Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

Blackhand47

První film a hned kvalitka. Travis Knight má pěkně našlápnuto, film překvapí pěknou a zajímavou animací, propracovanými postavami i několika zvraty, které se v animovaných filmech již tolik neobjevují. Velkým plusem je tu také humor, který se skvěle střídá s temnějšími scénami. Nedivím se, že se filmu dostalo takového ohlasu, panu Knightovi pak přeji úspěšnou budoucnost. Zasloužených 85% ()

Aleee89

Někde jsem četla, že je to letošní nejlepší animovaný film. No, i když jsem neviděla skoro žádný, můžu říct, že nesouhlasím. Neupírám Kubovi a kouzelnému meči jinakost a tím i jakousi atraktivitu, ale k čemu to, když mě ve výsledku ten snímek vlastně ani moc nebavil... ()

kajas

Mé první setkání se studiem Laika nemohlo dopadnout lépe. Plně chápu argumenty poukazující na některé nelogičnosti (mě třeba moc neuspokojil závěrečný "souboj" s dědečkem), ale užívala jsem si každičký záběr a docela se mi zachtělo vyrazit na výlet do Japonska. ()

Dont

Spolu s Červenou želvou nejlepší animák roku. Originální zpracování i postavy, dobře napsaný i odvyprávěný příběh, film ani chvíli nenudí. ()

Aljak

Tak toto je ten preslávený animák, ktorý všetci ospevovali? Ja som akosi od Travisa Knighta nečakal žiadne zázraky, obzvlášť po jeho predchádzajúcich dvoch kúskoch (ParaNorman a The Boxtrolls), ktoré ma akosi nezaujali. Kubo bol síce oproti tomu výraznejší posun vpred, ale aj tak žiadna revolúcia. Scenár bol ako tak originálny, nechýbal tomu ani tzv. moment prekvapenia, dokonca aj pointa bola veľmi pekná, ale tá vizualizácia s mnohými akčnými vsuvkami ma proste nebavila. Po všetkých tých chválach som jednoducho čakal niečo ohromujúce, a to malo od toho veru dosť ďaleko. ()

M.i.k.e

nemám moc rád tenhle typ "pohádek",takže jsem ke Kubovi přistupoval docela s odstupem.Zkraje se navíc moje obavy docela naplňovaly a nešlo říct že bych byl zrovna uchvácen...potom co se ale na scéně objevila opice a brouk,všechno šlo rázem stranou a Kubo mě chytil naplno.Rezervy tam sice jsou (příběh je fajn,ale zase není ničím co už by se někde neobjevilo) a film roku to pro mě nebude,ale svoje kouzlo nezpochybnitelně má.Často ve mě vyvolalo vzpomínky na Book Of Life...80% ()

rakovnik

Američané se pouští kdekam, tentokrát na dálný východ. Příběh, jehož začátek mi připomněl Coco měl vše, co pohádka či pověst má mít. Hrdiny, oběti, lásku nejen rodiny, poučení na konci. Ovšem Samurajové a origami na mě nezapůsobili dostatečně silně. ()

honajz2

Líbí se mi, že to dokáže působit dospěle a vážně, ten příběh sám o sobě něco do sebe má a má to i nějakou hloubku. Ani ta animace není špatná, Ale jinak mě to za srdce fakt nechytlo, děj mě dost minul a nezaujal, stejně tak i postavy, nudil jsem se a ani mi moc nesedlo, že to celé nakonec bylo o smíření se se smrtí blízkého - což je téma, které je v mnoha animácích. Navíc se to opět nevyhne patetickým scénám, hlavně teda v závěru. A navzdory veškeré snaze o vážnost to docela kazí postava Brouka (btw celkem zvláštní náhoda, zrovna dneska jsem si četl Proměnu), která zde má zajišťovat nějaký ten humor, ale jiný účel nemá a i ten humor působí trošku násilně, jako by ho tam tvůrci nechtěli a nakonec ho tam dali, aby se to líbilo i děckám. Své kouzlo to má, zdejší hodnocení dokážu nějak pochopit, ale pro mě osobně to byl průměr. Slabé 3* ()

Streeper

Nebavila jsem se, příběh mi nepřišel nijak zajímavý ani poutavý. Bylo tam pár chvil, kdy jsem zpozorněla, ale bylo jich zatraceně málo na animovaný film. ()

