Královské Vánoce (TV film)

A Royal Christmas

Scénografie:

Dan Toader

Kostýmy:

Oana Draghici

Predvídateľné od začiatku do konca, ale ak s tým počítate, nič vás neprekvapí a nič vás ani nesklame. Typický american-dream-come-true podľa zabehnutej šablóny. Pubertiačky budú hodnotiť piatimi hviezdami ;-) V rámci tohto žánru tomu nemám čo veľmi vytknúť, aj keď očividne nepravdepodobných dejových zvratov tam bolo požehnane. Mne to príjemne vyplnilo jeden večer, nič viac som ani nepotrebovala. Silnejšie 3 hviezdičky, ale na 4 to nemá.(27.12.2015)

• blackrain

To byl tak krásně předvídatelný film, až jsem si připadala trapně, že jsem vždy o kus napřed než hlavní postavy a že jsem přesně věděla, jak to celé dopadne. Takže mě to vůbec nepřekvapilo. Není tu ani žádná originální myšlenka a ani nic, čím by tenhle vánoční příběh vybočoval z klasických zajetých kolejí. Jane Seymourová mohla být větší mrcha. Hlavní postavy byly celkem příjemné.(15.12.2016)

Když člověk dostane chuť na něco sladkého, sní čokoládu, bonbon, oplatek či jinou pochutinu. Když člověk dostane chuť na odpočinek u nějakého filmu a nechce nic řešit, nad ničím přemýšlet, pustí si nějakou komedii nebo romantiku. Snímek Královské vánoce sliboval oboje, tak jsme si doma řekli proč ne a šli jsme do něj. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že se jediná dceruška proslulého krejčovského mistra z Philadelphie zamilovala do prince a dědice trůnu maličkého království na jihu Francie. První kokino jsme měli za sebou a následovalo jedno za druhým, až jich bylo moc a byli jsme přeslazení jako krabice kostkového cukru. Sblížení se s personálem, obyvateli královského městečka a také některými jinými šlechtici a tak dále....Že všechno dobře dopadlo bylo jasné od začátku a to naprosto ve všech ohledech a směrech. Zkrátka vše bylo až moc nepravděpodobné, krásné a romantické - ale vlastně proč ne, vždyť právě o to nám šlo, oddychnout si, dokonce jsme se i zasmáli a na nudu nebyl během královských vánoc čas. Dávám průměrné tři hvězdy ***.(18.12.2016)

• slunicko2

Plebejská představa o evropské šlechtě by mě rozesmála, kdyby nebyla k pláči. 1) Udělat pohádku po americku je tak snadné. Zbohatličku nazvěte královnou, vražte ji někam do Evropy a jejímu dítěti najděte partnera/partnerku z lidu. Na urozenost (rodu či ducha) se zde nehraje - je to taková nepříliš milá věc...jako pihy či bradavice na nose. Příběh pro intelektuály pak skončí před rozzářeným vánočním stromkem. 2) Jo a kde vlastně leží ta Cordinia?(29.12.2016)

No jo, no. Je to taková růžová pohádka ze současnosti o tom, jak se princ nedalekého království zamiloval do obyčejné švadlenky. Královna samozřejmě vzniklému vztahu nepřeje a k tomu je tu ještě princova bývalka mající na něj stále zálusk. Romantický příběh se nese v tý největší jednoduchosti a klišé. Ale to už u červené knihovny tak povětšinou bývá. Vše se odehrává v době blížících se vánoc, ale to jakoby nebylo podstatné. Tady jde o trnitou cestu ku spokojenosti a naplnění lásky.(28.12.2017)