Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Sedliss

Naprosto super zážitek pro mě! Jsem rád, že se tento film z letošního varského výběru dostal aspoň do nějakých kin. Neříkám, že jde o nějakou zázračnou filmařinu. Ne to opravdu nejde. Tady jde o zpodobnění krásného příběhu. Ani nevím kam to zařadit jestli do klasické roadmovie do rodinného filmu či pod hořkou komedii se závěrečným happy endem. Super!! ()

Withree

Indiečko představující partu hippíků a jejich střet s realitou moderní doby, nalajnované jako transkontinentální železnice z kanadské divočiny do vyprahlého Nového Mexika. To vše tam a zase zpátky. Naprosto výborný Viggo, do absurdna zahraná linka s popelem a málem poetická závěrečná scéna. Nádhera. ()

Kvasekus

Takovej útěk do divočiny střiženej Griswoldovic rodinkou, která jede na dovču. Ne ale bylo to hezký a hezky u toho hráli...konec horší, ale jinak v podstatě takovejmhle filmům fandim. ()

gemi

Kouzelný film, který otevírá obzory. EDIT 5. 10. 2022, druhé zhlédnutí. OK, rodinka má sice podivný, ultralevičácký světonázor (dítě má v bunkru plakát Pol Pota a tvrdí, že je Maoista), ale i když s nimi člověk nutně nemusí souhlasit, musí (měl by) je respektovat. ()

BDMarty007

Vynikající film po všech stránkách. Funguje velmi dobře jako film, neboť nenudí, obsahuje mnoho dílčích zvratů, pohrává si s divákem, kdy vás nechá přijmout, akceptovat a možná si i vnitřně ospravedlnit nějaké vyústění, aby v zápětí ukázal, že je to všechno maličko jinak... Je vtipný a vynalézavý v dialozích a dílčích zápletkách. Krom toho je to velice zajímavý a inspirativní příběh, který většinu rodičů které znám přivedl k mnoha diskusím a zamyšlením o životních hodnotách a o výchově dětí. Vynikající herecké výkony, zejména Viggo Mortensen je skvělý a v neposlední řadě skvělá hudba. Pro mě jeden z nejlepších filmů. ()

haWranka

Po celou dobu sledování jsem byla hodně rozpolcená. Na jednu stranu na mě skvěle fungovala atmosféra, hudba, černý humor. Na druhou stranu postavu a filozofii "tatíka" jsem z duše nenáviděla. ()

tančísvlky

Originálne pojatie filmu má šmrnc a to, že sa tu pohybujeme okolo 80 percent nie je vôbec náhoda. Rodina zabalená do krabičky s mašlou ozdobená. Viac okamihov prináša slzy a smiech. Tak ako je to v živote a pre toto je film taká drsná nahá pravda o nás všetkých. Film má predpoklady ešte rásť možno s počtom repríz a je určite možné, že raz dostane plný počet hviezd - krásny film. ()

Oonika

Ze začátku jsem byla trochu skeptická, ale postupně mě film dostával víc a víc. Ani chvíli jsem se nenudila, po filmu jsme měli doma asi hodinovou debatu na téma výchovy. Mám ráda filmy, které vyvolají spoustu otázek a donutí mě se zamyslet nad tím, co je vlastně správně. Takže za mě velmi milé překvapení, hluboké myšlenky a skvělé herecké výkony. Navíc písnička Sweet child of mine je fakt dokonale ztvárněná. ()

bono22vox

Příběh o rodině, vztazích mezi rodiči a dětmi, o ztrátě matky. Témata, která obvykle zaručují divácký úspěch, tentokrát ale trochu jinak. O odlišné rodině, jiném životě - přesto plné pravdy. V kombinaci s laskavým humorem, emocionální hudbou Sigur Rós a charismatickým Vigem Mortensenem tvoří Tohle je náš svět dohromady zvláštní snímek, který vyvolá protichůdné emoce, donutí se zamyslet nad vlastním životem a zůstane v člověku ještě dlouho po zhlédnutí... ()

