore Henryho krčí v koutě jako skromná stylistická cvičení - teprve tahle pecka přivedla spojení PC her a filmu k dokonalé syntéze a vytěžila z obojí maximum. Za mě bezvýhradné nadšení - nic zábavnějšího zatím letos v kinech nebylo.(20.4.2016)

• - Ve filmu použil režisér Ilja Najšuller stejné lokace, jako ve svém hudebním videoklipu Bad Motherfucker (2013). (UncleMorty)

• - Speciální poděkování v závěrečných titulcích patří mimo jiné i Samuelu L. Jacksonovi. (Gerron)

• - Záujem o kúpu distribučných práv na film mali Lionsgate, Universal a STX Entertainment. STX ich nakoniec získalo za 10 miliónov dolárov. (m.a.t.o.)