Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)

Kapsa plná žita (S04E01)

(epizoda)
  • Velká Británie A Pocket Full of Rye (více)

Když bohatý pan Rex Fortescue náhle zemře ve své pracovně, vypadá to, že byl otráven. Jeho majetek má připadnout jeho mladé ženě, dospělé děti z prvního manželství – syn Percival a dcera Elaine mají přijít zkrátka. Vražda byla dokonalá, promyšlená a zákeřná. Šlo v první řadě o majetek či věno? O pomstu za ztrátu jiného života? Nebo jde o dávný spor mezi dvěma bratry? V podezření jsou všichni včetně služebnictva, zaměstnanců kanceláře i nejbližších příbuzných. Pro slečnu Marplovou začne mít případ velmi osobní tón, když se jednou z obětí stane její bývalá služebná. Proč a kdo ji chtěl zneškodnit? Slečna Marplová má nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho různých lidí, aby dokázala na tyto otázky odpovědět. (Česká televize)

hany83

Hurá! Konečně se našel jednak scénárista, který nemá potřebu si honit ego vymýšlením nesmyslů a vkládáním debilit do (téměř vždy) dokonalých knížek Agathy a jednak mě potěšila výměna představitelky slečny Marplové. Ani tahle není úplně taková, jakou bych si představovala, ale má ke slečně Marplové (ať už vzhledem, tak i chováním) mnooohem blíž než McEwan. Navíc mě potěšila přítomnost Matthewa MacFadyena a "Forsytovců":) ()

zajda001

Tak tenhle díl mě docela zklamal. Jedním z důvodů je, že bez Geraldine McEwan to prostě není ono. Ani to zpracování nebylo tak zdařilé jako předešlé díly. Taky některé scény nedávaly pořádně smysl. Marplová se po tom domě kolikrát pohybovala, aniž by divák tušil proč a kdo ji tam vlastně pozval. Navíc Julia McKenzie působí jako takové hodná paní a člověk ji tu všetečnost a zvědavost moc nevěří. ()

ABC1

Je to skvělé, když se scénáristé drží předlohy a nesnaží se knihu vylepšovat, což se povedlo na 90 %. Jen vždy vynechají nějakou vtipnou hlášku, na kterou marně čekám. J. McKenzie nehrála slečnu Marplovou špatně, ale na předchozí představitelku prostě nemá. Také dabing G. Vránové mi připadal trochu fádní a unylý.. ()