Hardcore Henry

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

• Jara.Cimrman.jr

"Takový praskání páteře, to se neomrzí." Tak v tom se zloduch Akan netrefil. Mě to omrzelo poměrně rychle. Je to sice originální úhel pohled na svět, ale taky je to jen počítačová hra, kterou nemůžu hrát. Klávesy, joystick, myš ani volant totiž nereagují na mé mačkání, posouvání ani kroucení a mě moc nebaví dívat se, jak Henryho ovládá někdo jiný. A kupodivu to nezachránilo všechno to běhání, skákání, šplhání, mlácení, střílení a drcení koulí, což jsou činnosti, které si obvykle dokážu užít.(11.11.2016)

Gardcore Genry je... počkat, víte proč píšu Gardcore Genry, ne? Mongolové v Rusku mají prostě "g" místo "h". To už věděl pan spisovatel Hašek Jaroslav, když na něj od Bugulmy volali taváryš Gašek, že je to na govno. Ale zpět k filmu. Je to ze začátku zajímavé, docela to ukojí zvědavost, jaké by to asi vypadalo, kdyby mě po mracích nad Leningradem honil Sgarlto Copley, Tim Rotg a Galey Bennett, ale později se to začne pomalu topit v nudě, jako Lada ve Volze, hihi. Jednomu se neotřelá technologie okouká a pak už je to schopný dosledovat leda s Vizinem v ruce. Kdepak, sám jsem měl problémy. Ale chápu, že se to mnohým garantům líbilo.(18.3.2017)

• cheyene

Rád bych dal alespoň 3*, protože mě zaujalo vyprávění příběhu (či spíše "příběhu") z pohledu první osoby, avšak natolik nezáživný rádoby děj mě značně nudil a radost z inovativního ztvárnění vypršela po prvních 15-25 minutách. Pustit si Hardcore Henry je jako sledovat nějakou zfilmovanou PC hru - střílečku. Perfektní dynamický soundtrack podtrhuje precizně nasnímanou akci, avšak celé to na mě působilo jaksi primitivně a bezhlavě. Bohužel.(4.10.2016)

Asi už jsem příliš artový divák, neboť i u akčního filmu mi vadí absence scénáře. Akční scény z pohledu první osoby jsou sice super, ale když nechápu kdo s kým, proti komu a proč, je to nakonec, jako bych sledoval, jak někdo jiný hraje hru, jejíž pravidla neznám. Co byl zač ten blonďatý superman? Proč ke svým nadpřirozeným schopnostem potřeboval ještě armádu kyborgů? Proč musejí vždycky zemřít stovky lidí, než si můžou hrdina s padouchem konečně dát přes držku? ...(25.6.2016)

• Visáč

Na ruské pomery docela zábavné, ale zároveň príliš odťažité a vykalkulované. Film bez hlavného hrdinu, s komickým záporákom a prakticky neexistujúcim dejom. Ani sebalepšie GoPro nenahradí dovednosti skutočne kvalitného kameramana. Oproti takému Cranku, z ktorého adrenalínovej filmárskej estetiky Henry vychádza, chýba aj väčšia miera nadsázky a tzv. replay value. Hoci si to nájde verných direct-to-video imitátorov, mám podozrenie, že sa v Henryho 90 minútach formát FPS-kového akčňáku slušne vyčerpal.(5.5.2016)

• - Napriek náročným kaskadérskym kúskom boli "najvážnejšími" zraneniami počas natáčania jeden zlomený zub a päť našitých stehov. (m.a.t.o.)

• - Scéna, kdy Henry (Andrei Dementiev) sjíždí po eskalátoru a srazí ženu k zemi, nebyla plánována. Komparz stál na špatném místě, proto ji neúmyslně srazil. První, co ženu posléze zajímalo, bylo jestli mají scénu zaznamenanou. (DocMacCoy)

• - Speciální poděkování v závěrečných titulcích patří mimo jiné i Samuelu L. Jacksonovi. (Gerron)