Vítejte na univerzitě v Colby, kam právě nastoupila skromná a nesmělá Alicia, která se chce stát právničkou. Když se setká s oblíbenou kráskou Hadley a přijme ji mezi sebe kroužek těch nejlepších, Aliciino nadšení nezná mezí. O to horší pak je zjištění, že její noví přátelé se pohybují po velmi tenkém a nebezpečném ledě. Vyšetřování vraždy, související s podivným studentským projektem, ukáže nečekané souvislosti a vede k šokujícímu odhalení. (oficiální text distributora)

castor

Budování napětí tvůrcům nic neříká, předem jasná a viditelná zápletka a k tomu dospívání plné náhodných známostí a nelogických děr, aneb, otec mě zneužíval, tak si to pojď rozdat.. Herci nemají co hrát (zejména u Dominique Swain je to škoda), přesto se tváří jako zkušení profesionálové, scénárista jim do úst vložil navíc dialogy tak plytké, že začátek věty si místy vyloženě protiřečí s jejím koncem. Bizarní a zmatená jednohubka pro osamělé, co po večerech nemají do čeho píchnout!! ()

eraserhead666

Jak že to říkal božský Lumír? „Kdo lehá mezi otruby, přichází svini pod zuby?“ To by docela i sedělo, aneb když mezi morálně zkaženou zlatou mládež přijde ještě někdo prohnanější, vyčůranější a bezcitnější, nemůže to dopadnout dobře. Dobře promyšlené (zlí lidé nejsou jen a pouze zlí a ti dobří nejsou jen a pouze dobří, zlo a dobro jsou jen pouhé relativní pojmy), možná až trochu moc zašmodrchané, ale herecké představitelky dvou hlavních rolí (velmi zajímavá Meredith Monroe (mladší sestra Gwen Stefani?), herecky excelující Mia Kirschner) a jedné vedlejší (božská Dominique Swain) se s tím popraly výborně. Na svůj žánr a třídu slušný, koukatelný (nejen kvůli holkám) a v mnoha směrech zajímavý film, i když, pravda, možná ne tím, čím by mělo, nebo chtělo. ()

novoten

Dvě dívky, které se znají prakticky jen od vidění, jsou samy v pokoji jejich společné kamarádky. Jedna se druhé zeptá, kolik měla sexuálních partnerů, ta jí bez ostychu odpoví, první přidá svoje číslo a svěří se s traumatem z dětství. Oslovená kouká a v poklidu řekne i svoje trauma. Pak se políbí a vlítnou na to. A ne, není to péčko. Velesympatická herecká sestava typu Dominique Swain nebo Taye Diggse si v tomhle zahrála doslova za trest. Třešničkou na dortu je pak fakt, že po pěti minutách ledabyle odhadnutá pointa se nakonec vážně uskuteční. ()

Djkoma

Jako bych to už někdy viděl. Dívka ležící v nemocnici v hodně špatném stavu a jeden detektiv/šerif/policista, který dostane za úkol spojit všechny vyprávění a tvrzení přátel i nepřátel v objetí v souvislý příběh o tom co se doopravdy stalo. Jaký je výsledek? Kromě jedné lesbické rychlo scénky, šíleně vypadajících, vychrtlých a bohatých školaček velké prázdno. Fakt, že člověka, který se všemu chce dostat na kloub hraje Taye Diggs ( příjemný protějšek pro Bale v Equilibiru) a jednu z kamarádek oběti Dominique Swain (úžasná lolita, která sváděla Jeremy Ironse) je příjemný na první pohled, ale při sledování filmu je to noční můra. Natočit to s herci, kteří nikomu nic neříkají by možná bylo lepší. ()

gudaulin

Takových snímků už americká studia vychrlila desítky, ne-li stovky. Příběh chudé, ale pilné studentky, která se dostane do špatné společnosti bohatších kamarádek, ty se jí snaží zlákat na zcestí a nejzávistivější z nich jí nakonec ublíží... Kýč jako vyšitý, nicméně sympaticky obsazený a slušně zahraný. V prvním momentě jsem ovlivněný příjemnou Miou Kirshner dal dokonce tři hvězdičky, ale skutečná hodnota filmu je nižší. Celkový dojem 40 %. ()