कुंग फ़ु योग

Horace Wong

Nathan Wang

Jackie Chan

Chi-Leung Kwong

Skvěle natočený dobrodružný film a ten tanec na konci mne dostal :-) Jak to, že ty indické herečky jsou vždycky tak krásné?(14.5.2017)

• JFL

Moc smutný pohled. Jackie Chan předává štafetu mladším tajtrlíkům s plastikovými tvářičkami a do toho se natřásá několik modelek, to vše v nesmyslně našňupaném vyprávění – takže u vlastně máme jen dražší a mainstreamovější ekvivalent "Exodu do Šanghaje". Chanovo zaprodávání se Číně zde má jednak propagandistické konotace – koprodukce s Indií evidentně měla pomoci vztahům stran v Indii negativně přijímaného projektu Belt and Road Initiative. Navíc absolutní podřízení se těm nejděsivějším trendům současné čínské produkce ústí v naprostou nekoukatelnost pro příznivce Chanových klasik. Čínské publikum je okouzleno spektákly toho nejnižšího a nejnadreálnějšího kalibru, takže čínské kasovní trháky se neobejdou bez bláznivě překotných CGI scén za hranicí uvěřitelnosti. "Kung Fu Yoga" je pak smutným dokladem, že publikum, na které Chan cílí, není zvědavé na krkolomné kaskadérské kousky a nápaditou choreografii. Chan si tak vystačí s pitvořením a kupou pixelů. Dokonce i těch pár scén, kde opakuje své charakteristické choreografie z dob svého kariérního vrcholu, se nedají sledovat, protože namísto klasických kompozicí do celku, kde by vynikly pohyby a nápady, je akce rozsekaná na titěrné záběry, aby to mělo rádoby dynamiku. Stanley Tong je vedle Ringo Lama druhý veterán, jehož návrat dával naděje na comeback stylu zlaté éry hongkongské kinematografie, ale ještě fatálněji než u Lama výsledek pouze stvrzuje, že tahle éra se za současné konstelace čínského průmyslu nevrátí.(1.4.2017)

• Wacoslav1

Laco má pravdu. Opravdu je to kopa hnoje, ale za to, že mě Jackie aspoň občas vytáhl z letargie dám 10%(26.5.2017)

Archeolog Jack (Jackie Chan) a Ashmita (Disha Patani) vedou čínsko-indický tým, který má najít ztracený poklad Magadha... Úvodní čtyřminutová akční scéna, která byla kompletně CGI, byla absurdní. Člověk si v ní omlazeného digitálního Jackieho ani pořádně neužije. V průběhu filmu se ještě objeví digitální vlci, lev, hyeny a hadi. K tomu lepšímu patří nápisy CALL ME LITTLE JACKIE / DO NOT TEASE THE CAT na samolepce. Jackie si v tomhle filmu vybral svoji slabší chvilku, protože akci i humor zvládne navzdory věku lépe. Jackie Chan byl jedním z výkonných producentů. Jako akční choreografové mají v závěrečných titulcích kredit Jackie Chan, Stanley Tong, Wu Gang a JC Stunt Team. Lee In Seob má v titulcích kredit jako (nejspíše Jackieho?) Stunt Double. Kung Fu Yoga navštíví zajímavé lokace, animace je dobře udělaná, ale stále jsem měl dojem, že tohle není Chanův film. Jsou to tři hvězdy s odřenýma ušima. HODNOCENÍ 50%(2.4.2017)

• Lacike

JFL to vystihol dokonale. Pribehovo to na prvy pohlad pripomina dalsi diel legendarnych Bozskych relikvii. Jackie je tu znova za archeologa, ktory patra po vzacnom poklade. Ale prevedenie je po kazdej stranke na tej najhoršej urovni. Dejova omacka je strasne nezazivna. Postavy nefunguju a dialogy su neznesitelne. Akakolvek gradacia absentuje. Proste sa len nahodne striedaju lokacie az sa na konci nejak nahodne dôjde do ciela a po kratkom suboji sa vsetci pomeria a zatancuju si. Dokonca tu je len minimum pokusov o humor a väcsinu filmu sa to tvari seriozne. Akcia je casto komplet CGI na urovni nejakej mizernej videohry. Nieco ako treti diel XXX ale v este ovela horšom prevedeni. CGI zvracajuci lev je uz len WTF ceresnickou na pokazenej torte. No a bitky su totalne predratovane. Na to, ze Jackie uz vo svojom pokrocilom veku nezvladne ani zakladne chvaty bez rychleho strihu, ktory im doda aspon stipku dynamiky, kaskaderov v akomkolvek narocnejsom kusku, ktory pred rokmi zvladol lavou zadnou a ze je nonstop zaveseny na dratoch, som si uz zvykol, ale ze su v rovnakom mizernom style prevedene bitky aj jeho mladsich kolegov je velmi bolestne. No a otravnym vrcholom behom celeho filmu je ta snaha o pchanie sa do zadku Indom. Vyznieva to este otravnejsie ako ked sa pchal do zadku Cinskej vlade v jeho nedavnych filmoch, ktore pôsobili aspon trochu seriozne. Toto vyzera absolutne detinsky a trashovo ako tie najhorsie Indicke filmy. Este otravnejsie pôsobi mizerna anglictina vsetkych zucastnenych. Preco vsetky tieto agitky Jackie toci v anglictine? Za nieco stoji len vyprava a exoticke lokacie v ktorych sa film odohrava. Vysledkom je film, ktory neponuka absolutne nic pre fanusikov starych dobrych Jackieho akcnych komedii. P.S: film som dopozeral na druhy den, lebo som pri nom v polovici zaspal. 1/10.(16.5.2017)

