Kung fu Yoga

• Indie कुंग फ़ु योग (více)

Dva profesoři se spojí, aby našli ztracený poklad, a podniknou dobrodružství, které je zavede do tibetské ledové jeskyně, do Dubaje i do horského chrámu v Indii. (Filmbox)

Trustme

Demonstrace čínské nabubřelosti být ve filmové branži co nejspektakulárnější a ukazovat Západu, že to taky umějí roztočit. A tak se propojí ještě navíc s kinematografiíí indickou. Jackie Chan jako velký obdivovatel Spielbergova Indiana Jonese se občasně ve své kariéře rád vrací k tématu dobrodružného putování za legendárními artefakty. Název filmu pravděpodobně naláká dychtivé diváky na souboje ohebných bojovníků. Ale stejně tak se mohl jmenovat Kung Fu Aerobic a bylo by to úplně fuk, protože je to jen reklamní název pro mládež, které je film především určen. Celá podívaná působí jako by živí herci hráli (parodovali) animované postavičky. Jackie Chan jako typický profesor archeologie ovládá wushu a akrobacii. V každém záběru mají protagonisté jiné oblečení dle poslední módy AliExpressu a všemožně nastražují product placement. Profesor Jack svádí urputnou honbu za diamantem a souboje s indickým zloduchem Davidem Copperfieldem, aby tito dva soupeři ve strhujícím velkofinále..... zcela nehorázně a ..... absolutně nekompromisně.... ehmmm.... si spolu přátelsky zatančili!!! Bizarní Bollywoodské Bombastické taneční finále jaké předčí i hromadný flashmob na Gangnam Style v Bombaji. ()

Ramanam

Spojení Indie a Číny? Co si mohu více přát? Teď nastává moment, kdy doufám a přeji si, aby se z tohoto sloučení vytěžilo maximum. Výsledek? Tak to snad ne! Velmi volné pokračování filmu Mýtus, který se však představil v naprosto jiných barvách. Od scény s vlky jsem tušil, že je něco shnilého mezi námi a zbytek filmu mi v mém přesvědčení vůbec neoponoval, ba naopak vše jen potvrzoval. To nebyl klasický příběh, ale poslepovaná „okénka“ hodně naivních a zcela vyumělkovaných scén, které při sobě držel jen snažící se Jackie Chan a pro mužské oko lahodící sličné herečky. Toť opravdu vše. Nemohu říci, že jsem se nudil, akční to rozhodně bylo, či se o to tvůrci v rámci mezí alespoň snažili, ale na mě osobně to nemělo vůbec žádný efekt, když příběh sám naprosto nefungoval a nabaloval na sebe další a další zbytečnou podivnost za podivností. To samé mohu říci i o postavách, naprosto bez výrazu či nějaké šíře, prostě o ničem. Počítačové efekty jsem schopen přijmout, ať jsou někdy až moc „vidět“, ale všeho moc škodí. A ten závěr? Ale ano, tak nějak seděl k té patlanině a snaha o povedené hudební číslo vyzněla také poněkud rozpačitě. Opravdu nemohu dát ani tři průměrné hvězdy, jako za co? Za tu neurčitou roztříštěnost a vzniklý neumětel musím dát dvě, leč silné hvězdy. Obě země mám velmi rád, taktéž vše co zasahuje do historie, hledání pokladů a dávných tajemství. Jako oddechovka fungující, ale jinak zklamání na plné čáře, bohužel... ()

iXtr3m3

Jeden z Jackieho slabších filmov, ale na druhú stranu, už to s vekom nejako ide ruka v ruke a aj tak sa snaží. Tu museli dostať svoje miesto aj mladšie tváre a navyše aj indické, takže nakoniec celkom fajn. Výprava fajn, efekty ušli a čisto indický záver potešil. ()

TERRORDROME

Dokonca aj Jackie Chan má limity, akurát trvá 50 rokov než sa naplno prejavia. To že starý chlap nemôže víriť vzduchom ako baleťákov prd je pochopiteľné, stále o svoje typické prvky snaží, ale občas už pôsobí proste len ako veterný mlyn čo máva rukami a robí pri tom vyjavené ksichty. Horšie je že film s tak idiotským menom je v podstate iba farebná reklama na čínsko-indicko-arabské partnerstvo kde hrdinovia, čo sú až na Jackieho samé modelky a frajerský týpkovia, pobehujú po lokáciách ako z dovolenkového katalógu a ukazujú že v Dubaji všetci jazdia na Ferrari. Animované autíčka potom lietajú vzduchom skoro ako v Rýchlo a Zbesilo. Film taktiež obsahuje veľké množstvo pochybne digitálnych zvierat na čele so zvracajúcim levom na zadnom sedadle. Čo sa týka deja, nájsť staroveký poklad z legiend trvá hrdinom 15 minút a zbytok filmu len hľadá dôvody prečo jazdiť z miesta na miesto. Odľahčený dobrodružný akčák síce viac nepotrebuje, pokiaľ dokáže byť zábavný, ale to sa tejto propagačnej riťolezeckej patlanine darí málokedy. Indický záporák elegán bol celkom fajn, ale nakoniec si všetci uvedomia že skutočný poklad je duchovnej hodnoty a začnú spoločne trsať v Bollywoodskom rytme. Proste vtákovina. ()

