Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana? Johanka (Tereza Voříšková) je majitelkou kavárny s názvem Laputa, která - jako stejnojmenný létající ostrov z knihy Gulliverovy cesty - je jejím ostrovem. Bude jí stačit k pocitu úplnosti a štěstí? Johanka zkoumá, co si počít v bezbřehém prostoru dospělého života, na jehož začátku se ocitla. Rodina jí příliš nepomáhá, kavárenští hosté přicházejí každý s nějakou svou potřebou a nějakým svým sobectvím - jejich postavy mají být obrazem generace. (Česká televize)

Peabody

Plusy jsou podle mne to, že je to debut, má hezkou barevnost a kompozici mnohých záběrů a hraje v tom Tereza Voříšková, na kterou se prostě hezky kouká a její hlas má krásný témbr. Jinak je to ale únavné, nicsenedějící donekonečna opakované "hledání sebe sama", nebo "smyslu života", mytí půllitrů a setkváání se s postavami, které jí scénárista přihrává a které pak zase zmizí do papíru. Vývoj postavy vůbec nic a furt jen dělej se sebou něco, mělo by se, Nová vlna? jen její slabé odvary byly takové, Fádní odpoledne ale fádní nebylo, tady ano. Vzpomínal jsem na Ofku z Dětí noci Michaely Pavlátové, která taky zoufale tápala, ale nakonec se v tom Karlíně alespoň někam posouvala, tady je to jen repetitivní a on ani Steve Reich nehraje dokolečka dokola pořád to samé. , ()

kodwin

Měl jsem na to zrovna náladu, tak dávám o hvězdu víc, než by si Laputa zasloužila. Pokus o generační výpověď, který se hodí na nějaké sychravé televizní odpoledne. Určitou atmosféru to mělo, ale Laputa je vlastně tak trochu o ničem, postrádá jakékoliv vyvrcholení, jen prostě plyne jako život sám. Myslel jsem, že filmy pro kina se takto dělat nemají ... ()

Irish Stout

Väčšina deja sa odohráva v jednej miestnosti a ten je nezaujímavý a nudný. Miestami film pripomína kurz čapovania piva. Herecké obsadenie sa mi páčilo ale nenachádzam zmysel filmu. Film som síce dopozeral, ale bral som ho ako stratu času. ()

borboleta

Aby se vám Laputa líbila, tak musíte rozumět tomu životnímu pocitu, o kterým je. Musíte prostě ten pocit znát z vlastní zkušenosti. Tím rozhodně nechci říct, že je potřeba mít vlastní hospodu a spát na střídačku se svýma štamgastama. Ani tím netvrdím, že musíte všechna Johančina rozhodnutí schvalovat a chovat se stejně jako ona. Jde ale o ten pocit, kdy zjistíte, že už jste ve věku, že byste měli vědět co a jak a vy přitom vůbec netušíte, co dělat. Kdy vás okolí někam tlačí a něco od vás očekává, ale vy nestojíte o to, co byste "správně" měli chtít. Kdy jste pořád mezi lidmi, ale přitom jste osamělí. Kdy jste na ten svůj neuchopitelný život (skoro) sami. Kdy třeba i máte nějakou představu, o co vám jde, ale nevíte, jak se k tomu postavit. Kdy se konečně objeví někdo, kdo vás má skutečně rád a na rozdíl od všech ostatních ctitelů mu nejde jen o to jedno, a i přesto vás záhy opustí. Velké plus je, že nejde jen o koncentrovanou depresi, ale že konec nabízí naději a optimismus. Nesouhlasím s jinými komentáři, že postavám a ději chybí vývoj. Já tam ten vývoj vidím jasně. Laputa ukazuje, že občas se toho nemusí změnit moc, aby se vlastně změnilo všechno. Občas stačí jen ty samé věci dělat trochu jinak. ()

Krtisko odpad!

Film by měl alespoň zaujmout. ..třeba jsem ho jen nepochopil. ..nebo je možná pro pochopení nutné být ve stavu změněného vědomí. ()

Lucy39

Nebýt vynikající Terezy, tak se na toto zmatené dílo snad ani nedalo dokoukat.. Pořád jsem čekala, kdy začne Příběh.. nezačal.. Děj je prostě nulový... Jen pocity, vztahy, sondy do mladých rozháraných duší.. ()

Simushkas

Vizuálně to bylo moc hezký, ale vyšlo by asi nastejno, kdybych se dívala bez zvuku. Že je film o ničem bych ještě přežila, ale tak špatný neuvěřitelný dialogy a některé výkony herců...Buď byl scénář velmi poetický a zkazila to režie, nebo to režie naopak zachránila a scénář byl hodně špatný. Vidím to spíš na druhou variantu. Upřímně jde strašně poznat, že scénář psala žena, která ve své mysli zřejmě touží po někom jako je Merlot a rozhodla se o tom udělat celý film. Taky by nebylo špatný, kdyby někdo spočítal kolikrát tam ty lidi mají potřebu vykládat své freudovské sny, protože to už mě tam neskutečně rozčilovalo. Nicméně, účel to asi splnilo, kvůli Igorovi jsem byla ochotna se na to podívat dokonce dvakrát. ()

And09

V tomto filmu shledávám jakýsi průměr, tedy nemůžu říci, že by se na to vůbec nedalo dívat - film je vlastně docela zajímavý a odhaluje život zase úplně z jiné stránky a to takové, kde člověk hledá sám sebe, nějaký smysl života, což hledáme asi my všichni a v nějakých scénách jsem se také dokázala najít, ale její chování jsem si občas vůbec nedokázala vysvětlit, ty její výkyvy nálad, prudké reakce atd., ta to asi příliš v hlavě srovnané neměla a vždycky se akorát dokázala chvilkově pro něco nadchnout a to že měla ve svém životě bordel, to mívá občas každý z nás. Nějaké scény byly ale naprosto bezduché a dialogy nezajímavé a zbytečné. O dějové lince není ani potřeba mluvit, ta tam prostě snad úplně chyběla. Co bych ještě mohla ocenit tak herecký výkon Terezy Voříškové, ale zbytek rolí byl už více méně nezajímavý. ()

Pajina68 odpad!

Neskutečně nudný film o ničem. Mrzí mne, že už dlouho česká televize nenatočila film, který by stál za kladné hodnocení. Nechápu, pro jakou věkovou kategorii česká televize filmy točí. Myslím, že mladí, kterým by tento film "seděl", v neděli ve 20 hodin netráví čas u televize, to spíš ta starší kategorie. No a pochybuji, že těm se tenhle žánr líbí. Ani mne tenhle film neoslovil, protože mi prostě chyběl nějaký děj. Nechci u televize přemýšlet a hloubat o životě, chci se bavit a nechat bavit. ()

Parisienne09

Hodně diváků tohoto filmu má námitku, že se ve filmu nic neděje. Ale je to prostě film o životních nástrahách dnešní mladé generace. A myslím, že Laputa tyto nástrahy velmi dobře představuje. Ony ty naše životy prostě nijak extra dějové nejsou:-) Tereza Voříšková zahrála výborně, podobně i ostatní. Myslím, že velkou devizou tohoto snímku je jeho přirozenost. Tak se dobře dívejte, protože takový život je. ()

Benigni odpad!

Tento film svědčí o tom, že je Teraza Voříšková talentovaná a měla by hrát v dobrých filmech. Toť vše. ()

MilaSli

Rozumím nízkému hodnocení. České publikum si ještě nenašlo cestu k filmům, kde se ‘nic neděje’. Za mě je to však zdařilý obraz ze života jedné osoby, která se potýká s poměrně častými generačními problémy. Potkávají se zde témata: Touha nechtít (mít závazky) a udržet si tak neudržitelného partnera. Snaha se realizovat na prahu třicítky metodou pokus omyl, když rodičovské zázemí chybí, kritika však ne. A opravdu ze života je závěr filmu poukazující k tomu, že i nejhorší situace vždycky nějak dopadnou, a když už si myslíme, že jsme na konci příběhu, vše se ještě třikrát obrátí. Je sympatické, že scénář hlavní postavu nehodnotí a nechává diváka si udělat vlastní názor. Dále bych ráda ocenila autentickou scénografii, kostýmy a v neposlední řadě herecké výkony, které byly uvěřitelné a až na výjimky (přehrávající M. Šoposká) jsem měla pocit, že mám před sebou skutečné lidi. ()