Dobrý den, paní Campbellová!

Buona Sera, Mrs. Campbell

Komedie

USA, 1968, 108 min

"V San Anselmu, tam se sejdou všichni, matka, dítě, tátové, sraz ve špitále, nashle." No nádhera veliká, tenhle film. Má to v sobě leccos amerického, přitom ale půvabné exteriéry italského venkova a italský temperament (který překvapivě zastupuje například Telly Savalas s úžasným dabingem Josefa Beka). To vše korunováno oslnivě krásnou a výborně hrající Ginou Lollobrigidou. Jiskřivé dialogy s nádhernými hláškami a úsměvně dojemným závěrečným smířením všech se všemi. Nadstandardní zábava.(22.11.2011)

"Vzala jste si jméno polévky?" "No jasně. Další americké jméno, které jsem znala, byly Coca Cola. Nemohla jsem si říkat paní Coca Colová." Příjemné překvapení. Hvězda Giny Lollobrigidy v době natáčení už pomalu dohasínala, ale v tomto filmu se ještě dokázala parádně blýsknout. U klasického příběhu "několika otců" (použitém např. v Otci a otci nebo Poloviční šanci) záleží také na obsazení potencionálních tatínků a to se tady opravdu vydařilo, především žoviální Telly Savalas a televizní komik Phil Silvers mají své povedené momenty. Idylické prostředí slunné Itálie také dělá své. Nečekejte veledílo, ale komedii s vtipnými dialogy, zábavnými situacemi a chytlavou hudbou Rize Ortolaniho. Předloha muzikálu Mamma Mia! je stejně pohodová jako její nástupce. 80%(9.11.2010)

"Ty ses vůbec nezměnil, Waltere !! Máš tu manželku ??" - "Já ji prosil a prosil a prosil, ale stejně přijela.." ;) Mamma mia !! Mamma Mia bez ABBY, zato s živočišnou a krásnou Ginou Lollobrigidou a jejími přednostmi, které tuhle taškařici založenou na situační komice, byť s podporou náležitě kvalitního dialogu, drží pohromadě..(22.1.2016)

Šlo to. Možná jsem čekala víc, když jsem si přečetla stručný obsah, hned mě napadlo srovnání s filmem s Tomem Hanksem v hlavní roli, který mám docela ráda a čekala jsem, že originál bude pravděpodobně bavit o hodně víc... Ale bohužel, bylo to dobré, ne však o příliš lepší. Dávám hvězdičku i za velice sympatické, charismatické a velice vhodně vybrané herce.(15.11.2010)

Poměrně často mívám pocit, že paprsky italského slunce jsou obzvláště jasné a hřejivé - a tím pádem dokážou příběhům vdechnout i obzvláště milou, srdečnou a pozitivní atmosféru. Potvrzuje to i komedie o vážené "paní“ Campbellové - o rázné, temperamentní, bezprostřední a ryze praktické svobodné matce, která drobným, ale důmyslným trikem dokázala hmotně zabezpečit sebe i vlastní nemanželské dítě - a dalším šikovným tahem si zajistila i dobrou pověst. Menší problém nastává až po letech, kdy jí nečekaně hrozí konfrontace hned se třemi možnými otci její šestnáctileté dcery najednou.(10.11.2010)

• - Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)