Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Paldiny

Účtovníka chcem ako desať dielny seriál v distribúcii HBO. Takto som sa v tej zmeske malých a veľkých príbehoch akosi často strácal, nemohol si ich preto patrične užiť a z toho plynulo občasné svrbenie pozadia. Hodnotením tak zastanem na umiernených zato zaslúžených troch hviezdičkách, Affleck určite pochopí. Verbi už možno nie. ()

Darth Maul

Iný film. Rovnako iný ako jeho ústredná postava. A ľudia sa boja toho, čo je iné... Accountant v sebe koncentruje výbušnú akciu, zložitú zápletku a pestrú škálu emócií. Ide o neobyčajne odvážnu, mimoriadne originálnu, žánrovo neohraničenú a inteligentnú variáciu na komiksové eposy o superhrdinoch. ()

angloumene

Když slyšíte o geniálním účetním, tak to ve vás dost možná vyvolá očekávání něčeho s pointou. Jenže ono nic. Ukazuje se, že Ben má silnej nejen mozek, ale i svaly. No a o to po většinu času taky jde. Tím vším se točí vcelku prostá rodinná linka. Trošku předvídatelná, ale i tak dokáže vtáhnout. Ze všeho nejvíc na Zúčtování oceňuju jakousi nevyřčenou skromnost... Prostě fajn střílečka na dlouhej večer. ()

Rozjimatel

2,5  Hoci je celkom úsmevné, ako tu tvorcovia z človeka postihnutého autizmom vyrobili superhrdinu s priam nadprirodzenými schopnosťami, napodiv ma to celkom bavilo. Má to taký silne komiksový nádych s množstvom odkazov a parádnymi akčnými sekvenciami, takže to treba brať s nadhľadom a to množstvo naivity okolo treba jednoducho odignorovať. Proste by bola chyba od toho očakávať nejakú vážnu krimi drámu. Herecky je to celkom fajn, Affleckovi tá rola padne ako uliata, výborní sú aj J.K. Simmons a Jon Bernthal a na Annu Kendrick sa tiež dobre pozerá. Na druhej strane, postava riaditeľa (John Lithgow) mi prišla dosť trápna, postava agentky (Cynthia Addai-Robinson) nezaujímavá, vlastne celá dejová linka s vyšetrovateľmi pôsobí nadbytočne. Po výbornom začiatku film akosi stráca dych, v slabšej druhej polovici sa tá naivita kopí až cez únosnú mieru (najmä tie naivné rozuzlenia), navyše film obsahuje veľké množstvo klišé (riekanka ako od Rain Mana, tisíc krát videné pátranie po tajomnom mužovi, stretnutie s bratom po rokoch, atď.). Účtovník je celkom príjemná jednohubka, ktorá keď sa neberie vážne, dokáže celkom dobre pobaviť. ()

H4ku11

Malo to na viac. Pre niektoré hluché, očakávané a niekedy až smiešne hlúpe veci si film ako nadpriemerný pamätať nebudem. ()

Jaro_slav

Kterak se v dětství Rain Mana ujal Jason Bourne a vzniklo o tom naprosto prvotřídní béčko, kterýmu nic nechybí. Fakt poctivejch vosumdesát ze sta (protože na sto je umí jen Emmerich)! ()

Camus

Cool hrdina v příběhu, který čím je delší, tím je horší. Mám rád kýčovitého Warriora, ale tohle je na mě moc velké béčko. ()

geimz

Účtovník sa snaží diváka presvedčiť, že má sofistikovaný scenár pomocou všetkých tých flashbackov a použitého štýlu rozprávania, no to je len kamufláž, ktorá zakrýva to, čím v skutočnosti je, a to "len" solídnym akčným thrillerom, ktorý sa vyvíja pomerne dynamicky, no v závere to pochováva jedným absurdným zvratom. Akonáhle si človek poskladá všetky kúsky mozaiky, zistí, že v skutočnosti nejde o nič originálne či dôvtipné. ()

TwoFace

Účetní je filmem, který v sobě skvěle spojuje dobrou akci a velice zajímavý a propracovaný scénář plný detailů, který mě hodně bavil. Ben Affleck je netradičním antihrdinou. Nedokážu posoudit nakolik věrně zahrál člověka s autismem, ale roli génia, co by vás zabil kalkulačkou a mezitím vám udělal účetnictví za posledních deset let, zahrál skvěle. Zbytek obsazení je taky dost dobré, hlavně Jon Bernthal a J. K. Simmons, který se zde po boku Batmana připravil na svou roli komisaře Gordona. (Stojí za povšimnutí, že paralel k Batmanovi je ve filmu celkem hodně.) ()