Jackie Chan sice stárne, ale v některých jeho kreacích to není ještě tak vidět. Přece jen je ale patrné, že má na plátně méně prostoru a dává ho spíše ve prospěch nové generace, která má možná také čím zaujmout. Snad nejen tanečními čísly. Dobré akční scény, vizuálně hezké a hlavně skvělá počítačově animovaná zvířata.(16.5.2017)

V podstatě je to božská Relikvie 5... Říznutá MacGyverem: Stracený poklad Atlantýdy... Já se bavil. Dokonce i ten záporák gentelman nevadil... Pač jsem na podobné věci z Indické Bolywoodské filmografie už tak nějak zvyklí... Akce, bojové umění, vtip, pasti, tajemství hledání..... poklad a trochu podivný závěrečný souboj, ale asi to tak prostě mělo skončit. Typický J.CH movie... nechápu ty Haty tady. Rozhodně lepší než Čínský zvěrokruh. 85%(18.8.2017)

Skvěle jsem se při téhle dobrodružné honbě za pokladem pobavila. Sice to není žádná super bomba a ne každému se to bude líbit, ale jako pohodovka na oddechnutí/vypnutí to u mě fungovalo. Když pominu ten strašný začátek, který mě při prvním koukání celkem vyděsil, nemám k tomu žádné výhrady. Mám ráda filmy o hledání pokladů, řešení záhad, takže dějem mi to hodně sedlo. Navíc se to odehrává v zajímavém prostředí (podzemní ledová jeskyně, dubajský luxus, indické chrámy), takže se na to pěkně kouká. Je tam i několik dost vtipných scén - na honičku se lvem v autě asi dlouho nezapomenu. No a na konci zaujal i taneček :) Přeloženo.(11.5.2017)

• moviefreak

Dva za choreografiu súbojov.(2.6.2017)

Super dobrodružná akční jízda s mým oblíbeným Jackiem Chanem. Výborně provedeno a zpracováno skvělá hudba i skvěla akční choreografie,film se mi moc líbil naprostá paráda a ve filmu mě také potěšila i menší účast Erica Tsanga, líbily se mi i efekty a tak. Super akční dobrodružná podívaná.(10.5.2017)

Doba sa posunula o krok do predu a s ňou aj filmy v ktorých Jackie hrá. Pre mňa je Jackie mega herec a ešte viac mega osobnosť. Film Kung Fu Yoga nieje vôbec zlý a veľmi dobre sa naňho pozerá. Sú tu super herecké výkony,dobré CGI, skvelá kamera, pútavý príbeh,skvelé akčné sekvencie a hlavne Jckieho hláškovanie je stále na dobrej úrovni. Mne sa film ako celok veľmi páčial a náramne som si ho užil aj s kamarátmi. Naozaj palec hore a potlesk pre tento film.(2.4.2017)

Jackie Chan opět v roli archeologa, tentokrát v koprodukci s Indií. Akční taškařice ve stylu snímku ´Božská relikvie´ se však nekoná, i když tu pro něj typické zápasy s vtipnými vsuvkami jsou. Ryze popkornová záležitost s plynulým dějem, dobře použitými CGI efekty a animacemi, kladnými postavami a neústupným padouchem. A hlavně s pokladem, po kterém tu vznikne neúprosná touha. Jako např. ´Lovci pokladů´ to však rozhodně také není. Je tu daleko větší podíl na dobrodružství a hlavně na indický orient. Příběh začíná animovaným prologem, který však vypadá jako trailer pro videohru. Pak už je použitá animace pastvou pro oči. Děj plynulý, lehce uchopitelný a jednoduchý. V humoru ani v akci se nijak netlačí na pilu a vše je v dobré rovnováze. Skromný příběh doprovázený skvělou akcí, která jako obvykle pobaví. Dálniční honička hodně připomíná Michaela Baye, jen s vlivem Jackieho Chana s humorem k němu vlastním. Taková jízda se lvem v autě se jen tak nevidí. Indové tu mluví anglicky. Angličtina se v Indii sice uznává jako vedlejší úřední jazyk a ani indická ústava či indické zákony údajně nespecifikují národní jazyk, ale hindština by přeci jen byla daleko příznačnější. Na snímku je vliv Bollywoodu hodně znát a tak to po vizuální stránce podle toho také vypadá. Estrádní konec tedy tímto nemůže překvapit, ale to jenom poukazuje na zábavnost celého filmu. Svým způsobem se jedná o dobrodružný komediální film pro celou rodinu, který určitý filmový zážitek určitě zanechá.(20.5.2017)

• Sheemass

Nejlepší čínský archeolog (tedy jeden z nejlepších) Jackie Chan pomáhá pří hledání ztraceného pokladu Magadhy, při čemž se samozřejmě dostane různých problémů. Film je pravděpodbně určen pro mladší publikum, či celé rodiny, je podán s velkou dávkou humoru s velkým vlivem Bollywoodu (tanec na konci). Jackie začíná stárnout, což je patrné i na jeho výkonu, proto je spousta akčních scén předáná mladším hercům, ale když se nakonec přidá i Jackie je na co koukat. Některé momenty ve filmu jsou opravdu naivní, ať už je to tedy lev v autě, vlci či hyeny, či celý závěr filmu. Celkově se jedná o slabší film, s jednoduchým příběhem, ale občas i povedenou akcí určenou spíše dětem. Po druhé již jej vidět nechci.(21.5.2017)

• Nedos.

Zpocatku jsem se tesil na návrat klasickych Chanovek. Ale vyklubala se z toho spis nepovedena videohra. A to nejenom diky vsudepritomnemu CGI ale i pribehove.. Zacatek filmu plyne az moc rychle. Mel jsem ale daleko vetsi ocekavani. Nepovedene sceny na konci uz jsem ani necekal, protoze nebylo kde brat. No a tanecek.....(11.5.2017)

• Madhuri

Od prvního traileru jsem měla lehké obavy. Nejhorší chanovka co jsem zatím měla tu čest vidět byl MEDAILON, a tohle tím tak nějak docela smrdělo...Po dokoukání Kung Fu Yogy můžu říct, že v porovnání s ní, je Medailon skvělá podívaná...Co to k čertu bylo?! Mělo se jednat původně o jakési pokračování celkem slušného Mýtu, z původního filmu to však neobsahovalo absolutně nic (krom jednoho obrazu a Jackieho)... Film bych charakterizovala asi takhle- kopa peněz ale naprosté ho*no z toho - exotické lokace, drahé supersporty, známé tváře jak čínského tak indického filmu ale příběhově úplné nic. Jsem již zvyklá že u chanovek se hluboký příběh čekat nemá ale tohle bylo tak mělké, že mělčí už je snad jen příběh porna. Všudypřítomné ODPORNÉ CGI. Kraluje tu již od začátku s omlazeným Chanem, jenž vypadá jak z nějaké béčkové videohry, konče trapným zvracejícím lvem (s animací odpovídající roku tak 2005)...Když už nic, tak alespoň akce...Ne taky nic...Asi před rokem vyšel film SKIPTRACE, a to co předváděl Jackie (sice taky nic moc, ale pořád dost slušné), se s tímhle NIC nedá srovnat...Od ostatních herců jsem se taky ničeho slušnějšího nedočkala....Když už jsem ke konci filmu myslela že horší to být nemůže přišel tancující Jackie a v tom momentu jsem zaklapla notebook...Jsou věci které vidět nemusím. Celkově mám z filmu dost pocit že zas cílil spíš na děti (být mi tak 10-12 myslím že se královsky bavím) a taky chtěla ČLR vylepšit ne zrovna ideální vztahy s Indii, a věrný Chan samozřejmě kývnul...Jediné co si z filmu tedy odnáším je znovu doufání, že už Jackie konečně příjde na to že nemusí natáčet furt jen akční komedie a zkusí zase nějaké drama (klidně bez akce) nebo jen komedii (klidně třeba jen pro dospělé). jelikož není vůbec špatným hercem i bez kung fu...A taky jediná dobrá hláška filmu "Someone call it destiny, someone call it mean to be....But I call it- make it happen!"(14.6.2017)