Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

hufnagel

Je to niečo medzi Cloverfieldom a akčnou videohrou.A úplne šialené tempo,kde som,ale miestami ztrácal pojem,že čo sa vlastne udialo.Ale ináč pochvala za tento zvláštny projekt. ()

Sharlis

Tak toto bolo absolútne famózne. Že je to jedinečný projekt o tom niet pochýb, ale že ten film nebol zlý, že ten film bol výborný to je druhá vec. 90 minút natrieskaných akciou, ktorá nie je stereotypná a neonudí. Henry stále mení zbrane a prostredie, kde sa bojuje. Raz máme pištol, raz meč, raz strierač od auta a potom sniperku, guľomet a vlastné kopance, nonstop niečo iné. Raz máme naháňačku na autách, potom stealth akciu a zrazu prestrelku v metre, potom zrazu vyrazí tank, kde potom na nás vybehne zásahovka. Raz naháňame niekoho my, potom niekto nás. Parkouru si tiež užijete, tak ako reálnosť akcie. Nevedol som skrátka film pauznúť a ísť si po jedlo. Perfektné. Dej... je veľmi dobrý. Čakal som, že dej bude tupý, ale nie je. Soundtrack... tiež perfektný (Queen do akčnej slow mo scény ma úplne zabil). Rovnako zábery z first person sú perfektne priehľadné a jasne viete čo sa "vám" práve deje. Perfektne sú do filmu i zabraní civilisti. Som rád, že Sharlto Copley zobral túto rolu, pretože bol vynikajúci. Jeden z najzaujímavejších filmov aké som kedy videl, rozhodne lepší film o "superhrdinovi" ako tie americké sračky s kapitánom amerikou... dokonca je vo filme i dobrý humor. Mám len superlatíva. Tak nízky rozpočet na takúto ultra kvalitu záberov... to snáď ani nebudem komentovať. Plných 5* a ocenenie za jedinečnosť filmu. Rovnako tento film v mojích očiach degraduje hollywoodsku akčnú produkciu o niekoľko stupňov dole. "Homonymná" ukážka toho ako sa v amerike dokážu židovské desiatky miliónov točiť za podpriemerné akčné filmy pre debilné obecenstvo - v porovnaní s týmto. ()

Tomko87

Tak takýto nápad na krvaú rúbanicu môžu vymyslieť len rusi . Príbeh, kde. Je tu zbytočnosť. Vcelku vydarený experiment. Neviem ako sa dostal do filmu Sharlto Copley, no ide ako píla . ()

Tony.Frisco

Tak toto bola zatiaľ najväčšia pecka tohto roka a nič ma nepresvedčí o opaku , konečne film kde sa niečo diaľo každú sekundu dúfam že bude dvojka . ()

Rhod

Takýmto štýlom natočený film som ešte osobne nevidel, ale bola to pre mňa tutovka. Jedna vec mi vadila, alebo skôr nebavila, a to bol ten dej. Ten nebol až taký úžasný, aby som išiel do 5*. Skôr mi prišiel ako z lacnej počítačovej hry, ktorého vyzuzlenie viedlo do slepej uličky. Ale aj tak ma to bavilo sledovať, pretože som mal pocit, ako keby som to bol ja a robil presne to isté, ako keby som hral Counter Strike a GTA dokopy. Páčili sa mi tie krvavé scény, ktoré boli peckové, úplne som mal chuť zobrať nejakú zbraň a prežívať to s ním. Ale ak by to bola realita, pravdepodobne by som bol niekoľkokrát mŕtvy. ()

Esinti

Když zapínám akční film tak se těším především na tu akci, ale chápu že každý film musí mít takový ten nudný úvod, kterým vás uvede do děje. Hardcore Henry jej zkrátil na necelých 5 minut a pak začne hodinu a půl trvající nekompromisní rubačka u které by Neo nestíhal sledovat co se děje a Frank Castle seděl znechucen z některých scén. A k tomu všemu je vše okořeněno FP pohledem a perfektním soundrackem. Z mého pohledu za akci, hudbu, kreativitu a vůbec celou tu nekonečnou jízdu kdy jsem neodtrhl oči od obrazovky ani na chvilku.... 5* ()

ondrach

První takový snímek svého druhu? Větší řežba z pohledu první osoby zatím určitě není. Tvůrci zvládli natočit brilantní počin, těžko občas chápat jak to udělali. Hvězdu dolů za pitomou a otravnou nadpřirozenou schopnost hlavního padoucha. ()

PunyHumanNo2

FPS scéna z filmového Doomu roztažená na stopáž celovečeního snímku, mírně říznutá Crankem a přecpaná videoherními žánrovými klišé, ať už se jedná o němého protagonistu, adrenalin/bullettime či Sharlto Copleyho jako chodící cutscenu propojující střílecí koridory. Parkourové záběry zase silně připomínají Mirror's Edge a to včetně vizuálu některých lokací. O příběhu se ani nedá mluvit, ale pokud od nesmrtelného Janka kosícího zlé mimoně po tuctech čeká divák něco hlubokomyslného, tak si scénář hodící se k nízkorozpočtové střílečce zaslouží. Naneštěstí je kamera divočejší než v Bourneově trilogii a i GoPro videa na youtube jsou koukatelnější a méně navozují pocit závratě. ()

pursuer

Technicky perfektní provedení, skvělá kamera (i s faktem, že jde čistě o GoPro :D), ultramegahustý střih, hustodémonskykrutopřísné akční scény, aneb co všechno se nedá natočit za dvě mega. Najednou mi Blomkamp s třicetimegovým Districtem 9 přijde jako přepychový buržoust. Kéž bych mohl tento film vychválit do nebe. Žel, nemohu. Jako bych do mixéru nasypal Mirror's Edge, Call of Duty, Syndicate (2012) a Deus Ex a ten mixér nechal 90 minut zapnutej. Po první půlhodině už jsem dýchal téměř z posledního. Zachránila to injekce adrenalinu do srdce (nadvakrát, neměl jsem fix) a dva hroznový cukry. Chválím za prvenství (first person only), inovaci, odhodlání - jak režiséra, tak herců (Sharlto for president) - a objevení další slepé uličky. Krásné, malebné, plné talentovaných a schopných pobudů, ale slepé. ()

Saxos

Call of Duty, Counter Strike, Doom, Duke Nuken, Wolfenstein, atd. Tentokrát ve filmovém zpracování. Pouze pro pařany First Person Games. Ostatní asi moc nadšení nebudou. Klady: něco nového; soundtrack; nepřehnaná stopáž, i když takových 50 minut by slušelo víc. ()

Richi007

Parádní pecka, která vůbec nenudí, ani na chvilku se nezastavuje, příliš nic nevysvětluje a rovnou se řeže. A to doslova. Krev stříká všude a střílení střídají výbuchy nebo pěsti a pořád dokola. Sem tam nějaká děvka, střílení, krev, co víc si přát. Prostě pořádnej herní nářez z pohledu jedné osoby, který nemá chybu. ()

Katgatoo

Nejsem pařan, naposledy jsem hrála Sims, když mi bylo asi 12, ale stejně jsem se docela bavila (občas bojové scény trochu nepřehledné a při větším počtu účastníků i nudné). Oceňuju odvahu, jistou šílenost a taky Sharlta. Jen doufám, že už se nikdy nikdo nic podobného nepokusí natočit, mělo by to zůstat v historii zapsáno jako ojedinělý filmový výstřelek. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je mazec!!! Zcela jinej pohled na akční film, zcela jiný ztvárnění. Film, co je od začátku do konce nabušenej akcí, adrenalinem, skvělýma kaskadérskýma kouskama, parkurem a humorem. Tohle je něco, co tady asi chybělo a proto to tak zaujme a nepustí. 4* jsem dal za film a 1* za POV, takže když to shrnu, za mě 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

v.indruchova

Je to drsná jízda. Nenudíte se, pořád se něco děje. JAk už někdo zmínil, záběry někdy působí chaoticky. Než si stačíte uvědomit, co je ta koulející věc na zemi, mozek vám zpětně odpoví, hlava, tak už týpek drtí nos dalšímu kombinačka. POZOR: Velmi násilné, není pro slabší povahy! Brutální, kousky těl, krev! "Naturalistické." Nevím, kde se ta móda vzala, ale točí se stále brutálnější filmy. Děj není nějak zavratný, ale to nikomu nejspíše nevadí ( není bráno neagativně). Henry se stane Kyborgem, což se samo o sobě velmi špatné, a doufám že nás to v budoucnu nečeká. Kdyby film nebyl tak nehorázně násilný, zasloužil by si jistě vysokou známku. Snaží se šokovat, to se mu daří. Pokud máte slabej žaludek, radši to nepokoušet nestojí to za to. ŽE prý z her mají chuť dětičky chuť zabíjet, to když už tak, spíš z takových filmů. Černý humor, dobře zvolené songy. Je to výjmečný projekt. Máte pocit, že ten film vlastně hrajete, z pohledu z vlastních očí. Je to dost autentické. Tenhle styl se opravdu hodí na Rusy. Není to najivní, jak americké vlastenecké poloslátaniny (některé). Je to surové, chlapské=děvky, násilí, drogy, rychlost, chlast. A teď z hlavy dostat hektolitry krve. ()

FOndra

Podání tohoto snímku je sice ve své kategorii precizní, přesto mě ten pohled jedné osoby nudil už po pěti minutách :(( ()

mouzi

Sakris, trosku lepsi scenar a vyvarovat se zbytecnych chyb a nelogicnosti a je to za plny pocet. Genialni kompozice slozena z ruskeho parkuru a 1st person akce ala Half Life, predevsim co se audiovizualu tyce. Bavilo me to velice, teda krome te zaverecne pyzamove party s Magnetem. "Kdyz je slysis, ale nemuzes je zastrelit, tak pomuze granat." ☺ ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)