Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Takto rezolútne vpadnúť do filmárskeho biznisu bez akéhokoľvek "tréningu" v podobe mizerných "prvých" počinov, kurva klobúk dolu pred tebou Iľja. Fanúšik akčných hier s pohľadom prvej osoby bude nadšený. Akcia od úvodu až do konca v kombinácii s najvyššou kvalitou prevedenia gore, rôzne vychitávky takmer počas celej stopáže nedopustia aby divákove oko zablúdilo mimo obrazovku. Originálny nápad pohľadu prvej osoby tu už bol pri talianskom horore "Hotel Inferno", ale to ani z ďaleka nebola taká zábava ako pri Henrym, ktorý sa v mojich očiach stáva megalomanskou, dokonalou reklamou na čoskoro svetlo sveta spatriacu počítačovú hru s totožným titulom. Celé to na mňa pôsobilo veľmi reálne a ja naozaj neviem o nejakom mínuse za ktorý by som mal pri hodnotení ubrať. Zabával som sa, o nude nemôže byť ani reč, takže nič iné ako "Jackpot" si tento snímok nezaslúži.(28.5.2016)

• cheyene

Rád bych dal alespoň 3*, protože mě zaujalo vyprávění příběhu (či spíše "příběhu") z pohledu první osoby, avšak natolik nezáživný rádoby děj mě značně nudil a radost z inovativního ztvárnění vypršela po prvních 15-25 minutách. Pustit si Hardcore Henry je jako sledovat nějakou zfilmovanou PC hru - střílečku. Perfektní dynamický soundtrack podtrhuje precizně nasnímanou akci, avšak celé to na mě působilo jaksi primitivně a bezhlavě. Bohužel.(4.10.2016)

Ruský Tarantino splnil sen všem mužům !! Hardcore Henry je divoká a vzrušující jízda, která 90 minut nepřetržitě přidává na plyn a nepolevuje až do extrémního finále.( Jestli si někdo pamatuje na výbornou scénu v kostele z Kingsmana, představte si jí v 90. minutovém obalu a získáte Hardcore Henryho). Za pouhé dva milióny dolarů nám režisér servíruje vše po čem chlapi prahnou. Spousta Cool akce, která dá zavzpomínat na hry:Counter Strike, Modern Warfare, Half- Life 2, Portal a Mirrors Edge, nespočet dirty joků, které vykouzlí úsměv na tváři, scéna v bordelu zase potěší naše oči, úžasný soundtrack potěší naše uši a dech nám bere intenzita násilí a nespočet gore scén, co překonává snad vše, co jsem doposud viděl ( Přelomené páteře, vyrvané srdce, otevřené hrudní koše, rozstřelené palice a mozky + četné zlomeniny snad na každém kousku těla) Správně dojde i na koule. Aby toho nebylo málo, tak samotný příběh není vůbec naivní a infantilní ba naopak v závěru vytasí i příjemné eso v podobě solidního zvratu. Je úplně jasné, že Hardcore Henry je zcela vytržen z reality a místy opravdu působí, že hrajete a sledujete zároveň hodně drsnou akční hru, kde se ani nedivím těm pár hysterickým slečnám ,které odešly z kina. Já jít na film o Barbie, také nevydržím v kině dlouho. Pokud jste vysoko oktanový alfa samec prahnoucí po řádné zábavě a spousta násilí jako já, nebudete zklamáni. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 10/10, Vizuál 7/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 7/10. Zábavnost 10/10. 95%(2.5.2016)

Adrenalinová, brutální a kulervoucí (jedním slovem ruská) jízda, ve které tvůrci ani na chvíli nepouští nohu z plynového pedálu a nutí nás vychutnávat si se zatajeným dechem a vlajícími vlasy nebezpečnou rychlost, skloubenou s dalšími a dalšími gejzíry krve, se spoustou originální akce, překvapením i morbidním humorem. PS: Jediným problémem by mohlo být promítání filmu v uzavřených prostorách. Raději si ani nechci představovat, kolik střech kin bylo zničeno při stoupání všech těch generací nerdů a závisláků na počítačových hrách k závratným výšinám blaženosti...(30.7.2016)

Pro milovníka akčních videoher absolutní povinnost. Přiznám se že jsem podobné hry hrál spíše v počítačovém pravěku a za posledních asi 15 let mám na pažbě 0 zásahů. Obal je vskutku zpočátku lákavý, uprostřed na chvilku dojdou nápady aby vás závěr opět náležitě rozsekal. Průvodcem filmu je můj oblíbenec Sharlto Copley. Bez něj by se ve filmu vlastně nemluvilo, protože z Henryho za celou dobu nevypadne jediné slovíčko. Jako akční pecka roku film bez problému obstojí. Oproti tomuhle působí Stathamův Crank spíše trapně. 75%(19.7.2016)

• - Sharlto Copley (Jimmy) uviedol, že natáčanie tohto filmu bolo najväčšou výzvou v jeho doterajšej hereckej kariére. (m.a.t.o.)

• - Záujem o kúpu distribučných práv na film mali Lionsgate, Universal a STX Entertainment. STX ich nakoniec získalo za 10 miliónov dolárov. (m.a.t.o.)

• - V jedné ze scén je vidět plakát ke hře PayDay2, kde Sharlto Copley daboval jednu z postav.  Ke hře byl vydán přídavný balíček s názvem "Hardcore Henry Packs". Jedna z přidaných věcí je například postava Jimmyho, jehož masku ze hry můžeme ve filmu vidět v šatníku v nevěstinci. (martinu)