poster

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • USA

  Deepwater Horizon

 • Slovensko

  More v plameňoch

 • Slovensko

  Deepwater Horizon: More v plameňoch

 • Velká Británie

  Deepwater Horizon

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Hong Kong / USA, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Ekologickou stránku příběhu si člověk musí odmyslet, protože ve filmu není zdaleka ani naznačena katastrofa mnohem většího rozměru než je zde, mimochodem hodně efektně, natočená zkáza Deepwater Horizon. Jedná se o následný těžkozastavitelný únik ropy, která zdevastovala nejen život na moři, ale i částečně i přímořské oblasti Spojených států. Asi si člověk umí spočítat, kolik živočichů přišlo o život v porovnání s těmi 11, kteří se nacházeli na vrtné plošině. Toliko fakta.... Film je precizní ukázkou toho, co vše se může posrat, když se to sere a co vše dokáží vedoucí pracovníci ignorovat v honbě za ještě větším ziskem. Nebo-li, kdo chce víc, nemá nic a průser na krku. Přiznám se že přestože Kurta a Marka rozhodně můžu, nejvíce jsem si vychutnával okamžiky před prvním výbuchem, kterou jsou skutečně adrenalínové a vidět tenhle film na velkém plátně rozhodně musí stát za to. Pro milovníky techniky pro změnu znamená, že se něco více dozví o samotné těžbě atd atd. Zkrátka biják, který v kinech vyhořel, ale rozhodně neprávem, protože o hodně solidní filmové řemeslo se rozhodně jedná. 75%(5.1.2017)

 • Slasher
  ****

  Napínavá akční rekonstrukce jedný z největších kravin hamižný korporátní demence, jaká se teď v nedávný paměti přihodila. V první fázi se divák musí provrtnout naftařskou hantýrkou, ale vzhledem k vtípkům a přímočarosti to není nijak útrpný. Následuje fáze zlověstný praskání na povrch a unikání plynů (což je hororovější než téméř jakýkoli horor co jsem viděl za poslední roky), než přijde na to závěrečný katastrofický ohňový inferno a silně heroický chvilky (otazník do jaký míry je ten přeskok taky na základě skutečnosti, ale...). Řemeslně topka a trojice Wahlberg, Russell a Malkovich prostě ví jak táhnout herecky, takže tu je drama co podělá jen málokoho. Mám rád když takhle k všeobecně propíraný významný události později vznikne kvalitní film a člověk si to všechno hezky - a "hollywoodsky" - urovná, viz třeba pár týdnů zpátky SULLY nebo snad i nadcházející PATRIOTS DAY.(23.12.2016)

 • Wacoslav1
  ***

  Mno budeme kverulovat. Nechci vám tu brát všeobecné nadšení, já sám jsem před sepsáním tohohle komentu půldruhé hodiny zvažoval jak, že se mám k tomuhle spektáklu vlastně postavit. I když jsem se cestou z kina snažil přesvědčit sám sebe, že to tak špatný nebylo, tak zklamání převládá. Ovšem těžko se odstřeluje film na kterej se člověk upřímně těšil a byl přesvědčený, že ho nemůže zklamat, takže asi zachovám neutralitu, ovšem kritika bude převládat. Kámenem úrazu je nekonečný a nevýrazný rozjezd kdy za první polovinu filmu je největší akcí na plátně, to že do vrtulníku kterým se hrdinové dopravují na plošinu narazí pták. Jako já neříkám, že by mi nějak vadilo hlubší seznámení se z postavami a příprava na to finální peklo a pochopil bych ten téměř hodinový rozjezd u dvě a půl hodiny dlouhého filmu, ale nepřijde mi adekvátní u snímku který má bez závěrečných titulků necelých 100 minut. To katastrofické peklo které tu všichni vyzdvihují se pak sice dostaví a neříkám, že je to špatně natočeno, efekty jsou naprostá špička a dynamičtější kamera v tomto případě nevadí, spíš vtahuje diváka přímo do dění, ale když si to člověk začne konečně pořádně užívat, tak je najednou konec. Holt ta půlhodina destrukce tu hodinu keců a snahu o budování charakterů nevytrhne. Ano jsou tu fajn herci můj oblíbenec Wahlberg a starý pardál Russell jsou držáci po všech stránkách a katastrofická stránka věci je opravdu drsná a realistická, ale nějak to nestačí. Nemluvě o tom, že další skvělý herec Malkovich je tady totálně mimo a hraje roli do které se vůbec nehodí. Uff tak co s tím? Tak teda slabá trojka, ale čekal jsem kurevsky víc! 50%(30.9.2016)

 • T2
  *****

  Rozpočet $110miliónovTržby USA $61,433,527Tržby Celosvetovo $121,790,373Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,449,071Tržby za predaj DVD v USA $7,692,543║ je to až neuveriteľné ale konečne Peter Berg zvládol réžiu, samozrejme že to má pár múch ale tie sa dajú prepáčiť ako nádych nevyhnutného amerického pátosu, hlavne že to tu až tak strašne nebije do očí a dokáže dramatizovať na tých správnych miestach, ponúka veľmi výbušnú drámu, kde je fakt na čo pozerať a dokáže v divákovi vyvolať úzkosť, spokojnosť prekvapil /90%/(21.2.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Srandičky, srandičky a bezpečnost nulová... Nejvíc mne pobavilo, jak se plošina otřásá a Mark Wahlberg si jako nic sedí u notebooku a baví se s manželkou a starej předák se klidně sprchuje... A to modlení nakonec, to už bylo moc.. Ale jinak efekty dobré, na film jsem se moc těšil, ale z kina bych odešel zklamaný...(26.12.2016)

 • - Deepwater Horizon byla postavena v roce 2001. V září roku 2009 vyvrtala rekordně hluboký vrt, který měl přes 10 km. Vrtnou plošinu běžně obsluhovalo 130 pracovníků. (dom156)

 • - Roli Mikovy (Mark Wahlberg) ženy nabídli Emmě Stone, ale ta odmítla, protože v té době ještě nebyl hotový scénář. (avitakova)

 • - Ropná plošina zobrazená vo filme bola postavená len pre potreby tohto natáčania. To prebehlo z veľkej časti v  Chalmette v štáte Louisiana. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace