Green Room

Zelená miestnosť

Green Room

Horor / Thriller / Hudební

USA, 2015, 94 min

Green Room vzniknout před několika lety zpět, měl by dnes status kultovní béčko. Má to drajv lokomotivy, tvrdou atmosféru, pěkně to zacuchá nervama, je to setsakra stylové, atmosférické, napínavé, krvavé, hezky čistě odehrané, psi tu rvou lidské krky, nohy u toho dřevnatí a sakra mě to bavilo! Poctivým tvrdým útokem. Silný čtyři hvězdy za prozatím nejlepší žánrovku 2016. Takhle má vypadat čistokrevný "survival" film. P.S. A má to božský plakáty!(10.7.2016)

Po docela dlouhé době nám tu vyhřezlo docela sympatický a povedený nazi punk explo. Já jsem nadmíru spokojenej, jak s HC prostředím, tak s neokoukaným kástem, samo že i s gore. Člověk by ani neřekl, jak moc populární je nožík na koberce. Každopádně musím ještě vyzdvihnout Dead Kennedys cover, kterej zahrát jako úvodní skladbu svýho šou, v klubu plným nácku, je docela vo držku. Slušná podívaná. 75% P.s.: Nazi punks fuck off !(4.7.2016)

Popravdě jsem nevěděl, co čeho vlastně jdu, ale po předchozím snímku režiséra Blue Ruin jsem chtěl vidět další kvalitní film. Saulnierovi se podařilo ukecat větší hollywoodské hvězdy (Yelchin a Stewart), což podle mého názoru na kvalitách filmu výrazně nepřidalo. Co se každopádně podařilo, tak vytvořit tísnivou atmosféru. Členové kapely jsou uvězněni v jedné místnosti v zapadlém klubu plném fanatických přívrženců, kteří neváhají udělat vše pro to, aby se nikdo - jakožto svěděk vraždy mladé ženy - nedostal ven naživu.(2.2.2018)

Povedený thriller/slasher z neokoukaného punk+nazi prostředí jako variantou pro hixploitation. Zatraceně dobrá filmařina se dala detekovat již v předchozím filmu tohoto talentovaného pána, ale Green Room je výrazně učesanější a mnohem zábavnější. Skvělé tempo, absence hluchých scén, parádní gore efekty a fajnové obsazení (a to nejen páni ze Star Treku). 9/10(29.6.2016)

Hrdinové jsou členy kapely, která se náhodou dostane do průseru v rokovém klubu a jehož majitel je mistr Stewart, který je mimo jiní opravdu perfektní. Škoda, že v temném a démonickém prostředí jakékoli jednání postrádá logiku, včetně toho, že náckové a punkeři se potkají na jednom koncertě be friendly. Všech postav jednají nahodilé, nesmyslně a zvláště u zabijáků.. Vadí to do takové míry, že se nepodaří navodit nejvyšší míra napětí a vyvolává nechuť klaďasům vůbec fandit. Co se musí nechat, tak je drsná akce a gore, které je zmáknuté na jedničku, zvláště scény se psy dost mrazí. Stačilo si lépe poradit se scénářem, nápady a byl by to horor roku .......6/10(16.10.2016)

• - Postava držící mačetu na jednom z plakátů k filmu odkazuje svým postojem k obalu alba "London Calling" od skupiny The Clash, kde je takto vyobrazen Paul Simonon se svojí kytarou. (Corpsegrinder)