poster

Epicentrum

 • USA

  Epicenter

 • Slovensko

  Epicentrum

Akční / Dobrodružný / Drama / Katastrofický

USA, 2000, 98 min

 • Lacike
  *

  Cakal som nepozeratelne peklo, ktore vypnem po par minutach a dostal som zabavnu hovadinku, na ktorej som sa celkom slusne nasmial. Pribeh je jednoduchy, ale celkom funkcny a ma slusny spad, takze sa velmi nenudite. Dokonca aj akcnych scen je celkom dost. Ich hlavnym a zasadnym problemom je, ze tie podarene su vystrihnute z inych filmov (identifikoval som nahanacku s elektrickou z filmu Metro, scenu s vytahom z filmu Speed, havariu supravy z filmu Money Train a podla IMDB sa este nejake dalsie najdu) a tych par novych scen je mizerne natocenych. Neskutocne trapna prestrelka pocas zemetrasenia alebo finale so smiesnym zneskodnenim vrtulnika. Hlavny dovod preco som film sledoval bol Gary Daniels. No a ten sa tiez vobec neprevedie. Jeden kop a jedno vrazenie sa ani neda povazovat za bitku. Takze ak sa chystate na film kvôli nemu, tak ho mozete rovno vynechat. Vo vysledku ale ani nie som nejak velmi sklamany. Proste je to ten typ sracky na ktorej sa vdaka neschopnosti tvorcov dobre pobavite.(28.9.2011)

 • Wacoslav1
  ***

  Nic hroznýho jak nasvědčuje zdejší hodnocení. Ucházející béčko od devadesátkovýho producentskýho dua Pepin, Merhi. takovej béčkovej akčnák lehce říznutej katastrofickým filmem. A proč by ne po technický stránce to není nic co by nějakou super laciností bilo do očí a řekněme si na rovinu, že poctivý kaskadérský výkony a mechanický efekty v podobných starších béčkách vypadají o dost líp než například ty děsně levný digitální triky jaký dnes používá třeba Asylum nebo SyFy. No prostě to ušlo, nemám s tím větší problém.50%(27.4.2014)

 • ScreamJay
  odpad!

  Epicentrum hovadin, co se omylem dostaly na televizní obrazovku. Ovšem o tomhle epicentru asi točit nechtěli. Ale stalo se! Film se snaží za každou cenu zaujmout pompézností, ale čím víc se snaží, tím hůře se v nabité konkurenci prosazuje. No uvažte, mezi normální výbuchy přidávat ty počítačové v takové kvalitě, že zapálený prd je mnohem pompéznější podívaná. Budovy praskající pod rukou zemětřesení vypadají jako modely z kanceláře architekta a když už se sem tam nějaký efekt povede, zazdí ho další a další kiksy. A přestřelka v třesoucím se baráku? Spíš epileptický záchvat mimiků. Traci Lords měla zůstat u těch svých „filmů“ s erotickou tematikou a do skutečný filmový branže se hnát neměla. Protože stejně jako její kolega z útoku Gary Daniels na to prostě nemá. Epicentrum je tak mnou řazeno mezi hybridní odnože Skleněného pekla a Zemětřesení, na kterém se ruka mutátora Richarda Pepina podepsala nesmazatelným písmem. Když prokouknete tu přeefektovanou skořápku, musíte uznat, že jde o typický příklad odpadu. Fuj!(7.9.2004)

 • Roman.Ticka
  **

  Kvalitou to nejdřív vypadalo na osmdesátkovou projekci, ale to ani náhodou a celkově je film klasickým příkladem, jak se nemá točit akční film. Jelikož mě slušně rozchechtala akční "bojová" scéna ve vyhlídkové restauraci před zemětřesením, podle toho vypadá hodnocení. Pak se to sice trošku zlepšilo, ale v episcénách jsem jim nevěřila ani cihlu. Jedno je jisté, i kdyby Sly točil ještě v devadesáti, všem podobným veledílům, s klidem Itala nakope prdel. :-)(3.7.2011)

 • Stejšn
  **

  Na odpad to není ani náhodou. Je to sice směska několika jiných filmů, ale děj je celkem v pohodě a akční scény dobře zmáknutý - automobilová otřískávačka na začátku je velice zdatně natočená a pozdější zemětřepání náhodou taky, i když triky jsou trochu staromódně naivní. Ale aspoň žádné trapné CGi! No a v neposlední řadě ta rumunka, co hraje rusku, má pěkný kozy i hezkou upravenou píču. Pro mě za dvě a klidně se na to někdy kouknu znova. Odpad tomu může dát jen někdo, kdo nikdy neviděl Kameňák.(1.8.2012)