Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Wyder

Tak po dlouhé době opravdu skvělej (nejen) akční film. Běžte na to do kina, koukněte na to doma, tohle je jeden z nejlepších filmů roku 2016. ()

BOURQUE

Pre mňa osobne jeden z najväčších prekvapení roku 2016 v kategóriách Akcia/Dráma/Thriller. Samotný príbeh zaujímavý a šikovne napísaný, film dobre režírovaný a akčné scény dostatočne kvalitný. Film dokáže vyvolať také emócie, ktoré som ani nečakal. Každý herec (respektíve herečka) je na správnom mieste a podáva veľmi vysoký výkon. Jeden z najlepších výkonov B. Afflecka za posledné roky. PS.: Nevylučujem ,že po ďalšom videní dám najlepšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 89% (****) ()

agassi68

Odhliadnuc od nezmyselnosti autistického zabijaka som sa po dlhej dobe konečne akčne zabavil. V polovici filmu som bol vytešený, že ma čaká ešte druhá. A to sa mi už dávno nestalo.. ()

fr3ak

Velmi příjemný "akční" film. Měl sem z něj stejný pocit jako z prvního Jacka Reachera - víc takových filmů! ()

Rockerman

Zatím dávám "jen" čtyři, ale chystám se to co nejdřív zopakovat a pátou tedy nevylučuji. Ben Affleck v roli chladného, autistického a brutálního podvodníka je naprosto přesvědčivý a minimálně se vyrovná jinému slavnému autistovi v podání Dustina Hofmana. Děj je napěchován událostmi a informacemi a tak nenechá diváka odpočinout nějakou zbytečnou vatou. Když tak teď nad tím uvažuju, těžko najít nějakou slabinu. Vstávám tedy od počítače a jdu si to vychutnat ještě jednou, no a pak jsem tu s pátou hvězdou jako na koni.(16.3.2017) Jak jsem slíbil, přidal jsem pátou hvězdu! Hlavně za to bratrské překvápko na konec si ji zaslouží. Affleckovi se vytýká, jak hraje. Tady to jeho "prkenné" herectví bylo spíše výhodou a myslím, že to byla jedna z jeho nejlepších rolí. ()

sadlokan

Znáte ten katolickej ftip o předělanejch homosexuálech?Tenhle je autistickej a taky slušnej.Poznatek 1.Batman byl jako dítě autista.2.Podle zdejších komentů téměř u každého filmu s B.Affleckem které obsahují větu a'la"Na to jaký je to dřevo,tak tady je dobrej",se mi zdá,že je vlastně pořád dobrej.Raymond Babbitt teda ne,ale vo to líp střílí. ()

strikeman

Tak tenhle thriller má něco, co většina akčních kousků poslední doby postrádá - s přehledně natočenou a efektní akcí se zde totiž snoubí i nosný příběh s prokreslenými postavami, ke kterým si divák dokáže udělat vztah. Affleckovi navíc role autisty padne jako ulitá :-) 85% ... PS: A nemá tohle komiksovou předlohu? Dost to tak na mne působilo. ()

Wallis3

Ben trpí jistým druhem autismu. Ben je matematickej kouzelník. Ben je vycvičenej zabijáckej RainMan. Děj se musí tak nějak poskládat, ale není to špatný. Závěr filmu "Najal jsem si vás proto, aby se na to nedošlo" už zas tak dobrej nebyl a vyznělo to hloupě. Ale jinak to Benovi šlo. ()

burton

Přestaňte mrmlat, že Afleck je čím dál lepší, protože je čím dál stejnej. Tudíž, tady mu to pěkně sedlo, páč má pro autismus výrazivo jak stvořené. Další důležitou věcí je, že Baron prášil a vyprášil toho mega, hlavně ke konci. Že poctivá filmařina? Viděla jsem toho spoustu, o čem psali, že by si o to bagančata neočistil a mě se to líbilo. Tohle se mi líbilo, už jsem to zkoukla dvakrát ve 24 hodinách. Tak se podívejte a fakt trošku vypněte a furt nečekujte a nechte se prostě nést na vlně dobrýho filmu. ()

Faila

Že jsem unesená z filmu, který ostatním přijde na hlavu, mi nevadí - já jsem unesená a ostatní ať si trhnou. Že mě ale nakrkne film, z kterého jsou ostatní u vytržení, to mě fakt štve. Taky bych si tenhle film chtěla tak užít a být z něj nadšená! A on vlastně ani není tak špatný a asi by mi ani nepřipadal tak strašně hloupý nebýt hlavního hrdiny, který byl tak dokonalý a ovládal kdeco a jeho životní příběh byl prostě... dokonalý. Jako kdyby se tvůrci do tohohle filmu a hlavního hrdiny snažili narvat všechna klišé - a ono se jim to povedlo. Mě to teda nebavilo. Ale miluju Annu Kendrick a Bena Afflecka docela můžu, takže jsem si užívala aspoň je. A tak nějak mám pocit, že po formální stránce byl tenhle snímek na opravdu vysoké úrovni. Jenže obsah mě fakt štval. ()

fablefavorit

Affleck dostal roli šitou na míru, a sice asociálního autíka. Upřímně nejsem schopen rozeznat, co z toho byl herecký talent a co jeho vrozené predispozice. Hlavní ale je, že charakteru přinesl relativní uvěřitelnost a dostatečný appeal. Platonická láska s Annou Kendrick je roztomilá, ale nefunguje. Větší lahůdkou pro mne byly momenty, kdy si některé vedlejší postavy uvědomily (či přiznaly) svůj vztah k ústřední osobě Účetního. Nenucené rozuzlení bylo příjemně osvěžující a závěrečný twist jsem okomentoval hlasitým "To si děláš prdel!". Překvapivě kvalitní thriller. ()

hazaba

Hodně zajímavý film - spojení autisty/aspergera vycvičeného jako zabiják zde opravdu funguje, překvapení v podobě bratra bylo určitým vyvrcholením.... film odsýpá a nemá žádné hluché místo. A navíc tu hraje můj oblíbený J. K. Simmons. ()

helloween93

The Accountant mi sedl, perfektní thriller o autistovi, který si v zabíjení nezadá ani s Jasonem Bournem. Gavin O’Connor příběh vypráví s velkým důrazem k pochopení chování autistů a pomalu odhaluje komplexní příběh Accountanta, a citově netlačí nijak na pilu. Akce není tolik, ale když přijde, je intenzivní, v rámci možností realná a oproti filmu Jason Bourne i zajímavá. Při srovnání posledního Bourna a The Accountant nemůže být o vítězi pochyb. // Komiksoví fandové si nemohli nevšimnout, že Affleck měl ve svém karavanu několikrát Action comics #1, který má hodnotu přes milion dolarů. 4* ()

MickeyStuma

Být účetním může být někdy pěkná lapálie. Pokud má někdo takový pracovat pro klientelu, ze kterých se vyklubou pěkní prevíti, není od věci být dokonalým znalcem bojových umění, být dobrým střelcem a být znalcem všelijakých postupů hodné zásahové jednotky. A přesně takového účetního si s chutí zahrál Ben Affleck. Rozmanitá zápletka v rámci špionážního thrilleru není sama o sobě špatná. Účetní Christian Wolff v jisté společnosti hledá chybějící peníze a je ve své práci dobrý. Zároveň začíná potenciální přátelství s kolegyní Danou a možná je v tom i něco víc. Do toho zápletka s ministerstvem financí, vedená agentem Rayem Kingem společně s agentkou Marybeth Medinou. K tomu vzpomínky na mládí Wolffa, čímž se o něm dozvíme asi důležité okolnosti v rámci děje. A ona společnost jako taková? Inu… Rozmanitý děj se tedy agenty jenom hemží a jeden se tak snaží dostat druhého. Některé momenty vynikají svou brutalitou, ale dohromady jich zase tolik není, takže vlivem toho se snímek jeví spíše jako charismatický thriller než jako akční. Impozantní obsazení může být lákadlem, ale vysloveně o nějakou zásadní pecku se nejedná. Za shlédnutí však určitě stojí. ()

mala_kea

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila ()

kkarx

Přišlo mi to příšerně zdlouhavé, i kvůli nezajímavému překombinovanému příběhu, hlavnímu protagonistovi - autistovi a účetní nudě. Film obsahuje jednu z nejstupidnějších bojových tréninkových scén v historii filmu. Malí kluci se mají utkat s cca o 70 kg těžším chlapem a když jim dává přes hubu a už je nechce dál bít, tak jejich otec na to řekne genialitu ve stylu "Budou pokračovat. Kdyby byli už dobří, tak jste od krve vy a ne oni." ()

Ben Nevis

Bylo to zábavné, dobře natočené i obsazené. Jenom nechápu tu snahu dělat kladného hrdinu z někoho, koho živí podsvětí. Jenom kvůli vyzdvihování autistické jinakosti? Viděla jsem film o autistovi, kterého by doma nikdo opravdu nechtěl. Taky jsem čekala závěr, kde zvítězí právo a ne sympatie. ()

Azurovydrak

Trochu krkolomná nápodoba Johna Wicka, ale uznávám, že celkem funguje. Zápletka samotná není nic extra ale hezky to odsýpá a nakonec pobídne i nějaké překvapení. Taková akční jednohubka - 75% ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)