Green Room

• Slovensko Zelená miestnosť (více)

Basgitarista Pat (Anton Yelchin), gitaristka Sam (Alia Shawkatová), bubeník Reece (Joe Cole) a spevák Tiger (Callum Turner) tvoria štvorčlennú punkovú kapelu Ain´t Rights. Po skončení zmluvy cestujú po severozápade Spojených štátov a hľadajú príležitosť na vystúpenie alebo stály angažmán. Moderátor miestneho rádia Tad (David W. Thompson) s pomocou bratranca Daniela (Mark Webber) im zariadi vystúpenie v bare skinheadov a neonacistov, ktorý sa ukrýva pred zrakom verejnosti hlboko v portlandských lesoch. Hudobníci potrebujú peniaze a rozhodnú sa ponuku prijať. Vyhadzovači Gabe (Macon Blair) a Big Justin (Eric Edelstein) im vezmú mobily a zatvoria do zelenej miestnosti. Koncert beží bez problémov, ale po jeho skončení sa Pat stane náhodným svedkom vraždy. Po vystúpení sa vracia po mobil do zelenej miestnosti a objaví dobodané telo skinheadky Emily (Taylor Tunesová), ktorú zabil neonacista Werm. Svedkyňou vraždy bola aj Emilina priateľka Amber (Imogen Pootsová). Pat chce zavolať políciu, ale majiteľ klubu Darcy (Patrick Stewart) zatvorí členov kapely spoločne s Amber a agresívnym vyhadzovačom do zelenej miestnosti, kým sa nerozhodne, čo s nimi urobí. Hudobníkom zostáva im len veľmi málo času vymyslieť, ako sa dostať na slobodu a zachrániť si holé životy. (TV JOJ)

Sefik odpad!

Od 14ti poslouchám obecně metal, miluju všechny jeho tvrdší odnože jako trash, death, black atd., ani punk či hardcore mi nevadí, ale proč tvrdou hudbu použili do naivní vyvražďovačky, jsem nepochopil. Kdyby tam vystoupila parta ala Beatles revival, mohla být zápletka ta samá a náckoidní publikum se taky může vyskytovat všude. Beru to jako urážku kvalitní nemainstreamové hudby a pokus o vytvoření dojmu, že tvrdá muzika = jakýsi hitlerjugend. O tom, že se ve filmu nic krom neokopírovaného z jiných filmů nedělo ani psát nebudu, to snad každý divák posoudí sám. ()

Sharlis

Mne sa strašne páčilo, vynikajúci thriller. Realita, žiadne "americké sračky", kde panák prežije keď ho 3x strelia. Z toho plynie perfektná atmosféra i napätie, ktoré beží veľmi zdravým tempom celý film. Nikde nič nezdržuje, stále sa venujeme pointe. Perfektné spracovanie. Za druhé herci. Anton Yelchin, škoda ho - mal pred sebou obrovskú keriéru, Imogen Poots - perfektná, naozaj by si zaslúžila pozornosť i od väčších snímkov a Patrika Stewarta ani netreba hodnotiť, pre neho to bolo ako bokovka. ()

BrusVejn

K tomuto filmu ma bohužiaľ priviedla smrť Antona Yelchina, ale musím povedať, že som sakra rád aspoň za to. Green Room je absolútny klenot a hodnotenie tu na Čsfd (65%) je pre mňa veľký šok. Film ma precíznu réžiu, kameru, hercov, príbeh, spracovanie, no vlastne všetko. Je to jeden z tých filmov o ktorom nikto nevie a pritom takmer nemá chybu. Predtým ako som ho zapol som o ňom naozaj nič nevedel a možno aj to bol dôvod prečo ma tak vtiahol. Je pravda, že postavy niekedy jednajú trošku hlúpo ale v tomto prípade som bol schopný to filmu výnimočne odpustiť. ()

punco

Pekne zobrazené gore scénky sú v tomto filme silno ušlapané absolútnou debilitou deja, aj keď v podobných žánrovkách ten scenár nebýva na Oscara, tu to vyložene bije do oči, nelogičnosť, motivácia postáv.. Stewartovi sa divím že na to kývol.. ()

Saxos

Žádnej horor, ale zmatená masivní Survivor vyvražďovačka v které nezjistíte, která strana je tupější. Asi remíza. ()

hony23

Green Room, neboli zelený cikán, je celkem průměrná historka o punkové skupině, která se shodou okolností objeví na skinheadské zábavě. No brzy přestane platit, že Punk not Dead a naši hrdinové mají co dělat, aby za zvuku punku, rocku a metalu vyvázli se zdravou kůží. ()

Tomas_PO

Drsný thriller (nie horor) o parti amatérskych muzikantov, ktorí sa nechtiac dostanú do klubu plného extrémistických neonacistov. ()

Richie4422

Napínavé, brutálne, krvavé, zaujímavé, stále prinášajúce niečo nové s pekne rozohratými hercami. Backstory je veľmi subtílne načrtnutý a vyvrcholenie uspokojuje. Je to film o ktorom čím menej viete, tým lepšie, takže mlčím. Pre mňa spolu s 10 Cloverfield Lane top tohro roku- zatiaľ. ()

injoy

V rámci žánru dávám hvězdy tři. Nicméně se žádná velká kinematografie nekoná, takže celkově hvězdy sotva tři. ()

DeLonge

Teda já se ocitnout v tomhle green room, tak mám regulérně brown pants. Jako fakt že jo. Moc totiž nemusim když mě ohlodávájí nadržené čivavy. Ale kdyby tam se mnou byla třeba taková Amber, tak mám raised pants. Jj je to tak. Celý film je pořád a pořád dokola omílaná vyvražďovací klasika. A neříkám, že se tu nepovedla. Jen to bylo moc utahaný, nepochopitelný akce a reakce lidí co mají kvéry a Patrick Stewart. Prý je to drsný kápo dle zdejšího komentů. No já sice nevyrostl v lese a neodkojili mě srny, nicméně drsoň to fakt není. Spíš mi připomíná starého, sešlého, seschlého a nevrlého domovníka. Víc ani ťuk. Všem posránkům tedy doporučuji návštěvu nočního Jižáku či Žižkova. Jinak zpátky k Amber. Tahle holčina tomu prostě dala říz. Přechcala úplně všechny, včetně nesmrtelných červených plešatých kokotů. Její účes, připodivnělý výraz, postoj a hlavně držení brokovnice mi potvrdily, že ona je ta pravá. Dlouho jsem neviděl takovouto primadonu. Fakt nádhera, je sexy až to bolí. Naštěstí někoho jiného. Takže závěrem: Patrick k hovnu, Imogen nezapomenutelně úžasná no a film neuškodil. Pálím 3 plný a poctivý. ()

90125

Ridikulózny vajlens porn, respektíve stupidný górový slašer, ako by film mohli charakterizovať kdesi okolo Šumiáca. Prvých 20 minut je fajn. Punkrocková kapela zháňa koncerty a snaží sa prežiť. Dialogy sú vtipné a film pekne odsípa. Od momentu, kedy v "zelenej izbe" (?) muzikanti uvidia, čo vidiet nemali (hrôza pomysliet, čo tam videli...), ide Green Room už len dolu kopcom. Logika celej situacie mne osobne nedávala vôbec žiadny zmysel a tudiž napätie, ktoré by malo vyplynúť, nevyplynulo žiadne. Tento triler-hororík skrátka vôbec nefungoval. Pankáči boli milí, ale že by som niekomu z nich držal palce...ani neviem ako sa volali. Patrick Stewart hold šliapol uplne vedľa a ja tiež, ked som sa rozhodol pozrieť si tento film. 23 % ()

Geronimo7 odpad!

Jeden z nejhorších a nejzbytečnějších filmů jaký jsem kdy viděl a jaký byl kdy natočen. Vůbec nechápu to nadprůměrný hodnocení, tento film jednoznačně patří do odpadu. Příběh o ničem, nudnej, hudba v pozadí má potřebu vynucovat napětí. Charaktery nudný, několik odporných scén, než se člověk naděje, pokud vydrží ty nudný a odporný muka, je konec filmu. Vůbec nechápu, proč toto vůbec někdo natočil, čeho tím chtěli tvůrci vůbec dosáhnout, ale vůbec se jim to nepovedlo. Patrick Steward, ačkoliv tu hraje déle než jen na pár minut, jak ostatně bývá u většiny průměrných filmů zvykem, tu ani nemusel být, role mu vůbec nesedla. Vulgární slova to nezachrání, absense jakéhokoliv humoru, byť i jemnýho. Ano, i v hororech se občas vyskytuje. Tento film neměl vůbec nikdy vzniknout, fuj! Odpad! ()

Martin29

Podle traileru jsem čekal explotation, ale je to spíše home invasion s prvky survivalu a revenge na konci. Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale čekal jsem více. Ke konci mě to přišlo hodně uvalené spoiler představa, že 2 lidi (z nichž chlápek co má v háji ruku a ženská, která by za normálních okolností umřela jako první navíc má postřelenou nohu) vše vystřílí je divná. P.s. gore moc nečekejte vyjma jedna zlomeniny a jednoho podřezání tam nic není. Díky za titulky titulkomat ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin