Série(2) / Epizody(26)

Středoškolští studenti Rin a Shiro spojí síly, když je vyberou jako soutěžící v tajném turnaji o držení Svatého grálu. (Netflix)

darthvader77

It´s simply something I mastered when I thought to slay swallow. An African or European swallow? Nelze jednoznačně říct, jeslti je UnlimitedBladeworks lepší nebo horší než původní Fate Stay Night. Je bezpochyby zcela jiný o tom není vůbec pochyb. Méně prostoru pro Saber zaplňuje zajímavý Archer a jeho konfrontace se svým mladší já je dokonalá, což způsobí mimojiné, že i Emyia Shirou se stane konečně trochu zajímavým a není jen otravným retardem. Více prostoru dostane též můj milovaný team Caster a hlavně Sasaki Kojiro, který je naprosto úžasný. Pokud bychom se měli dostat k chybám, tak je to hlavně spoustu dějových kolabsů, kdy někdo někoho nezabije, přestože k tomu má dokonalou příležitot. Popřípadě někdo přežije a není vůbec vysvětleno jak. Animace je dokonalá, ale totéž nemůžu říct o hudbě. A neodpustím si kopnout Saber+Shirou>Shirou+Rinn ()

Teelus

Již delší dobu jsem zvažovala ochutnat kousek z této profláklé série a jako na zavolanou mi do cesty přijde moderní zpracování, takže si na tom můžu po dávkách jednou týdně pošmáknout. No bohužel moc nechápu to obecné nadšení. Ano, animace je krásná, sic design profilů ala tlamka mi na postavách chvílemi vadí, ale soubojům se nedá nic vytknout. Nicméně co ten děj? Zápletka je fakt hrozná, pro ty co neznají - bitva o svatý grál, pro který jsou vybráni bojovníci (všichni naprosto náhodně z blízkého okolí, popř. rovnou ze školy dvou hlavních protagonistů), z nichž každý schytá svého bojovníka rozděleného mezi několik class - archer, saber, caster apod. a mají se prostě seřezat navzájem. To je celé. Hrdinové mne moc nenadchli a celé mi to přijde značně plytké. Nutno však říci, že na to koukám, protože se na to kouká hezky, když je to celé takové krásné, hladké a barevné. ()

paveltommy

Jedná se o remake původní série Zero night z roku 2006. Osm let odstup je ve světě Anime propastný rozdíl, a animace je tady na úplně jiné úrovni - je to dobře? Pouze částečně. Díky lepší animaci a také parádní hudbě jsou bitvy prostě slast pro oči i sluch, bitvy jsou delší, hezčí, skoro i akčnější. Nicméně když do plné nádoby něco přidáte, musí něco jiného ven - v tomhle případě je to z mého pohledu příběh. Tak se soustředíte na hloubku soubojů a na krásnou animaci, že ta storka prostě nějak není ono. Sám se považuji za spíše nenáročného diváka který posuzuje dílo podle dojmu který ve mě zanechá, a podle toho jak moc jsem si to užil, kolik scén mě při sledování otravovalo a kolikrát jsem si kde jakou scénu pustil vícektrát - z tohohle pohledu jsem spokojený. Když se ale zamyslím nad příběhem samotným oproti původní sérii Zero night, nemůžu si než postesknout že se žádné zlepšení z mého pohledu nekoná - tady je třeba dodat že příběh není stejný, a jsou zde rozdíly. Poslední díl byl takové trošku zklamání, nějak jsem se tam nic moc zásadního nedozvěděl. Ale třeba si tak chtěli připravit půdu na další sérii? Nevím. Obecně je to ale moc pěkný seriál který určitě doporučuji, stejně jako u Zera z roku 2011 doporučuji vidět série chronologicky podle data vydání - 2006, 2011 a poté tohle. Příjemný dojem z tohohle díla rozhodně zůstal, a i když bych rád viděl více Saberu po skončení války o grál, i tak jsem spokojen. 85-90%. ()