poster

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • USA

  Deepwater Horizon

 • Slovensko

  More v plameňoch

 • Slovensko

  Deepwater Horizon: More v plameňoch

 • Velká Británie

  Deepwater Horizon

 • Austrálie

  Deepwater Horizon

 • Nový Zéland

  Deepwater Horizon

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Hong Kong / USA, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Pracující třída ještě nikdy nebyla tak břitká a sympatická jako v podání Marka Wahlberga a Kurta Russella, skoro mě až mrzí, že závěrečná fotky odulých texaských rednecks tuhle iluzi zboří. Marxistické žertíky stranou - Berg se nadechl k životnímu výkonu, když zejména první polovina svojí hladkou flow dialogů, střihu a ručního snímání neuvěřitelně odsejpá. Následné ohnivé inferno už se ve freetické kadenci střihů a detailů nese ve znamení dezorientace (tohle by se u Paula Greengrasse nikdy nemohlo stát), ale pořád je to dostatečně výhřevná podívaná, aby si člověk užil i závěrečné zhroucení obyčejného člověka (po kapitánu Philipsovi zjevně nová povinná figura civilních katastrofáčů). DH je óda na common sense prostých lidí i strhující spektákl, kde Mark krotí dinosaury z hlubin a Kurt tučné vyvřeliny z British Petrol. Za mě dobrá, čistá zábava s jasnými limity.(30.9.2016)

 • Spiker01
  ****

  (Wahl)Berg strikes again. Tentokrát big Mark utíká z ropné plošiny, která sice dle slov Mikea ropu netěží, ale o to více se na palubě rozvíří hotové peklo, resp katastrofa podle skutečné události z roku 2010, z níž se režisér Berg snaží z diváků hlavně ke konci vytřískat nějaké emoce a také zahltit všechny smysly obřím 110-milioniovým rozpočtem. Celkem mě i překvapije, že o toto téma nebyl v Americe takový zájem, protože se to tam v té době hodně řešilo. Nicméně toto trošku naturalističtější a vůbec akčnější a tíživější pojetí filmu sedí a je vidět, že když se chce, tak to tam Berg má pevně v rukou a celkem se i vyžívá v terminologii na složitém systému všech ovládacích panelů na plošině, až je to možná malinko otravné. Celkově po delší době katastrofický film, který stojí za hřích. PS : Malkovich to zvoral :) ... 8/10(4.10.2016)

 • TeeAge
  ****

  Podobné katastofy s globálnym negatívnim dopadom na prírodu sa budú opakovať do doby, kým zdravý rozum nezvíťazí nad chamtivosťou. Niekoľko zaújimavostí: Firma BP, ktorá bola za udalosti zodpovedná: Ušetrené financie nedodržaním protokolov: 125 tisíc dolárov. Škody na ľuďských životoch: 11. Finančné škody firmy: Súdne: 42 miliárd dolárov na odškodných, pokuta 18 miliárd dolárov vystavená USA + zákaz nových obchodných kontraktov s USA. Prírodné škody: 780,000 m3 oleja v Mexickom zálive, milióny rýb, živočíchov a rastlín mŕtvych či otrávených. Následky: Z ropného otvoru dodnes uniká olej - nepodarilo sa ho úplne uzatvoriť. Ryby majú v okolí katastrofy 6x vyššiu úmrtnosť, než predtým. Čistenie oceánskeho povrchu ešte stále trvá.(19.2.2017)

 • korbitch22
  *****

  Dlouho jsem neviděl takhle perfektně promakaný katastrofický film.Že Berg točí vizuálně podmanivá díla víme dávno, jen má bohužel občas smůlu na diváky, kteří mu nenechají v kase potřebný výdělek.Deepwater Horizon je na katastrofický film paradoxně strašně krátký na to co dělá takový film filmem (tedy nějaký výbuch, nehoda a destrukce) tu trvá sotva 10 minut na konci, jinak se celou stopáž mluví, ano mluví.Deepwater Horizon je výborně natočený drama o jedný zkurvený společnosti, která před lety zničila tolik přírody za 3 měsíce, co celý lidstvo pomalu za 100 let.Mark Wahlberg je čím dál lepší a i když se film točí celou stopáž jen kolem dialogů a finální nehoda je jen doplňující materiál, byl to fenomenální divácký zážitek.Jeden z nejmíň doceněných filmů minulého roku.90%.(7.2.2017)

 • Radek99
  ****

  Povedený a celkem působivý civilní katastrofický film. Tyhle filmy natočené na základě skutečné události jsou divácky hodně oblíbené a Deepwater Horizon dobře ilustruje, proč tomu tak je. Peter Berg se sice zcela nevyvaroval žánrových klišé, ale jejich koncentrace a intenzita není tak vysoká, aby je divácká zaujatost nedokázala absorbovat. Rozdíl mezi realitou a hollywoodskou rekonstrukcí reality pak dobře dokládají závěrečné fotografie skutečných aktérů této události...je obrovský... :-)(29.12.2016)

 • - Režisér Peter Berg ztvárnil v tomto snímku vedlejší postavu - pana Skipa. (Yardak)

 • - Deepwater Horizon byla postavena v roce 2001. V září roku 2009 vyvrtala rekordně hluboký vrt, který měl přes 10 km. Vrtnou plošinu běžně obsluhovalo 130 pracovníků. (dom156)

 • - Kate Hudson zverejnila na Instagrame fotografiu s jej nevlastným otcom, Kurtom Russellom, s príspevkom, že sa jedná o prvý film, na ktorom budú spoločne pracovať. (figliar)