poster

Klepáním se neobtěžuj (festivalový název)

 • USA

  Don't Bother to Knock

Drama / Thriller

USA, 1952, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gianni_B
  ****

  NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Přestože jsem film zhlédl na festivalu noirových filmů, noirové mi to nepřišlo prakticky vůbec. A nebo je to právě proto. Jednalo se ovšem o vydařené drama v hlavní roli s Marilyn Monroe, jejíž herecký výkon mi sice nepřišel natolik úžasný, jak o něm všichni básnili, ale postava byla napsána velmi dobře (a stejně tak celá zápletka), takže rozhodně nelituju toho, že jsem i na projekci tohoto ne-noiru zašel.(26.8.2013)

 • vitekpe
  *****

  Dalsi poklad do me sbirky. Nadherna (a vyborne "zpivajici") Anne Bancroft, jeste krasnejsi MM a vynikajici Richard Widmark ve zvlastnim a napinavem filmu... Nadhera. :-) P.S.: pozorny divak si tez nemuze nevsimnou male rolicky Jeanne Cagney.(13.6.2008)

 • dopitak
  ****

  Předělal bych to, rodinnou vazbu strýc- neteř bych zpřetrhal, postava liftboye by tak zmizela, a Marilyn by na konci odešla na inzerát do dalšího hotelu. Jinak ale musím souhlasit s některými kolegy - když Marilyn hraje žádostivou (no ano, nadrženou) buchtu a maluje si rty, je k sežrání a její v tomhle filmu latentní sex-appeal není zase tak latentní. Jakmile ale přejde do stupně vyšinutá, herecky a výrazově tomu v přesvědčivosti něco chybí. Richarda Widmarka jsem neznal (byť to podle všeho bylo už mé páté setkání s ním), je výrazově i hlasově hodně podobný Franku Sinatrovi.(25.5.2014)

 • Martinka21
  *****

  "Marilyn měla radost, že si zahraje v dramatu a doufala, že díky této roli ji diváci začnou brát vážně. Snímek byl, bohužel, propadákem, a tak se vrátila ke svým "komediálním" rolím, díky kterým se proslavila."... Dle mého názoru, to M.M.zahrála výborně! Nepochybovala jsem o její duševní chorobě, dokonce z ní šel i strach, což u křehké a naivní blondýnky je zvláštní. ;)(17.7.2013)

 • claudel
  ****

  Je to sice zvláštní, ale tohle byl první film, v němž jsem spatřil opěvovanou ikonu Marylin. A to díky festivalu Noir filmů zrovna pro ni celkem netypické roli. A musím říct, že se mi celý snímek i výkon Marylin hodně líbil. Dokonce bych ho spolu s Niagarou označil za nejlepší dva, které jsem na festivalu viděl.(26.8.2013)

 • - Pro anglického režisera Roye Warda Bakera byl tento film hollywoodským debutem. (J.A.K.)

 • - Český název vznikl ku příležitosti 1. ročníku noirového festivalu Noir Film Kokořín. (Casablanca)

 • - V knižním románu, který byl předlohou filmu, je postava Nell Munro. Ve filmu bylo příjmení změněno na Forbes a to, když roli získala Marilyn Monroe. (J.A.K.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace