Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Deepwater Horizon: More v plameňoch

Deepwater Horizon

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 2016, 107 min

Já tomu teda moc nerozumím, ale myslím si, že tu karotáž cementace měli provést.(1.10.2016)

Nejlepší černobílý film roku 2016.(9.1.2017)

Skvěle natočená, strhující a emocionální podívaná. Film líčí to peklo tak barvitě, až se z toho tají dech.(7.10.2016)

Kdo bude tvrdit, že od Berga čekal parádně vypadající (to šílený množství peněz tam je fakt vidět) mix Sázky na nejistotu a Skleněného pekla, tak teda pěkně kecá. Strhující zážitek! Kino je nutností a odpouštím i ten děsivej patos na konci.(28.9.2016)

Úvod před samotnou katastrofou je docela nezajímavá část, protože se pouze řeší provedení nebo neprovedení testu cementu. Zkouška potrubí a následná havárie vrtné plošiny Deepwater Horizon je rozhodně divácky atraktivnějí a intenzivnější část filmu. Snímku se určitě daří uctít památku obětí, ale ten začátek mohl být kratší nebo záživnější. Osudné noci 20. dubna 2010 zemřelo na palubě Deepwater Horizon 11 lidí.(2.1.2017)

• - Ropná plošina zobrazená vo filme bola postavená len pre potreby tohto natáčania. To prebehlo z veľkej časti v  Chalmette v štáte Louisiana. (beso74)

• - Režisér Peter Berg ztvárnil v tomto snímku vedlejší postavu - pana Skipa. (Yardak)

• - Veľké množstvo zamestnancov ropných plošín v Mexickom zálive bolo proti natočeniu filmu, pretože mali pocit, že zneuctí pamiatku mužov, ktorí zahynuli počas skutočnej udalosti. (figliar)