poster

Lion

 • Austrálie

  Lion

 • Austrálie

  A Long Way Home

  (neoficiální název)
 • USA

  Lion

 • Velká Británie

  Lion

 • Slovensko

  Lion

 • Španělsko

  Lion

Drama

Austrálie / USA / Velká Británie, 2016, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (223)

 • kaylin
  ****

  Dev Patel je pro mě jedním z velmi zajímavých a dobrých mladých herců. Indické prostředí mě zajímá, protože je jiné, protože je krásné i temné ve své chudobě. Obojí se ve snímku "Lion" spojilo krásným způsobem, kdy finále tohoto filmu si přejete, i když víte, že nebude zadarmo. Velmi intenzívní film, a to myslím v dobrém.(16.2.2017)

 • victoriapunk
  ***

  Je to dobrý film, ani skvělý, ani špatný, prostě dobrý. Jak už tady několikrát zaznělo, první polovina je podstatně lepší než ta druhá. Sunny Pawar je opravdu úžasný miniherec a nevěřím, že z něj vyroste něco tak nevěrohodného, jako je Dev Patel, který mi vůbec nesedl. Ke konci to začíná být trochu zdlouhavé, ale vydržíte to, abyste zjistili, jak to googlování dopadne. Nicole Kidman je tu milá a přirozená. V jedné z posledních scén Patel vůbec nezapadá mezi Indy, je podstatně vyšší a vypadá prostě až moc jako herec. Po konečném setkání bych přešla rovnou k opravdovým fotkám bez zbytečného rádoby umělectví. Celkově to tedy dopadlo dobře a objevily se tu snad jen dvě cliché hlášky za celých 118 minut, což je na film pojednávající mimo jiné o chudobě velmi zdatný výkon. Největším potěšením na tom celém pro mě zůstává Pawar a Kidman.(1.3.2017)

 • moniii
  ****

  Chtěla bych mít možnost hodnotit film na půlky. První část, pět hvězd, a to navzdory tomu (nebo právě kvůli tomu?), že jsem nerozuměla skoro nic (kino ve Švédsku, hindi originál a švédské titulky). Velmi dramatické vyobrazení přežívání chlapečka ztraceného v chudé, bolavé zemi. Velká bezmoc tváří v tvář nefungujícímu systému, lidské ignoraci, a postoji "každý ať se stará sám o sebe"... včetně umouněného prcka. Druhá část, jedna hvězda. Za trapné romantické drama, dlouhé pohledy z oken a povzdechy doprovázené hudbou, která se vám snaží tlačit na slzné kanálky (úspěšně). Ale závěr byl super. Hlavně s uvědoměním, že se to opravdu stalo, jen s tím rozdílem, že ten Saroo byl ve filmu o dost hezčí.(5.3.2017)

 • Drahocam
  *****

  Osud nám do života přináší různé překážky. A b tomto případě to byla překážka na dlouhá léta. Možná kdyby nepřišla, chlapec by se v těžkých podmínkách Indické chudoby nedožil dospělosti a tak je tu vlastně otázka, zda mu ta překážka nebyla vlastně ku prospěchu. A to, jakým způsobem nakonec našel svou vlastní rodinu ukazuje, že internet někdy dokáže zázraky. Myslím, že hlavně ženská část bude filmem nadšená.   (8.3.2017)

 • Penta
  ****

  Dojemná podívaná o hledání cesty zpět domů. Především nad dětským představitelem hlavního hrdiny by se snad ustrnul i kámen. Musím se přiznat, že jsem většinu filmu proslzela. Ubírám jednu hvězdu za druhou polovinu filmu, která nebyla špatná, ale měla své mouchy.(23.3.2017)

 • dragon'88
  **

  Onehda som pozeral film od Hallmarku s Herkulesom a ten ma rozsekal aj pobavil ovela viac nez tento psi cumak. Staci dat nalepku Weinstein a nejaka Oskarova nominacia sa uz najde, ved ich je dost.(16.4.2017)

 • Filmslover14
  ***

  Chápu sílu tématu, ale Lion mě stejně příliš za srdce nevzal. Začátek byl velmi slibný, malý protagonista odvedl obdivuhodný výkon, ale po hodině jsem měla pocit, že film nepřináší nic nového. Nic, co bych neviděla v nějakém jiném hollywoodském filmu, který se pomocí dojemné hudby, rozvleklých záběrů a popisků ala "o 20 let později", snaží diváka za každou cenu přinutit k slzám. Za bezmála dvě hodiny mě Lion ničím nepřekvapil a byl mimořádně předvídatelný. Hollywoodský doják, jakých je všude plno.(22.5.2017)

