Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Nakonec se to celkem povedlo. Režisér Ilja Najšuller po vzoru svých klipů natočil koprodukční celovečerák z první osoby. A docela to i funguje. Děj se sice slabší, ale po filmu, který vypadá jako hra, nemůžeme chtít žádné zázraky. Film ale ani není nijak zvlášť reálný, ale to se dá sci-fi snímku také odpustit. Henry se tedy probouzí a jako první vidí mladou vědkyni, která tvrdí, že je jeho žena. Namontuje mu robotické protézy, ale nestihne aktivovat centrum řeči. Henry je tedy celý film němý. Poté už jenom následuje honička, při které prchá před zlým Akanem a snaží se zachránit svou ženu. Po cestě často naráží na několik verzí Jimmyho, vědce, který také bojuje proti Akanovi. Film se tedy docela povedl a až na přehnané finále mi přišel příjemný a zajímavý, hlavně akce. Ta vypadá skutečně jako ve hře. "Musíš sníst jeho srdce. Ne, dělám si srandu." :D(7.9.2016)

Gardcore Genry je... počkat, víte proč píšu Gardcore Genry, ne? Mongolové v Rusku mají prostě "g" místo "h". To už věděl pan spisovatel Hašek Jaroslav, když na něj od Bugulmy volali taváryš Gašek, že je to na govno. Ale zpět k filmu. Je to ze začátku zajímavé, docela to ukojí zvědavost, jaké by to asi vypadalo, kdyby mě po mracích nad Leningradem honil Sgarlto Copley, Tim Rotg a Galey Bennett, ale později se to začne pomalu topit v nudě, jako Lada ve Volze, hihi. Jednomu se neotřelá technologie okouká a pak už je to schopný dosledovat leda s Vizinem v ruce. Kdepak, sám jsem měl problémy. Ale chápu, že se to mnohým garantům líbilo.(18.3.2017)

„SEŠ NAPŮL STROJ A NAPŮL PĚKNEJ SRÁČ!“ /// Zastav a nepřežiješ, Henry! A sejmi je všechny! Filmová doomovka, ve který se stejně jako ve videoherním světě meze brutální a akční fantasii nekladou. Timur se svojí partou nás zásobuje jednoduchou a přímočarou akcí, rozmanitostí zbraní, prostředků a nesmrtelnosti. Výhodou oproti compu je soundtrack a „živo“, páč k rozmačkaným koulím tady mám tak nějak psychicky blíž. Takže dobrý? …. No je to jako koukat na herní video. Inovativní, ale neosobní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám frajera, kterej by mě nakalibroval. 2.) Jsem magor do Shadow Warriora. 3.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(10.8.2016)

Díky. Tohle muselo vzniknout, aby bylo vidět, kam first person filmy/hry směřují a jestli je pro diváka v kině únosné 90 minut sledovat svět i ve zjednodušené (prostřihy, není to 24, takže čas není úplně "správný"). Díky slabšímu scénáři, až nesmyslně mystickému padouchovi a celkově příběhu, který slouží jen "aby byl", je však z formy pohledu z první osoby vytaženo prakticky maximum. Navíc Hardcore Henry obsahuje obrovskou hromadu nadsázky, až autoři viditelně věděli, že se nesmí brát moc vážně. V tom exceluje Sharlto Copley a jeho desítka postav. Za mě škoda toho buranství (někdo by řekl chlapství), kde se strká sex a urážky a laciné narážky na místa, kde by mohl dialog dávat smysl, ale to se překousne. PS: menší zadostiučinění pro Bartkowiaka, který v Doomu svou FPS vizi využil opravdu dobře a kombinací s normálním stylem kamery působil v tomhle ohledu film přístupně (že vynechali to pravé Doom peklo je věc jiná).(9.7.2016)

Ruský Tarantino splnil sen všem mužům !! Hardcore Henry je divoká a vzrušující jízda, která 90 minut nepřetržitě přidává na plyn a nepolevuje až do extrémního finále.( Jestli si někdo pamatuje na výbornou scénu v kostele z Kingsmana, představte si jí v 90. minutovém obalu a získáte Hardcore Henryho). Za pouhé dva milióny dolarů nám režisér servíruje vše po čem chlapi prahnou. Spousta Cool akce, která dá zavzpomínat na hry:Counter Strike, Modern Warfare, Half- Life 2, Portal a Mirrors Edge, nespočet dirty joků, které vykouzlí úsměv na tváři, scéna v bordelu zase potěší naše oči, úžasný soundtrack potěší naše uši a dech nám bere intenzita násilí a nespočet gore scén, co překonává snad vše, co jsem doposud viděl ( Přelomené páteře, vyrvané srdce, otevřené hrudní koše, rozstřelené palice a mozky + četné zlomeniny snad na každém kousku těla) Správně dojde i na koule. Aby toho nebylo málo, tak samotný příběh není vůbec naivní a infantilní ba naopak v závěru vytasí i příjemné eso v podobě solidního zvratu. Je úplně jasné, že Hardcore Henry je zcela vytržen z reality a místy opravdu působí, že hrajete a sledujete zároveň hodně drsnou akční hru, kde se ani nedivím těm pár hysterickým slečnám ,které odešly z kina. Já jít na film o Barbie, také nevydržím v kině dlouho. Pokud jste vysoko oktanový alfa samec prahnoucí po řádné zábavě a spousta násilí jako já, nebudete zklamáni. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 10/10, Vizuál 7/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 7/10. Zábavnost 10/10. 95%(2.5.2016)

• - Ide o prvý film, ktorý je natočený výhradne z pohľadu prvej osoby. (kacer4)

• - Napriek náročným kaskadérskym kúskom boli "najvážnejšími" zraneniami počas natáčania jeden zlomený zub a päť našitých stehov. (m.a.t.o.)

• - V scéne, keď Henry vtrhne cez okno náhodným civilistom do bytu, si môžeme na stene všimnúť plagát filmu District 9 (2009), v ktorom herec Sharlto Copley taktiež stvárnil hlavnú postavu. (Hamaradža)