• Rusko

(festivalový název)
  • Nizozemsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Dejte Rusákům 2 mega a oni vám za to natočí nejzběsilejší akční film dekády. A Batman se Supermanem ať si po sobě hážou kolik mrakodrapů chtějí. V podstatě mám s filmem dva problémy: 1) forma - nikdy jsem nefandil chaotickým akčním scénám a myslím si, že pohled první osoby by měl i nadále zůstat ve videohrách, kde narozdíl od filmu má větší smysl, protože postavu ovládáte. Tady jsem měl pocit, že je to omezení, které mě připravuje o možnost vychutnat si plně akční scény. 2) hrdina - nejde jen o to, že nevidíme Henryho tvář (zatímco Sharlto Copley defiluje před kamerou v mnoha zábavných podobách a krade si film pro sebe), my se o něm za celý film ani nic nedozvíme a jeho motivace pro celý ten bordel a masakr je sakra sporná. Na straně druhé, takhle sympaticky nadšená, nápaditá a zběsilá non-stop akční jízda tu nebyla od ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ a WANTED, což musím ocenit.(22.4.2016)

První svého druhu ? Palce hore za odvahu. Film je zajímavé vidět, ať už jste zarytí pařani, nebo jste jen ve školních letech o nějakou tu gamesu občas zakopli. I když jsou pocity z filmu spíše pozitivní, je dobře, že není delší. Po nějaké hodině likvidování "neschopných" protivníků se totiž dostavuje lehká letargie (a rozhodně to nebude nedostatečnou vynalézavostí typů usmrcení). Půlhvězdu navrch za několik povedených vtipů a spoustu trefně vybraných songů v čele s "Don't stop me now", kterou jsme mohli slyšet už v traileru - 70%.(20.4.2016)

Asi už jsem příliš artový divák, neboť i u akčního filmu mi vadí absence scénáře. Akční scény z pohledu první osoby jsou sice super, ale když nechápu kdo s kým, proti komu a proč, je to nakonec, jako bych sledoval, jak někdo jiný hraje hru, jejíž pravidla neznám. Co byl zač ten blonďatý superman? Proč ke svým nadpřirozeným schopnostem potřeboval ještě armádu kyborgů? Proč musejí vždycky zemřít stovky lidí, než si můžou hrdina s padouchem konečně dát přes držku? ...(25.6.2016)

Musím sa z toho spamätať ale pôsobilo to mňa podobne ako Crank , Deadpool alebo z iného súdka napr Boyhood. Ako film sa mi to moc nepáči, ale vážim si to ako projekt. Snaha o niečo iné, progresívne a drzé mi prišla ohromne sympatická, ale čumieť na poldruhahodinové monotónne YT video fakt nie je nič pre mňa. Hore to dvíha aspoň to cool násilie a skvelý Copley. Za mňa iba jemný palec hore ale každopádne odporúčam, pretože to treba vidieť, pretože niečo podobné tu dlho (chvalabohu ?) nebude 6/10(30.8.2016)

Neříkejte lidem, že mají „teplou“ bundu…zvlášť ne těm, co drží plamenomet…Ale popořádku. Už úvodní „labužnické“ titulky mě patřičně navnadily. A pobavily, ostatně jako celý film. V něm se prakticky pořád něco děje, chvilek oddechu tu vskutku moc není, a zběsilé tempo Hardcore Henryho žene neustále vpřed. To ovšem neznamená, že by se měl divák ztrácet v tom, co se děje. Tedy, jak kdo, já problém neměl, avšak uplakánkům žehrajícím na „třesoucí se“ kameru či „chaotický“ střih můžu jenom doporučit nějaké komorní drama, to třeba budou stíhat...Jinak ale tahle krvavá a brutální jízda plní přání fandům stříleček prakticky na počkání (i když, pokud vám tenhle herní žánr nic neříká, možná se filmu radši vyhněte). A jako bonus zde nechybí spousta trefných detailů („Darth Vader“, „Sedm statečných“, „rohožka“, Sinatra apod.) a humor sám o sobě (např. Jimmyho výstupy). Jistě, filmu se dá lehce vytknout jednoduchost příběhu či hlavní záporák, ale to je asi tak vše (alespoň ode mě), a proto hodnotím silnými 4*. „Henry! Naslouchej svému srdci!“(26.8.2016)

• - Pre vytvorenie vizuálnych efektov vo filme bol použitý aj opensource software Blender. (jose1711)

• - Sharlto Copley (Jimmy) uviedol, že natáčanie tohto filmu bolo najväčšou výzvou v jeho doterajšej hereckej kariére. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Henry (Andrej Dementěv) zachrání dívku před policisty mu Jimmy (Sharlto Copley) řekne: "Dobrá práce, Charlie Bronsone". Charles Bronson ztvárnil hlavní postavu mstitele bezpráví v sérii Přání Smrti. (Mr.Bulanek)