Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

leafroller

Dokumentární. A to nejen díky formě i obsahu, ale také proto, že se autoři snímku zdrželi jakékoli prezentace vlastních názorů na věc. Velmi vzácné! Takže dokumentární film o nebetyčném porušování bezpečnostních předpisů, které vedlo ke katastrofě nevídaných rozměrů, jejíž důsledky si ani dnes ještě nedokážeme představit. A pokud se to stalo opravdu takhle, zpochybňuje to moji víru ve výhradní odpovědnost BP. Hodně mi to připomnělo film Everest, ve kterém velezkušení hlavní hrdinové také postupně porušili všechny zásady jak svoje, tak bezpečnostní, což vedlo ke smrti mnoha lidí. Filmu samotnému není co vytknout. Podívaná i efekty jsou strhující a výkony herců přesvědčivé. Spokojenost. ()

Tomgunses

Po Xtém zkouknutí měním ze 4 na 5* Je to príma napínavý film, vycházeje ze své reálné předlohy přesvědčivě ztvárněné, výborně zahrané, Malkovich, Russell a ani Wahlberg nezklamou a režie Berga nádhera. 91 % ()

Tristan_nsc

Asi jeden z nejlepších katastrofický filmů. Což bohužel s ohledem na zažitou kvalitu tohoto žánru nic moc neříká, že... no, nicméně je to velmi vydařený film. Kurt Russell je výborný v roli "správného chlapa", Mark Wahlberg pro jednou nehraje Marka Wahlberga a John Malkovich hraje klasického kariérního aparátčíka jako Con O'Neill a Adrian Rawlins v Černobylu. Vypíchnout je třeba to, že samotná akce trvá zhruba polovinu filmu (druhou), tudíž je prostor na budování fikčního světa a vztahů mezi postavami. Díky bohu i za emoční dospělost. ()

mach333

Takový klasický katastrofický film, kde nám napůl zkrocená energie vrací úder. Líbilo se mi prostředí vrtné plošiny a audiovizuální zpracování. Hrdinové, záporňáci, emoce - tím film asi nepřekvapí. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014