mira007

Drahá reklama na čínsko-indické přátelství na věčné časy s Jackie Chanem jako maskotem - po šedesátce už to není ten akrobatický kouzelník, takže dává prostor ostatním. Variace na archeologa, který pátrá po pokladu ve formě spíš dětského filmu, ikdyž s občasnou asijskou brutalitou ( hořící obličej, zakousnuté kobry do obličeje ), který se snaží o velkolepost, akčnost, dobrodružnost a mně nevadí, že to bylo hloupé, mně vadí, že to bylo víc než hodinu nudné a pak dětinské. Tenhle film jsem potkal, když jsem hledal, kde hrála indická kráska Disha Patani z Malang (2020) a ona hned ve svém třetím filmu s Jackiem. Jednu hvězdu navíc dám za veselý závěr s písničkou, co by to bylo za Indický film, kdyby to nekončilo hromadným šťastným tancem. PS: nějak mne iritovalo, že všechny ty dravé šelmy byly dělané jen digitálně ()

Bozvav

Co na to říci? Díky velkému množství peněz, které do toho nalili, se točilo v naprosto skvělých lokacích, díky čemuž se film stal vizuálně atraktivním. To je asi tak vše kladné, co lze sdělit. Jinak námět sračkoidní, provedení parodické a dialogy úplně debilní. Je to celé naivní, kýčovitě barevné, hudba jak na asijské pouti. Souboje měly nulovou atmosféru a pointa nikde. Digy zvířata vypadala směšně, i když ten zvracející lev fakt pobavil. Takže, když nechám dobrý vkus zamčený v šuplíku, mozek pošlu na wellness a budu převelice tolerantní, tak mohu dát jednu a půl hvězdy. ()

MickeyStuma

Jackie Chan opět v roli archeologa, tentokrát v koprodukci s Indií. Akční taškařice ve stylu snímku ´Božská relikvie´ se však nekoná, i když tu pro něj typické zápasy s vtipnými vsuvkami jsou. Ryze popkornová záležitost s plynulým dějem, dobře použitými CGI efekty a animacemi, kladnými postavami a neústupným padouchem. A hlavně s pokladem, po kterém tu vznikne neúprosná touha. Jako např. ´Lovci pokladů´ to však rozhodně také není. Je tu daleko větší podíl na dobrodružství a hlavně na indický orient. Příběh začíná animovaným prologem, který však vypadá jako trailer pro videohru. Pak už je použitá animace pastvou pro oči. Děj plynulý, lehce uchopitelný a jednoduchý. V humoru ani v akci se nijak netlačí na pilu a vše je v dobré rovnováze. Skromný příběh doprovázený skvělou akcí, která jako obvykle pobaví. Dálniční honička hodně připomíná Michaela Baye, jen s vlivem Jackieho Chana s humorem k němu vlastním. Taková jízda se lvem v autě se jen tak nevidí. Indové tu mluví anglicky. Angličtina se v Indii sice uznává jako vedlejší úřední jazyk a ani indická ústava či indické zákony údajně nespecifikují národní jazyk, ale hindština by přeci jen byla daleko příznačnější. Na snímku je vliv Bollywoodu hodně znát a tak to po vizuální stránce podle toho také vypadá. Estrádní konec tedy tímto nemůže překvapit, ale to jenom poukazuje na zábavnost celého filmu. Svým způsobem se jedná o dobrodružný komediální film pro celou rodinu, který určitý filmový zážitek určitě zanechá. ()

BOURQUE

Dobrodružný film na spôsob J. Chana. Podobné „kúsky“ od neho (mám na mysli predovšetkým ako herca) sme už od neho videli. Film „na piatkový večer, keď vonku prší“ obecne (hlavne z pohľadu toho, že tušíte, čo môžete očakávať) by ani nebol zlý: jednoduchý príbeh, klasické bojové scény a prekrásne slečny. Avšak takmer tu nie je žiadna dobrá hláška, vtipných scén je spíš málo, dialógy sú mnohokrát ploché a ten záver nedokáže vyvolať očakávané pocity (aj keď musím uznať, že ten tanec nebol zlý). Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Rathalos

Urcite to nie je najlepsia komedia s Jackie Chanom,ale plusom je,ze je to nieco nove,indicka kultura ma fakt svoje caro,to treba uznat,taktiez maju nadherne zeny a samotny film sa mi aj preto pacil,no a ten zaverecny dancing bol super,na pohodovy vecer idealna zabava...:-) ()

rublik05 odpad!

Nový trapný pokus o indiánskou verzi Indiana Jonese silně předčil mé očekávání. Byla to ještě větší blbost než jsem očekával. 0/10. ()

moviefan4

Doba sa posunula o krok do predu a s ňou aj filmy v ktorých Jackie hrá. Pre mňa je Jackie mega herec a ešte viac mega osobnosť. Film Kung Fu Yoga nieje vôbec zlý a veľmi dobre sa naňho pozerá. Sú tu super herecké výkony,dobré CGI, skvelá kamera, pútavý príbeh,skvelé akčné sekvencie a hlavne Jckieho hláškovanie je stále na dobrej úrovni. Mne sa film ako celok veľmi páčial a náramne som si ho užil aj s kamarátmi. Naozaj palec hore a potlesk pre tento film. ()

Madhuri odpad!

Od prvního traileru jsem měla lehké obavy. Nejhorší chanovka co jsem zatím měla tu čest vidět byl MEDAILON, a tohle tím tak nějak docela smrdělo...Po dokoukání Kung Fu Yogy můžu říct, že v porovnání s ní, je Medailon skvělá podívaná...Co to k čertu bylo?! Mělo se jednat původně o jakési pokračování celkem slušného Mýtu, z původního filmu to však neobsahovalo absolutně nic (krom jednoho obrazu a Jackieho)... Film bych charakterizovala asi takhle- kopa peněz ale naprosté ho*no z toho - exotické lokace, drahé supersporty, známé tváře jak čínského tak indického filmu ale příběhově úplné nic. Jsem již zvyklá že u chanovek se hluboký příběh čekat nemá ale tohle bylo tak mělké, že mělčí už je snad jen příběh porna. Všudypřítomné ODPORNÉ CGI. Kraluje tu již od začátku s omlazeným Chanem, jenž vypadá jak z nějaké béčkové videohry, konče trapným zvracejícím lvem (s animací odpovídající roku tak 2005)...Když už nic, tak alespoň akce...Ne taky nic...Asi před rokem vyšel film SKIPTRACE, a to co předváděl Jackie (sice taky nic moc, ale pořád dost slušné), se s tímhle NIC nedá srovnat...Od ostatních herců jsem se taky ničeho slušnějšího nedočkala....Když už jsem ke konci filmu myslela že horší to být nemůže přišel tancující Jackie a v tom momentu jsem zaklapla notebook...Jsou věci které vidět nemusím. Celkově mám z filmu dost pocit že zas cílil spíš na děti (být mi tak 10-12 myslím že se královsky bavím) a taky chtěla ČLR vylepšit ne zrovna ideální vztahy s Indii, a věrný Chan samozřejmě kývnul...Jediné co si z filmu tedy odnáším je znovu doufání, že už Jackie konečně příjde na to že nemusí natáčet furt jen akční komedie a zkusí zase nějaké drama (klidně bez akce) nebo jen komedii (klidně třeba jen pro dospělé). jelikož není vůbec špatným hercem i bez kung fu...A taky jediná dobrá hláška filmu "Someone call it destiny, someone call it mean to be....But I call it- make it happen!" ()

Rian_witcher

Scénář nulový bez pokusu o originalitu a jedná se vlastně jen o sled někdy více a jindy méně vtipných a akčních scének, proložený zcela amatérským gigitálním zpracováním některých scén.. Občasné vypůjčení nápadu z Indiana Jonese je zřejmě úmyslně až příliš okaté. Ačkoli Jackie ve svém věku stále umí a jeho bojové scénky jsou stále na výši, nezachrání zbytek filmu. Navíc sponzoring Indického ministerstva kultury a saudsko-arabských šejků je až příliš znatelný. Nakonec mi zbyl v hlavě jediný pocit, že bych nejraději zvracel, stejně jako digitální lev. ()

Mydlivoj

Jackie bohužel stárne. Tím se snižuje bohužel i kvalita zpracování. Choreografie dobrá,efekty....co ten lev v tý akční scéně....jeden z těch lepších starších filmů. Jackie nějakou dobu nenahraditelej.. Čtyři za ty jeho boje v tom jeho věku. ()

HanzoBureshi

Klasický pohodový filmek s Jackiem Chanem, který nelze brát vážně, když je to oddychový film. Takže bych tomu vytknul asi jen to strašné CGI, které mi opravdu ničilo zrak. Kdyby místo té scény na začátku dali jen text, udělali by lépe. Ale musím říct, že konec mě rozsekal, takže dávám 60%. ()

Sheemass

Nejlepší čínský archeolog (tedy jeden z nejlepších) Jackie Chan pomáhá pří hledání ztraceného pokladu Magadhy, při čemž se samozřejmě dostane různých problémů. Film je pravděpodbně určen pro mladší publikum, či celé rodiny, je podán s velkou dávkou humoru s velkým vlivem Bollywoodu (tanec na konci). Jackie začíná stárnout, což je patrné i na jeho výkonu, proto je spousta akčních scén předáná mladším hercům, ale když se nakonec přidá i Jackie je na co koukat. Některé momenty ve filmu jsou opravdu naivní, ať už je to tedy lev v autě, vlci či hyeny, či celý závěr filmu. Celkově se jedná o slabší film, s jednoduchým příběhem, ale občas i povedenou akcí určenou spíše dětem. Po druhé již jej vidět nechci. ()

mokki5

Je to dobrý film, ovšem je jasný že všechny ty exotické lokace a efekty zastírají úplně Béčkový scénář. Akce tak akorát humoru už trochu míň. 53% a to ještě s odřenýma ušima ()