V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

711

Neskutečně zvláštní film.. strašně divný všechno.. zároveň vtáhne a čekáte co z něj dál vypadne .. ten typ co vidíte jednou a už je na nic koukat podruhé.. ale zároveň vám i přesto něco dá.. navíc výkon Jake Gyllenhaala byl neskutečnej.. ()

PORTER44

Nevím ale nějak mě to nechytlo,nic z komedie jsem v tom neviděl spíš dost psycho,trochu zvláštní přijetí smrti své manželky,nejdříve neobvyklá stížnost na automat v nemocnici druhý den přijde do práce jako by nic a za pár dní rozebere lednici,pak kancelář a další,trochu nuda až jsem usnul. ()

Unlikelyhero

Cesta do sebe sama pojatá neortodoxním způsobem. Gyllenhaal má charisma a jeho křepčící scény jsou skvělé, kdyby bylo té destrukce o pár minut méně.............. ()

Vaclav.Krali

SLABÉ SLABÉ SLABÉ. Komedie to rozhodně nebyla, možná bych se zasmál jen tomu, že na to někdo šel do kina. Drama? ...no, dejme tomu. Celé to bylo táhnoucí se nudné nic a člověk si z toho pamatuje jen nalakovaný nehty nějakýho spratka, nesmyslnou demolici celkem luxusního baráku a v neposlední řadě šlo o promrhaných 100 minut, kdy mě napadala jen jeda otázka. Přoč tenhle film s rádoby sondou do zoufalé duše nějakého pošahance vůbec musel vzniknout. Jediné plus na filmu je Jake Gyllenhaal, kterej se sice snažil, ale kde nic není, ani čert nebere. Jak se vyrovnat se smrtí manželky, kterou ani nemiluju a proto se začnu chovat jako magor abych zjistil, že sem ji nakonec asi miloval?!?! WTF. Toho baráku je vážně škoda. ()

Sonia005

Komedie?A to ako kde?Osobně to vnímám jako silné drama.Pohled do duše může a zamyšlení nad tím jestli ten život žijeme a jestli ho jen tak nekrájíme.... ()

Rupmen

Film dává skvělou příležitost vyniknout Jaku Gyllenhaalovi, ale v rámci svého prostoru mu zdařile sekundují také Chris Cooper v roli tchána Fila :o) a teenager Judah Lewis. Holky jsou tu tentokráte na vedlejší koleji, ale opravdu jen zdánlivě, protože od začátku až do konce provázejí v rolích matek, dcer a parnerek svoje chlapy vlastně celým životem. Ženy si určitě většinou zaslouží od svých partnerů více pozornosti, respektu a lásky. Tím, že to chlapi ignorují anebo možná jenom neumí dát najevo svoje emoce, ubližují nakonec hlavně sami sobě. Chvílemi jsem se strachoval, že snímek sklouzne do sladkobolného melodramatu, ale moje obavy se naštěstí nenaplnily. Happyend dorazil, ale tak nějak rychle, nenásilně a celkově povedený dojem z filmu nepoškodil. ()

Honzyg

Komedie určitě ne, drama sice jo, ale bez patřičné katarze a divák se tak nemá v druhé půlce filmu čeho pořádně chytit, jakkoli ta první polovina docela dobře funguje. Příběh se rozehraje přirozeně, zápletky dávají smysl a aby to jako celek fungovalo, muselo by jejich rozuzlení dávat nějaký smysl také. Ale zklamání s kolotočem je podobné jako u Podfukářů. Tohle jednou provždy nestačí. ()

Klimajzo

V první řadě musím napsat, že jsem viděl všechny filmy od Gyllenhaala a tohle není jeho vrchol. Je to ten tip filmy na který se podíváte s přítelkyní a jste všichni spokojení, protože možná z toho něco bude. Ona si spraví oko na Jakovi. Vy si řeknete, že byste mohl být jako on a taky doma něco rozmlátit. ()

Tsukii

Musím sa priznať, že som nič nečakala od tohto filmu. Jediný dôvod, prečo som si ho pozrela bol kvôli JG. A neľutujem to. Ani jeden zlý film som s ním zatiaľ nevidela a ani tento nie je výnimka. Prvú polovicu som rozmýšľala nad hlavnou myšliekou tohto filmu a verím, že veľa ľuďom nedošla. Keď si človek uvedomí niečo, čo má alebo mal až keď to stratí je smutná realita. Taktiež sa mi ľúbilo, že netrepú do každého amerického filmu nejak sex-scénky, ale to, že aké priateľstvo môže byť medzi ženou a mužom. Nehovorím, že to bol masterpiece, ale určite si ho niekedy ešte pozriem. ()

HanaZ

Výrazný filmový počin, který se nebojí postavit všem vzlykajícím melodramatům po tragické nehodě a smrti snad blízkého člověka... Mladý vdovec se rozhodne svoji ztrátu nejprve rozebrat (doslova) a pak vše, co zbylo, zdemolovat... A protože ho hraje Jake Gyllenhaal, činí tak skutečně přesvědčivě a vy s každým záběrem čekáte, kam až ten průser dovede... Spoiler: Katarze je tak účinná, že mnozí přehlédnou happy end, a to je dobře. Každému holt není dáno... Dalším postavám snímku naštěstí ano, všechny zúčastněné přiměje vykolejený truchlící vytáhnout své vlastní kostlivce, aby je mohli nakonec pietně (a konečně) uložit, nebo s nimi skončit či veřejně žít... Dvě hodiny po zhllédnutí zvedám na plný počet, protože odvaha k pravdě se s postupujícím časem cení.. ()

Sejkorka

Mladý investiční bankéř (Jake Gyllenhaal) se po tragickém úmrtí své ženy při autonehodě pokouší pochopit své citové odloučení. Ve snaze zjistit, kde se stala chyba, si ničí život. Až do okamžiku, než potká potká ženu (Naomi Watts), která ho chce zachránit, a vyvine se mezi nimi silný vztah. Není to špatný film, lehce nad průměr s dobrým scénářem. Je sice málo pravděpodobné, že by si někdo takhle otvíral nitro v rámci stížnosti na porouchaný automat na čokoládu, ale budiž. ()

peproch

Postapokalyptické nemusí být filmy jen tím, že překračují konec světa. Tento je takovým, že překračuje zhroucení světa jedné konkrétní individuální každodenní samozřejmostí, kterou Davis užíval do momentu, který přišel tak naráz, jak jen autonehoda, při níž zemře manželka, jediný svorník s being ok. Davis zkusí alternativy, které bezděčně přišly: sblížení s osamělou kráskou, přivýchova teenagera, dekonstrukce samozrejmosti demolicí bytu, narušení mýtu ideální rodiny pravdou o manželčině nevěře... Film nabízí happyend: stabilizaci sebevědomí a nalezení vhodného řešení pro uplatnění financí ve prospěch znevýhodněných. Oceňuji i herecký koncert a střihové bourání primitivní časoprostove kontinuity flešbeky a vidinami. ()

MAKUON

Nepozorný muž, bez duše, motivace a emocí, takhle bych popsal naši hlavní postavu na začátku filmu. Jake Gyllenhaal si zase zahrál jednu z těch divných postav, která si pro tentokrát časem získá vaše srdce a sympatie i přes jeho výrazné „přešlapy“. Budete se udivovat, co dalšího tento šílenec provede, při poznávání sebe samotného. Scény když, Jake začne znovu pořádně vnímat jeho okolí, detaily a věci, co mu unikaly, jsou osobně mé oblíbené pasáže. Zvláště scény, kde si Jake zpětně uvědomí, co vlastně pro něj znamenala jeho žena a jak málo pozornosti věnoval zrovna jí. Musím se zmínit o práci s kamerou, která na mě působila, spíše amatérským dojmem, ale zároveň občasné chvění, při delších záběrech, ve mně vzbuzovalo pocit, jako bych tam, v tu chvíli stál s Jakem. Je to příjemný detail, který snímku přidává něco navíc. Další věc co musím vypíchnout, je skvělý satirický humor, který sednul, jako prdel na hrnec. Vtipy byly trefné, osobní a snímku dodávaly potřebný charakter. Skvělý film se skvělou režií, jen mě vážně mě mrzí, že už od pana Jean-Marc Valléeho nic neuvidíme, zvláště po tak povedeném projektu, jako byl tenhle. RIP Jean-Marc Vallée. ()

Mitihal

Jake a Naomi? Proč ne, určitě patří mezi oblíbené herce. Námět filmu? Určitě ano. Ústřední pointa je taky fajn. Přesto mi to nesedlo, vlastně jsem se dost nudil a sledoval hodinky. Postavy mě nezasáhli, žádná chemie, žádná sympatie k hlavním ani vedlejším postavám. Moc si toho vlastně nepamatuji, jen pocit jakési pachutě. Takové nemastné, neslané. Druhé shlédnutí, druhá šance? Rezolutně ne, děkuji. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)