Nach

Výborný příběh, který nedocení ani tak děti jako dospělí. Tvůrci tohoto dobrodružného loutkového majstrštyku se odvážili toho, co mnozí ve svých filmech pro děti ne. Nechat umírat kladné hrdiny, čímž jistě způsobí mnohým ratolestem příjemné a poučné trauma, které pak budou rodiče spravovat zmrzlinami v blízkém cukrářství. Já jako dospělý si po konci dopřál nějaký likér na posílenou a po následném dalším přípitku tvůrcům, jsem se musel na celek znovu podívat ještě jednou, abych si potvrdil, že ony kvality si nevyplodila má mysl během snění pod stolem. A opravdu ne, je to výborný film!!! Ano, ve výsledku ona honba za zlatým brněním, mečem a přilbicí byla k ničemu, ale i přesto ono závěrečné vyznění a vůbec celý ten příběh si zaslouží maximální poklonu a je určitě jeden z favoritů na Oscara za nejlepší animovaný film v uplynulém roce. Páté slunce uniklo jen o chlup. 80% ()

C0r0ner

Nevím, ale mě to prostě nebavilo. Když je člověk holt zvyklý na pixarovské geniality, tak ho pak jen tak něco neuspokojí. Tady sice byly docela slušné emoce, ale příběh mi přišel hodně banální a předvídatelný, takže jsem na to koukal jako na hezké pohyblivé obrázky, ale vnitřně nic moc. 60% ()

dubinak

Kvalitní příjemná pohádka, občas až s hororovým podtónem, která by mohla sednout z větší části spíše dospělým, protože se zde řeší témata, kterým by děti nemuseli tak úplně rozumět. Koukalo se na to dobře, atrativní japonské exteriéry tomu dodávaly exotický šmrnc. Nicméně mě asi dostatečně nezaujaly hlavní postavy a vtip tomu kapánek chyběl, protože se hraje převážně na vážnou strunu. Je to asi čistě jen můj subjektivní pohled, protože zpracováno je to opravdu velmi dobře. ()

Dannysek4U

Nedokonalej, ale vytvarne a umelecky enormne okouzlujici a napaditej prunik mezi Zapadem a Vychodem. Tuze zajimava prace s motivem rodiny. S prichodem teticek krasnej prechod zanru do totalniho hororu. Dabing slusnej, ale v originale to bude asi superpalba. ()

MovieKings

Až se jednou stane ten den, kdy se v jednom filmu potká Koralína, Norman, Eggs a Kubo, tak se budou moci jít všichni Avengers (a i když to říkám nerad, tak též Batman a Superman) zahrabat. ()

Flynn

Trochu jiná pohádka, neokoukaná a zajímavá grafika alá loutek. Fajn příběh a hrozně hrozně zajímavá hudba. Těším se, až si ji pustím samotně do sluchátek. Svěží vítr v oblasti animáků. Snad se dočkáme podobných počinů v budoucnu. ()

campix

Rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů tohoto roku. Překvapivě kvalitní americké zpracování asijské mytologie. Místy i hodně epické a rozhodně oku lahodící. Animace je zajímavá, ale nemůžeme říct, že by byla nějakým směrem ošklivá. Děj je zajímavý, stále se něco děje a skvěle se zde snoubí všechny hravé i vážné aspekty filmu, tak aby si v něm každý něco našel. Od těch nejmenších až po dospělé. Finální šťávu všemu dodává dabing známých hollywoodských herců. Skromný a malý animovaný film, který ale dokáže působit hodně velkolepě, a který mě poměrně překvapil a překonal animované leadery tohoto roku. ()

Martrix

Nějakým zázrakem se scénáristům podařilo okořenit vcelku prostý příběh asijskou poetikou. Zašli dokonce tak daleko, že se nevýbali pro děti dost tvrdým tématům a na konci naložili s hlavním záporákem způsobem, jaký nemá v amerických animácích obdoby. Když připočtu tentokrát spíš západně pojmuté vtipkování a pěkně vyvedené zpracování(nemyslím tím dokonalou animaci, ale spíš výtvarné pojetí), je zřejmé, že jde o velmi vydařený mix, který ovšem pro svou jednoduchost nejspíš nesedne třeba milovníkům filmů Hajao Mijazakiho, ale stejně tak ohrnou nos třeba ti, kdo ujíždí na vymazlenostech jako byl Shrek, nebo Jak vycvičit draka. Kubo a kouzelný meč taková pecka jistě není, ale je to malý, milý film, který mě potěšil. Oproti Dobám ledovým, nebo i Zootropolisu, totiž umí navodit i jiné emoce, než jen pousmání se laciným vtípkům. ()

Pajky3

Docela temná pohádka, která se inspirovala hlavně v asijské mytologii. Nejvíc bavil Brouk a jeho špičkovaní s Opicí. Animace mi nijak nevadila, ale zase ji nemám potřebovat nějak vyzdvihovat. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska