Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

Scraffy

Celkom zaujímavý animák, ktorý je veľmi originálny. Má super animáciu a hlavne príbeh. Humor je tu tiež na mieste a celkovo teda je to príjemný animák. Avšak mňa osobne moc nenadchol a nejako som sa pri tom nudil. ()

BarMaja

I přesto, že nejsem zrovna na animáky, tenhle film jsem si opravdu užila. Dostala jsem se k němu přes soundtrack, který je každopádně nádherný. Stejně jak zajímavá animace a velice dobří herci (v originiále) byli špičkoví. Doporučuji i pro kdejakýho asiofila <3. Jediný co fakt nepochopím, je zas ten překlad názvu do češtiny... ()

DoNotCross

Tady se moje nechuť k animákům definitivně rozplývá. Upřímně mě strašně mrzí, že Kubo v kinech propadl, o diváky okraden Mazlíčky a Čápy. Je to fakt neskutečná škoda, protože klasický animák převyšuje úplně ve všem. Jasně, tady taky najdete spousty akce a vtipné postavičky, vyprávěný příběh je ale mnohem dospělejší, což možná ve výsledku, alespoň komerčně, tomuhle dílku podrazilo nohy. Ale to nemusíme řešit, protože výsledek je parádní. Výtvarná stránka je možná vůbec ta nejpovedenější, jakou jsem kdy na plátně viděl. Tvůrci měli nápadů na rozdávání a všechny je nacpali sem. Takže hybaj do kina, ať má studio Laika na další filmy. ()

germiny

No tak nějak uplně super zážitek. Hrozně se mi líbilo provedení a celková stylizace filmu (to stop-motion je uplně neuvěřitelné), celý hlasový casting (kdo by to byl řekl že se Charlize hodí dokonale na opici :D) a i celý soundtrack. Já nevím - prostě zatím tomu nemám co vytknout. Jo vlastně mám - kdo vymýšlel český název?! Kouzelný meč? Opravdu? Vždyť to je úplně proti pointě filmu (koneckonců ten meč Kubo zahodí a idea filmu je přímo v těch ,,dvou strunách") ()

pekas

Týjo, amíci dělaj japonský filmy? A docela dobře? Co se to děje? Zatím jsem to viděl s dabingem, ale rozhodně dám i v originále. Dojem z filmu rozhodně za pět, byť ne plných. 83% Dal jsem to i v originále a má to rozhodně něco do sebe. Přidávám na 86% ()

Jocho

Dlho som nepridal komentár, no lokálny názov tohto filmu ma tak napaprdil, že mi to nedalo. Keď niekto preloží "Die Hard" ako "Smrtonosná pasca", už to ako-tak akceptujem. Predsa len, ide o vágny názov, tak môžeme popustiť uzdu fantázii. Prečo sa ale tento film volá Kubo a kúzelný meč, keď meč je iba jeden z troch predmetov, ktoré musí chalan zohnať, to mi ostáva záhadou. Keď už, tak za struny tu ťahá hlavne čarovná moc chlapca, hudba, ktorú pri kúzlení používa a papierové origami, ktorými si pomáha. Film má aj veľký presah, mnoho nevyslovených momentov, ktoré dieťa nepochopí a zatiaľ čo sa smeje na podarenom Chrobákovi, dospelý sa potmehúdsky usmieva nad výmenou názorov dospelákov. Film ubieha veľmi príjemným tempom, hoci vyspelosť témy občas zarezonuje (Dedo vzal chlapcovi oko, wtf?). Démonické sestry sú úžasné, gigantický kostlivec takisto a človek vďaka nim prepáči aj také bizarnosti ako výdrž hrdinov pod vodou, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Harry Potter v Ohnivej čaši. Možno to bolo únavou, možno sledovaním filmu poležiačky, ale film ma na konci trocha sklamal málo emocionálnym vyvrcholením do prázdna. Taký koniec filmu Brave ma rozplače hocikedy. Animácia však bola úžasná a originálne znenie bez konkurencie. Za mňa zdravé 4 hviezdičky. ()

fleshbekr86

otázka je, který z filmů z mé top 10 vyhodit, abych tam mohl dát KUBA, protože mě prostě dostal. Takhle propracovanou stop-motion asi těžko pohledáte. Psí ostrov od Andersona je skvělý, ale tohle je jednoznačně něco mimo tento vesmír!! ()

Benjik

Krásný animák. Žádný šablovitý výplach, na který starší člověk do hodiny zapomene, nebo ho dokonce místy prozíve. Tohle jsou emoce, temnota a krása. Řekl bych, že co se emocí týče, tak shned zaCoco asi nejsilnější animák poslední doby a atmosférou ho dokonce předčí. Závěrečná pointa je něco, na co se skoro nic z "obyčejných" pohádek nechytá, protože ukazuje, že některé věci vrátit a zvrátit prostě nejdou. Můžeme se s nimi jen smířit, teprve potom nás může čekat něco jako dobrý konec....A závěrečné titulky mě donutily přihmouřit oči a napálit plnou, protože tohle je umělecké dílo. PS:Tohle je Kvothe jako vyšitý. Kdo četl Jméno větru, ten ví. Láska. ()

Hawaj

3 hvězdy jen proto protože fakt podělali scénář. Animace a výprava byla fatastická, ale mezery v příběhu to zabili. Bejt animátorem na tomhle filmu tak jsem naštvanej. A to jsem tomuhle filmu fakt fandil. Zařadil bych to do nepovedenejch animáků hned vedle taky slibnýho Ranga. ()

Detak

Jako ano, hezká animace, zajímavé postavy a celkem i příběh, ale na druhou stranu slabinou pro mě byl právě příběh, který je ponurý a smutný a ani závěr není zrovna ve stylu "jo, dobře to dopadlo". Celkově tedy mohu říct, že do půlky se mi to líbilo hodně, ale ze druhé půlky mi zbyla tak leda pěkná deprese. Pak je otázkou, jestli si z pohádky chceme odnést právě tyto pocity (já teda ne; preferuji hezké zábavné pohádky s dobrým koncem). ()

pafka

Myslel jsem si, ze to neni z rodiny hollywoodu, jak to cely film vypadalo. Zajimave vypravene, neokoukana atmosfera. Lec trosku zadrhnute, detem trosku nevstrebatelne, neprimocare, skoro bych rekl spise pro odrostlejsi. Presto s vizualni strankou a dejem nadprumerne. ()

Kamy

Obrovská pecka a asi aj najväčšie prekvapenie tohto roka. Krásna animácie, o dosť vtipnejšie ako by som čakal (McConaughey a Theron FTW) ale zase nie až na úrovní Disneyoviek a Pixaroviek. ()

Cannonball

V kategorii rozpravok u mna Kubo v roku 2016 kraluje elegantne a krasou, ktora ma prekvapila. Jedine s cim uplne isty nie som je to ci je to pre male deti. Uz mi zostava zistit recenzie krsnych deti. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska