Lhostejnost

New Best Friend

Ľahostajnosť

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002, 91 min

Podle mě podhodnocenejch film. Holky bohatých rodičů (kteří na ně nemaj čas) si zpříjemňují studium chlastem, drogama a sexem s kdekým... A pak když k sobě přiberou holku premiantku z chudý rodiny... SPOILER Docela mě dostalo, že z puťky se vyklubala vypočítavá svině, která navíc rozvrátí vztahy všech svých kamarádek. Ani se nedivím, že jí někdo usiloval o život (i když původní záměr byl mírnější). Samozřejmě je otázka nakolik by bylo reálné, že by otec dal přednost kamarádce své dcery a ještě by svou dceru před cizí holkou ponižoval ("Zavolej jí a pogratuluj.") Ale celkově zajímavá detektivka. Navíc se mi líbilo jak Mia Kirshner hrála.(9.6.2013)

Jediný důvod proč ten film nemá 2 hvězdičky je fakt, že je tak odporně podivnej. Kdyby byl ještě víc divnej a měl nějakou zápletku, případně zvrat, mohlo to být za ****, ale takto... Během filmu se sice mění vaše sympatie k oběma hlavním postavám, ale to stejně nic nemění na tom, že konec znáte po prvních 5ti minutách...(5.1.2004)

• gudaulin

Takových snímků už americká studia vychrlila desítky, ne-li stovky. Příběh chudé, ale pilné studentky, která se dostane do špatné společnosti bohatších kamarádek, ty se jí snaží zlákat na zcestí a nejzávistivější z nich jí nakonec ublíží... Kýč jako vyšitý, nicméně sympaticky obsazený a slušně zahraný. V prvním momentě jsem ovlivněný příjemnou Miou Kirshner dal dokonce tři hvězdičky, ale skutečná hodnota filmu je nižší. Celkový dojem 40 %.(14.1.2008)

• novoten

Dvě dívky, které se znají prakticky jen od vidění, jsou samy v pokoji jejich společné kamarádky. Jedna se druhé zeptá, kolik měla sexuálních partnerů, ta jí bez ostychu odpoví, první přidá svoje číslo a svěří se s traumatem z dětství. Oslovená kouká a v poklidu řekne i svoje trauma. Pak se políbí a vlítnou na to. A ne, není to péčko. Velesympatická herecká sestava typu Dominique Swain nebo Taye Diggse si v tomhle zahrála doslova za trest. Třešničkou na dortu je pak fakt, že po pěti minutách ledabyle odhadnutá pointa se nakonec vážně uskuteční.(16.2.2007)

• Djkoma

Jako bych to už někdy viděl. Dívka ležící v nemocnici v hodně špatném stavu a jeden detektiv/šerif/policista, který dostane za úkol spojit všechny vyprávění a tvrzení přátel i nepřátel v objetí v souvislý příběh o tom co se doopravdy stalo. Jaký je výsledek? Kromě jedné lesbické rychlo scénky, šíleně vypadajících, vychrtlých a bohatých školaček velké prázdno. Fakt, že člověka, který se všemu chce dostat na kloub hraje Taye Diggs ( příjemný protějšek pro Bale v Equilibiru) a jednu z kamarádek oběti Dominique Swain (úžasná lolita, která sváděla Jeremy Ironse) je příjemný na první pohled, ale při sledování filmu je to noční můra. Natočit to s herci, kteří nikomu nic neříkají by možná bylo lepší.(16.2.2007)