Vanishing Point (S02E09) (epizoda)

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 59 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nach
  *****

  Jedna z nejlepších epizod druhé a možná i první řady. Konečně se zde těží nejsilnější linka celého příběhu a ukazují se velice zajímavé souvislosti, které navíc můžou vykrystalizovat v pořádně zajímavé budoucí směřování tohoto příběhu. Ale to je jen hudba budoucnosti. Dneska tu máme Eda Harrise a jeho postavu, která je zde ždímána tak kvalitně, jak to jen filmové řemeslo dovoluje. A vzhledem k tomu, že Ed Harris je nejzajímavější charakter Westworldu je i tato epizoda zatím tou nejzajímavější, kterou jsem měl tu čest vidět. 95%(18.6.2018)

 • Martrix
  ****

  Sedmé epizodě jsem vyčítal, že tvůrci nemají koule na to, aby nechali postavy zválcovat příběhem tak, aby to dávalo smysl. Dnes to trochu napravili a dokonce rozehráli linky na čtvrtou řadu. Nicméně pořád zůstává dost výhrad vůči nevěrohodnému chování postav. Ale třeba tato epizoda, už má parametry blížící se předchozí řadě.(23.6.2018)

 • ghatos
  ****

  Zlo je energie a síla, ale má své nevýhody. Tady se jde do hlubší filozofické vrstvy. Proč člověk koná, míra svobodné vůle a hlavně schopnost měnit sám sebe a vzepřít se svému mentálnímu přednastavení. Hledání sebe sama v labyrintu světa je těžké, ovšem ještě obtížnější je najít své pravé já ve svém nitru. Tady Dolores sklidila, co zasela. Stejně tak muž v černém. Nahuštěný existenciální díl si umě pohrává s pudem smrti/destrukci/zánikem, i když jak víme, tak konec je vlastně jen začátek... . 88%.(20.6.2018)

 • Anderton
  *****

  Epizóda, ktorá ukazuje, o čom Westworld je a aj má byť. Strielačky sú definitívne vystriedané skutočnou dramatickou linkou a tým pádom je dej paradoxne napínavejší. Samozrejme sa to bez krvavej akcie ďalej taktiež nezaobíde, ale je chvályhodné, že tvorcovia našli tú správnu mieru. Skutočne poriadny nádych pred finále, len aby sa neukázalo, že išlo o predčasný vrchol.(22.6.2018)

 • Matte27
  *****

  I přesto, že se mi zpočátku hodně líbil velký důraz kladený na perfektně zpracovanou brutalitu, teď musím otočit. Série se v průběhu druhé série transformovala v mnohem více, než jsem čekal. Ubylo explicitního násilí a přibylo hlubších sond do soukromí jednotlivých protagonistů. A tato poloha Westworldu neskutečně sluší. Minulá epizoda mě bavila neskutečně moc a tento díl mě jen utvrdil v tom, že tvůrci dokážou to, co mnohým současným seriálům chybí - a sice vykreslit psychologii postav do takových detailů, že se chvílemi cítím, jakobych je znal pěkných pár let.(18.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace