Reklama

Reklama

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

  • USA Deepwater Horizon (více)
Trailer 2

Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (589)

verbal 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní dedy, manžel a Hrdina kapitalistické práce Marky Márk s přeukrutně správňáckým výrazem sveřepě potírá snahu Bezskrupulozního Parazita, největšího současného globálního dobra, o marinování makrel v Mexickém zálivu fosilní omáčkou Strýčka Sama. Počítám, že s takovou ve dvojce bude do půl pasu nahý vlastnoústně u pobřeží Lujzijany rozdýchávat v černém bordelu zmítající se alky, pulírovat vyvržené zapatlané tuňáky a dělat u toho TA-BLE-TY. Finální grilovačka je však opravdu skvostná, realistická a až korporátně škodolibě zábavná, akorát bych chtěl jednou vidět i realistické obsazení, tedy v hlavní roli místo reklamy na trenky Kálvina Klajna nesympatického otylého proplešlého strejce, co má doma místo Hadsnovic Katky hnusného porážkového tapíra, jak bylo patrné ze závěrečných fotografií. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Pracující třída ještě nikdy nebyla tak břitká a sympatická jako v podání Marka Wahlberga a Kurta Russella, skoro mě až mrzí, že závěrečná fotky odulých texaských rednecks tuhle iluzi zboří. Marxistické žertíky stranou - Berg se nadechl k životnímu výkonu, když zejména první polovina svojí hladkou flow dialogů, střihu a ručního snímání neuvěřitelně odsejpá. Následné ohnivé inferno už se ve freetické kadenci střihů a detailů nese ve znamení dezorientace (tohle by se u Paula Greengrasse nikdy nemohlo stát), ale pořád je to dostatečně výhřevná podívaná, aby si člověk užil i závěrečné zhroucení obyčejného člověka (po kapitánu Philipsovi zjevně nová povinná figura civilních katastrofáčů). DH je óda na common sense prostých lidí i strhující spektákl, kde Mark krotí dinosaury z hlubin a Kurt tučné vyvřeliny z British Petrol. Za mě dobrá, čistá zábava s jasnými limity. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další důvod omezit jízdu automobilem. A přiznám se, že jsem opravdu moc rád, že tento film vznikl. Bez přikrášlení totiž naprosto precizně ukazuje, jaké zájmy na ropné plošině firma BP měla a jak s nimi dokázala jít přes mrtvoly. Doslova. Film jako takový pak velice intenzivně a poměrně přesně vykresluje onu katastrofu, jak kdyby to točil samotný Greengrass. Nejenom, že film byl drahý, ono to na něm je i dost vidět. A to i přesto, že kamera mnohdy předvádí piruety jak na horské dráze. I to má ale opodstatnění. Posílilo to atmosféru, aby divák měl pocit, že je součástí té plošiny spolu s herci. A to se jí bezesporu podařilo. Byl jsem zmatenej jak lesní včela a jediné, co by mě nahodilo na podobnou hladinu zmatenosti, jakou na plátně zažíval Mark Wahlberg, byla série výbuchů, které bych shodou určitých okolností přežil. Plný počet vlastně nedávám jenom proto, že v tomto filmu diváka konkrétně žádná postava vysloveně nechytne, ačkoliv Mark Wahlberg, Kurt Russell a John Malkovich předvádí naprosto skvělé výkony. Mark vlastně převádí standardně vlastenecký, zatímco Kurt s Johnem se předhání, kdo bude mít horší americkou mluvu a kvalitnější herecký projev. Oba úspěšně. Na závěr pak přispěchá menší americké vlastenectví, které je na jednu stranu hrozně okaté, ale na druhou stranu jim ho nemám za zlé. Dovětek už je zbytečný, ale pro Amiky nezbytný. Jinak skvělé…vlastně hrozně smutné. Čím peněz máme, tím víc si toho vůči naší Zemi dovolujeme. Otázka je, jak ještě dlouho… ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Scenáristicky priamočiare, remeselne skvelé katastrofické peklo s trochou klišé, ale s emocionálne dôstojným, pôsobivým záverom. Pre mňa prvý katastrofický film tak intenzívny, že sa mi ho nechce absolvovať opakovane, len pre potešenie z kvalitnej filmárčiny. Wahlberg ako "ľudový hrdina z predmestia" tradične funkčný, Kurt Russell ako zodpovedný šéf chlapskej party robotníkov najlepší vo filme. A Johna Malkovicha asi presvedčil vysoký honorár. V jeho roli bezohľadného korporátnika by mi viacej sedeli iní adepti, kľudne menej zvučného mena. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $110miliónovTržby USA $61,433,527Tržby Celosvetovo $121,790,373Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,884,822Tržby za predaj DVD v USA $8,008,199║ Je to až neuveriteľné ale konečne Peter Berg zvládol réžiu, samozrejme že to má pár múch ale tie sa dajú prepáčiť ako nádych nevyhnutného amerického pátosu. Hlavne že to tu až tak strašne nebije do očí a dokáže dramatizovať na tých správnych miestach. Ponúka veľmi výbušnú drámu, kde je fakt na čo pozerať a dokáže v divákovi vyvolať úzkosť, spokojnosť prekvapil. /90%/ ()

Galerie (71)

Zajímavosti (17)

  • Režisér Peter Berg ztvárnil v tomto snímku vedlejší postavu - pana Skipa. (Yardak)
  • Veľké množstvo zamestnancov ropných plošín v Mexickom zálive bolo proti natočeniu filmu, pretože mali pocit, že zneuctí pamiatku mužov, ktorí zahynuli počas skutočnej udalosti. (figliar)

Související novinky

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (více)

Reklama

Reklama