 • lineker
  ****

  Jak malý chlapec, při kurevské smůle k velkému štěstí přišel. Aneb civilizovaný svět kontra ekonomický, sociální suterén devadesátých let. Vynikající první polovina a v ní ještě lepší malý Sunny Pawar. Smutný pohled na jednu z nejlidnatějších zemí světa kde zcela bez vyjímky vládne zákon džungle. Davy lidí a mezi nimi jedno ztracené lidské mládě, které až na pár zvrhlíků nikoho nezajímá. Shodou šťastných okolností se mu však naskytne druhá šance. Nastává druhá "google maps" část příběhu, ve které hraje herecký prim Nicole Kidman. Romantická linka nebyla nevím proč rozvinuta, a tak je to v podstatě soustředěné do rodinných vztahů, co by nárazníkové zóny a útržků vzpomínek na rodnou hroudu. Asi na škodu. Návrat za do Indie, plus reálné záběry skutečných postav celého příběhu byly jednoznačně nejsilnějším momentem. Člověk si uvědomí, co všechno se může změnit v životě člověka osudem jedné velké náhody.(1.6.2017)

 • vydumnica
  *****

  Prekrasny film, velmi som mu fandila, aby dostal Oscara za najlepsi film, pacil sa mi 1000x viac ako Moonlight! Putavy a dojimavy, super herecke vykony, no krasa. Z kina som odchadzala nadsena, bol to perfektny zazitok. Odporucam si ho pozriet, urcite stoji za to! Dopadlo to nad moje ocakavanie...A tiez lepsie ako La La Land, i ked je to uplne iny zaner.(23.6.2017)

 • Peabody

  I Milionář z chatrče mi přišel jako kalkul na city bohaté západní civilizace, prostě nejsem pro toto cílová skupina. .(29.6.2017)

 • tosastava
  **

  Mám averziu na filmy ktorých účelom je za každú cenu diváka dojať a rozplakať,Lion nie je výnimkou(2.7.2017)

 • Šíma2
  *****

  Každý člověk má právo poznat svoje rodiče. Prostě proto, že to potřebuje. A nikdo by mu v tom neměl zabraňovat. Skvěle zahrané, Nikol opět náramná (miluji, když jí nemůžu poznat), krásný děj.(26.7.2017)

 • Unlikelyhero
  ****

  milionář z chatrče se narodil a vyrostl v další chatrči, ale vůbec mi to nevadí a filmu taky ne(1.8.2017)

 • eexDon
  *****

  Für mich - 80%, - /maličko protahovaná stopáž a také trochu emoce ždímající/, + /hudba slušná, podle skutečnosti, ikdyž nepochybně upravené, trojka Nicole + Dev a hlavně Sunny dobře hrající/, hodnocení - dobrý film podle skutečnosti, šlo to, líbilo se mi to, ale občas to na diváka zbytečně tlačí - a budeš diváku brečet, budeš, budeš...(15.8.2017)

 • BarGoldstein
  ***

  Nepřišlo vám to krapet buznovský?(31.8.2017)

 • bul
  ***

  Chlapcem S. Pawarem velmi procítěně zahrané. Poutavý příběh s dojemným koncem a s decentní reklamou na Google Earth. Zajímavé byly i záběry z indického prostředí a zobrazení toho jak málo musí stačit lidem k přežití na druhé straně světa. Ovšem vyskytly se i zdlouhavé a zdržující pasáže, které jsem musel přetrpět. Z toho důvodu 3*.(6.9.2017)

 • Dennnisa
  *****

  Prostě asi není co dodat. Opravdu se mě ten příběh dotkl. To, že druhá polovina filmu byla trochu nudnější snad ani není podstatné. Jednoduše 5*.(28.9.2017)

 • Mike88
  ****

  Velkolepý nástup, první půlka za mě fantastická. Pak se tam ale všichni zbláznili a začala divná pasáž, plná samých psychologických pí**vin, která mi tak akorát otrávila zážitek. Škoda toho. Jinak konec navázal na skvělý začátek- Scéna kdy na mapách, s kurzorem myši, krůček po krůčku "došel" až ke svému domovu se opravdu povedla. Nebýt prostření pasáže, je to 5*, ale i tak výborná podívaná.(2.4.2018)

 • potok.009
  ****

  Rozměr snímku spočívá v tom, že je natočen podle skutečné události.(7.5.2018)

 • Moretti
  ***

  Perfektní dokud ten kluk ne vyroste ... Pak je to nudné a utahané(16.5.2018)

 • kicsim
  ***

  Nie som, veľký kritik, ale začiatok filmu o chudobnom chlapcovi mi pripomínal milionára z chatrče :(. Príbeh je pekný, herec skvelý, film má dej ale niečo tomu chýbalo. Neviem možno by som vynechal chlapcove psychotické stavy že vidí všade svoju rodinu aj keď si toho veľa z minulosti nepamätá, ale to bola úloha režiséra spraviť film zo skutočnej udalosti. Keby to trochu neokrášlili tak by to bola iba príbeh o chlapcovi čo sa stratil a spravil reklamu google earth :)(3.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace