Special Correspondents

Komedie

Velká Británie, 2016, 100 min

Vyloupený žabožroutský ratachuj s trochou Žervé, kdy oba nepokrytě Vrtí psem. Je to však opět vrtění veskrze důstojné, příjemné až milé, a v té záplavě Rogenovsko Feigovských fekálních trapáren pro solviny to působí jako kultivované pohlazení po žaludu, po němž vám mezi prsty neulpí nazelenalý ráfkový tvaroh smradlavého bezďáka, pročež propadnete v hýkavý blahoslavený smích. Zcela odpustitelná vykrádačka!(10.11.2016)

Abych se přiznal, tak mě to ze začátku taky moc nechytlo, ale ono se to rozjede. A je to prostě Ricky.. Tam kde ostatní se koukají jen na obyčejnou scénu, já přímo vidím ten Rickyho typický škleb, a ten smysl pro humor jemu typický, a chápu co tou scénou říká, a musím se smát. Už jen ty postavy co tady vystupují, sebestředná manželka, total hloupí španělé, a sám Ricky... Ještě že se to tak pěkně vyhrotí na konci. Jak si Ricky šnupne koksu, tak jsem se smál aj nahlas. Taky bych od něho čekal trochu více, a celkem to překvapí že tak suprový komik nenatočí absolutní bombu. Nemůžu si pomoct já se prostě opravdu bavil. Pokud vám jméno Ricky Gervais nic neříká, asi se tak bavit nebudete. Já mu na jeho hru skočím vždy. Je to kapacita.(12.5.2016)

Richard Lučina se umí sám sobě zasmát jako málokdo, a na to konto si šije pitoreskní role na míru (byť tuto šlohnul stylem nevídaným). I proto mu je drtivou většinou diváctva přán happyend, ve kterém se svou oddanou klisničkou kráčí ruku v kopyto ke stárbaksu, zapadajícímu frapičínu vstříc. Pozor, spoiler tam byl.(11.4.2017)

• Morholt

Francouzský originál neznám, takže jsem se na tuhle verzi mohl dívat jako na něco neotřelého a to je po hříchu jedno z mála pozitiv, co se o filmu dá říct. Nápad, jakkoliv dobrý, se bohužel nedařilo vůbec vytěžit. První půlka byla vyloženě utrpením s nudnými dialogy a místy jsem si musel pomáhat rychloposuvem. Když se pak celá kamufláž vymkla z ruky, tak se bylo konečně na co dívat a trochu větší prostor dostali i jinak výborní herci, byť Gervais zůstával stále poněkud nevýrazný. Ale ani to a ani pár relativně povedených scének mi celkový dojem nijak zvlášť nevylepšilo. 35%(12.6.2016)

Asi to bude skôr zásluha pôvodného francúzskeho filmu, ale ten nápad (sám osebe veľmi vtipný) je tu vyťažený až na kosť, so všetkými možnými súvislosťami. Banán si to celkom užil, takisto Vera a Žervé je klasický frustrovaný Žervé. K tomu pekných pár skvele napísaných dialógov, na ktorých už je výrazne badať originálny Rickyho rukopis. Bavil som sa.(4.6.2016)

• - Natáčalo sa v kanadskej provincii Ontário a v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - Keď je Frank (Eric Bana) v Ianovom (Ricky Gervais) byte, pozerá sa na vitrínu plnú zberateľských postavičiek z komiksov od Marvelu. Je medzi nimi i figúrka Hulka, ktorého si Bana zahral vo filme Hulk (2003). (r3plicator)