poster

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • USA

  Deepwater Horizon

 • Slovensko

  More v plameňoch

 • Slovensko

  Deepwater Horizon: More v plameňoch

 • Velká Británie

  Deepwater Horizon

 • Austrálie

  Deepwater Horizon

 • Nový Zéland

  Deepwater Horizon

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Hong Kong / USA, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  *****

  Dlouho jsem neviděl takhle perfektně promakaný katastrofický film.Že Berg točí vizuálně podmanivá díla víme dávno, jen má bohužel občas smůlu na diváky, kteří mu nenechají v kase potřebný výdělek.Deepwater Horizon je na katastrofický film paradoxně strašně krátký na to co dělá takový film filmem (tedy nějaký výbuch, nehoda a destrukce) tu trvá sotva 10 minut na konci, jinak se celou stopáž mluví, ano mluví.Deepwater Horizon je výborně natočený drama o jedný zkurvený společnosti, která před lety zničila tolik přírody za 3 měsíce, co celý lidstvo pomalu za 100 let.Mark Wahlberg je čím dál lepší a i když se film točí celou stopáž jen kolem dialogů a finální nehoda je jen doplňující materiál, byl to fenomenální divácký zážitek.Jeden z nejmíň doceněných filmů minulého roku.90%.(7.2.2017)

 • choze
  **

  Hodní dělníci vs zlí korporátníci (jak černobílí, tak ploší) ve scénaristicky průměrné katastrofárně, ze které na všechny strany šlehají digitální plameny. Člověk si u toho vzpomene na SKLENĚNÉ PEKLO i OHEŇ a hlavně na to, o kolik jsou ty filmy lepší - s lepšími postavami, napínavější, efektnější. I loňský pitomoučký a klišovitý SAN ANDREAS s Rockem, který rozhodně nebyl žádný zázrak, mě bavil víc (o fous).(4.10.2016)

 • Xmilden
  ****

  Ekologickou stránku příběhu si člověk musí odmyslet, protože ve filmu není zdaleka ani naznačena katastrofa mnohem většího rozměru než je zde, mimochodem hodně efektně, natočená zkáza Deepwater Horizon. Jedná se o následný těžkozastavitelný únik ropy, která zdevastovala nejen život na moři, ale i částečně i přímořské oblasti Spojených států. Asi si člověk umí spočítat, kolik živočichů přišlo o život v porovnání s těmi 11, kteří se nacházeli na vrtné plošině. Toliko fakta.... Film je precizní ukázkou toho, co vše se může posrat, když se to sere a co vše dokáží vedoucí pracovníci ignorovat v honbě za ještě větším ziskem. Nebo-li, kdo chce víc, nemá nic a průser na krku. Přiznám se že přestože Kurta a Marka rozhodně můžu, nejvíce jsem si vychutnával okamžiky před prvním výbuchem, kterou jsou skutečně adrenalínové a vidět tenhle film na velkém plátně rozhodně musí stát za to. Pro milovníky techniky pro změnu znamená, že se něco více dozví o samotné těžbě atd atd. Zkrátka biják, který v kinech vyhořel, ale rozhodně neprávem, protože o hodně solidní filmové řemeslo se rozhodně jedná. 75%(5.1.2017)

 • Rocky62
  ****

  Famózní rekonstrukce nevídané katastrofy se sympatickými hlavními postavami a ojedinělou explozí ropné plošiny, která budí dojem fatální zkázy. Nadprůměrná záležitost, která je zároveň opět jasným důkazem, jak lidstvo umí tuhle planetu rozsračkovat a způsobit nenapravitelnou ekologickou katastrofu, z čehož samozřejmě plyne, že lidé tu nemaj co dělat. 75%(30.12.2016)

 • flanker.27
  ***

  Teda Makovichovi už chyběl jen doutník a cvikr, jinak svého podlého bezskrupulózního kapitalistu, který pro vlastní zisk hazarduje se životy příslušníků pracující třídy, dává bezvadně. Zato Kurt Russel je jako vždy věrný a poctivý ochránce pracujících... No, nechme cynismu, jde o celkem nadprůměrný katastrofický film, jehož největší slabinou je mírná nepřehlednost v akční části (aneb příliš zběsilé stříhání, jak už tu bylo řečeno, takový Greengrass by tohle podal líp). Podstata práce věže je taky podaná trochu moc z rychlíku, filmaři se moc třesou na první výbuch. Nelituji času, ale znovu to už asi neuvidím.(27.12.2016)

 • - Pre pracovnú vyťaženosť odmietla rolu vo filme aj herečka Kristen Stewart. (MikaelSVK)

 • - Producenti filmu kontaktovali Marka Wahlberga s požiadavkou, že hlavnú rolu bude predstavovať mužská dvojica, konkrétne jeden mladší a jeden starší herec. Wahlberg preto začal kontaktovať niektorých starších hercov, ktorých pozná, napríklad jedným z nich bol aj Jack Nicholson. Avšak na jeho prekvapenie, producenti chceli, aby Wahlberg bol ten starší z dvojice a jeho hereckým kolegom sa stal Dylan O'Brien. (figliar)

 • - Mark Wahlberg sa objavil už šiestykrát vo filme, ktorý bol inšpirovaný skutočnou udalosťou. Jedným z týchto filmov bol aj film Na život a na smrť, ktorý režíroval Peter Berg. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace