Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

„SEŠ NAPŮL STROJ A NAPŮL PĚKNEJ SRÁČ!“ /// Zastav a nepřežiješ, Henry! A sejmi je všechny! Filmová doomovka, ve který se stejně jako ve videoherním světě meze brutální a akční fantasii nekladou. Timur se svojí partou nás zásobuje jednoduchou a přímočarou akcí, rozmanitostí zbraní, prostředků a nesmrtelnosti. Výhodou oproti compu je soundtrack a „živo“, páč k rozmačkaným koulím tady mám tak nějak psychicky blíž. Takže dobrý? …. No je to jako koukat na herní video. Inovativní, ale neosobní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám frajera, kterej by mě nakalibroval. 2.) Jsem magor do Shadow Warriora. 3.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(10.8.2016)

• Kaka

V rámci inovace akčního žánru pouze předskokan, protože do plnohodnotného filmového zážitku má Henry daleko. Nulový děj a zběsilý sled akčních scén nezalepí pocit, že tahle klipovitá fraška je jen a pouze spotřební matroš s krátkou životností. Originální, technicky velmi povedený, ale zároveň vyčerpaný téměr na maximum. A tentokrát nebylo potřeba ani druhého, či třetího dílu. Stačilo 90 minut toho prvního.(14.7.2016)

Prvý celovečerný film natočený na kompletku z vlastného pohľadu dopadol na výbornú. Adrenalínová jazda v štýle filmu Zastav a neprežiješ / Crank (2006) je plná nápadov a vtipných momentov. A Sharlto Copley opäť vychytil parádnu postavu. Pre fanúšikov FPS strieľačiek naprostá povinnosť. Nič lepšie dlhú dobu nemusí prísť.(24.4.2016)

• Flego

O originálnom filmárskom prístupe niet pochýb, natočiť kompletne celý film z pohľadu robotickej osoby je určite zaujímavý, ale má v sebe mnoho úskalí. Tou najvačšou je rozprávačský koncept, ktorý sa stáva únavný a zbytočne chaotický. Aj film plný nadupaného násilia, streľby a naháňačiek potrebuje výdych. Slabší priemer.(5.6.2016)

• AppleCore

Řezat, bodat, střílet, vybuchovat, mlátit, škrtit, kopat, přejíždět, shazovat - sklem, nožem, mačetou, šrapnelem, pistolí, brokovnicí, samopalem, plamenometem, granátometem, bombou, granátem, pěstí, pálkou, cihlou, kamenem, šňůrou, rukou, nohou, autem, tankem, motorkou, z mrakodrapu, vzducholodi, budovy! Tohle se tam odehrává hodinu a půl, přesto mě to z blíže nespecifikovatelných důvodů nudilo. FPS ve světě filmu nefunguje ani jako jedna scéna z jinak normálního celku (Doom, letošní Grimsby), natož pak v celovečerní podobě.(23.6.2016)

• - Darya Charusha (Katya) je zároveň i autorkou hudby k filmu. (m.a.t.o.)

• - V scéne, keď Henry vtrhne cez okno náhodným civilistom do bytu, si môžeme na stene všimnúť plagát filmu District 9 (2009), v ktorom herec Sharlto Copley taktiež stvárnil hlavnú postavu. (Hamaradža)

• - Během bitvy v Jimmyho (Sharlto Copley) laboratoři lze zaslechnou tzv. Wilhelm scream, zvukovou  nahrávku výkřiku, kterou filmaři používají už od 50. let. Výkřik zazněl už ve více než dvou stovkách filmů. (Maulincio)