MiaMahoney

Rainman se protentokrát vys*al na karty a vrhl se mezi kartely. Co na tom, že si sem tam nějakou odchylku a nelogičnost musí divák dosadit za desetinnou čárku, ve finále na to hodit bobana (chci říct odepsat to), protože to tak nějak funguje a ten asperger ve vás to prostě skousne jak gumovej roubík při šokové terapii. Efleka mám ráda přibližně stejně jako ekzém na zadku a opravdu nechápu všechny ty "on-je-prostě-hroznej-hezounek" slepičky, kterým nevadí, že by na ně 365 dní v roce házel furt ten stejný výraz, který se ani neodvažuju pojmenovávat. Myslím, že by Beník udělal zkrátka nejlépe, kdyby už ty autisty hrál až do konce své neherecké kariéry a nemusel se snažit z toho xichtu vyždímat cokoliv rádoby normálního. Každopádně kladně hodnotím vyváženost děje - ani příliš příběhový, ani příliš akční, prostě tak akorát a bez zbytečného patosu (je to Holý úd, pořád to mohlo skončit šťastným procitnutím z poruchy autistického spektra díky velké a všemohoucí lásce, kdy by slečna účtařka nebyla uchvácena barevně vystříkaným Pollockem, nýbrž monochromaticky střkajícim cockem, žejo...). Nicméně, i když je to bezesporu kvalitní filmový kousek, zdržím se tentokrát oficiálního hodnocení, pač fakt nevím. Čekala jsem, že budu uchvácená víc, a to se nestalo. Patrně mě někteří z místní pětihvězdičkářů vyfuck(tur)ují, ale nemůžu ta čísla šidit. Takže závěr: má dáti 5, ale dala 3 a 3/4. ()

Ollie235

Jeden z nejlepších akčňáků, co jsem za dlouhou dobu viděl. Duo Affleck-Kendrick funguje perfektně, scénář je dostatečně zajímavý a film po celou dobu neztrácí tempo. Jo, je tam pár příliš nahodilých a nelogických chvilek, ale v rámci žánru se to dá odpustit. Pohodová jízda, silné 4*. ()

Mikino00

Film funguje ve všech dějových rovinách a zvládá po celou dobu udržovat divákovu zvědavost z přiměřené míře. Pozitivem je, že film nějak zbytečně netlačí na pilu a nesnaží se ohromovat, ale klidně a atmosfericky plyne k nevyhnutelnému konci. Poctivý thriller. ()

simply

Tenhle typ filmu mám moc ráda...na začátku se tváří jak tuctová žánrovka a postupem času se dostává čím dál víc pod kůži. ()

Yardie

Lepších 70%, takových 75%. Film bych rozdělil zhruba na dvě poloviny. První část velmi zajímavá, s dobrým nápadem. Člověk stále čeká, co z toho vyleze a oč vlastně jde. Druhá polovina už má svižnější tempo, více akční a je to spíše takové pojetí á la John Wick. Nevím, která část je lepší. Osobně bych se vůbec nebránil, aby se odehrával celý film v duchu první poloviny, ale ani proti druhé půlce nic nemám. Asi se to celkem fajn spojilo. Každopádně to vnímám jako velmi povedený snímek. Není to žádné veledílo, ale na odreagování a zaujmutí to bohatě stačí. Nenudil jsem se, naopak, velmi mě to zaujalo a bavilo. Howgh! ()

HonzaSim

K filmu jsem se dostal na základě mých oblíbenců, kteří jsou zde v hlavní roli. Jinak by mě to určitě minulo, což by bylo jedině dobře. Něco tak nudného už jsem dlouho neviděl. 80% je výsměch. ()

Renfield

Po čase zase pořádný nářez ze staré školy, už jen tohle vlastně potěší velmi a co teprve Ben Affleck v hlavní roli? No, to už méně, ale u Zúčtování je třeba říct, že to zas po čase trefil a do role dokonale sedne. Ostatní tu vlastně ani nejsou třeba, filmový život většiny z nich také nemá dlouhého trvání. Snad až na Jona Bernthala, který svou přítomností filmu velmi prospívá a pro příběh má samozřejmě zásadní, i když od jisté doby očekávaný přínos. O příběh tu vcelku překvapivě jde více, než by se mohlo zdát. Totiž ono množství informací a snad až přílišné zamotání v úvodu se postupně vysvětlí a příběhu pomáhá. Ten ale přesto stojí na akčních scénách a je třeba říct, že jsou velmi povedené, obzvlášť ta závěrečná. 80% ()

Garch

Ben Affleck to měl režírovat, ne hrát. Nevěřím mu roli, je pořád Affleck. Jeden z filmů, kde jsou dobří herci, slušný příběh i zpracování, ale nechytlo mě to. ()

bobstock

Hollywůdský sen splněn. Z autisty Johnem Wickem, Batmanem, Albertem Einsteinem nebo Terminátorem? Vyberte si a proč né rovnou vše dokupy. Anička Kendrick a bratrská sentimentalita na konci mi tam moc nesedla. 65% ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)