Special Correspondents

Komedie

Velká Británie, 2016, 100 min

Ricky síce vytvoril skvelý scenár a taktiež celú schému dejového rámca, len v tom akosi chýbalo to čaro komédie, ktoré sa prejavilo až nečakane veľmi zriedka. Pritom na tomto celom sa dala vystavať taká vynikajúca komédia, lenže mnohé dialógy išli do stratena a potenciál zostal nenaplnený. Občas síce niektoré scénky a hlášky dokázali vyvolať záblesk pobavenia, ale človek by od takého komika akým je Ricky Gervais čakal isto viac sarkastického humoru. Ten záver bol veľmi veľmi nevydarený, akoby už to chceli čím skôr narýchlo ukončiť, aby tam konečne mohli hodiť titulky. Škoda...(16.5.2016)

Vyloupený žabožroutský ratachuj s trochou Žervé, kdy oba nepokrytě Vrtí psem. Je to však opět vrtění veskrze důstojné, příjemné až milé, a v té záplavě Rogenovsko Feigovských fekálních trapáren pro solviny to působí jako kultivované pohlazení po žaludu, po němž vám mezi prsty neulpí nazelenalý ráfkový tvaroh smradlavého bezďáka, pročež propadnete v hýkavý blahoslavený smích. Zcela odpustitelná vykrádačka!(10.11.2016)

Herci výborný. Príbeh skvelý v prvej polovici. Finále je značne odlfáknuté a naplno sa tu prejavujú známky nizkorozpočtového filmu. Dovtedy do bola celkom príjemná jazda. Nie je to žiadna šialená komédia, ale je to veľmi príjemné. A tým myslím vo všeobecnosti. Má to takú old schoolovú buddy atmosféru. Najväčší problém je len akási chladnosť medzi ústredným duom. Každí z nich je vlastnou individualitou a tak aj funguje. Je nositeľom určitých hodnotových emócií a tiež charakteristických čŕt, ale nebudete sa o postavy báť ani im držať palce. V zásade sa to začne od polovice rozpadať čo je veľká škoda, lebo sa na to naozaj dobre pozerá hoci sa tam zdanlivo nič nedeje. Film do pohody aj nepohody.(6.5.2016)

• 6thSun

Ricky to nedal. Hlavním problém je samotný námět, který je sice slušně crazy, jako takový ale není vsazen do správného komediálního rámce. Film má až příliš vážných momentů a Ricky, místo aby se patřičně vyřádil, tváří se víc nešťastně a zhrzeně, čímž ještě zdůrazňuje nesmyslné chování své (potažmo Banovy) postavy. Výsledný mix nefunguje, a to dokonce ani pro Rickyho skalní fanoušky (soudím dle sebe).(8.5.2016)

• Morholt

Francouzský originál neznám, takže jsem se na tuhle verzi mohl dívat jako na něco neotřelého a to je po hříchu jedno z mála pozitiv, co se o filmu dá říct. Nápad, jakkoliv dobrý, se bohužel nedařilo vůbec vytěžit. První půlka byla vyloženě utrpením s nudnými dialogy a místy jsem si musel pomáhat rychloposuvem. Když se pak celá kamufláž vymkla z ruky, tak se bylo konečně na co dívat a trochu větší prostor dostali i jinak výborní herci, byť Gervais zůstával stále poněkud nevýrazný. Ale ani to a ani pár relativně povedených scének mi celkový dojem nijak zvlášť nevylepšilo. 35%(12.6.2016)