poster

Lion

 • Austrálie

  Lion

 • Austrálie

  A Long Way Home

  (neoficiální název)
 • USA

  Lion

 • Velká Británie

  Lion

 • Slovensko

  Lion

  (festivalový název)
 • Španělsko

  Lion

Drama

Austrálie / USA / Velká Británie, 2016, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berny2468
  ***

  Tak tohle absolutně nechápu, jak může být v nominaci na Oskara za nejlepší film. Zřejmě akademie viděla jiný film než-li já. Tohle to je přesná ukázka toho, když nevýrazný režisér režíruje dle nepovedeného scénáře. Přitom tohle v šikovnějších rukou mohlo dopadnout hodně dobře. A to ještě má film takovou výhodu jako velmi zajímavou kameru a výbornou hudbu, což je velký plus. Ale ani s tady tím se nepovedlo pracovat. Škoda. Je to přílišné hraní na city, které ovšem mnohdy nefunguje, tak jak by mohlo. Příběh je to rozhodně zajímavý a nebýt tohoto filmu, zřejmě bych se o něm nikdy nedozvěděl ( zřejmě bych to ale přežil). Dev Patel byl výborný a ukazuje, že z něj časem může být i Pan herec, ale uvidíme časem. I přes to že to moc kvalitní film není, tak má film trumfy, který mi nedovolují jít s hodnocením pod tři, ovšem je to s odřenýma ušima....50%.(22.2.2017)

 • baribal
  ***

  Dev Patel ani jinak neumí, než se neustále někde ztrácet a pak pátrat ve vzpomínkách a na nich stavět děj. Bohužel tady staví kýčovitě, rozvlekle a především nudně. Průměr zachraňuje první část se ztraceným Sarooem, který je sympaticky bezprostřední a přirozený, tohle přesně po konci této části mizí - Dev Patel se vynoří a jde to do kopru. Nemůžu ale říci škoda, protože tohle evidentně dojit slzy a festivalové ceny chtělo za každou cenu a takové filmy nemám rád.(16.4.2017)

 • rikitiki
  ***

  Fascinující příběh řemeslně dobře natočený v nejdelší reklamě na Google Earth. Ne, vážně, to, co se stalo, je téměř neuvěřitelné. Malá chyba na začátku spustila lavinu, která totálně převrátila několik životů. A při chlapci, který nasedl do špatného vlaku, stáli všichni svatí. Anebo ne? Dostal vzdělání, pohodlný domov, milující adoptivní rodiče, bezpečí – je tohle víc, než ztratit svou vlastní krev?(7.7.2017)

 • Tuax
  ****

  První část filmu je rozhodně zajímavější, než zbytek filmu a to i přesto, že zrovna k té části bylo asi nejméně podkladů. Protože přeci jen vzpomenout si detailně na události staré víc jak 25 let to není nikdy bohaté a ještě méně v případě když to vzpomínkové ondobí spadá do dětství. A tak ta dospělácká část měla být dle mě mnohem propracovanější, důslednější, ale právě ta je zkratkovitá, skáče se po rocích a forma jakou je to pojato, filmu spíše ubližuje. Dev Patela moc v oblibě nemám a tady se mi ani nijak nepozdával. Zvláštní role, kterých se zhostili známí indičtí herci Tanisha a Nawazudin. Spíše cameo role, kde bych raději viděl méně známé tváře. Na druhou stranu australská část je nabitá taky známi tvářemi. Líbilo se mi, že zde bylo jasně patrné, že Indie je natolik obrovská, že ne všude se dá domluvit hindštinou a to chlapec jel do Kalkaty a ne dolů na jih, kde by těch kilometrů najel podstatně více. A kontrast odlišnosti života v Indii a v Tasmánii, by byl pak další pěknou ukázkou. Příběh celkově lidsky zajímavý, ale škoda zpracování té dospělácké části, která prostě drhne.(26.5.2017)

 • Anrie
  ****

  Hodnotit film, který je natočený podle skutečného příběhu, je pro mě vždy velmi obtížné. Protože jak chcete ohodnotit něco, co se doopravdy stalo? Přimět se k tomu, odmyslet si děj a dívat se pouze na jeho zpracování...V tomto ohledu byl Lion trošku monotónní. Příběh nabízel mnoho momentů, které by obyčejně v divákovi vyvolaly silnější emoce. Jenomže byly ztvárněné stále v jedné rovině. Kdyby jen měly takovou sílu, jako poslední reálné záběry, hned by se jednalo o něco nezapomenutelného. I přes to shledávám film lehce nadprůměrný a to hlavně díky scénám s malým Sunnym, který strčil do kapsy oba nominované, a příjemnému soundtracku vyplňujícím prázdnou scenérii Indie. Nutno podotknout, že se jedná o první celovečerní film režiséra Davise.(19.2.2017)

 • - Skutočná rodina Brierleyovcov navštívila filmovanie, ktoré sa odohrávalo v Tasmánii. (Da_reba)

 • - Když začínalo natáčení, neuměl Sunny Pawar (malý Saroo) anglicky ani slovo a i přes to natočil několik filmových scén hraní kriketu. (MessiM)

 • - Pôvodne sa uvažovalo aj o úlohe pre Hugha Jackmana a Colina Firtha. (Da_reba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace