poster

Hardcore Henry

 • USA

  Hardcore Henry

 • Rusko

  Хардкор

 • anglický

  Chardkor

  (festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  „SEŠ NAPŮL STROJ A NAPŮL PĚKNEJ SRÁČ!“ /// Zastav a nepřežiješ, Henry! A sejmi je všechny! Filmová doomovka, ve který se stejně jako ve videoherním světě meze brutální a akční fantasii nekladou. Timur se svojí partou nás zásobuje jednoduchou a přímočarou akcí, rozmanitostí zbraní, prostředků a nesmrtelnosti. Výhodou oproti compu je soundtrack a „živo“, páč k rozmačkaným koulím tady mám tak nějak psychicky blíž. Takže dobrý? …. No je to jako koukat na herní video. Inovativní, ale neosobní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám frajera, kterej by mě nakalibroval. 2.) Jsem magor do Shadow Warriora. 3.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(10.8.2016)

 • Kaka
  **

  V rámci inovace akčního žánru pouze předskokan, protože do plnohodnotného filmového zážitku má Henry daleko. Nulový děj a zběsilý sled akčních scén nezalepí pocit, že tahle klipovitá fraška je jen a pouze spotřební matroš s krátkou životností. Originální, technicky velmi povedený, ale zároveň vyčerpaný téměr na maximum. A tentokrát nebylo potřeba ani druhého, či třetího dílu. Stačilo 90 minut toho prvního.(14.7.2016)

 • petero
  *****

  Prvý celovečerný film natočený na kompletku z vlastného pohľadu dopadol na výbornú. Adrenalínová jazda v štýle filmu Zastav a neprežiješ / Crank (2006) je plná nápadov a vtipných momentov. A Sharlto Copley opäť vychytil parádnu postavu. Pre fanúšikov FPS strieľačiek naprostá povinnosť. Nič lepšie dlhú dobu nemusí prísť.(24.4.2016)

 • Flego
  **

  O originálnom filmárskom prístupe niet pochýb, natočiť kompletne celý film z pohľadu robotickej osoby je určite zaujímavý, ale má v sebe mnoho úskalí. Tou najvačšou je rozprávačský koncept, ktorý sa stáva únavný a zbytočne chaotický. Aj film plný nadupaného násilia, streľby a naháňačiek potrebuje výdych. Slabší priemer.(5.6.2016)

 • AppleCore
  **

  Řezat, bodat, střílet, vybuchovat, mlátit, škrtit, kopat, přejíždět, shazovat - sklem, nožem, mačetou, šrapnelem, pistolí, brokovnicí, samopalem, plamenometem, granátometem, bombou, granátem, pěstí, pálkou, cihlou, kamenem, šňůrou, rukou, nohou, autem, tankem, motorkou, z mrakodrapu, vzducholodi, budovy! Tohle se tam odehrává hodinu a půl, přesto mě to z blíže nespecifikovatelných důvodů nudilo. FPS ve světě filmu nefunguje ani jako jedna scéna z jinak normálního celku (Doom, letošní Grimsby), natož pak v celovečerní podobě.(23.6.2016)

 • - Darya Charusha (Katya) je zároveň i autorkou hudby k filmu. (m.a.t.o.)

 • - V scéne, keď Henry vtrhne cez okno náhodným civilistom do bytu, si môžeme na stene všimnúť plagát filmu District 9 (2009), v ktorom herec Sharlto Copley taktiež stvárnil hlavnú postavu. (Hamaradža)

 • - Během bitvy v Jimmyho (Sharlto Copley) laboratoři lze zaslechnou tzv. Wilhelm scream, zvukovou  nahrávku výkřiku, kterou filmaři používají už od 50. let. Výkřik zazněl už ve více než dvou stovkách filmů. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace