Jacko Argyle zemřel ve vězení poté, co byl usvědčen z vraždy nevlastní matky. Dr. Arthur Calgary prokáže, že Jacko byl v době vraždy s ním a byl tedy nevinný. (Viasat)

karlee

Pro mě zatím nejlepší z této série, povedla se například postava Dr. Calgaryho. Taky příjemně překvapilo, že Agatha odolala a i když měla k dispozici šest adoptovaných dětí, nehledala rozuzlení v jejich původu. Pachctele jsem odhadl spíš intuitivně. Drobné výtky mám jen k motivu pachatele, trochu přitažené za vlasy. Taky mi úplně nesedí, aby ženská adoptovala šest dětí, jen aby na ně mohla být zlá. ()

liberita

Tento príbeh mi trošičku pripomína jeden z najväčších klenotov Agathinej tvorby, Desať malých čenoškov. Je jasné, že vrahom nie je nikto zvonku a tak celý prípad zostáva takpovediac v rodine, v ktorej sa postupne rúcajú a ničia vzájomné vzťahy, pretože jednotliví členovia či blízki priatelia sa navzájom obviňujú a už nevedia, komu môžu naozaj dôverovať a komu nie. Tento rozvrat je spracovaný pomerne presvedčivo a do poslednej chvíle sa nemožno s určitosťou nikoho obviňovať z vraždy, pretože obvinenia sa síce kopia, ale presvedčivé dôkazy chýbajú. Napriek tomu spravodlivosť opäť raz účinne zasiahne. ()

maoc

Povedený kousek se slečnou Marplovou jako osobou tentokrát jen volně držící otěže případu. "Rodina" je po anglicku "vyvedená", každý má nějaké ty kostlivce ve skříni a všichni postupně vyplouvají najevo. Pachatel se dá dopředu odhadnout, ani ne proto, že by to vyplývalo z logiky věci, jako spíše proto, že na něj tvůrci docela okatě ukazují prstem. Přitaženost story za vlasy se vyskytuje opět (už jsem si zvykl), tentokrát ne až tak hrozná. Jsem spokojen. ()

Stanmi

Paní Rachel Argyleová je velmi panovačná a bezcitná dáma, která ráda ovládá lidi ve svém okolí, především svých šest dětí. Poté co odmítne dát peníze synovi Jackovi je nalezena mrtvá, policie najde u Jacka peníze a obžaluje ho a také odsoudí a popraví. Po dvou letech se, ale zjistí, že Jacko byl nevinný a tudíž vrah je stále na svobodě a je to někdo z rodiny, kdo ale? To právě musí zjistit Slečna Marplová, která je pozvána do domů Argyleových, protože vdovec Leo si chce vzít její přítelkyni Gwendu. Co musím uvést hned na začátek je, že Geraldine McEwan je ve své roli slečny Marplové velmi přesvědčivá stejně jako David Suchet v roli Herculea Poirota. A co se týče Zkoušky neviny, tak její děj není špatný a záčatek je zajímavý a navnadí k dalšímu sledování děje, ale postupem času se z příběhu stává rutinní anglická detektivka odehrávající se v jednom velkém domě, příčemž někdo z osmi obyvatel je vrah. Film navíc opatrně postrčuje vodítka, která víceméně jasně určují vraha, ještě dřív než ho vyzradí slečna Marplová. Takže je to dobrá i když nijak vyjímečná detektivka, která umí zabavit na jedno podzimní sychravé odpoledne. ()

unclejack

Vynikajúca predloha je tak nudne prevedená na plátno, že divák nemá vôbec žiadnu potrebu vnímať kam sa príbeh uberá. Marplová je do filmu našrúbovaná skutočne nasilu a je tu úplne zbytočná, na druhú stranu tragický cast potrebuje herecký talent Gerladine McEwan. ()

v.indruchova

Řeknu to takhle, každej Poirot mě dostával tady s paní Marpl je to trošku složitější, ale tenhle díl se opravdu povedl. Jak kdybych cítila toho Poirota, velmi komplikovaná síť osudů a příběhů, která se nakonec tak famozně ropletla. Úžasná tečka k dnešní těstovinové večeři. Tolik motivů, většina s postav je podezřelých, tak k do to znich udělal? Doporučuji. ()

chlievik

Je to presne naopak než hovorí užívateľka "akisha"... herci sú v podstate rovnakí, takí istí ako v "poirotovkách", čiže klasickí anglickí herci, len vynikajúci Suchet alias Poirot chýba, is sadly missing :), a nahradila ho nudná Marpleová, ktorá začína na plátne v tomto seriáli (zdá sa) asi ako sedemdesiatročná (dnes má 80!) - geriatria - pričom naopak taký Poirot má dnes 66, a v seriáli začínal asi ako 48-ročný.. Nemám nič proti starým ľuďom, ale mohli nájsť nejakú mladšiu herečku, fakt sa nerád pozerám na geriatrické centrum v hlavnej postave, hoci McEwansová má naozaj sympatické oči.. Plus ona je taký ten dobrácky typ, nehovorím, že ju mala hrať nejaká harpia, ale zase dobrunká babička čo pletie svetre? To si nemyslím. Navyše zmenili aj dabing, a namiesto príjemnejšieho hlasu Ľubice Očkovej Konrádovej sa tam vtrepala známejšia Božidara Turzonovová, ktorá vôbec nemá detektívny hlas, skôr taký, aký je charakteristický jej inteligenčnému skóre, proste Turzonka nemá kombinačné myslenie, a skôr môže hrať v Paneláku frflajúce babky a manželky po prechode, než ženy s IQ vyšším, ktoré môžu mať aj deduktívne myslenie. Môj názor. Vďaka za rešpekt. Táto časť bola lepšia než iné diely Marpleovej, mladšia hercami, mimochodom neviem či ste si všimli že tam hrala Lisa Stansfield, hitom "All around the world" známa speváčka, a celkove tento diel nebol až tak nudný, nevedel som totiž kto je vinný úplne od začiatku, čo je dobré, lebo pozerajúc Poirota som bol na 66.6 % zmätený, keď pomaly podsúvali a následne presúvali fakty,a nevedel som vydedukovať kto je vinník, ale pri Marpleovej mám vyššiu pravdepodobnosť uhádnuť vraha. Avšak vyústenie je nezmyselné snáď tak ako v "každej" Marpleovke. Keďže seriál je točený najmä pre ženy,a je pôvodne z kníh písaných v období emancipácie žien, teda je z obdobia 30- tych rokov minulého storočia, kedy aj ženy chceli mať svoj "idol", ktorý má aj mozog, tak musela Agatha Christie písať Marpleovú zámerne pre ženy, a tým pádom je rozuzlenie vždy jednoduché a plytké, málo logické, v tomto diele dokonca "priznanie", čo je smiešne. Citové vydieranie ženy, aby sa priznala, že vraždila, zachrániac tak svoje obvinené pestúnske deti, ktoré by aj tak nik neodsúdil. Celé neokúzľujúce, a trošku fraška, ale je to tisíckrát lepšie než ktorékoľvek "dnešné" a moderné seriály. Toľko. ()