Ve vší nevinnosti

• Francie En toute innocence (více)
TV spot

Hlavní postavou napínavého psychologického dramatu je úspěšný architekt a majitel prosperujícího projekčního podniku Paul Duchene, vdovec citově velice vázaný na rodinu svého syna Thomase. Osudové rodinné drama začíná v okamžiku, kdy muž jednoho dne nečekaně přistihne snachu Catherine při nevěře s jedním ze synových spolupracovníků. Rozčilen odjíždí, má však těžkou autonehodu. Navíc v něm stále více sílí pocit, že se jej snacha, obávající se prozrazení, pokouší zabít. (dopita)

patrikus

Dnes už by tento film rozhodně v kinech neobstál. Jedná se spíše o televizní záležitost, rozhodně se skvělým scénářem, rozumnou režií a dobrými herci. Místy mě to trošičku nudilo, ale k závěru se to proměnilo ve velmi dramatickou záležitost s dobře řešenou psychologií i hudbou. ()

kolemjdouc

typická francouzská konverzačka.Vše do sebe zapadá a graduje plynule.Divák má šanci přemýšlet nad tím ,co právě vidí.A ne jakože musíte rychle zhltnout párek na stojáka u kiosku ,protože vám za minutu jede vlak. ()

markotter

Výkon Michela Serraulta byl výborný, jeho protivnice byla taky pěkná mrcha. Celé to ale bylo takové moc vykonstruované, indicie, které mrcha nechávala, moc okaté a způsob, jakým M. Serrault řešil i nastalou situaci velmi nepravděpodobný. Ale i tak jsem zakápl slzu po starých francouzských filmech. ()

mirkath1

Lehce plynoucí příběh, který nabírá každou další minutou na dramatičnosti. Buďte v klidu, do konce vám nebude jasné jak to dopadne :) ()

bart-leby

Jenom jestli se bravurním elektroinstalačním řešením problému neinspiroval Petr K. během své dovolené v Hurghadě… ()

spotczek

Nic moc. Koukat se na to dá, ale zázrak to není. Proč by se proboha vraždili? A když už by konali, proč by toho najednou litovali? Chybí mi tu hlubší prokreslení pro pochopení. Takhle je to prostě jen napínák pro pobavení. Ale nic víc. ()

Kosir

Na jedničku v klasické školní škále to není, ona i dvojka je dost, ale musím přiznat, že takové latentní napětí, které jsem po celou dobu vnímal, pro ni hovoří. Když ovšem od toho abstrahuji, tak vlastně o moc nešlo a důvody k vraždění si člověk musí spíš domýšlet, než jim věřit. Mám pro francouzké filmy jistou slabost, která pramení pravděpodobně z toho, že bývají spíše komorní, než výpravné, vcelku přehledné, takže jeden prostý průměrný občan s jejich pochopením nemá problémy. Stačí vidět jak Serrault bere do ruky šroubovák, cosi kutí s drátkama a hned víme co se chystá. :-)) ()