Pafnuc

Hysterický psychopat si pěstuje v lese armádu filosofujících hippie-robotů, ale nakonec se zjistí, že je lepší žít na farmě, než v chatrči. Morální poselství nejisté. ()

Kingjiri

Ačkoliv nemám žádnej zásadní problém s konzumnim stylem života, určitě se nebránim ani takovýhle agitce, brojící právě proti němu. Jenže krajně nesympatický mi byly snahy hlavy rodiny o "antisystémový" myšlení jeho potomků (krádež v obchodě a protikapitalistický reči), přehnaná upřímnost k nim (fakt je nutný malýmu dítěti vysvětlovat encyklopedicky pohlavní styk nebo detailně popsat smrt jeho matky?) a výcvik jak někoho nejlíp zabít (kdyby šlo o sebeobranu, je to naprosto v pořádku). Rozsáhlý znalosti dětí vychovávanejch v lese mi zase přišly dost přitažený za vlasy (jedno z nich se dostane hned na několik prestižních univerzit - tak určitě). Kdyby scénář nedělal z "lesního" otce psychopata a nechal plně na divákovi rozhudnutí, jaká životní cesta je mu bližší, šlo by o mnohem zajímavější a sympatičtější exkurzi do života alternativně smýšlejících lidí, dvě silnější hvězdy. ()

E lan

Nic pro mne, ač chápu, že to je asi docela kvalitní film. Hrdinové ksou tak trochu mimo a jejich myšlenkové pochody mi prostě nesedí. Ve zbytku jsem se pak nudil. ()

ZnalecH

Tenhle film je JINÝ. Avšak kdo říká, že jiní lidé a jiné věci jsou špatné? Stejně jako byl jiný Hitler, tak byl jiný Masaryk, či Martin Luther King. Vždy záleží na tom, jak je to myšleno a hlavně provedeno. --- Nějakou dobu jsem před puštěním tohoto filmu váhal, ale vůbec nelituji, že jsem se nakonec odhodlal si ho pustit. Dalo mi to úplně jiný náhled na svět, než jaký jsem dodnes měl. ()

Tamten

Mohlo by to být výrazně zábavnější, kdyby některé situace nebyly přetaženo do takového extrému. Takhle z toho příliš čiší, že to nemůže být realita a tím to celému filmu ubírá na zábavnosti. ()

Anayka

Žít tak, nebo žít onak? Je to dobře? Je to špatně? Je nějaká hranice? Dá se na život připravit? A na jaký život vlastně? Captain Fantastic ve mně vyvolal řadu otázek a to se mi líbí. Odpovím si už nějak sama. ()

balcazar

Mimoriadne zaujímavý príbeh, ktorý však nebol dostatočne využitý. Film si dlho-predlho pripravuje pôdu a vysvetľuje pomery v rodine, ktorej rodičia zvolia pre výchovu detí radikálne riešenie - útek do prírody. To sa všetko odpustiť dá, veď človeka to baví, nech to trvá aj hodinu, najmä pre netradičný námet. Čo je horšie, je to, že keď má film vygradovať, nepodarí sa mu to natoľko, aby ste na konci filmu pozerali s otvorenými ústami. Chcelo to jednoducho viac. ()

MAAUZ

Krásná ukázka toho, jak mít život BOHATÝ, aniž byste k tomu potřebovali hodně peněz nebo nynější moderní svět. Poslední dobou mě tyhle filmy baví mnohem víc než ty s mega efekty a nulovým příběhem. Viggo Mortensen svou roli ztvárnil bezvadně. "Jeho děti" taky. Chvílema se sice můžete chytat za hlavu, a řikat si, jak režisérovi nejspíš ulítly včely. Pak si ale uvědomíte, že mají veškeré scény smysl. Kapitán mě moc bavil a těch 119 minut uteklo jak nic. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz