Nikdy nejsme sami

• angličtina We Are Never Alone (více)

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. (Falcon)

Jarda68

S Petrem Václavem mám problém. Podobně jako u filmu Cesta ven se i zde snaží nastavit jakési zrcadlo společnosti a upozornit na společenskou izolaci postav. Výsledek je plný přepálených situací a bizarních scének...60% ()

Lucyyk

Hrozně divnej film.... Vůbec nevím, co si o něm myslet, zda byl vlastně dobrej, nebo špatnej.... Nejspíš něco mezi tím.... ()

Cesty timem

Nikdy nejsme sami...... Nikdo není normální... a já jsem Iljušin... to už vím dávno :-) ... a nic víc. Ikdyž Roden na své kvalitativní úrovni, samozřejmě. Vlasáková a Hanuš také na své a dobré. Ale jinak kdybych neviděl tak se nic nestalo. ()

solver

Jen postřehy: Záměrně depresivní, Roden, Hanuš i Godla byli skvělí. A zbytek stojí za starou belu. Vyznání lásky směšné a potyčka s výstřelem snad ještě víc. ()

martinh8

Hodně mi to připomíná klasický studentský film. Spousta příběhů, několik dějových linií, ale nic není propracované do detailu. Tvůrci se dostali do slepé uličky stejně jako hlavní postavy. To nejlepší co snímek nabídne, je postava, kterou ztvárnil Karel Roden. Úplně nerozumím skokům z barevného provedení do černo-bílého, na dramatičnosti to nepřidá a pěkné to taky není. ()

Naby

Konecne jsem film dohnal v TV. Celkem zajimavy tema a prostredi ve filmu. Nicmene film se placa tak nejak uprostred zapletky celkem dlouho a otevira dvere rozuzleni celkem pomalu az nakonec zabouchne dvere tesne pred koncem. Nejak mi proste nedoslo to rozuzleni, mozna jsem neco ponechytil, nebo jsem tomu po filmu nedal dostatecne dlouhou sanci na premysleni. Celkem 3* ()

Filmslover14

Z filmu mám opravdu hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jedná o neskutečně surové a zajimavě natočené drama, jakých je v dnešní době opravdu potřeba, ale na stranu druhou je chovaní postav místy vyhnáno do takových extrémů, že mi to občas připadalo až neuvěřitelné (i když to asi byl Václavův záměr). Zajímavý počin, který rozhodně stojí za povšimnutí, navíc se skvělými hereckými výkony (na Hanušova bachaře jen tak nezapomenu). Cesta ven mi ale připadala mnohem uvěritelnější. Petr Václav je nicméně rozhodně jeden z nejzajímavějších českých režisérů, který je schopen zdatně konkurovat evropským filmařům a jehož tvorbu určitě stojí za to sledovat. ()

phoebinka odpad!

Videno na festivalu Finale v Plzni. Zlata Cesta ven. Vetsi utrpeni, nez co se odehrava na platne, je to sledovat. Navic jsem mela bordel v tech detech. ()

Ron_F

Tento film kombinuje celou řadu velmi zajímavých a kontroverzi vyvolávajících témat, což chvalitebně oceňuji. Bohužel jako celek tento film nefunguje. Ale proč nefunguje? Opravdu nevím. Co bych konkrétně vytknul, je přehrávání pana Hanuše a pana Rodena. Pana Rodena si velice vážím, ale v posledních několika filmech vysloveně přehrává, nebo bych dokonce řekl, že to už není přehrávání ale jakýsi patos. Herec by měl mít svůj osobitý styl, ale když je hercův projev příliš osobitý, tak pak může herec ve všech filmech začít působit stejně a dokonce křečovitě. Oproti tomu palec nahoru za výkon paní Vlasákové, který působil velice autenticky. Celkově bych film ohodnotil jako nevyrovnaný a tudíž lehce podprůměrný. Škoda, témata byla zajímavá, stejně jako látka i námět. ()

cyglos

Zdánlivě nadsazená atmosféra příhraničí, ale kdo se nepohyboval okolo Strážného, Železné Rudy, Božího daru a Dubí, ten si pocit z nadsázky může dovolit. Realita je někde jinde. Roden exceluje, ale jen zastiňuje ostatní výkony, které jsou také skvělé. Film může působit depresivně, ale ono to v takovém prostředí , a v dnešní době, je. Jeďte se tam podívat a pochopíte. Proto plná palba hvězd.Drobné výkyvy ve skladbě děje pomíjím. ()

PORTER44

To byla slátanina,pustil jsem si film v televizi dal si večeři a vidím jak se Roden vrtá v hovně no fuj,k tomu tam hraje takovýho hypochondra a psychouše. ()

kwii odpad!

Herci byli ve svých rolích sice výborní, jinak ale opravdu film, který už nechcete nikdy vidět. Jakoby byl život jen hnus a nechutnost. Ale svět není jen černý.. vyhozené peníze, pane režisére. A může to sbírat cen kolik chce.. kýbl hnusu. Fuj. ()

adaben

Tak na tenhle film bych zrovna do kina neběžel, ale musím uznat, že je to velmi slušně natočené, má to napětí, jisté osudové zvraty (romského pasáka zastřelí paradoxně ve chvíli, kdy dělal dobrý skutek), příběh prodavačky z prodejny smíšeného zboží u silnice, odkud má výhled na věčně kamsi spěchající auta a lidské osudy - je dost ze života, a velmi dobré herecké výkony (Mir.Hanuš naprosto přesný, výborní i ti dětští neherci - kluci). Závěr byl ovšem opět takový mlhavý, nevyznějící. ()

Pajina68

Nějak jsem nepochopila, že zrovna tenhle film byl tak oceněný. Pro mne to byla občas docela nechutná podívaná, kdy se mi vážně dělalo špatně. Ani děj mne nijak neupoutal a zdlouhavé záběry kamery mi vadily. Pro mne tahle podívaná byla velké zklamání, divila jsem se, k čemu se mohl propůjčit Karel Roden nebo Lenka Vlasáková, které jsem vždy obdivovala. ()

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

27.05.2016

Road-Movie, film vypovídající o současné generaci mladých lidí, jejich dezorientaci, absenci vlastního názoru a nespokojenosti s vlastním životem, se bude promítat exkluzivně v Kině Pilotů od 26… (více)

23. Dny evropského filmu

23. Dny evropského filmu

02.04.2016

Dny evropského filmu jsou jediným festivalem v České republice zaměřeným výhradně na evropské filmy. Hlavní přehlídka proběhne v Praze ve dnech 7. - 14. 4. (kina Lucerna, Světozor a Royal) a v Brně… (více)