Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Smiala som sa, keď sa objavil ten tank, zomrela som, keď sa udiala scéna s koňom. Copley ma doteraz veľmi nebavil, ale tu bol skvelý. "A Grenade A Day Keeps The Enemy At Bay" A Frank Zappa look? Palec hore. Chválim aj týpka, ktorý vyberal hudbu: The Sonics, Devendra Banhart, The Stranglers, The Temptations, Queen či Serj Tankian. (Cinema City Polus - Filmánia - 30.4.2016)(2.7.2016)

• cheyene

Rád bych dal alespoň 3*, protože mě zaujalo vyprávění příběhu (či spíše "příběhu") z pohledu první osoby, avšak natolik nezáživný rádoby děj mě značně nudil a radost z inovativního ztvárnění vypršela po prvních 15-25 minutách. Pustit si Hardcore Henry je jako sledovat nějakou zfilmovanou PC hru - střílečku. Perfektní dynamický soundtrack podtrhuje precizně nasnímanou akci, avšak celé to na mě působilo jaksi primitivně a bezhlavě. Bohužel.(4.10.2016)

Asi bych kecal, kdybch tady křičel, že chci víc. Už tak těch 90 minut bylo na hraně, protože příběh hlavně v pokročilé fázi není vůbec zajímavý, ale o něj tady zase tolik nejde. Hardcore Henry je jedním dlouhým gameplay, které odkazuje (nebo krade?) z kultovních shooter pecek jako jsou Max Payne nebo Stranglehold. Je jasné, že někoho podobný akčňák vůbec bavit nebude, ale kdo zná postarší gamesky, bude nadmíru spokojený, no když k tomu přihodím tucty skvělých nápadů (jistě, některé ukradené), minimum střihů, hraniční gore a stovky mrtvol, musím to Rusákům opálit plným. 90%(1.6.2016)

Musím sa z toho spamätať ale pôsobilo to mňa podobne ako Crank , Deadpool alebo z iného súdka napr Boyhood. Ako film sa mi to moc nepáči, ale vážim si to ako projekt. Snaha o niečo iné, progresívne a drzé mi prišla ohromne sympatická, ale čumieť na poldruhahodinové monotónne YT video fakt nie je nič pre mňa. Hore to dvíha aspoň to cool násilie a skvelý Copley. Za mňa iba jemný palec hore ale každopádne odporúčam, pretože to treba vidieť, pretože niečo podobné tu dlho (chvalabohu ?) nebude 6/10(30.8.2016)

• AppleCore

Řezat, bodat, střílet, vybuchovat, mlátit, škrtit, kopat, přejíždět, shazovat - sklem, nožem, mačetou, šrapnelem, pistolí, brokovnicí, samopalem, plamenometem, granátometem, bombou, granátem, pěstí, pálkou, cihlou, kamenem, šňůrou, rukou, nohou, autem, tankem, motorkou, z mrakodrapu, vzducholodi, budovy! Tohle se tam odehrává hodinu a půl, přesto mě to z blíže nespecifikovatelných důvodů nudilo. FPS ve světě filmu nefunguje ani jako jedna scéna z jinak normálního celku (Doom, letošní Grimsby), natož pak v celovečerní podobě.(23.6.2016)

• - Během bitvy v Jimmyho (Sharlto Copley) laboratoři lze zaslechnou tzv. Wilhelm scream, zvukovou  nahrávku výkřiku, kterou filmaři používají už od 50. let. Výkřik zazněl už ve více než dvou stovkách filmů. (Maulincio)

• - Sharlto Copley (Jimmy) uviedol, že natáčanie tohto filmu bolo najväčšou výzvou v jeho doterajšej hereckej kariére. (m.a.t.o.)

• - Po ukončení natáčania bola post-produkcia filmu na čas zastavená, pretože režisér Ilja Najšuller nemal finančné krytie vo výške cca 2 miliónov dolárov na zabezpečenie potrebných špeciálnych efektov. Na internete sa rozbehla finančná zbierka i predaj darčekových predmetov, len aby mohol byť film dokončený. Ľady sa však pohli až vo chvíli, keď sa do projektu angažoval Timur Bekmambetov. (m.a.t.o.)